Повернутися на сторінку

Коментарів: 34

 1. Дуже і дуже непогано. Сучасно... Акутально. Необхідна невеличка, суто косметична, правка і можливо трохи скоротити текст.

  Але все одно. Мені чомусь здається, що таке оповідання було б доречним у якомусь сучасному "глянцевому" виданні.

 2. 2010-02-18 в 15:25:13 | Сілівра Ігор

  це не фантастика. ІМХО місце цьому оповіданню (незалежно від якості) не тут.

 3. 2010-02-18 в 20:43:42 | Продюсєр Валєнтін

  Якби це був конкурс жіного оповідання то прошу, розміщуйте. Але читаєш і розумієш, ну не йде воно сюди.

  Здається, що організатори готові помістити сюди будь що, аби тільки заповнити простір. Шкода, бо думав, що конкурс є доволі перспективним. Тепер розумію, що нічим таким тут і не пахне.

 4. Цікаво-цікаво. Отже, нарешті, і в цьому конкурсі дійшли до теми "феміфан".

  Ось, не розумію я літературного розподілу за статевою ознакою. Перша фантастична книга, яку я прочитав була "Саргаси у космосі", автор - Алісія Мері Нортон, вона ж Андре Нортон, вона ж Ендрю Норт. Вона писала ще до Ле Гуїн і була змушена брати чоловічі pen-name. Але у нас здається не USA, і не п'ятдесяті роки. Тому не буду розділяти оповідання на чоловічі та жіночі.

  А пану Продюсєру рекомендую зазирнути на дошку пошани у Зал слави проекту Зоряна фортеця. На двох конкурсах перші місця - наші чарівні авторки, на другому конкурсі перше місце поділили два авторських дуети... Себто ще три авторки.

 5. сподобалосяsmirk хоча знову таки банально...

  P/S/ Продюсеру слід навчити поважати смаки інших.mad і не заповнювати порожніми словами простірzipper

 6. Ненароджені діти мають душі. Три ночі поспіль мені снився Зевс. Довідка: Зевс - верховний бог у грецькій міфології. Що тут фантастичного?

  Це оповідання - щит соціальної реклами проти абортів.

 7. 2010-02-19 в 08:24:31 | Аноним

  Колобку від Продюсєра Валєнтіна:

  Ви можливо і заповнюєте простір порожніми словами, тому що хочете мені довести, що я немаю права оцінювати бо є смаки інших... А це моя думка і вона не зміниться - тут цьому оповіданню не місце, хоча й написано воно досить непогано.

 8. Продюсеру: і чому це Ви не маєте права оцінюватиohh як раз то маєте, як й іншіexcaim я не сперечаюся про доцільність цього оповідання... просто не гарно ділити оповідання на жіночі та чоловічі,адже конкурс не спрямований на одну аудиторію... raspberry

 9. Дуже непогане оповідання. Знову містика, але, як і попереднього разу, її, у принципі, можна виправдати. Крім того соціальний підтекст цього оповідання дуже й дуже непоганий, не пам'ятаю щоб на минулому конкурсі було щось подібне. Не згоден з тим, що це не фантастика.

  Там сказано, що потерчата є в християнській традиції - це помилка. Це язичництво, у християнстві подібних уявлень немає. Згідно православної (і, гадаю, католицької) теології душа дається людині в момент зачаття, тому навіть ті контрацептиви, що діють вже після моменту зачаття, вважаються знаряддями вбивства. Звичайно, чим старший плід, тим сильніша вина за вбивство власної дитини лежить на батьках, що вирішили зробити аборт. Однак все інше гарно відмічено.

  Мені теж здається, що немає різниці між вбивством батьками дитини до народження і після народження - і те, і те є дитиновбивством (що можна виправдати лише у випадку загрози життю матері). По-моєму, навіть більш ефективно вбивати після народження - можна подивитися чи підходить вам те що народилося чи ні, і якщо ні, то порішити. Треба ввести закон, який би дозволяв батькам убивати дітей і ще якийсь час після народження, ну там років до трьох хоча б. Це було би корисніше.

  Статистичні дані цікаві) Якби у нас не робили аборти, то населення України вже б складало мільйонів 60 осіб!

 10. Шановна громада! Дякую всім, хто відгукнувся та прочитав.

  Шаную думку кожного, маючи власнуcheese

  Особлива подяка пану Торенку за його толерантність то так званої жіночої прози, яку вже не вперше ганять та журять... Щоб не говорили та не чинили недоброзичливці, вона жива. Якби не лаяли сонце - його не загаситиgrin

  Також щиро дякую пану Сибіряку за таке уважне та прискіпливе прочитання.

  Заувага щодо християнства та потерчат має слушність стосовно будь-якого іншого народу та не українців. В потерчат у нас і зараз вірять, як і вірять в Болотяників, Літавиць та Перелесників, не зважаючи в ходіння до церкви. Принаймні, в моїм волинськім країsmile До того ж, це пояснення в кінці тексту - лише довідка для необізнаних в українській демонології.

  Спасибі за увагу

 11. 2010-02-22 в 20:51:22 | Буркотун обикновєнний

  Ну тут навіть прискіпуватися не буду.

  Просто, банально, але такі тексти потрібні, щоб люди не забували, що таке мораль, людяність, тощо. (доречі, про забуту мораль grin )

  Не факт, що стану голосувати за цей твір, але автору бажаю всіляких успіхів!

  З повагою...

 12. Дякую щиро, Боркотуне!

  Не лаяли і вже добре.

  Чи банальними є мораль та людяність? Сьогодні, очевидно, так.

