Цього року Зоряна фортеця пропускає практично всі великі фестивалі, але ми продовжуємо за всіма ними стежити. Зібрали для вас цікаві події з програми фестивалю «Книжкова країна».
Легенда
Розмова «Як початківцю видати книгу» - заходи, цікаві авторам-початківцям, освітні заходи
Книжковий клуб: Неста, Фейра, Інеж та Зоя: Батл героїнь із фентезі - заходи, пов'язані із фантастичними книжками, дискусії та розмови про жанр
Її темрява в сучасних жіночих текстах: дискусія навколо книжок «Чорна королева», «Імена», «У скляному лісі» - презентації книжок та зустрічі із фантастами
чт 25 квітня | 15:00 - 16:30
Павільйон №6 (Зал 2)
Організатор: Book Hub: Віч/на/Віч
Як створити успішний літературний проєкт?
Учасниця:
- Маргарита Січкар
пт 26 квітня | 16:00 - 16:45
Павільйон №6 (Зал 2)
Організатори: Віхола, проєкт «Своя полиця»
З чого почати пошуки видавця? Як виділитись серед сотень інших рукописів? Що відбувається після підписання контракту з видавництвом? Чи стане бестселером мій перший роман?
Про це і навіть більше поговоримо з авторками, чиї дебютні романи тільки готуються до друку. Письменниці розкажуть про те, як впоратись з страхами та сумнівами, що зазвичай супроводжують дебютантів та розвінчають міфи, в які вірять автори-початківці.
Учасники:
- Валерія В. Растет, авторка надприродного фентезі «Поклик» (видавництво «Віхола»),
- Олександра Буревій, авторка містичного трилеру з елементами жахів «Прихисток» (видавництво «НК Богдан»),
- Леся Яцута, авторка темного еротичного фентезі «Темен: Вибір Слави» (видавництво «Букбанда»),
- Олександра Черепан, авторка пригодницького фентезі в японсько-українському сеттингу «Жнець без коси» (видавництво «НК Богдан»),
- Олена Кузьміна, письменниця, кураторка проєкту на підтримку жанрової української літератури «Своя полиця».
пт 26 квітня | 16:00 - 16:45
Павільйон №5 (Omni Campus)
Організатор: Vivat
Неста, Фейра, Інеж та Зоя – головні героїні наших улюблених серій. Але що їх об’єднує, окрім сильного характеру та гарного смаку на чоловіків? Кожна з цих героїнь пройшла складний шлях самопізнання, стикаючись з власними демонами, перешкодами та втратами. Вони пізнали свої межі, розкрили власні слабкі сторони і вдосконалили свої найсильніші аспекти. Хтось може бути захоплений їхньою сміливістю та відчайдушністю, а хтось – відштовхуваний їхньою незалежністю та бунтівністю. Але навіть ті, хто зневажає їх, не можуть заперечити їхню непересічну силу. Тож, залишається питання – а хто ж з дівчат все ж таки найкраща?
Саме ваші оцінки та голоси вирішать, хто стане переможницею у цьому епічному батлі головних героїнь!
Учасниці:
- Валерія Гіллан – блогерка, співзасновниця книжкового клубу “OnlyBooks”.
- Віолетта Сергуніна – блогерка, співзасновниця книжкового клубу “OnlyBooks”.
пт 26 квітня | 17:00 - 17:45
Павільйон №1 (Зал 1)
Організатор: Кліо
Публічна розмова істориків довкола книжки видатного польського історика Александра Ґейштора «Слов’янська міфологія» не лише покаже сучасний стан досліджень і реконструкцій вірувань давніх слов’ян. Через контекст поширення різних псевдоісторичних уявлень підкреслить, що наукпоп має давати адекватну відповідь на антинаукові вигадки. Без цього міфотворчість лише продовжить ширитися, а запізнілі намагання протидіяти її прониканню до «офіційної науки» сприйматимуться як «ворожі вилазки» чи «антиукраїнська діяльність».
Учасники:
- Євген Синиця — кандидат історичних наук, доцент кафедри археології та музеєзнавства Київського національного університету імені Тараса Шевченка,
- Юрій Писаренко — кандидат історичних наук, старший науковий співробітник Інституту філософії імені Григорія Сковороди,
- Сергій Гірік — кандидат історичних наук, старший викладач магістерської програми з юдаїки в НаУКМА, віце-президент Української асоціації юдаїки.
