Повернутися на сторінку

Коментарів: 12

 1. Маємо розповідь від імені дерева - оригінально. Неквапливу таку розповідь, навіть занадто. А куди дубові спішити?

  Автор намагається дати пояснення подіям, що відбуваються у конкретній аномальній зоні - вдається, але трішечки наївно. В усьому винні жучки-прибульці.

  Що цікаво: погляд дуба, на нас, людей.

  І дуже цікаве твердження щодо людського розуму:

  розум в багатьох людей завернутий не в той бік. Ні, він дуже добрий, той розум, і ідеально підходить для людського мозку. Просто з невідомих причин за багато десятиліть у великої кількості людей він поступово перевернувся в інший бік. Його вистачає на те, щоб вести існування, як розумні істоти, але він примушує людей робити дуже багато дурниць. Брр!.
 2. Хороший і добрий твір із м'яким гумором. Сподобалося.

  Технічно: трохи б почистити текст від зайвих уточнень. Наприклад:

  Я розплющив очі, щоб подивитись, що це воно таке, але не побачив нічого незвичайного навкруги.

  Я роззирнувся навкруги, але не побачив нічого незвичайного (бо - очі в дуба?grin)

  Насамкінець:

  твердіша за – від

  козел – цап

  полегшення – полегкість

  Ладно – Добре, гаразд

  була просто цікавить – цікавість

 3. Ще один приклад гумористично-екологічної фантастики. Не найгірший. Гумор хороший, мова нормальна, подання оригінальне. Ідея - ні, але від гумористичних творів особливо оригінальних ідей і не очікується.

  Отже - гут. В журналі б почитав із задоволенням.

  ЗІ

  нє, не втримаюсь. Антропоцнентричний дуб - це круто!

 4. аналогій найбільше із

  Останнім сном старого дуба - Г.Х. Андерсона,

  та й казя Ж.Санд "Говорящий дуб" пригадалася.

  Написано непогано. Але дуже аморфно і якось так по-дитячому.

  Може це й плюс.

  -----------------

  В цілому не погано.

 5. Дякую всім за коментарі і окремо Зіркоходу за зауваження. smile

  Автор намагається дати пояснення подіям, що відбуваються у конкретній аномальній зоні - вдається, але трішечки наївно. В усьому винні жучки-прибульці.

  Насправді автор не намагався давати пояснення, та там, власне, й "провини" не було: дуб усім задоволений, прибульців вважає своїми благодійниками і його не цікавить, хто вони, що вони і з чим їх їдять. smile

  А це, певно, такий стереотип: якщо мова йде про аномальну зону, то обов'язково треба розібратися, що там відбувається, чому й як. Наступного разу, коли зберуся щось таке писати, врахую це.

  Написано непогано. Але дуже аморфно і якось так по-дитячому.

  Не вистачає дорослих слів? Наступного конкурсу організуємо! smile))

 6. Цікаво, воду вони не п’ють взагалі? Особисто я не бачив!
  Та ну, невже ніхто й пляшки мінералки не брав на пікнік?

  Гм...Навіть і не знаю, що сказати. З одного боку написано непогано, хіба за винятком багатьох зайвих уточнень. З іншого боку - я сюжета не побачив. Ну, живе розумний дуб, ну дивується людям, ну товаришує з прибульцями. А що далі? Отримає він здатність ходити, піде до людей - його там і знищать. От і вся пісня.

  Успіхів.

 7. Бачу, Пан Мишиус по повній веселиться під оповіданнями. Вирішив теж трохи розважитися і показати, що було б, якби писав такі рецензії, які доводиться частенько робити на роботі.

  Авторе, не ображайтесь, що обрав саме Ваш твір, та він більш-менш підходить спрямованістю, а під іншими подібними оповіданнями я вже «наслідив» і другий раз нервувати авторів не хочеться.

  Отож:

  «Рецензія на оповідання «Аномальна зона» невідомого (поки що) автора, поданого на здобуття титулу кращого україномовного фантастичного оповідання за тематикою «Інше життя».

  Оповідання присвячене актуальній проблемі сучасної еколого-фантастичної літератури – ролі ксенобіотичних форм у екології рослинних угрупувань лісостепової зони України.

  Метою досліджень автора стало вивчення наслідків симбіотичних відносин між ксеноморфами та одним з типових представників флори лісостепової зони - дуба звичайного або черешчатого (Quercus robur L.), зокрема, впливу на антропогенний компонент екосистеми.

  Для досягнення мети автор використав метод спостережень та аналітичної обробки матеріалу.

  У вступі даються дані про проникнення представників Homo sapiens в так звану аномальну зону, що перебуває під контролем ксеноморфно-модифікованого Quercus.

  В основній частині детально розписуються представники чоловічої та жіночої стані, що мігрували в аномальну зону та засіб їх пересування. Описується також транспортний засіб ксеноморфів і, частково, самі позаземні форми життя. Позитивним моментом модифікації дуба є те, що він, сам того не усвідомлюючи, вже позитивно впливає на моральний статус представників роду Homo.

  Висновки з оповідання не виділені окремим пунктом, проте, звучать у інших частинах твору. Вказується на очевидну ксенофобію виду Homo sapiens та перспективи подальшої ксеномодифікації виду Quercus robur .

  У оповіданні є наступні недоліки:

  1. Відсутня чітка структуризація твору.

  2. Автор приділив мало уваги питанню, в який саме вид симбіотичних відносин (мутуалізм, коменсалізм, антагонізм) вступають головні герої.

  3. Не прогнозовано можливі наслідки ксеномодифікації для екологічної системи, особливо, потенційна здатність до можливої рухливості Quercus robur.

  4. Сумнівним є факт, що такий досвідчений Quercus вперше бачить технічний засіб пересування людей.

  Оповідання оформлене належним чином. Незважаючи на вказані недоліки, заслуговує на позитивні оцінки і місце в топі першого туру».

  Успіхів на конкурсі!

 8. Эк Профессора коротнуло. Могу прокомментировать цитатой из мультфильма Лило и Стич "Кофе больше не наливать".

 9. Эк Профессора коротнуло. Могу прокомментировать цитатой из мультфильма Лило и Стич "Кофе больше не наливать".

  raspberry

 10. Зоряна Фортеця мені подобається все більше grin Мабуть, я тут залишусь надовго grin

 11. Обязательно оставайтесь. Кого тут только нет - и безумных грызунов и сумасшедших ученых, доярок, читающих коровам собственные книги и повернутых на паровых двигателях занудных технарей, агрессивных феминисток и девиц, которые в каждом рассказе оставляют наедине мужчину и женщину, но потом весь конкурс доказывают читателям, что между ними ничего не было.

 12. Кого тут только нет - и безумных грызунов и сумасшедших ученых, доярок, читающих коровам собственные книги и повернутых на паровых двигателях занудных технарей, агрессивных феминисток и девиц, которые в каждом рассказе оставляют наедине мужчину и женщину, но потом весь конкурс доказывают читателям, что между ними ничего не было.

  ...і чим строкатіша компанія - тим цікавіше буде далі... Так що залишайтесь, пан Мишиус правий.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)