  Прикро.

  З повагою, Автор

 13. Кожен день проходячи біля дітячого будинку "Малятко" пом'ятаю - аборт це гріх.

 14. 2010-02-27 в 10:54:50 | Добрий

  Літературі не обов"язково треба бути розважальною, і на вітряні млини треба теж кидатися. Тоді є надія, що щось зміниться. Одна знайома мені пані Дара з вами погодилась би wink

 15. 2010-02-27 в 19:51:05 | Не цинік

  "Кожен день проходячи біля дітячого будинку "Малятко" пом'ятаю - аборт це гріх." - сказав мудрий цинік, який добре знає, що таке аборти, тому що не один з них пережив, яко хто?snake

 16. Такі так, такі не переживав абортів цинік, це фізіологічно такі неможливо. Цинік такі мав на увазі, що головне у процесі відновлення людства такі не тільки жінка, а й дитина. Дитина, яка не потрібна своїм батькам, дитина, яку не може нагодувати держава, дитина, яка у будь-якому разі не повинна нести відповідальність за задоволення своїх батьків.

  Знищення плоду, який не має відповідної нервової системи та відчуттів (підручник з анатомії людини за 9-10 клас), не несе за собою того болю, того горя, що призводить народження непотрібної дитини, яка у майбутньому може й стане генієм та покращить демографічний стан України, а у більшості випадків - просто не потрібна цьому суспільству. І відповідальність за це несуть батьки, які чи то не вміють користуватися Презервативами, чи то вважають гріховним вбити плід, і не вважають гріховним породити на цей світ непотрібну, у першу чергу собі, людину.

  Посилання, як обгронтування гріховності, на Коран чи на Біблію викликають у циніка дикий регіт - він звалюється під стілець і не може отямитися пів години. Згідно Корану можна вбити як автора оповідання, так і циніка і нециніка, і це не буде гріхом - це зарахується і забезпечить вбивцю Небесним царством. Його там будуть чикати не тільки солодкий шербет і гурії, а ще й прекрасні білокурі хлопці. Так, так саме хлопці. Для чого ці хлопці? А ви як гадаєте? Чому це не буде гріхом? Тому що перелічені особи не є мусульманами, а отже є невірними по тексту Корана. Крім цього, у багатьох мусульманських країнах дівчатам у 13 – 14 віці роблять таку собі маленьку операцію, де саме - казати не буду, але після цього вони не можуть отримувати задоволення, здогадайтесь від чого, а стають лише засобом для відтворення воїнів господніх. Такі так, там аборти заборонені, Вам це допоможе.

  Згідно ж Біблії... та ну її, краще самі відкрийте на перший сторінці Новий Заповт і почитайе самі, - знайдіть хоча б одне жіноче ім’я у переліку вказаних там осіб. Згідно Біблії жінка теж не зовсім людина. Взагалі, згідно Біблії, отримувати задоволення – це гріх, і дитина стає гріховною особою, тобто вже винною тільки за те, що вона народилась.

  Так, багато релігійних вчень забороняють робити аборти, але це все гіпотези, і стосунки з ними - тільки вірю-не вірю, не більше.

  Краще самі для себе наведіть статистику: скільки дітей залишається у пологовому будинку, скількох батьків позбавляють батьківських прав, та про дитячу смертність в Україні.

  Не будьте моралістами на годину та егоїстами на життя. Дитина - це не тільки радість, це - обов’язок і тягар, для багатьох непідйомний.

  Може краще спочатку подумати та не доводити ситуацію до крайніх заходів? І дівчатам легше і статистика абортів зменшиться.

 17. Шановні панове Цинік та понове (чи пані) Нецинік!

  Кожен з вас має рацію, висловлюючи свою думку і я, як автор даного твору, з задоволенням їх почитала. Однак, як часто буває в таких випадках, автор хотів сказати одне, а зрозуміли його геть по-іншому.Тут закидали автору і надто сильне моралізаторство, і загравання з Кораном, і те, що потерчата - це нехристиянська традиція. Приємно, звісно, що кожен прочтав по-своєму, зрозумів по-своєму, враховуючи степінь своєї зіпсутості (це жарт, тому що пан Цинік знову мене не так зрозуміє і буде "реготати")

  Це оповідання з серії оповідань присвячнеих укр. демонології. Не зважаючи на різні погляди, всі вірно зрозуміли, однак найцікавіше сказав пан Добрий - в порівняні з рештою релігій, язичницька давньоукр. традиція - найблагородніша в таких трафунках. А лекції, пане Циніку, прибережіть для школи.

 18. Дуже добре, оповідання про Українську демонологію, а яким боком до нього тоді статистика абортів?

 19. Статистика - це лише статистика, шановний Циніку. Моралізаторської лекції вам не читали, правда ж? Пригадуєте анекдот:

  Сваряться чоловік з жінкою

  Він каже.

  - Дорогенька, все було не зовсім так, як ти кажеш.

  Воно його перебиває.

  - Отакої! Це що значить я неправду кажу? Ти подиви на нього! Це що, я брешу, так? Значить я як собака брешу?!!! Мамо! Мамо! Він мене сукою обізвав!!!"

  Не ображайтесь - це лише анекдотcool smile

 20. Дійсно, статистика, це лише статистика її ж нема в творі тому критикувати такі посилання немає сенсу. Вийшла лекція, добре лекції читати марно, особливо про те чого нема. І взагалі обговорення, це не для критики, а для: дуже гарно, мені сподобалось.

  Образа? Хм, як можна образити циніка? big surprise

  Надобраніч…

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)