пт 26 квітня | 17:00 - 17:45
Павільйон №1 (Зал 2)
Організатор: Creative Women Publishing
Жінки складають близько 50% населення України. Проте переважна більшість тем жіночого досвіду в нашому суспільстві замовчується, тавруючись соромом, страхом та напругою.
Проговорювання табуйованих тем, маркованих соромом та ірраціональним страхом, — це рух вперед як для кожної окремої людини, так і для нації загалом. Україна все ще перебуває на шляху до трансформації, але вже зараз можемо бачити, що зміни відбуваються.
Що у фокусі дискусії?
Дорослішання нації через прийняття себе, своєї тілесності, свого шляху та жіночої історії. Проговорення табуйованих, замовчуваних тем як “шлях додому”. Історії темряви, болючих трансформаційних періодів, проживання болю чи втрати, пошуку власного Я та самоідентифікації як джерело натхнення. Темні історії vs історії успіху.
Учасниці:
- Марина Пономарьова — письменниця, сходознавиця, вивчала китайську та японську мову, копірайтерка.
- Віолетта Кім — письменниця, авторка книжки «Плач, сестро, смійся», кофаундерка та голос жіночого фешн-стартапу SPOGAD
- Слава Світова — письменниця, тренерка зі словесної майстерності та творчості, співзасновниця видавництва Creative Women Publishing.
- Ірина Ніколайчук — літературознавиця, літературна критикиня, співзасновниця видавництва Creative Women Publishing.
пт 26 квітня | 18:00 - 18:45
Павільйон №1 (Зал 2)
Організатор: Демократична школа «Майбутні»
Вас чекають готика, середньовічна література та Лавкрафт.
На занятті дізнаємося про готичні романи і про те, як середньовічна література пов‘язана з жахами. А ще зануримося в химерний світ письменника-містика Лавкрафта. Для тих, хто любить жахи та містику в літературі, а ще відсилочки до різних епох в культурі.
Учасниця:
- Анна Ковальова, учениця 10 класу Демократичної школи «Майбутні».
пт 26 квітня | 19:00 - 19:45
Павільйон №1 (Зал 1)
Організатор: Фоліо
До першої антології українського горору увійшли новели сучасних українських письменників. Укладач збірки Андрій Кокотюха вважає, що український горор має глибоке коріння в українських фольклорних традиціях, а першим автором у цьому жанрі був нащадок козацького роду Микола Гоголь. В українському фольклорі потойбічне не живе в паралельних світах, воно поруч: у глибині найближчого лісу, на дні ставка в міському парку на сільській околиці, в сусідньому будинку, у ванни кімнаті власної квартири. Поціновувачі жанру знайдуть в книзі історії на різний смак: тут є і маніяки-вбивці, й моторошні дитячі іграшки, живі мерці и смертельні віруси.
Учасники:
- укладач Андрій Кокотюха,
- автори-співрозмовники: Станіслав Стеценко, Олександр Шевченко, Олена Шрубенко, Вадим Панченко, Максим Міллер, Олекандр Суданенко.
пт 26 квітня | 19:00 - 19:45
Павільйон №5 (Omni Campus)
Організатор: КСД, Темпора
Як побудувати сюжет, який захопить читача настільки, що він забуде про реальне життя? Які триггери розтавляють письменники, щоб захопити увагу аудиторії? Що змушує людей буквально їсти і ходити по квартирі з книгою в руках? Або як написати захопливий трилер, що лоскоче нерви?
Про все це і не тільки поговорять:
- Андрій Новік
- Поліна Кулакова
пт 26 квітня | 19:00 - 19:45
Павільйон №6 (Зал 2)
Організатор: Nerd Agency (FILM.UA)
Як видавництво «Ранок» збільшило продажі оригіналу «Лісова пісня» в 300 разів завдяки ілюстраціям з мультфільму «Мавка. Лісова пісня»? Чому книжки на основі фільмів чи мультсеріалів привертають більше уваги?
Скільки коштують права на ліцензію та як відбувається розробка продукції? Як просування на хвилі популярності фільму чи мультсеріалу дозволяє отримати максимум результату від ліцензії? Про все це розкаже директорка ліцензійної агенції Nerd Agency (FILM.UA), за плечима якої досвід роботи з брендами «Мавка. Лісова пісня», «Хоробрі Зайці», «Довбуш».
Учасниця
- Тетяна Рубан – директорка агенції Nerd (FILM.UA).
