Понад двісті коней під капотом «Лексуса» неслись дорогою, немов навіжені, тендітна жіноча ніжка жалкувала, що система круїз-контролю робить непотрібним втискання педалі газу в підлогу, повні груди здимались в обуренні, а витончені пальчики тримали незапалену цигарку.
Здавалось, що може трапитись на трасі Київ-Одеса з такою панночкою та ще й у машині з такими номерами? Ну не даїшник ж її спинить?
Авто швидко віддалялось від столиці, панночка час від часу нервово позирала на мовчазну побілку та кривила гарненький ротик.
«От скотина, – думала вона, – от козел! Ні, все-таки, який «папик» козел! Та він ще зателефонує, нікуди не дінеться! А якщо думає, що я собі не знаю ціни, то хай навіть не думає!» Звичайна жіноча логіка. Втім, те, що білявка заблудилась на прямісінькій трасі – не обов’язково її провина. Просто так склались обставини, от і все.
Коли дівчина отямилась, що дорога «якась не така» і вирішила поглянути на екран навігатора вже було надто пізно – вдарили блискавиці, іще раз, ще… і за ударами грому та поривами вітру вона якось не помітила, що мотор заглух, і всі індикатори погасли. Коли ж машину не просто хитнуло, а відчутно понесло кудись в бік, їй вже було не до цього: вчепившись в кермо вона просто нажахано спостерігала, як світ навколо зійшов із розуму. Блискави вдаряли все частіше, грім злився в суцільний гул, металеві предмети почали випромінювати примарне світіння, лампочки та індикатори раптово спалахнули – і все поринуло в темряву.
Прийшовши до тями, Аріна побачила над головою безкрайнє зоряне небо. «Де я? – звісно, витончена панянка не повинна опускатись до таких банальних запитань, але зараз їй було якось не до витонченості. – Де я?» Перш, ніж знову втратити притомність, вона ще встигла помітити поруч чиюсь невиразну фігуру.
– Де я? – знову спитала вона, мружачись від яскравого сонячного світла.
– На землі, – чемно відповів хтось, – пробачте, сказати точніше не можу. Ми тут потрапили в аварію.
– Як я тут опинилась?
– Я вас витягнув, – на мить дівчині здалось, що хтось порпається в її мізках, підшукуючи потрібне слово, – з вашої машини. На жаль, ми з вами потрапили в шторм.
– Шторм? А як же аварія? Наче була гроза…
– Ой, пробачте, у шторм потрапив я, а вас просто затягнуло.
Тут Аріна здогадалась сісти. Озирнувшись, вона, нарешті, побачила співрозмовника: молодого хлопця, мабуть її ровесника.
Хлопець… не виглядав. Ну яка дівчина подивиться на такого? Невисокий, якийсь миршавий, ще й блідий, наче хворий. Невисокого зросту, невиразної статури в брудній запиленій бандані.
– Як моя машина? Ціла? – вона спробувала піднятись на ноги, але змогла тільки сісти та оглянулась на «Лексуса», що відшукався неподалік.
– На жаль, не можу нічого сказати, – констатував хлопець, – з вигляду ціла, не те, що мій корабель.
– Який ще корабель? – не зрозуміла Аріна.
Хлопець мовчки показав на те, що вона сприйняла чи то за недобудований курінь, чи то просто за купу дров.
– Ти що, здурів? Який корабель серед степу? До моря ще… ще… далеко! – викрутилась вона.
– То до середнього моря, а я плив по вишньому. Але буря, самі розумієте, довелось негайно спускатись. Ото й вас із «машиною» захопило. Зі стогоном Аріна піднялась на ноги і, похитуючись, пішла в бік автівки. Дивакуватий незнайомець, підтверджуючи неприємне враження про себе, навіть не подав руки.
«Точно дурний. Псих. Так, головне не сперечатись, аби тільки завівся, аби тільки…» «Лексус» не завівся. Навіть гірше: ні навігатор, ні навіть дорогуща мобілка не подавали ані найменших ознак життя. Сівши на м’яке сидіння, дівчина обхопила голову руками: «Оце так попала!»
