Кінотиждень, що минає, не приніс гучних прем'єр. На кіноекрани вийшло три стрічки, які у світі побачили ще минулого року.
* За далекими морями
* Ворог
* Секретний експеримент
За далекими морями / Resan till Fjäderkungens Rike
Країна: Данія, Швеція
Жанр: сімейна анімація
Режисер: Есбен Тофт Якобсен
Актори: Едвін Рідінг, Тува Новотни, Густаф Хаммарстен, Леннарт Якель
Тривалість: 78 хв.
У пошуках своєї мами Йохан потрапляє в далеке Царство Короля Пер, звідки немає шляху назад. Від долі не втечеш: тепер він повинен сам подбати про порятунок не тільки своєї мами, але й усього королівства. Однак хіба можна розуміти всі тонкощі життя і грати за його правилами, коли ти ще такий молодий?
Під казковим сюжетом, тим не менш, у метафоричній формі розповідається про подорож до країни мертвих.
Ворог / Enemy
Країна: Канада, Іспанія
Жанр: детектив, триллер
Режисер: Дені Вільньов
Актори: Джейк Джилленхол, Мелані Лоран, Сара Гадон, Ізабелла Росселліні, Джошуа Піс, Тім Пост, Кедар Браун, Дерріл Дінн, Міша Хайстед, Меган Манн
Тривалість: 88 хв.
Взявши навмання касету з фільмом у відеопрокаті, хлопець з подивом помічає в одному з епізодів актора, який є майже точною його копією, хіба що на пару років молодше. Незабаром бажання знайти свого двійника перетворюється для хлопця на справжню нав'язливу ідею. Тривалі безплідні пошуки, зрештою, стають причиною дивних містичних подій…
Екранізація роману Жозе Сарамаго «Двійник». Фільм отримав дві премії Canadian Screen Awards: найкращому режисеру та найкращому виконавцю ролі другого плану (Сара Гадон).
Секретний експеримент / The Banshee Chapter
Країна: США, Німеччина
Жанр: триллер
Режисер: Блер Еріксон
Актори: Катя Вінтер, Майкл МакМілліан, Тед Левайн, Корі Мооса
Тривалість: 87 хв.
Молода журналістка Енн розслідує випадок безслідного зникнення свого друга, з яким разом вони вчилися в університеті. У його будинку Енн знаходить запис, який приятель зробив на камеру, і в якому розповідає, що займався вивченням одного з секретних урядових експериментів з розробки сироватки, здатної змінювати свідомість людей. Сироватка виготовлялася з мозку померлих, результати експериментів були засекречені, програма згорнута. Енн намагається розібратися в суті урядового експерименту і знайти його учасників, щоб розібратися в тому, що ж сталося з її другом. У ході її розслідування спливає правда настільки страшна, що краще б Енн було її не знати…
Вільна екранізація оповідання Говарда Лавкрафта «Звідти» (From Beyond) із дією, перенесеною у наш час, на тлі історії реальних експериментів уряду США з галюциногенами.
Коментарів: 3 RSS
1Нурсултан03-07-2014 10:31
Хтось зрозумів тему павуків у "Ворогові"?
Я особисто - ні. І як не чіпляйся за малочисельні зачіпки, розкидані режисером, все одно нічого не зрозуміло. Вважаю, коли автор вводить якісь символічні образи, то повинна існувати хоча б можливість, погравшись із "наводками", хоч щось до тих образів привязати. Так іще інтригу пустили, що, мовляв, з акторами уклали окремі договори про нерозголошення авторської задумки про тих павуків. Виходить, ефект студентських посиденьок: "Класний фільмєц, в натурє класний" - "Так а що в ньому класного?" - "Нє, там в натурє задумка очень тонкая, думать много надо". І всі роблять вигляд, ніби зрозуміли ту задумку.
Ще так було із "Твін Піксом": поліно на руках ошелешеної жіночки - то щось дуже важливе і символічне, чувак без руки - то щось зле і набридливе, ще один чувак - то, може, уособлення відрубаної руки, це якщо вікіпедії вірити, а взагалі він просто ще один чувак.
Коротше, коли хтось зрозуміє ту задумку з павуками - просвітіть.
2Олег Сілін04-07-2014 22:40
Щось мені підказує, що про павуків знає лише режисер. Прочитав, що актори навіть зобов'язання підписали нікому не розказувати яку роль відіграють павуки)
3Аноним04-07-2014 23:54
Можна припустити, що павуки символізують страх героя перед жіноцтвом (фінальна сцена особливо натякає), перед деспотичною матір'ю, та іншими жінками, що трапляються у його житті.
Ну а можна потрактувати як павука соціум, середовище, цивілізацію чи що - оці всі проводи, схожі на павутину, сплетення доріг, павук над містом якби вказують на це. Ну і недаремно, можливо, герой на лекції розповідає про контроль, тиск тиранічного устрою на людину.
Це трактування, що напрошуються першими. А істину звичайно, знає тільки режисер)