ІHФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТОК УКРАЇHСЬКОЇ ФАHТАСТИКИ N 12/2011 (326)
O L D N E W S
Від 2 серпня 2011 р.
(С) ТМ «Другий млинець» («Второй блин», м. Харків).
(C) ВОЛФ, Україна.
У HОМЕРІ:
_________
* Конференція письменників-фантастів «Чумацький шлях»: Підсумки.
** Фестиваль метареалістічної літератури «Карпатська мантикора»: Підсумки.
*** Фестиваль фантастики «Сузір'я Аю-Даг»: Запрошення.
**** Фестиваль фантастики «Сузір'я Аю-Даг»: Майстер-класи.
* КОНФЕРЕНЦІЯ ПИСЬМЕННИКІВ-ФАНТАСТІВ «ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ»: ПІДСУМКИ.
15-17 липня 2011 року в Донецькій обласній універсальній науковій бібліотеці ім. Н. К. Крупської відбулася конференція письменників-фантастів «Чумацький Шлях» («Фантлаб-2011»). Конференція пройшла під егідою ВОЛФ і в рамках четвертої Всеукраїнської зустрічі учасників проекту «Лабораторія Фантастики». Захід став першим з летючих конвентів, які будуть проводитися в рамках плану розвитку українського фендому. Директором і спонсором заходу виступав член ВОЛФ і ЛФ Стас Нужний. Конференція проводилась на базі однієї з найбільших бібліотек України - Донецької обласної бібліотеки ім. Крупської.
У конференції взяли участь відомі письменники з Києва, Харкова, Луганська і Донецька: Генрі Лайон Олді (Олег Ладиженський і Дмитро Громов), визнаний європейським конвентом «Eurocon-2006» кращим письменником-фантастом Європи; Віталій Забірко, лауреат всеукраїнської премії «Чумацький Шлях» та міжнародної премії «Бронзовий Ікар»; Федір Березін, лауреат численних міжнародних літературних премій, єдиний в Україні письменник-фантаст, нагороджений премією «Місячна Веселка». У рамках конференції пройшли презентації донецького клубу любителів фантастики «Мандрівник», Всеукраїнської організації любителів фантастики (ВОЛФ), видавництв «Шико» і «Сніговий Ком М». На конференції з доповідями виступили Олег Козловський («Фантлаб». Перспективи розвитку), Федір Березін («Погана нескінченність, або Не переживайте - збудеться все»), Владислав Русанов («Новеллізація комп'ютерних ігор в західній фантастиці»), Гліб Гусаков (Ярослав Вєров) («Богошукання і богобудівництво в науковій фантастиці»), Георгій Савицький та Катерина Булах («От якщо? Вампіри, їхня біологія, життя і смерть»), Володимир Аренєв («Зарубіжні конвенти: Посібник користувача»). Також пройшли поетичні читання Олега Ладиженського (м. Харків) і фантастична варіація гри «Що? Де? Коли?». Захід висвітлювалося на ряді республіканських та регіональних телеканалів, у друкованих засобах інформації.
[Оргкомітет конференції «Чумацький Шлях», м. Донецьк.]** ФЕСТИВАЛЬ МЕТАРЕАЛІСТІЧНОЇ ЛІТЕРАТУРИ «КАРПАТСЬКА МАНТИКОРА»: ПІДСУМКИ.
21-24 липня в Карпатських горах пройшов Перший Міжнародний фестиваль метареалістичної літератури «Карпатська Мантикора». Заходи відбувалися за участі ВОЛФ. Базою фестивалю став готель «Коруна» в мальовничому урочищі Пиги (сел.Татарів). Вперше Західна Україна приймала у себе письменників, які працюють в жанрах фантастики, фентезі, магічного реалізму та альтернативної історії. Фестиваль відвідали знакові фігури сучасної фантастики, такі як Олена Бичкова, Ярослав Вєров, Марія Галіна, Генрі Лайон Олді, Олексії Пєхов, Наталія Турчанінова, Андрій Щербак-Жуков. Гостей приймали прикарпатські письменники Володимир Єшкілєв, Наталія Щерба, Ольга Деркачова, Євген Баран.
В перший день фестивалю відбулась презентація першого номеру альманаху «Мантикора». Фоліант на чотириста сторінок включає твори в жанрах фантастики та фентезі, критичні статті, інтерв’ю. Координатором проекту виступив відомий прикарпатський меценат Віктор Винтоняк, редакторами – Володимир Єшкілєв, Наталія Щерба та Ольга Деркачова. В альманасі опубліковано 14 творів, які перемогли в конкурсі фантастичних оповідань «Золота Мантикора».
