Зазвичай майстер-клас проводиться за двома схемами.
За першою схемою майстер читає невеличку вступну лекцію, після чого розбирає роботи учасників майстер-класу.
За другою автори висловлюють свої думи щодо оповідань колег-учасників, майстер модерує дискусію; після того, як всі бажаючі висловилися, бере слово й резюмує зауваження до оповідання і зачитує власні коментарі.
Пані Марія Галіна буде проводити майстер-клас за другою схемою, тож учасники мають заздалегідь підготувати зауваження до оповідань колег. Навіть якщо хтось із авторів вже зробив аналіз оповідання у коментарях на сайті „Зоряної Фортеці”, все одно слід ще раз дати їх у режимі „реального часу”. Досвід показує, що саме така форма найбільш корисна для учасників, бо опонент звертається не до екрану, а дивиться в очі колезі-автору.
Просимо у розборі оповідань давати розширені думки й не оперувати фразами „Подобається/не подобається”. Подобається – чому саме, не подобається – що саме; які речення, абзаци, висловлювання героїв, стилістика працює на ідею, що можна покращити чи зовсім викреслити у оповіданні. Все це слід озвучити.
Єдине, що зазвичай не обговорюється – це ідея оповідання. Автор має право написати на будь-яку ідею, і предметом обговорення є вдало чи невдало він це зробив, але саму ідею критикувати не слід.
Підсумовуючи, хочемо сказати, що майстер-клас – це не лекція і не практична робота, як в університеті, це – жива дискусія й обмін досвідом між усіма учасниками заходу. На майстер-класі головне – чемна та дружня співбесіда на професійну тему. Саме до неї ми й просимо бути готовими.
Коментарів: 1 RSS
1Coren12-04-2010 10:23
Я готувався до такого розкладу, навіть шпаргалку з рецензіями наготував, а вийшло все навпаки - Галіна сама стала розбирати наші оповідання. Вважаю, що це навіть краще, ніхто з нас професійно не зміг би розібрати тексти і сформулювати щось конкретне.
Ще раз дякую організаторам і Майстрові