Незнайомець тим часом огледів свою купу дров, знизав плечима та вгледівся в горизонт. «Що він там шукає?»
– Буря вщухла, – врешті повідомив він голосом капітана Очевидність. – Як там твоя машина?
– Вона поламалась, – гірко констатувала дівчина. – Вона поламалась.
– Це велика проблема? –перепитав хлопець. Аріна зраділа хоч якійсь реакції
– Проблема? Ти вважаєш, що це проблема? Мій «Лексус» вмер, а для тебе це «проблема», так? – Як правило така поведінка викликала в чоловіків належно-винувату реакцію, але дивний незнайомець знову не відреагував і дівчина вирішила змінити стратегію. – Аріна.
У відповідь, мовчанка.
– Мене звуть Аріна, – зволила повторити вона.
– Хочеш провести ритуал поховання?
– Що? Кого?
– Ну твого… «Лексуса».
Тут до дівчини остаточно дійшло, що над нею потішаються, а цього вона вже не могла стерпіти.
– Ах ти, миршавий… – ще не знаючи що скаже далі, вона підскочила до хлопця та. зірвавши його бандану розмахнулась… і завмерла. По плечах незнайомця розсипалось біляве волосся з-під якого неслухняно стирчали гострі кінці вух. Він… він перестав бути миршавим та безбарвним, відразу ставши неначе навіть ставши вищим і… прекрасним. Картинним але одночасно природнім жестом він відкинув волосся з обличчя, і його нелюдські риси обличчя раптом стали очевидними.
– Ні, – відповів він. – Так.
– Що?
– Ні, їх не можна торгнутись, мені це неприємно. Думаю й тобі не буде надто приємно, коли вас тягати за вуха. І «так», я дійсно можу ними ворушити.
–Ви… – спробувала запитати Аріна.
– Ні.
– Ой.
– Ні, я не читаю думки, просто бажання торкнутись вух та питання чи вони ворушаться – перші запитання, які завжди задають представники вашого виду. Тому й тільки тому я спробував приховати свою зовнішність, пробач.
– Та нічого, – зітхнула Аріна і все-таки наважилась запитати – Ти ельф?
Незнайомець усміхнувся.
– То що будемо робити далі? – запитала вона трохи згодом. Ельф на хвилину замислився.
– На жаль, я, напевне, не зможу продовжити свою подорож. Доведеться повертатись.
– До себе в пагорби, – спробувала блиснути ерудицією дівчина.
– Куди? –не зрозумів ельф?
– Ну ви ж живете під землею, в пагорбах… Чи в лісі? – Здається у фільмі ельфи в лісі жили… чи серед гір? Які ліси тут, в Тавриді?
– Хто вам сказав такі дурниці? – ельф чомусь роздратувався, його вуха раптом задрижали, описуючи загостреними кінцями складну траєкторію. – Я не знаю, як живуть тутешні мої співплемінники, але жодне із твоїх припущень невірне і не має до мене ніякого стосунку.
– То ти не тутешній?
– Вгадала. Як я вже говорив, мій корабель розбився, і ремонту не підлягає. Доведеться щось майструвати. Ну, панянко, приємно було познайомитись, але я не буду гаяти часу.
Махнувши рукою, ельф швидко закрокував на південь.
– Гей, ви куди? Гей. Ти що, мене залишиш тут? Ти просто не можеш так зробити! – Аріна ні на мить не повірила, що її можуть насправді залишити одну.
– Чому? – ельф повернувся. – Ні, я розумію, що твоє право не запропонувати мені допомогу, урешті-решт я дійсно несподіваний гість, але чому ти вважаєш, що я не можу просто піти у своїх справах?
Аріна ошелешено подивилась на нього.