Окрім презентації альманаху відбулось представлення Всеукраїнського об’єднання любителів фантастики (ВОЛФ), збірки «Фантастика.UA», а також літературного проекту «Зоряна Фортеця». Заходи першого дня проходили в ресторані «Лейбова гора» неподалік села Криниченьки.
Другий день фестивалю був присвячений доповідям, що торкались абсолютно різних тем: від богошукання в науковій фантастиці до гностицизму в літературі, від метафізики як письменницького засобу до порівняльного аналізу етнічних мотивів і фольклорних персонажів. З доповідями на конвенті виступили критик Михайло Бойко, літературний оглядач і письменник Марія Галіна, письменники Олег Ладиженський і Дмитро Громов, культурологи Катерина Дайс та Ігор Сід, видавці Гліб Гусаков і Олександр Шишкін, літературний критик Аркадій Штипель, поет і перекладач Андрій Пустогаров та інші.
Завершився другий день нагородження учасників конкурсу «Золота мантикора» авторськими статуетками з бронзи й мармуру та вручення нагород за внесок у фантастику, які отримали О.Бичкова, І.Вахтангішвілі, М.Галіна, Г.Гусаков, Г.Л.Олді, О.Пєхов, Н.Турчанінова, І.Чорний.
Учасники також мали змогу насолодитися красою Карпат на спеціально організованих екскурсіях.
В рамках конвенту «Карпатська мантикора» був презентований перший номер альманаху.
Зміст:
Майстер-клас
• Генрі Лайон Олді «Страшний суд»
• Володимир Єшкілєв «Тінь попередника» (скорочено)
• Наталія Щерба «Відьмочка», «Чарана», «Квіти, бажання і доміно», «Селестіна»
• Ольга Деркачова «Зоряний хлопчик»
Проба ґрунту
• Ігор Чорний «Там де гори й полонини»
• Генрі Лайон Олді «Сценічність персонажа, або Як оживити образ», «Сеанс магії з наступним викриттям»
• Ігор Бондар-Терещенко «Василини і василиски, або Ігри з часом на узбіччі епохи», «Рак із клешнею і консультант із копитом»
• Ольга Деркачова «Паралельні світи Яни Дубинянської»
Гість «Мантикори»
• Іраклій Вахтангішвілі
Золота мантикора
• Ольга Деркачова «Хроніки Мантикори» (передмова)
• Володимир Венгловський «Квіти богині Макоші»
• Костянтин Савицький «Поразка Чаклуна»
• Павліна Пришлюк «Люди як фіги»
• Владислав Івченко «Вселенська справедливість»
• Дмитро Костюкевич «Ф»
• Наталка Ліщинська «Ворота у небо»
• Агнія «Тітонька»
• Володимир Венгловський «Убити звіра»
• Олена Половиченко «Повернення»
• ALF «Заради всього живого»
• Віра Нижник «Чистовичок»
• Дмитро Кузьменко «Доки не пробудить мене голос твій»
• Уляна Галич «Мама житиме»
• Юрій Кирик «Ви ніколи не повернетесь»
Перше слово
• Кімната кіноката «Міфи Еллади: скриня Пандори для Голлівуду?»
• Соломія Хороб «Фантастика, фентезі… а що далі?»
• Ольга Кай «Гість», «Пам’яті»
• Ніна Калачик «Підземна долина»
• Василь Карп’юк «Паперушка»
Альманах виходить українською мовою.
[Оргкомітет фестивалю «Карпатська Мантікора», м. Івано-Франківськ.]Вітаємо всіх переможців та лауреатів премій «Карпатської Мантікора»!
[Редакція «OldNews».]*** ФЕСТИВАЛЬ ФАНТАСТИКИ «СУЗІР'Я АЮ-ДАГ»: ЗАПРОШЕННЯ.
ЗАПРОШУЄМО ВАС ВЗЯТИ УЧАСТЬ У П'ЯТОМУ КРИМСЬКОМУ ВІДКРИТОМУ ФЕСТИВАЛІ ФАНТАСТИКИ
«СУЗІР'Я АЮ-ДАГ-2011»!
