Звернення до учасників щодо теми

Звернення до учасників щодо теми

Середа, 10 лютого 2010 г.
Рубрика: Новини проекту
Проглядів: 1875
Підписатися на комментарі по RSS

Шановні пані та панове!

Коли організатори погоджували із пані Ковальською тему, вони були дуже задоволені тим, що така тема дозволяє багато інтерпретацій. Адже „лобове” вирішення питання в даному випадку не є оптимальним. Навпаки: саме така тема має стимулювати конкурсантів зламати стереотипи і поглянути на процес „народження” іншими очима. Доречи, саме таке завдання - знищення стереотипів і розширення реальності і ставить перед собою фантастика.

Що таке народження? Перш за все наш конкурсант має відповісти саме на це питання. Звичайно, перш за все, це народження людської істоти. А, може, не людської?

Нова книга, нова пісня, новий малюнок - вони теж можуть бути народжені. Що відбувається у душі творця за три дні до того, як його твір побачить світ і змінить його?

Нова форма соціального устрою теж може народитися за три дні. Революція, чи, навпаки, зміна парадигми - теж простір для фантазування.

А, можливо, за три дні народжується взаєморозуміння між людьми та чужинцями, які воювали увесь час, і зненацька відбулося щось, що поставило хрест на війні? Чи може за три дні народилося кохання, неземне, фантастичне?

Є ще один аспект, пов'язаний з темою народження. Це – конструктивний, а не деструктивний вектор оповідання. В цю тему складніше вписати війну, кров; ця тема апелює до інших почуттів - радості створення, гордості за творіння, втоми після тяжкої праці. Можливо, це також відображається на кількості оповідань. Деструктив „гнати” значно легше.

Закликаю усіх учасників перш за все зламати внутрішній стереотип і поглянути на поняття „народження” чистими очима. Всі ці ідеї я щиро дарую, оскільки вирішив не брати участь у цьому конкурсі. Не через тему, а щоб більше конкурсантів мали шанс потрапити на майстер-клас до пані Галіної. 

Не бійтеся внести щось зовсім нове та несподіване у таке поняття як "народження". Ми ж тут фантастикою займаємося smile

Пишіть!

З повагою

Олег Сілін

двічі призер конкурсу "Зоряна Фортеця".

]]>twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru google.com/buzz friendfeed.com ya.ru mail.ru myspace.com rutvit.ru pikabu.ru liveinternet.ru livejournal.com blogger.com google.com yandex.ru memori.ru]]>