ІHФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТОК УКРАЇHСЬКОЇ ФАHТАСТИКИ N 10/2012 (344)
O L D N E W S
Від 1 серпня 2012 р.
© ТМ «Другий млинець» («Второй блин», м. Харків).
У НОМЕРІ:
_________
* Книжкові новинки.
** Запрошення на фестиваль фантастики «Сузір'я Аю-Даг». Майстер-класи.
*** Підсумки фестивалю фантастики «Чумацький шлях-2012» в Одесі.
**** Нові номери журналів та альманахів.
* КHИЖКОВІ HОВИHКИ.
Видавництво «ШИКО» (Луганськ):
ГРОМОВ Дмитро: «Точка опори» (авторський збірник оповідань; Зміст: «Про себе, ще раз про себе, і зовсім небагато - про цю книгу» (передмова від автора); Оповідання: «Янгол-Охоронець», «Обмеження», «Знищений рай», «Воїн», «Перевертень», «Точка опори», «Розірване коло», «Координати смерті», «Іспит», «Холод», «Він не повернеться», «Едем-2300», «Монстр», «Нічий дім», «Восьмий коло підземки», «Поєдинок», БОНУС: «Новий друг комісара Фухе», «Хвиля», «Я зберігаю спокій»), 2012. *
ЖЖ-сторінка видавництва «Шико»: http://shiko-lugansk.livejournal.com/
Разом з книгою пропонується аудіо-диск: рок-опера «Broken Circle» за мотивами оповідання «Розірване коло» (лібрето англійською мовою - Д. Громов, музика - А. Горбов). Фрагмент рок-опери звучить в буктрейлері до «Точки опори», який можна подивитися тут: http://youtu.be/rlqPvJS5lps
Ласкаво просимо!
_______________________________________________________________________
Видавництво «ШИКО» (Луганськ), серія «Антологія міфу»:
ЧЕШКО Федір: «Між степом і небом» (роман), 2012.
_______________________________________________________________________
Видавництво «ШИКО» (Луганськ), серія «Велика фантастика»:
ВОРОБЙОВ Петро: «Горм син Хердакнута» (романи «Горм, син Хердакнута» і «Набла квадрат»), 2012.
_______________________________________________________________________
* - Видано за участю творчої майстерні «Другий млинець» (Харків)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Інформацію про інші новинки фантастики см. на профільних сайтах видавництв, а також на сайті «Новинки фантастики в Нижньому Новгороді»: http://booknews.rusf.net/booknews/booknews.htm і в колонці з оглядом новинок фантастики на Фантлабі: http://fantlab.ru/user10072/blog
** ЗАПРОШЕННЯ НА ФЕСТИВАЛЬ ФАНТАСТИКИ «СУЗІР'Я АЮ-ДАГ». МАЙСТЕР-КЛАСИ.
ЗАПРОШУЄМО ВАС ВЗЯТИ УЧАСТЬ В ШОСТОМУ КРИМСЬКОМУ ВІДКРИТОМУ ФЕСТИВАЛІ ФАНТАСТИКИ «СУЗІР'Я АЮ-ДАГ-2012»!
Шостий кримський відкритий фестиваль фантастики «Сузір'я Аю-Даг» відбудеться з 11 по 14 жовтня 2012 р. в смт Партеніт (Крим).
Хто бажає виступити з доповіддю, організувати диспут, або запропонувати інші заходи - чекаємо ваших заявок до 20 серпня. Крім того, відбудуться традиційні семінари «Великі проблеми малої форми», «Фантастика жіночим почерком», майстер-класи з НФ, фентезі, фантпубліцистики та інші заходи. З цього року ми переходимо на персональні фотовиставки і будемо раді представити вам виставку робіт Людмили Синіциної «По ту сторону...».
Учасники фестивалю розміщуються в комфортабельних номерах лікувально-оздоровчого комплексу «Айвазовське», забезпечуються 3-разовим харчуванням.
Розмір організаційного внеску становить:
1. Проживання в двомісному, однокімнатному північному номері з усіма зручностями з харчуванням і бенкетом: 1900 грн., При одномісному розміщенні: 2800 грн.