– А, – кивнув головою гість, – пробач, забув. Бачиш, оскільки тривалість нашого життя набагато вища, за ваше, то гендерні відносини будуються дещо іншим чином. Завжди про це забуваю. То, виходить, я повинен запропонувати допомогу, а потім скористатись вдячністю й зайнятись з тобою сексом? Мандруючи чужими світами ми схильні дотримуватись звичаїв аборигенів. То чим можу допомогти?
Дівчина почервоніла.
– Якщо ваша ласка, – чомусь вона перейшла на «ви». – супроводіть мене до найближчого людського житла. А я постараюсь допомогти вам із ремонтом вашого… вашого… вашого чого?
– Я прилетів сюди на кораблі.
– Звідкіля?
– Як сяде світило, то через все небо йтиме скупчення зірок. Це наш архіпелаг. Я практично із самого центру, мою зірку звідціля не видно, хіба що вкажу приблизний напрямок.
– Чекай, то ти що, космічний мандрівник?
– Як це розуміти?
– Ти ж мене переконуєш, що мандрував між зірками в цьому… дерев’яному… – «кориті» вона не наважилась сказати. – Ну між планетами…
– Так, мандрував.
– От! Бачиш! А між планетами – космос! Там космонавти літають!
– А ще що? – серйозно поцікавився ельф.
– Ну… не знаю. Метеорити всілякі. Там же дихати немає чим, повітря немає. А ще, – вона напружила пам’ять, – вчені вважають, що летіти до найближчої зірки треба довго-довго.
– А, – зрадів співрозмовник, – розумію. Ти, мабуть, про нижнє море говориш. Справді, якщо зануритись в його глибини, то там немає майже нічого, слід брати із собою запаси харчів та повітря. Але хто нормальний полізе в ту пустку? Я ж мандрував вишнім морем, його вітри надимали моє вітрило. Така мандрівка займає не так вже багато часу.
– Скільки?
– Якщо близько до центру архіпелагу… – Аріна знову відчула наче хтось копирсається в її пам’яті, – галактики, то кілька годин, а якщо плисти в рукави, то кілька днів. Може – тижнів. Від вітру залежить, від течій. Я ж бурю піймав, хотів полинути Великим Потоком, розігнатись, що скоріше дістатись до іншого архіпелагу. Та от, не розрахував. Тепер вертатись доведеться, нічого путнього я тут не змайструю.
Аріна не знайшла слів.
Вони брели степом. Сухий вітер та чисте повітря, шурхіт трав та шелест кроків створювали враження єдності зі світом аж до запаморочення. Ельф йшов наче повільно, проте білявка за ним майже не встигала, незважаючи на те, що той час від часу нагинався до якоїсь травинки чи жучка. Здавалось, прибульця зовсім не бентежила мовчанка.
– Як там, між зорями? – наважилась запитати дівчина.
І ельф почав розповідати, час від часу вертаючись до звичних термінів. Він розповідав про шторми, що кидають човен, наче тріску, про змінний плив часу та часові течії, навіть парадокси вишнього моря, про мандрівників, що попали у вир та постаріли в одну мить, швидше, ніж їх товариші встигли кліпнути оком, ці вири відчуваються навіть у глибини нижнього моря – космосу, і які люди звуть чорними дірами, про вітер, що надимає вітрила, про приливи та відливи, що дозволяють злітати та сідати, про складнощі швартування до невеликих островів та про маневрування в архіпелагах, про особливості переходу з середнього моря в вишнє та про дивні аномалії, де середнє, вишнє та нижнє моря наче міняються місцями. Він розповідав про мандрівки Всесвітом, про мешканців різних планет, куди заносили його мандри. Розповідав про Великий Потік, що несе води вишнього моря довкола Всесвіту, про страхітливих чудиськ та кумедну історію, про те як одні аборигени змайстрували шкаралупу для нижнього моря й наділили її вмінням підстрибувати у вишнє, скорочуючи шлях. Він розповідав, плів мереживо слів та рухів неначе досвідчений павук тче свою павутину, прикрашає її капельками роси та промінням ранкового сонця. Його золотисте волосся, розвіваючись за вітром, робило його таким принадливим, що дівчина відчула як внизу живота розливається тепло, і що це тепло загрожує заполонити її всю. А тріпотіння кінчиків вух, неначе доповнювало й без того виразний голос особливим змістом.
