Повернутися на сторінку

Коментарів: 10

 1. Вітаю, авторе!

  Скажіть, тільки чесно, скільки разів вичитувався текст?

  Підозрюю, що жодного. Купа повторів, купа речень, дублюючих зміст, купа логічних ляпів. Вибирав не все, врешті, це робота автора, наведу приклади:

  Тоді береш слухавку цілою долонею
  Тобто, зазвичай брав третиною долоні?

  а коли пропадає чіпована, усе відразу потрапляє на центральний комп’ютер, де загорається червона лампочка.
  А як копютер визначає, що людина саме зникла, а не, приміром, виїхала за крдон?Ти і не помітив, як стемніло
  Оце взагалі ЖАХ. Авторе, ви автівку водите? Скажіть, ЯК водій за кермом може не помітити, що стемніло???

  Можливо, краще просто кивнути і піти назад до машини? Тебе там чекає мама
  Взагалі, мама чекає в іншому місці, але за контекстом речення - у машині.

  Марина лежала у себе в кімнаті, сама, але ліжко було розбурхане, а юнаки стомлено сопіли у сні на підлозі, на ліжку,
  Як Марина могла лежати сама, якщо юнаки лежали на ліжку?

  Далі. З героями - швах. Неадекватний ГГ, божевільна Марина, лікар - садист. Кому із них читач має співчувати?

  Сюжет... а де він? Про що, взагалі, оповідання?

  Конфлікт заявлений - зникла сестра - але вирішення взагалі відсутнє. Конфлікт виступає радше мотивом для дії ГГ.

  Ну і дракон - нафіга він? Хіба як введення фантастичного елементу. Чи то автор хотів сказати, що саме дракон краде людей?

  От атмосфера - сподобалася.

  Успіхів та наснаги!

 2. При вказаних Фантомом недоліках і депресивності оповідання (більше люблю оптимістичні твори)чимось пройняло. Можливо, тією ж атмосферністю.

  Авторові - успіху!

 3. Пробиваючись крізь масиви абсолютно невичитаного тексту, я все намагався виокремити ті моменти, через які твір сподобався. Сподобався, незважаючи на невиитаність. З Фантомом не в усьому згоден, але те, що практично кожне речення слід чистити,гадаю, не секрет. Наприклад, і ціла долоня, і згаяне потемніння можна лишити, якщо сформулювати по-іншому. А от інше... повтори, недоречні порівняння, забагато "ти", "твоє", "твої" і т.д... А іще варіанти типу "працівників внутрішніх органів" (гельмінти, бактерії?).

  Що ж власне уподобав:

  манера викладу - гарна фантазія у автора, а ще чуттєвість, почуття ритму і смаку;

  кіберпанк не люблю, зате рідкісний на конкурсі наліт нуару сприймаю на ура (ніякої депресивності я тут не помітив);

  чудова образність;

  класний, нешаблонний сюжет - кусочок атмосфери,який свавільно обривається у такому ж зовні недоречному місці, як і починається. Тільки от дракон... Якщо це нуарівський дракон-символ (на що я сподіваюсь і у що вірю з огляду на стиль автора і власне сюжет), то треба води, аби він викликав хоч якісь емоції й ставив крапку хоч над якоюсь кількістю запитань. Якщо ж він справжній, фентезійний, то свої слова про смак автора забираю назад;

  класні, нуарівські з урахуванням українських колориту й реалій, персонажі.

  Успіхів на конкурсі!

 4. Виправдовування вважаю зайвими, але коли вже третій коментатор гне одне і те ж, мушу відповісти.

  Я, звісно, не претендую на високий стиль, чи щось у цьому роді, але називати ритмічні повтори невичитаністю все ж невірно.

  Розумію, всі звикли до радянських перекладів фантастики, в яких елементи стилю вважалися буржуазним пережитком і безжалісно різалися. Про Пінчона з Джойсом нехай ніхто не чув. Хай навіть Пруста з Маркесом зараз клеймлять графоманією.