2. Проживання в двомісному, однокімнатному південному номері з усіма зручностями з харчуванням і бенкетом: 2000 грн., При одномісному розміщенні: 3000 грн.
3. Проживання в двомісному, двокімнатному номері «Напівлюкс», з харчуванням і бенкетом: 2300 грн., При одномісному розміщенні: 3600 грн.
4. Проживання в двомісному, двокімнатному номері «Люкс», з харчуванням і бенкетом: 2700 грн., При одномісному розміщенні: 4500 грн.
5. Акредитація (без харчування та проживання, але з участю в заходах фестивалю, безкоштовним пропуском на територію будинку відпочинку і з бенкетом): 750 грн.
Одномісне розміщення можливо за домовленістю з оргкомітетом у тому випадку, якщо залишаться вільні номери.
*
Дістатися до нас просто: у двох хвилинах ходьби від зал.вокзалу м. Сімферополя знаходяться тролейбусні та автобусні каси. Потрібно їхати по маршруту «Сімферополь - Ялта» до зупинки «Партеніт», далі на маршрутці з траси до зупинки «Айвазовське». Крім того, існує прямий рейс «Сімферополь - Партеніт» від зал.вокзалу м. Сімферополя.
З аеропорту також доїжджаєте на міському транспорті до зал.вокзалу (це хвилин 10-15), і далі за планом.
Якщо Ви повідомите заздалегідь точний час Вашого прибуття на зал.вокзал м. Сімферополя, Вас зустрінуть представники оргкомітету фестивалю.
Автобуси оргкомітету будуть чекати гостей на зал.вокзалі 11 жовтня орієнтовно з 8:00 до 12:30.
Реєстрація учасників проводиться в період з 20 серпня по 10 вересня, про що буде оголошено окремо.
Контактні телефони оргкомітету:
+38 (095) 833-44-30; e-mail: [email protected] - Позднякова Світлана Анатоліївна (голова оргкомітету).
+38 (050) 472-26-93; e-mail: [email protected] - Гусаков Гліб Володимирович (директор фестивалю).
Сайт фестивалю: http://audag.org
ЖЖ-спільнота: http://community.livejournal.com/aju_dag/
*
ОРГАНІЗАТОРИ ФЕСТИВАЛЮ:
Громадська організація «Сузір'я Аю-Даг» (смт Партеніт).
СПОНСОРИ ФЕСТИВАЛЮ:
Генеральний спонсор: Видавництво «Сніговий Ком М» (Москва) і особисто Гліб Гусаков.
Клуб «Сільвер Дрім» та особисто Ігор Грінчевський.
Видавництво «ПрінТерра-Дизайн» (Волгоград) і особисто Андрій Тужилкін.
Видавництво «Шико» (Луганськ) і особисто Юрій Іванов.
Видавництво «ЕКСМО» (Москва).
Видавництво «Віче» (Москва).
ММВ СП Росії та особисто Олександр Гриценко.
Інформаційна підтримка:
Видавництво ЕКСМО (Москва).
Журнал «Шалтай-Болтай» (Волгоград).
Журнал «Полудень. ХХI століття» (Санкт-Петербург).
Журнал «У.Ф.О.» (Київ-Львів).
Журнал «Світ фантастики» (Москва).
Журнал «Наука і життя» (Москва).
ДТРК «Крим».
---
МАЙСТЕР-КЛАС З НФ-оповідання.
В рамках Шостого Відкритого Кримського фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг» відбудеться майстер-клас з НФ-оповідання. Креівники майстер-класу - Антон Первушин, письменник-фантаст, дійсний член Федерації космонавтики Росії, член Спілки письменників Санкт-Петербурга, заступник голови Секції з науково-фантастичної та науково-художньої прозі при Спілці письменників Санкт-Петербурга, і Гліб Гусаков, провідний редактор серії «Справжня Фантастика» видавництва «Сніговий Ком М», також відомий як письменник-фантаст Ярослав Вєров.