Спеціалізується на ліцензуванні брендів і стратегічному маркетингу. Вміє ефективно застосовувати можливості ліцензійних брендів («Мавка. Лісова пісня», «Робокар Полі», «Хоробрі Зайці», «Gorjuss», «Довбуш» тощо) для вирішення бізнес задач виробників споживчих товарів та послуг.
Спікер міжнародних заходів, серед яких Bologna Licensing Trade Fair conference, European E-Commerce & Digital Marketing Week, The European Digital Week тощо. Найкращий спікер IX International Private Label Conference за результатами голосування аудиторії.
Команда Тетяни у 2023 році випустила книжки серій Мавка та Хоробрі Зайці з Видавництвом Ранок; Довбуш із КСД.
сб 27 квітня | 12:00 - 12:45
Павільйон №6 (Зал 2)
Організатор: Жорж
Як автори планують ідеальні вбивства в реальному та потойбічному світах? На чому тримається інтрига? Як сконструювати пазл головоломки і правильно розташувати всі елементи? Щоб з’ясувати це, письменниця Євгенія Кужавська запрошує провести розслідування на прикладах класичних текстів та детективів сучасних зарубіжних і українських авторів. Поговоримо про детектив як жанр, історію його виникнення, мемуари перших слідчих, перші спроби true crime, а також про містичну та ірраціональну за своєю суттю фігуру детектива-розслідувача. І звісно ж, сплануємо ідеальне вбивство для власної історії.
Учасники:
- Євгенія Кужавська, письменниця, журналістка, авторка детективного курсу «Як написати вбивство».
сб 27 квітня | 12:00 - 12:45
Павільйон №2 (Зал Гра)
Організатор: Фантастичні українці
Не вірите, що українські міфічні герої так само цікаві та харизматичні, як їхні закордонні «колеги» і мають всі шанси стати частиною сучасної світової культури? Український письменник і продюсер Нік Лисицький легко переконає вас у цьому, адже його книжка «Кий і морозна орда» є тому свідченням.
Поговоримо про те, хто є хто в нашій міфології, де живуть персонажі українських міфів та легенд, чому українська міфологія — одна з найбагатших та найцікавіших в світі, і як міфічні герої стають героями книжок, коміксів та фільмів. Найактивніші учасники бесіди та автори найцікавіших запитань отримають подарунки від Ніка Лисицького та видавництва “Фантастичні українці”.
Учасники:
- Нік Лисицький, письменник, креативний продюсер, автор проекту зі збереження та популяризації української міфології «Чарівний світ UA».
- Валері Клочкова, YouTube-блогерка Атмосферниця (Atmosfernitsa), авторка каналу про книги, мистецтво та атмосферне життя в Києві.
Вік: від 10 років
сб 27 квітня | 14:00 - 14:45
Павільйон №6 (Зал 2)
Організатор: Ранок
Панельна дискусія із залученнями видавців, авторів, книжкових блогерів, учасників Read berry – книжковий ком’юніті, окремий простір категорій Young adult.
сб 27 квітня | 17:00 - 17:45
Павільйон №5 (Omni Campus)
Організатор: Фабула
З Дарою Корній спілкується Анастасія Нікуліна.
сб 27 квітня | 17:00 - 17:45
Павільйон №2 (Хол)
Організатор: Саміт-Книга
Улюблений телевізійний персонаж України «Довгоносик», режисер, шоумен-письменник Віктор Андрієнко презентує фантастичну казку – сценарій фільму «Легенди Чарівнолісся».
Учасники:
- Віктор Андрієнко, режисер, шоумен-письменник
Вік: 10-16 років
сб 27 квітня | 19:00 - 19:45
Павільйон №5 (Omni Campus)
Організатор: Vivat
Дарк Академі набуває дедалі більшої популярності у буктоці. Саме цей піджанр дозволяє читачам досліджувати теми та питання, які можуть вважатися табуйованими у традиційних академічних середовищах. Сюжети цих книг часто розповідають нам про секрети навчальних закладів, розкриваючи підземелля престижних шкіл та демонструючи морально сумнівні вибори, з якими стикаються персонажі. Цей жанр про те, що дослідження забороненого знання та порушення суспільних норм може бути одночасно захоплюючим та примушувати читачів до міркувань. Харизматичні викладачі, загадкові однокурсники, випадкові “трагедії” це все? чи ми щось пропустили?
Учасниці:
- Марія Маргуліс – блогерка, авторка ютуб-каналу Reading Mary.
