То був невідомий науці природний утвір - титанічне п’ятироге вітрило, розіпнуте поміж зір, - названий Капітаном “мембраною”. Більше про нього не вдалося довідатися нічого. Цілком несподівано, незважаючи на досконалу автоматику і сторожові системи, зореліт втрапив у чіпке поле його притягання. Й відразу ж почалися лиховісні метаморфози. Спочатку один за одним відмовили прилади зовнішніх бортових систем. Капітан оголосив аврал, проте всі зусилля астронавтів виявилися марними: не вдалося навіть вийти назовні. Складалося враження, що механізми усіх люків також зіпсувалися. Втім, не працювали й ручні запори.
Через годину почали тьмяніти ілюмінатори. Позіркована безодня запиналася каламуттю, наче якийсь павук засновував її тьмяно-димчастою павутиною. Ще за якийсь час зовнішні краї ілюмінаторів втратили попередню форму й тепер скидалися на рвані діри у безгоміння.
Усе вказувало на те, що плавиться зовнішня оболонка. Це не могло бути правдою, внутрішні датчики вмить відреагували б на підвищення температури корпусу. І все ж факт залишався фактом: обшивка корабля розм’якла до консистенції розігрітого пластику.
Найприкрішим було те, що люди нічим не могли зарадити в цій загрозливій ситуації. Навколо корабля, схоже, почали діяти закони іншої фізики, аніж в нашому звичному просторі. А отже, “мембрана” якимось чином перекинула їх... куди? В інший вимір? До іншого Всесвіту?
Першим цю здогадку зважився висловити Астрофізик. Ніхто не йняв йому віри. Втім, ніхто й не заперечив тривожне припущення - було не до того. Кожен член екіпажу гарячково вишукував хоча б крихітну шпарину в глухій стіні неминучості, хоча б півшанс для порятунку. А для цього, видавалося, придатні були будь-які фізичні закони, байдуже, свої чи чужі.
Коментарів: 7 RSS
1Буркотун обикновєнний15-10-2009 12:35
Все, що після битви - досить непогано! Сама битва - якась мультяшна. Все, що до битви - якесь газетне та пласке. Допрацювати б його...
2Сибіряк18-10-2009 17:31
Плутана й туманна якась проза, мною важкувато сприймається. Хоча ідеї, настільки їх можна зрозуміти, цікаві.
3Автор оповiдання _Лiто замовляли_19-10-2009 18:32
Ох... еле дочитал
НФ
жутко визуальное
не моё
sorry
4miss K21-10-2009 19:50
ну шось дууууже ретроспективно. не вистачає репортажності.
особисто мені було нецікаво. життя в оповіданні немає.
сподобалась "позіркована безодня".
5КАЛИНА21-10-2009 22:33
Шановний авторе!
Як можна зберегти тверезе мислення та, одночас, мати галюцинації Роздуми врятованого штурмана щодо своєї одинокості на планеті - притягнуті за вуха. Людина навпаки тішиться, що вижила, вона не може знати - одна на планеті чи ні, тому що поки що навіть не роззирнулася, як слід.
Написано, на мою скромну думку читача, якось надто шаблоно-стадартизовано. Тобто забагато штампів, мов у діловому мовленні. Подекуди це образні штампи але у них нема життя, надто вони сухі, або позамарно-високі. Наприклад: "Штурман дивився навсебіч з болючим смутком, не в змозі подолати пригніченість. або Вона ще більше роз’ятрює серце... " Ці речення можна сказати трішки простіше, не так "піднесено". хай воно буде не таким образним, зате життєвим. Закінчення взагалі якесь вже зовсім нецікаво-банальне, прочитувалося наперед.
Такі думки
6Один з тутешніх авторів22-10-2009 00:47
Надежда!!!...трата-ра-та-та..
очікувала більшого..
Почуття несхитної гідності грудьми не розлилося..
в моментах типу "скупане синявою сонце" здається, шо оповідання написане під лінійку...
кінець не просльозив..
але безперечно, дякую, Земле, що ти є...!! це щиро...
7Теж один із авторів23-10-2009 11:45
Трохи переобтяжене складностями оповідання... Але щось є, навіть хотілося дати трохи балів, правда потім передумав, бо інші виявились сильнішими. Як то на лотерейних білетиках пишуть: "Спробуйте наступного разу!"