Тема майстер-класу: «Високотехнологічна інверсія, або мікроскопом по цвяхах». У фокусі уваги має бути технологія порівняно недалекого майбутнього, або кілька таких технологій. Це можуть бути ІТ-технології, біотех, генна інженерія, нанотехнологія, космічні технології чи інші. Є тільки дві умови:
а) технологія не повинна сильно виходити за межі існуючих науково-технічних перспектив. Тобто, пишемо, звичайно, фантастику, але постарайтеся обійтися без нуль-транспортування, надсвітлових швидкостей, антигравітації та іншої «темної матерії». Розуміємо, що це не дуже просто: десь доведеться проштудіювати літературу, десь проконсультуватися з фахівцями... Але так цікавіше.
б) ваша фантастична технологія повинна бути розроблена для задоволення будь-яких потреб (матеріальних, культурних, комунікативних та ін) населення (як, наприклад, сучасний мобільний зв'язок або магнітно-резонансна томографія) і в рамках оповідання має знайти несподіване застосування: або «мікроскопом забиваємо цвяхи», або, навпаки, цвях виявляється мікроскопом, або якось ще.
Не зайве зауважити, що оповідання не повинно являти собою науково-популярну лекцію, а, навпаки, за можливістю, містити гострий конфлікт (у першу чергу!), цікавий сюжет, яскравих персонажів, незвичайний антураж - тобто, всі атрибути гарного НФ-оповідання.
На майстер-клас приймаються оповідання російською мовою обсягом від двадцяти до п'ятдесяти тисяч знаків, включаючи пробіли, написані в жанрі наукової фантастики. Тексти, пов'язані з фентезі і містикою, не будуть розглядатися.
Тексти, що були опубліковані в періодиці або збірках накладом більше тисячі примірників, до розгляду не приймаються.
Тексти, що були опубліковані в інтернеті, в тому числі і брали участь в різних інтернет-конкурсах, приймаються до розгляду. Однак пріоритет при відборі надаватиметься оповіданням, написаним спеціально для майстер-класу.
Оповідання слід надсилати на адресу: [email protected] з позначкою в темі листа «Мікроскопом по цвяхах». Надсилати тільки в форматах .doc (не .docx!) або .rtf, не архівуючи, у вигляді: прізвище_назва.doc. Крім того, автор повинен повідомити свої справжні ПІБ та контактні дані. Термін подачі - до першого вересня 2012
Автори, чиї оповідання пройдуть попередній відбір (про що вони будуть повідомлені), вважаються учасниками майстер-класу.
Оповідання-переможці майстер-класу (перший і другий дипломи) будуть опубліковані в збірці, яка вийде за підсумками семінарів та майстер-класів фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг-2012».
Збірка, яка вийде за підсумками заходів фестивалю, виглядає наступним чином:
Крім того, тексти учасників МК пройдуть відбір на предмет опублікування в легендарному журналі «Наука і Життя».
Тексти авторів, які не приїхали на фестиваль, розглядатися на майстер-класі і нагороджуватися не будуть.
---
МАЙСТЕР-КЛАС З ФЕНТЕЗІ.
В рамках Шостого кримського відкритого фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг» відбудеться майстер-клас на тему «Магія в дзеркалі високих технологій». Керівник майстер-класу - пермський письменник-фантаст Дмитро Скірюк.
До розгляду приймаються тексти, в яких людина живе і творить в світі магічного майбутнього. Спробуйте зробити цей світ кращим, чистішим і добрішим, не скотитися в пустопорожні бойовики і тупе сміхацтво: у вашому розпорядженні є сильніші козирі. Не потрібно тесту, давайте родзинки, не треба ніяких магічних «с.т.а.л.к.е.р.і.в.» в магічній «зоні», похмурих відьмаків на відрядній і довгоногих відьмочок-недоучок - цього добра у фантастиці вистачає і без нас. Магічні школи та учні чарівників нам теж не потрібні.
Можливо розгляд будь-яких проблем - магія високих технологій, специфіка застосування, професійні магічні суперечки і дебати, протистояння держав і наддержав, аспекти застосування побутових і бойових магічних заклинань, магічна мода та індустрія розваг аналога XXI століття, магічний кіберпанк і магічний паропанк, магічна «силіконова долина» аж до палантирів «Гендальф інсайд» і проблеми утилізації «відходів» магічного виробництва; екологічні наслідки магічних катастроф і воєн, магічний Чорнобиль і Хіросіма, чарівницькі злочин і кара епохи XXI століття - і так далі, аж до магічного тероризму і способів боротьби з ним.