- Женя Кужавська – письменниця, блогерка (тг-канал Як сказав Гаролд Блум).
Модераторка:
- Анна Аленькова – блогерка, журналістка, засновниця @annabooks.ua
нд 28 квітня | 13:00 - 13:45
Павільйон №6 (Зал 2)
Організатор: Жорж, Ще одну сторінку
Не мавкою єдиною… Поговоримо про актуальність вибору етнографічних та фольклорних джерел у сучасній українській літературі. Де шукати матеріал, якщо працюєш з темою етнографії та фольклору, кого слухати і що тримати у фокусі? Як не втрапити у пастку антинаукових узагальнень? А також про теми, якими надихаються — і можуть надихатися — сучасні українські фантасти.
Учасниці:
- Наталія Довгопол — відома українська авторка історичних, пригодницьких і романтичних книг. Володарка багатьох літературних нагород, зокрема «Коронація слова», «Еспресо. Вибір читачів» та державної премії ім. М. В. Гоголя. Змалку знає, як віднадити русалок лепехою і любистком, вірить в існування витязів у ЗСУ.
- Дар’я Анцибор — фольклористка, антропологиня, кандидатка філологічних наук, авторка телеграм-каналу «Гриби, гроби і дисертації», співавторка подкасту «Пороблено». Наукова співробітниця Державного наукового центру захисту культурної спадщини від техногенних катастроф. Авторка книжки «Під подушку чи під ялинку? Антропологічне дослідження свят».
- Анастасія Бідонько — співзасновниця і випускова редакторка видавництва «Ще одну сторінку», упорядниця збірки містичної прози «Фіолетова тінь», пластунка з куреня «Степові відьми».
нд 28 квітня | 15:00 - 15:45
Павільйон №6 (Зал 2)
Організатор: Видавництво Старого Лева
Перша книга – завжди виклик для автора. Як бажанням писати перемогти страх невдачі? Коли варто ставити фінальну крапку? Яким є шлях книги від рукопису до паперового примірника в руках читачів? А ще про письменницькі виклики, відгуки та нагороди розкажуть автори дебютних романів Рустем Халіл (автор «Часу немає») та Юлія Мак («Толіки»).
Учасники:
- Рустем Халіл, журналіст, письменник, автор книги “Часу немає”.
- Юлія Мак, випускниця річної програми письменницької майстерності від Litosvita, авторка роману «Толіки. Про тих, хто перемотував касету олівцем».
нд 28 квітня | 15:00 - 15:45
Павільйон №1 (Зал 1)
Організатор: Фантастичні українці, Фоліо
Учасники:
- Олексій Кононенко,
- Нік Лисицький
нд 28 квітня | 18:00 - 18:45
Павільйон №1 (Зал 1)
Організатор: Vivat
Завірюхи, чаротворці та благословення Духа Вогню. Пригоди та запеклі битви в українському фентезі є однією з найпопулярніших складових сучасної української літератури, що вже захопила букток. І на противагу dark-academy зʼявився жанр – light academy. Світла академія подібно до темної містить любов до читання, історії, мистецтва та навчання.Відмінними її роблять зображення античності, філософія, а також більш позитивні погляди, прогулянки в парку або лісі та домашній затишок, що частково відсилає до коттеджкору. Але чи завжди все має закінчуватися хепі-ендом та як розповідати про українську міфологію по-новому? Нарешті можна поставити всі ці та багато інших питань про cozy-фентезі у їх авторок.
Учасниці:
- Анастасія Нікуліна — українська письменниця, інста-блогерка, книжкова оглядачка, лауреатка міжнародних премій. Працює в різних жанрах. Авторка книг «Відбій повітряної тривоги» (з Олександром Греховим), «Я іду шукати» і «Більше нікому» (з Олегом Бакуліним), «Зграя», «Сіль для моря», «Завірюха» та «Викрадачі снігу». Instagram: @innspirit. TikTok: @dominatrixmuse.
- Наталія Матолінець – українська письменниця («Академія Аматерасу»), яка працює в жанрі фентезі, співзасновниця «Фантастичних talk(s)». А також, авторка книг «Гессі», «Керамічні серця», «Всі мої Ключі і Ґайя».
- Катерина Беберіна – блогерка, співзасновниця книжкового клубу «Вино і фентезі».
- Вікторія Шестопал – блогерка, співзасновниця книжкового клубу «Вино і фентезі».