П'ятий кримський відкритий фестиваль фантастики «Сузір'я Аю-Даг» відбудеться 20-23 жовтня 2011 р. у смт Партеніт (Крим).
Цього року фестиваль проводиться під девізом «Космос буде наш!». Хто бажає виступити з доповіддю на цю тему, або запропонувати інші заходи - чекаємо ваших заявок. Крім того, відбудуться традиційні семінари «Великі проблеми малої форми», «Фантастика жіночим почерком», майстер-класи з НФ, фентезі, фантпубліцистики, концерт групи «СП Бабай» (Санкт-Петербург).
*
Тема фотовиставки в цьому році - «Кішки і книжки», у кого є відповідні фотороботи - надсилайте на адресу: [email protected] з підписом, де вказано ім'я кота, господаря, і яку книгу вшанував своєю увагою кіт - якщо, звичайно, це не кіт-книгар.
*
Учасники фестивалю розміщуються в комфортабельних номерах лікувально-оздоровчого комплексу «Айвазовське», забезпечуються триразовим харчуванням. Лікувально-оздоровчий комплекс розташований на березі моря в бухті між мисами Плака і Тепелер і займає площу 28 га. Закрита територія. Чудовий парк-пам'ятник «Айвазовське» з реліктовим маслиновим гаєм, вік якого більше двох століть; водоспади, каскадні струмки, мальовничі куточки і екзотичні рослини. Понад 6500 хвойних дерев і 200 видів рослин у поєднанні з морським повітрям і невисокою вологістю створюють унікальний мікроклімат, сприятливий для лікування захворювань органів дихання, кровообігу та нервової системи протягом всього року.
Додаткові послуги: водолікарня, масаж, терапевтична стоматологія, плавальний басейн під дахом з морською водою, тренажерний зал, танцювальний зал, літній та зимовий кінотеатр, більярд, боулінг.
*
Селище Партеніт розташоване на березі Чорного моря в мальовничій долині біля підніжжя Ведмідь-гори. Детальніше про Партеніт - на сайті селища: http://www.partenit.ru
Дістатися до нас просто: у двох хвилинах ходьби від залізничного вокзалу м. Сімферополя знаходяться тролейбусні та автобусні каси. Потрібно їхати за маршрутом «Сімферополь - Ялта» до зуп. «Партеніт», далі на маршрутці з траси до зупинки «Айвазовське». Крім того, існує прямий рейс «Сімферополь - Партеніт» від залізничного вокзалу м. Сімферополя. З аеропорту також доїжджаєте на міському транспорті до залізничного вокзалу (це хвилин 10-15), і далі за планом.
Якщо Ви повідомите заздалегідь точний час Вашого прибуття на залізничний вокзал м. Сімферополя, Вас зустрінуть представники оргкомітету фестивалю. Автобуси оргкомітету будуть чекати гостей на залізничному вокзалі 20 жовтня орієнтовно з 8:00 до 12:30.
*
Розмір організаційного внеску становить:
1. Проживання в двомісному, однокімнатному південному номері з усіма зручностями з харчуванням і бенкетом: 2000 грн., При одномісному розміщенні: 3200 грн.
2. Проживання в двомісному, двокімнатному номері «напівлюкс», з харчуванням і бенкетом: 2450 грн., При одномісному розміщенні: 4100 грн.
3. Проживання в двомісному, двокімнатному номері «Люкс», з харчуванням і бенкетом: 2750 грн., При одномісному розміщенні: 4700 грн.
4. Акредитація (без харчування та проживання, але з участю в заходах фестивалю, безкоштовним пропуском на територію будинку відпочинку і з бенкетом): 600 грн.
Одномісне розміщення можливе за домовленістю з оргкомітетом у тому випадку, якщо залишаться вільні номери.
Реєстрація учасників проводиться в період з 20 серпня по 20 вересня, про що буде оголошено окремо.
*
Контактні телефони оргкомітету:
+38(06560)4-51-20, +38(095)833-44-30. E-mail: [email protected] (Позднякова Світлана Анатоліївна, голова оргкомітету)
+38(050)472-26-93; e-mail: [email protected] (Гусаков Гліб Володимирович, директор фестивалю).
*
Сайт фестивалю: http://audag.org
ЖЖ-спільнота: http://community.livejournal.com/aju_dag/
*
ОРГАНІЗАТОРИ ФЕСТИВАЛЮ:
Громадська організація «Сузір'я Аю-Даг» (смт Партеніт);
Загальнокримський КЛФ «Аю-Даг»;
Алуштинська ЦБС.
