У серпні цього року у Дубліні пройде Єврокон-2014, який матиме назву «Шемрокон». На ньому, як і заведено, вручатимуться призи Європейського Співтовариства Наукової Фантастики (ESFS).
Невдовзі в Україні почнеться висування кандидатів на премії Співтовариства. Повну процедуру ви можете переглянути у ВОЛФ-ньюсі №1 за 2014 рік.
Але ніхто не заважає нам зараз обговорити можливих кандидатів на премії від України та поміркувати як найкраще представити їхній творчий доробок як для співвітчизників, так і колег з Європи.
Повний список номінацій та пояснення до них наведені нижче.
Європейське Співтовариство Наукової Фантастики на Європейських Конвентах вручає нагороди у наступних категоріях:
I. Hall of Fame (зал слави)
1. Найкращий автор.
** Не висуваються як ті, що вже отримали нагороду: Борис Штерн, Марина та Сергій Дяченки, Генрі Лайон Олді, Андрій Валентинов.
2. Найкраще видавництво.
** Не висувається як таке, що вже отримало нагороду: видавництво «Шико».
3. Найкращий художник.
** Не висуваються як ті, що вже отримали нагороду: Денис Мартинець, Сергій Поярков, Володимир Бондар, Микола Редька.
4. Найкращий промоутер фантастики.
* Згідно уточненню ESFS від 1996 р., ані Голова, ані будь-який інший організатор поточного Єврокону не може бути номінований на нагороду «Найкращий промоутер», Голова не може бути номінований на спеціальні нагороди. Жодна з вищенаведених осіб не може бути номінована на будь-яку нагороду упродовж наступного та позанаступного років.
** Не висуваються як ті, що вже отримали нагороду: Микола Макаровський, Борис Сидюк.
5. Найкращий журнал.
* Згідно уточненню ESFS від 2005 р. у т.ч. може номінуватися журнал, що виходить у електронному вигляді та/або опублікований у інтернеті.
** Не висувається як такий, що вже отримав нагороду: журнал «Реальність фантастики».
6. Найкращий перекладач.
II. Спеціальна нагорода: Гранд Майстер.
Гранд Майстер вручається видатним особам Європейської НФ. Вони мають бути відомими на континенті у області НФ як мінімум 20 років і не бути предметом ніякої великої суперечки.
III. Spirit of Dedication (дух вірності)
Ці нагороди вручаються за результатами голосування усіх Європейських учасників на Європейських Конвентах, через оцінку робіт, що представлені на виставці або що пред'явлені у інший спосіб (слайд-шоу, документи, вистави, виставки фензинів).
Роботи, вистави і фензіни мають бути представлені або створені між поточним та попереднім Євроконами.
1. Художник, автор однієї чи більшої кількості творів.
2. Автор вистави (фільму, п'єси, балету і т.п.)
** Не висувається як така, що вже отримала нагороду: вистава «Ваш вихід».
3. Фензин.
* Згідно уточненню ESFS від 2005 р. у т.ч. може номінуватися фензин, що виходить у електронному вигляді та/або опублікований у інтернеті.
** Не висувається як такий, що вже отримав нагороду: альманах «Фанданго».
4. Вебсайт.
* Перевагою при визначенні найкращого веб-сайта традиційно користуються великі портали-агрегатори, що висвітлюють новини світової фантастики.
IV. Encouragement Awards (Заохочувальні призи)
* Ці нагороди вручаються за пропозицією Національних Делегатів молодим авторам або художникам від кожної Європейської країни.
** За минулорічним уточненням від Д. Байкалова: під молодим автором слід розуміти письменника, чий дебют відбувся за останні 10 років.
V. Honorary Awards (Почесні нагороди)
* Ці другорядні нагороди вручаються керівництвом ESFS за погодженням з Організаційним Комітетом поточного Єврокону особам, відомим за своїм внеском у розвиток НФ.
Коментарів: 7 RSS
1Олег Сілін17-01-2014 20:34
Колеги, ви тоє - щось пропонуйте, аби потім не казали у мережі, мовляв, координатори нав'язали «Фортеці» власну думку і все таке інше
2Фантом18-01-2014 19:22
Пожартували на ФБ, можна і серйозно поміркувати. Давай почну. Категорії, про які я зможу хоч щось сказати.
Автор. Скажімо я знаю не дуже багато українських авторів, а читав і того менше (ага, бийте мене, камінням закидуйте ) Тим більше, обмеження на Олді, Валентинова та Дяченків ніхто так і не відмінив Тому, із читаних мною українських авторів лишилися Олег Авраменко, Володимир Арєнєв, Володимир Єшкілев, Олег Сілін. Про Авраменко я щось давненько нічого не чув, та й не дуже мені його твори подобаються. Єшкілев щось теж не дуже пішов. Сілін цього року спрацював колективно, та й романи пише російською (Скай, сподіваюся, бити будеш не сильно ). Тому лишається Арєнєв.
Видавництво. Оскільки до романів чи то збірок я ще не доріс то судити лишається тільки з позиції читача. Та й то, на в бібліотеці переважно книги російських видавців, з наших лише "Шико" та "Зелений пес". Тому, доведеться обирати останнє.
Журнал. Сумна категорія Хто у нас лишився україномовний і паперовий (ага, приємно таки потримати в руках). "УФО"... і все мабуть.
І під заохочувальні призи - Ігора Сілівру, я хоч його дебют читав
3L.L.18-01-2014 21:07
А що, романи мають писатися по одному на рік?
4Фантом18-01-2014 21:24
А до чого колективність до кількості?
Малося на увазі, що роман написаний колективом з шести авторів.
5L.L.18-01-2014 21:27
Я зрозуміла, але мене збентежило не те, що колективно, а фраза "цього року". Так, ніби Сілін щороку пише сам, а цього року зі співавторами.
6Зіркохід18-01-2014 23:06
Щодо автора, то давно пора б якось відзначити патріарха української фантастики, дисидента й активного громадянина Віктора Васильовича Савченка. Внесок його в нашу фантастику безперечний, твори як один оригінальні й дуже вирізняються на загальному тлі. Попри поважний вік, письменник продовжує трудитися на ниві фантастики: минулого року вийшла його нова повість "Вальпургієва ніч".
На "Аргонавтах" є всі твори автора у відкритому доступі. Ознайомтеся, хто ще не встиг, і переконайтеся, що нашій фантастиці таки є чим пишатися.
7Олег Сілін23-01-2014 19:26
Щодо Савченка
Маю сумніви, що його кандидатура пройде на звання найкращого автора. А от висунути на нагороду з пункту V. Honorary Awards - це більш реально, і більш реально, щоб йому її дали безпосередньо на фестивалі.
Сподіваюся, невдовзі ми зможемо обговорити це все у більш сприятливих умовах…