Цього ранку в Анагаймі завершилася 58-ма церемонія вручення премії «Неб'юла», що підвела підсумки минулого року.
Нагадаємо, що премія «Неб'юла» започаткована у 1965 році і вручається голосуванням виключно членів об'єднання письменників наукової фантастики та фентезі (SWFA: Science Fiction and Fantasy Writers of America). До номінаційних списків потрапляють твори, які запропонувало не менш ніж 10 членів SFWA.
Найкращий роман
(«Вавилон, або Необхідність насильства: Таємнича історія революції перекладачів з Оксфорда»)
“Babel”, R.F. Kuang
Traduttore, traditore: Акт перекладу завжди є актом зради.
1828. Робіна Свіфта, який залишився сиротою через холеру в Кантоні, привозить до Лондона таємничий професор Ловелл. Там Робін роками вивчає латинську, давньогрецьку та китайську мови, готуючись до того дня, коли він вступить до престижного Королівського інституту перекладу Оксфордського університету, також відомого як Вавилон.
Вавилон є світовим центром перекладу і, що важливіше, магії. Обробка срібла стала мистецтвом демонстрації смислів, втрачених під час перекладу. Ці зачаровані срібні злитки сповнили Британію неперевершеної величі, і ці знання служать прагненню Імперії до подальшої колонізації.
Для Робіна Оксфорд — це утопічний світ, сповнений прагненню до знань. Але знання підпорядковується силі і він, як китайський хлопчик, що виріс у Британії, усвідомлює, що служити Вавилону означає зрадити свою батьківщину. Під час свого навчання Робін опиняється затиснутим між Вавилоном і темним Товариством Гермеса, організацією, покликаною зупинити імперську експансію. Коли Британія веде несправедливу війну з Китаєм через срібло та опіум, Робін повинен вирішити...
Чи можна змінити потужні інститути зсередини, чи революція завжди вимагає насильства?
Найкраща повість
“Even Though I Knew the End”, C.L. Polk
Детектив із магічних справ занурюється в інтриги божественних створінь у Чикаго, щоб здобути спільне майбутнє із коханням свого життя. Ця історія із мотивами творів Сафо вразить усіх, хто шукає таємниці, інтриги, романтику, магію чи всього зазначеного разом.
Щоб врятувати життя брата вона продала душу. Тепер вона провидиця у вигнанні і в неї є остання робота перед вічним служінням у Пеклі. Коли вона відмовляється, її клієнт пропонуючи єдину плату, перед якою вона не може встояти — шанс на майбутнє, де вона старіє з жінкою, яку кохає.
Щоб отримати бажане вона має три дні аби розшукати Вампіра Білого міста, найвідомішого серійного вбивцю Чикаго. Якщо вона зазнає невдачі, її чекає лише Пекло та розбите серце.
Найкраща коротка повість
“If You Find Yourself Speaking to God, Address God with the Informal You”, John Chu
Це перше відео літаючої людини стає вірусним у соціальних мережах і потрапляє в новини. Чоловік. Без реактивного ранця. Без дельтаплана. Він сам, без сторонньої допомоги, ширяє над вантовим мостом, що веде в місто. Ролик має вигляд знятого на мобільний телефон. Чоловік тремтить, збільшений і не завжди у фокусі. Він мчить вперед і назад, виконує перекиди бочкою та обертає сальто. Ніби майстер бойових єдиноборств, який відпрацьовує свої рухи, за винятком того, що повітряні єдиноборства не існують.
Безкоштовно прочитати можна за посиланням: https://www.uncannymagazine.com/article/if-you-find-yourself-speaking-to-god-address-god-with-the-informal-you/
Найкраще оповідання
“Rabbit Test”, Samantha Mills
Зараз 2091 рік, і Грейс дивиться на кролика в кутку свого візуального накриття. Це ангорський кролик, пухнастий і білий, і коли Грейс обрала іконку, вона не усвідомлювала, наскільки лякатиметься при її появі. Грейс рухається, і накриття рухається разом з нею. Нагадування. Загроза.
Є лише три авторизовані користувачі, що мають доступ до її кролячого тесту: мати, батько та сімейний лікар, який встановив тест на прохання батьків невдовзі після першої менструації.
За два місяці Грейс виповниться 18 років, і тоді вона зможе залишити або вимкнути додаток на свій розсуд. Але в неї немає двох місяців. Її менструація запізнюється на шість днів, і завтра трекер автоматично проведе тест на вагітність.
Безкоштовно прочитати можна за посиланням: https://www.uncannymagazine.com/article/rabbit-test/
Премія Андре Нортон
“Ruby Finley vs. the Interstellar Invasion”, K. Tempest Bradford
Одинадцятирічна Рубі — темношкіра дівчинка, яка любить вивчати комах і зробила б усе, аби стати ентомологинею, що дуже розчаровує її бабусю. Рубі знає все про комах, тому, коли вона знаходить у своєму дворі найдивнішого жука, якого вона коли-небудь бачила, вона переконується, що його ніхто не шукає, і забирає жука додому для подальшого вивчення.
Але потім Рубі розуміє, що ця істота - не просто звичайний жучок. Він негайно пробив дірку в її вікні та зник. Невдовзі зникають випадкові речі в околицях, і ще цілий тиждень ніхто не бачив стареньку на вулиці. Рубі та її друзям доведеться викрити дивного жука раніше, ніж це зроблять федерали.
Рубі — героїня від науки, яку ми всі чекали!
Премія Рея Бредбері
Ден Кван, Деніел Шайнерт «Все, завжди і водночас»
Письмо для ігор
Хідетака Міядзакі, Джордж Р.Р. Мартін