СПОНСОРИ ФЕСТИВАЛЮ:
Генеральний спонсор: Видавництво «Сніговий Ком М» (Москва) і особисто Гліб Гусаков;
Клуб «Сільвер Дрім» та особисто Ігор Грінчевскій;
Видавництво «ПрінТерра-Дизайн» (Волгоград) і особисто Андрій Тужилкін;
Видавництво «Шико» (Луганськ);
Видавництво «ЕКСМО» (Москва);
Видавництво «Віче» (Москва).
Інформаційна підтримка:
Видавництво «ЕКСМО» (Москва);
Журнал «Дурниця» (Волгоград);
Журнал «Полудень, ХХI століття» (Санкт-Петербург);
Журнал «УФО» (Київ - Львів).
Журнал «Світ фантастики» (Москва).
Журнал «Наука і життя» (Москва).
ДТРК «Крим».
[Оргкомітет фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг».]**** ФЕСТИВАЛЬ ФАНТАСТИКИ «СУЗІР'Я АЮ-ДАГ»: МАЙСТЕР-КЛАСИ.
Майстер-клас А. Балабухи.
В рамках П'ятого Відкритого Кримського фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг» відбудеться майстер-клас на тему: «Науково-фантастичне оповідання». Керівник майстер-класу - Андрій Балабуха, письменник-фантаст, член СП Санкт-Петербурга, голова секції фантастичної і науково-художньої літератури, керівник Студії фантастики; співкерівник - Антон Первушин.
На майстер-клас приймаються оповідання, а також сюжетно закінчені фрагменти більших творів (роман, повість) обсягом від десяти до сорока тисяч знаків (включаючи пробіли), написані в жанрі наукової фантастики. Тексти, пов'язані з фентезі та містикою, не будуть розглядатися.
Тексти, що опубліковані в періодиці або збірках тиражем більше тисячі екземплярів, до розгляду не приймаються.
Тексти, опубліковані в інтернеті, в тому числі й ті, що брали участь в різних інтернет-конкурсах, приймаються до розгляду.
Оповідання слід надсилати на адресу: [email protected] з позначкою в темі листа «Майстер-клас А. Балабухи». Крім того, автор повинен повідомити свої справжні ПІБ та контактні дані. Термін подання - до 10-го вересня 2011 Автори, чиї оповідання пройдуть попередній відбір (про що автори будуть повідомлені), вважаються учасниками майстер-класу.
Оповідання-переможці майстер-класу (перший і другий дипломи) будуть опубліковані у збірці, яка вийде за підсумками семінарів та майстер-класів фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг» в 2012-му році.
Крім того, тексти учасників МК пройдуть відбір на предмет опублікування в легендарному журналі «Наука і Життя».
Тексти авторів, які не приїхали на фестиваль, розглядатися на майстер-класі і нагороджуватися не будуть.
Майстер-клас Д. Казакова.
В рамках П'ятого Відкритого Кримського фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг» відбудеться майстер-клас на тему: «Фентезі в космічних декораціях». Керівник майстер-класу - Дмитро Казаков.
На майстер-клас приймаються оповідання, а також сюжетно закінчені фрагменти більших творів (роман, повість), обсягом від двадцяти до шістдесяти тисяч друкованих знаків (включаючи пробіли) за заявленою вище тематикою. Вибір теми пов'язаний з тим, що фестиваль проводиться в ювілейний Рік космонавтики.
Тексти, що опубліковані в періодиці або збірках тиражем більше тисячі екземплярів, до розгляду не приймаються.
Тексти, опубліковані в інтернеті, в тому числі й ті, що брали участь в різних інтернет-конкурсах, приймаються до розгляду.
Оповідання слід надсилати на адресу: [email protected] з позначкою в темі листа «Майстер-клас Д. Казакова». Крім того, автор повинен повідомити свої справжні ПІБ та контактні дані. Термін подання - до 10-го вересня 2011 Автори, чиї оповідання пройдуть попередній відбір (про що автори будуть повідомлені), вважаються учасниками майстер-класу.
Оповідання-переможці майстер-класу (перший і другий дипломи) будуть опубліковані у збірці, яка вийде за підсумками семінарів та майстер-класів фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг» в 2012-му році.
Тексти авторів, які не приїхали на фестиваль, розглядатися на майстер-класі і нагороджуватися не будуть.