Прикладами можуть служити такі тексти, як «Дочка залізного дракона» Майка Свонвіка *, «Лорд Дарсі» Рендала Гаррета (з поправкою на сто років вперед) і всіма улюблений «Понеділок», який відомо коли починається. Очистимо жанр від лушпиння, експериментуйте з сюжетом і з формою!
Будь-які питання по темі й прохання залишати в коментарях на сайті «Сузір'я Аю-Даг»: http://audag.org/?p=1658 # more-1658
На майстер-клас приймаються оповідання російською мовою в стилі фентезі і техно-фентезі, а також сюжетно закінчені фрагменти більших творів (роман, повість), об'ємом від двадцяти до шістдесяти тисяч друкованих знаків, включаючи пробіли, за заявленою вище тематики.
Тексти, що були опубліковані в періодиці або збірках накладом більше тисячі примірників, до розгляду не приймаються.
Тексти, що були опубліковані в інтернеті, в тому числі і брали участь в різних інтернет-конкурсах, приймаються до розгляду, хоча бажано представити на майстер-клас свіжий текст.
Оповідання слід надсилати на адресу: [email protected] з позначкою в темі листа «майстер-клас Д. Скірюка». Крім того, автор повинен повідомити свої справжні ПІБ та контактні дані. Термін подачі - до десятого вересня 2012. Автори, чиї оповідання пройдуть попередній відбір (про що вони будуть повідомлені), вважаються учасниками майстер-класу.
Оповідання-переможці майстер-класу (перший і другий дипломи) будуть опубліковані в збірнику, який вийде за підсумками семінарів та майстер-класів фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг».
Збірка, яка виходить за підсумками заходів фестивалю, виглядає наступним чином:
Тексти авторів, які не приїхали на фестиваль, розглядатися на майстер-класі і нагороджуватися не будуть.
[Оргкомітет фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг».]*** ПІДСУМКИ ФЕСТИВАЛЮ ФАНТАСТИКИ «ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ-2012» В ОДЕСІ.
З 27 по 29 липня в Одесі, в санаторії «Червоні Зорі», пройшов Фестиваль Фантастики «Чумацький шлях-2012». Фестиваль був проведений під егідою Всеукраїнського Об'єднання Любителів Фантастики (ВОЛФ). Генеральний спонсор Фестивалю - виробник електронних книг компанія WEXLER.
У роботі фестивалю взяли участь письменники, видавці, художники і фани як з Україною, так і з Росії, і навіть з Куби.
Під час роботи Фестивалю були зачитані доповіді:
Григорій Панченко: «Час мушкета» і «Візуал 3 рейху».
Марія Галіна: «Про сучасну фантастику. Меми та паролі».
Федір Березін: «Альтернативна реальність. Апокаліпсис і ПРО червоної імперії - хто кого? ».
Ярослав Вєров: «Письменник як вимірювальний прилад. Феномен творчості з точки зору квантової заплутаності».
Євген Макухін: «Фантастика в індійському кіно».
Стас Нужний: «Нью-фікшн як послідовний розвиток ідей магічного реалізму та наукової фантастики епохи постмодернізму».
Відбулися творчі зустрічі з Дмитром Громовим і Олегом Ладиженським (Г. Л. Олді), Віталієм Забірком, Олегом Таругіним.
У перший день роботи фестивалю пройшов кінопоказ фантастичних короткометражних фільмів.
Всі три дні роботи фестивалю проходив книжковий ярмарок, на якому були представлені книги видавництв «Шико» і «Сніговий Ком М». Книги цих видавництв користувалися дуже великою популярністю у гостей фестивалю.
Представив свої роботи кримський художник Микола Редька.
Оргкомітет прийняв рішення проводити Фестиваль «Чумацький Шлях» в Одесі щорічно. Але, незважаючи на це, конвент зберігає свій пересувний характер, і будь-яке регіональне відділення ВОЛФ може подати заявку на проведення Фестивалю у своєму місті.