  Розумію, що всі підручники наперебій кричать про неприпустимість "літературщини" в творах і пропагують стиль газетних шпальт.

  Але, як сказано в тих же підручниках, якщо щось вдалося, незважаючи на правило, забудьте про правило. Десь приблизно такими міркуваннями я і керувався у пошуках стилю.

  Про героїв і сюжет говорити взагалі не буду, хіба що скажу, що драконів не існує, про що сказано і в творі.

  В мене все, дякую за відгуки.

 5. Зізнаюсь, що підручників із літературознавства я не читав, тому й не можу бути вашим візаві в дискусії щодо цієї науки. Все прочитане оцінюю виключно на смак і якщо мені щось ріже око, щось здається недопрацьованим, то я кажу про невичитаність. І якими б не були "сучасні" тенденції літературних стилів, але, гадаю, "працівників внутрішніх органів" і "парубків, що лежали на ліжку, де лежала одна Марина" вони до комільфо не зараховують. Гаразд, я погоджуся: твір вичитаний і може одразу йти на друк. І лише клятий Совок винен у тому, що об цілі масиви Вашого тексту можна зламати язика. Але, все одно щасти вашому творові.

 6. Мир дружба жвачка. Ображатися ж навіщо?) Я не кажу, шо у творі все ідеально, хоч можу пояснити і ліжко і органи і долоню навіть, якщо що. Зрештою, біс із ними всіма, раз вам поперек горла встали.

  А от за повтори, за повтори заступлюсь, подобаються вони мені, от.

 7. А за що на вас ображатися? Себто і миритися нічого. Кожен лишається при своїй думці, як і має бути. Раз заступилися за повтори, то не чіпатиму їх, бо ще мало чого... grin

 8. 2014-02-09 в 12:35:06 | Няша Л.
  Хотів би, щоби пташки, обсідаючи тебе цілими зграйками, безглуздо цвірінькали, закликаючи одне одного до парування, бо чому ще цвірінькають пташки?

  це не приємніше за червів big surprise

  Помирати літом погано, сказала тоді тобі мама, помирати літом – це погано пахнути і примушувати подруг, що прийшли на панахиду, закривати обличчя брудними носовими хустинками.

  нуу якщо труп полежав із недільку то він буде пахнути навіть взимку якщо, звичайно, не лежав при достатньо низких температурах tongue rolleye

  Авторе, ваш текст якась знахідка.

  Текст надто важкий і надто не цікавий. Ти - ти - ти, кхм))) памятаєте, є одна українська приказка в рифму?

  Коли дочитаю може допишу ще щось, якщо дочитаю... big surprise

 9. Ну що ж... Скажу дуже чесно - не сподобалось.

  1. Незвично те, що текст написано в другій особі (чи то для другої особи - я навіть не знаю, як тут правильно сказати confused ). Загалом воно може й нічого було б, але саме тут є два недоліка. Перший не надто суттєвий. Ці нескінченні "ти сидиш, ти йдеш, ти думаєш" місцями сприймаються, як гіпноз; наче читачеві щось про нього самого намагаються втокмачити. Проте вважаю, що цей недолік легко виправити - розбавити текст фразами інших конструкцій. smile

  Другий недолік значно суттєвіший: надто довго неясно, якої статі ГГ, кого уявляти читачеві? хлопця чи дівчину?

  2. Сюжет відсутній. Хлопець поїхав до мами, застряг на дорозі і по нього прилетів дракон - ото й усе, про що твір. Очима читача, звичайно.

  3. То зниклих людей все-таки забирають дракони? Але вони істоти більш-менш матеріальні - і при масових зникненнях ніхто й ніде жодного разу не побачив дракона? Не вірю!

  4. Неясно, чому застрягши на дорозі, герой раптом став нікому не потрібен. Хіба він не повинен ще як мінімум поховати померлу маму?

 10. І до речі, панахида - то поминальна служба, яка відбувається без самого небіжчика. Певно, автор мав на увазі похорон, на який прийдуть подруги героєвої мами.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)