[Оргкомітет фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг».]КОНКУРС ФУТУРОЛОГІЧНОГО ЕСЕ
Зазвичай я (Дмитро Володіхін - прим.) веду майстер-клас з критики на конвенті «Сузір'я Аю-Даг». Однак цього року ми зробимо перерву, і критика повернеться через рік. На цей раз буде конкурс футурологічних есе «Росія. XXII століття ».
Для участі в конкурсі необхідно надіслати текст обсягом від 5000 до 40000 знаків з пробілами в форматах Word (.Doc) або.Rtf.
Ваше футурологічне есе має бути присвячене історії Росії на сторіччя вперед. Основне завдання конкурсанта - дати обґрунтований прогноз. Цей прогноз може належати до сфери політичного, економічного, культурного життя Росії, до національної проблеми, до розвитку науки і техніки, освоєння космічного простору, Заполяр'я, океанських глибин, до російськомовної літератури, та хоч до виведення нових порід кішок. Іншими словами, прогноз може бути глобальним і локальним, зачіпати долю всієї країни чи якоїсь однієї сфери в її житті. Він обов'язково повинен бути обґрунтованим. Варіації в дусі: «кілька сторінок моєї істерики», «у нас все погано, все завалилося, і на місці Росії буде ядерний пустир» не приймаються. Не приймаються також тексти, в яких Росія як політично і культурно самостійна частина світу відсутня. Якщо дія відбувається «на тому місці, де раніше була Росія», то це робота призначена явно для іншого конкурсу. Якщо в есе немає нічого, окрім емоцій, то воно теж для іншого конкурсу. Есе - міркування, а не переживання почуттів.
Прогноз може бути на сторіччя вперед - до 2110-х років - а може бути спрямований на ближчу епоху. Але від 2011 темпоральна локація прогнозу повинна відстояти не менш ніж на десять років.
Судити конкурс буду я. І я буду приймати навіть найсумніші і страшні прогнози. Вони мають право на існування. Але перевагу віддам тому, що буде містити в собі не «всеросійський некролог», а роздуми про те, як нам вибиратися з ями, як робити кроки наверх, а не на саме дно. Інакше кажучи, перевагу надають позитивним сценаріями. Крім того, в привілейованому становищі опиняться тексти тих конкурсантів, хто приїде на конвент «Сузір'я Аю-Даг».
Тексти на конкурс (з позначкою «На футуроконкурс» в «темі» листа) слід надсилати мені, на адресу: [email protected]
Збір текстів починається зараз і триватиме до 15 жовтня включно.
Тексти лауреатів конкурсу (від 1 до 3) будуть опубліковані. Переможець конкурсу отримає приз. Може бути, скромний ... а може бути, і дуже солідний. Подивимося. Назвемо це премією імені М. Я. Данилевського - він дивився в майбутнє Росії з вірою і надією. Не знаю, чи стане ця премія щорічною, але раз на два-три роки, сподіваюся, вона буде вручатися.
[Дмитро Володіхін, м. Москва.]ATTENTION!!! ВHИМАHИЕ!!! УВАГА!!!
_________________________________
* Свіжий випуск «OldNews» завжди можна знайти в мережі на харківському сайті фестивалю фантастики «Зоряний Міст» за адресою:
http://www.star-bridge.org/?section=news
Ще не вмерла Україна! (С) Гімн України.
Укладачі: Дмитро Громов, Олег Ладиженський (Генрі Лайон Олді).
Технічна підтримка: Костянтин Бояндін.
Адреса редакції (E-Mail): [email protected]
З повною «підшивкою» «OldNews» можна ознайомитися в мережі Internet
за адресою: http://www.rusf.ru/oldnews/ плюс «дзеркала».
(С) ТМ «Другий млинець» (м. Харків), 2011 р.
Якщо ви знайшли неточність або помилку у перекладі - будь ласка, повідомте нам про це, і вона буде виправлена.
Адміністрація «Зоряної Фортеці».
Коментарів: 2 RSS
1Пан Мишиус12-08-2011 17:20
Вопрос не по теме. Кто знает, что случилось с сайтом http://www.kobzary.com.ua где проходит "Майстерня чудес". Уже несколько недель недоступен.
2Пан Мишиус13-08-2011 15:52
Насчет ЛО "Кобзарь" я узнал - с сайтом проблемы. Информация о конкурсах - на страницах "В контакте".