Повернутися на сторінку

Коментарів: 8

 1. загалом непогано, перша частина твору (більша частина) у стилі пана Хаггарда, (це комплімент), далі починається фантастика, таке пригодницько-фантастичне оповідання. Відмічу цікаву композиція, хоча фінал можна було трохи розширити. Знайомий стиль.

  Цікаво, а міг герой зберігати олімпійський спокій?

 2. 2012-03-23 в 20:35:37 | HarleyDavidson

  Конкурсне завдання зіпсуло гарне оповідання LOL Ви мусили ввести залізяку і ви її ввели, але така маніпуляція на користь тексту не пішла. З великим задоволенням читав до того місця, де машина спустилася в лабораторію. З того моменту оповідання розвалилося, бо дуже вже штучно притягнуто сюди машинне.

 3. 2012-03-23 в 23:07:22 | Зіркохід

  А мене не машинне вразило. Фальш пішла з того місця, де отець Флоріан виявився отруйником. Зашкарубле радянське кліше на єзуїтів. Між тим місіонери-проповідники пробиралися в африканське пекло якраз для того, щоби спасти отих самих язичників (згадайте хоча б Лівінгстона), при цьому гинули мов мухи... Так що з'ява залізяки надто не вразила. Приїлося на цій ЗФ. Якогось дідька непогана тема звелася до роботів, роботів, РОБОТІВ... А могло б вийти цікаве оповідання, якби Автор вирвався за рамки цього штампу. На лихий кінець зійшов би й інопланетянин grin...

 4. Так, непогано, вже й похвалили і покритикували, тож висловлю лишень своє відношення до твору: сподобалося.

  Успіхів.

 5. Спасибі всім шановним читачам-критикам smile - зауваги, котрі вмкладені вище, надто концептуальні, щоб можна було обіцяти їх врахувати - хіба що переписати оповідку наніц - про це й подумаємо. Може, в скорому часі вона випливе десь в інет-просторах уже в новому, редагованому форматі... Тому що зерно істини ))) судячи з деякого позитиву у відгуках, в тексті все-таки присутнє))).

  А може й не випливе - хтозна - автір же скромний). У будь-якому випадку - Старфорт завжди є крорисним і цікавим досвідом, за що й гранд мерсі йому від нас усіх)).

  Писи.

  Не погоджуюсь з шановним паном Зіркоходом щодо ролі місіонерства. Радянське кліше давайте облишимо в стороні - автір з ними не так уже й добре знайомий, до того ж із особистих причин є цілком лояльним до Католицької церкви та її служителів. Не слід забувати, щор література - тому що як-неяк а ми всі тут займаємось Літературою - має право на частку художньої вигадки, субєктивізму, алегорії - а окрім того, Історія надто складна і безліч разів переписана штука - прошу про це не забувати... Крім того, автор до певної міри є деміургом того світу, про котрий воліє писати. ТОж, як на мене, мотивація отця Ф. є досить чіткою і зрозумілою - а методи, прийнятні до тої ситуації, в котрій він опинився.

  Отож, респект усім іще раз - і дякую.

  А.

 6. з моєї точки зору змішання стилів зайве, воно дезорієнтує. Окрім того початок відверто скучний. Порадив би кілька абзаців кінцевої, технологічної частини перекинути наперед, щоб заінтригувати.

  Дещо розвеселило типове совкове подання фантастики, місіонер-католик апріорі злий, негритянка-красуня... для серії "пригоди, подорожі, фантастика" року так 89 підійшло б чудово. Тепер - чому місіонер-ідіот?

  де і в чому він побачив єресь? чому веде себе як навіжений? чому робот-розвідник теж веде себе... гм... дурнувато? так не буває, коротше, в другій третині створюється враження, що "так писати заведено" і сильне відчуття вторинності.

  ну а третя явно замало розкрита, про роботів можна було б більше розповісти, нехай навіть в рамках того ж об'єму.

 7. 2012-03-30 в 19:47:36 | Спостерігач

  Солідарний із Зіркохідом!

  Якийсь цей єзуїт занадто підлий. Потім, винищити отак запросто ціле село...

  Але початок радше сподобався.

  Щодо діалогів африканськими мовами - вони автентичні, чи це стилізація?

 8. Досить неоднозначне склалось враження. Написано добре і яскраво, не здався мені і початок нудним. Так, факт існування настільки навіженного ієзуїта дещо сумнівний. А взагалі - мабуть, швидше добре, аніж погано. Звісно, можно сперечатись, але добре вже те, що є через що.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)