Дякуємо всім гостям та учасникам конвенту! До зустрічі в Одесі наступного року!
[Голова оргкомітету, куратор пересувного Фестивалю «Чумацький Шлях» Олег Козловський, м. Одеса.]**** НОВІ НОМЕРИ ЖУРHАЛІВ ТА АЛЬМАНАХІВ.
У луганському видавництві «Шико» за участю ганноверського журналу «Меридіан» вийшов тематична збірка фантастики «Пенальті інших світів», яка в точності повторює зміст однойменного спецвипуску журналу «Меридіан» (що одночасно вийшов у Німеччині), а також де-факто є позасерійним аналогом 2-го номера альманаху «Паралель». Настільки незвичайне поєднання виникло тому, що «Пенальті інших світів» не просто присвячений футболу, але і приурочений до фіналу «Євро-2012», тобто, це ексклюзивний проект, періодичність якого визначається графіком європейського футбольного чемпіонату.
«Пенальті ...» являє собою невеликий томик кишенькового формату, тираж 1500 прим. Випуску його як збірки, альманаху і журнального спецномера передувало проведення однойменного конкурсу на майданчику «Генетика слова» (див. http://textgenetic.ucoz.ru)
ЗМІСТ:
Олег Сілін: «Ворог біля воріт».
Сергій Лисенко: «Жаби».
Камелія Санрін: «Російський футбол».
Павло Виноградов: «Гра головою».
Федір Береснєв: «Народження зірки».
Єгор Мессер: «Зідан повинен бути».
Юрій Іванов: «Сага про офсайд».
Ольга Дорофеєва: «Останній матч команди Ксилурія».
Чілі Кон Карне: «Відплата за всіма правилами».
Олександр Сорокін: «Стародавній телевізор».
Юхим Гамаюнов: «Манчестер Юнайтед».
«Меридіан» шукає видавця на розширений (приблизно втричі) варіант цієї збірки як повномасштабної книги. До співпраці запрошуються всі зацікавлені сторони.
[Григорій Панченко, Ганновер - Харків.]
---
Вийшов у світ 8-й, серпневий номер журналу «Полудень. XXI століття» за 2012 р. Зміст номера:
Колонка чергового по номеру: Самуїл Лур'є.
Історії, образи, фантазії: Олександр Щоголев: «Мистецтво кінчати мовчки» (повість, продовження); Світлана Туліна: «Прекрасний день дипломованого фахівця»; Антон Мостовий: «Право на пам'ять»; Сергій Ігнатьєв: «Яблука Гесперії»; Марія Познякова: «Дзеркало пам'яті»; Ольга Ткачова: «Вічне»; Тім Скоренко: «Слово хлопчика Мишко»; Вадим Єчеїстов: «За порядком розрахуйсь!»
Особистості, ідеї, думки: Станіслав Лем: «Тобіна» («Die Tobine»); Тетяна Кигим: «Відпустка в Утопію».
Інформаторій: «Партеніт-2012», «Аеліта-2012», «АБС-премія-2012»; Наші автори.
[Микола Романецький, СПб.]ATTENTION!!! ВHИМАHИЕ!!! УВАГА!!!
_________________________________
* Свіжий випуск «OldNews» завжди можна знайти в мережі на харківському сайті фестивалю фантастики «Зоряний Міст» за адресою:
http://www.star-bridge.org/?section=news
Ще не вмерла Україна! (С) Гімн України.
Укладачі: Дмитро Громов, Олег Ладиженський (Генрі Лайон Олді).
Технічна підтримка: Костянтин Бояндін.
Адреса редакції (E-Mail): [email protected]
З повною «підшивкою» «OldNews» можна ознайомитися в мережі Internet
за адресою: http://www.rusf.ru/oldnews/ плюс «дзеркала».
© ТМ «Другий млинець» (м. Харків), 2012 р.
Якщо ви знайшли неточність або помилку у перекладі - будь ласка, повідомте нам про це, і вона буде виправлена.
Адміністрація «Зоряної Фортеці».