Аріна тріпнула головою, проганяючи мару.
– І що ж ми робитимемо далі? Ти збираєшся майструвати свій корабель? Знаєш, як ми доберемось до людей я зможу тобі допомогти. Тільки зроблю кілька дзвінків…
Переливчастий сміх прибульця не дав їй закінчити.
– А що ж? Може я все-таки чимось зможу допомогти?
– Мабуть, ні, – весело відповів ельф. – Ви, люди, рідко коли можете допомогти комусь. У вас навіть допомогти собі не завжди виходить. Адже для цього вам треба перестати бути людьми та стати ельфами.
– Це можливо? – тихо запитала дівчина. Мабуть, тієї миті вона остаточно зрозуміла, що до «папика» не повернеться.
– Можливо, – відказав прибулець.
Аріна навіть до пуття не пам’ятала, як опинилась в його обіймах. Запаморочення в голові, легкі торкання довгих тонких пальців (на них дійсно є зайві суглоби, чи тільки здається?), лоскіт волосся, лагідний голос, що нашіптує наче незрозумілі, але такі милі слова, торкання чужої думки: спершу легкі, а потім наполегливіші, сміливіші, глибші, і ось їх свідомості зливаються, дівчина бачить зоряну круговерть, відчуває подих вітру вишнього моря, легке похитування чарівного човна, бачить далекі гавані та прекрасні, хоч і чужі світи. Ментальних перепон стає все менше й одежа, що відділяє їхні тіла сприймається як щось зайве, непотрібне, навіть болісне.
Якась мить – і його пальці розщеплюють блузку, джинси, неначе живі сповзають униз і вона, майже оголена, чує тихий сміх.
– Ви, люди, навдивовижу винахідливі, коли це стосується нижньої білизни.
Аріна зашарілась, проте це зауваження допомогло їх трохи прийти до тями. Граціозним рухом вона відкинула волосся за спину, випрямилась й теж розсміялась. На душі стало несподівано легко та світло. Граціозно похитуючи стегнами, вона підійшла до прибульця та поцілувала його. Той відповів, і дівчина знову відчула, що світ ось-ось кудись зникне.
– І що далі? – прошепотіла вона. – Трава жорстка. Подряпаємось. Не знаю як ви…
Ельф не дав їй продовжити.
Коли вони опинились долі, трави сплелись в ніжний килим, що лагідно прийняв їх.
Круговерть світів на деякий час зупинилась.
Самотня хмаринка в безкрайньому небі чимось нагадувала «Лексус» і те, що чудо ось-ось закінчиться. Що ж, вона звикла, що чудеса приходять ненадовго, а такі як «папик» залишаються. Чи, може, то вона сама винна?
«Тепер він має зникнути, – відсторонено подумала Аріна, – полетіти, поплисти своїм вишнім морем, між зірок, залишивши мене… Залишивши».
– Слухай, – дівчина сперлась на лікоть, – а як ти будуватимеш свій корабель? З чого? Це ж, мабуть, не просто?
– Чому? – ельф виявився вже вдягнутим і зацікавлено розглядав недавню партнерку. – Це просто. Дуже просто. Достатньо бути ельфом. Дякую, – продовжив він без будь-якого переходу, – це був цікавий досвід.
«От і все, просто досвід», – засмутилась дівчина й раптом зашарілась, зрозумівши, що прибулець її уважно розглядає.
– Побачив щось цікаве? – Вже менш дружньо спитала вона, так і не розуміючи. Чи жалкує про… про те, що сталось чудо.
– Точно, ти така… пухнаста. І об’ємна…
– Ага. А ельфійки інакші? – простодушне зауваження ельфа її образило.
– Інакші, – погодився той. – Давай я тебе навчу робити летючі кораблі?
Потім вони… майстрували. Інакше назвати цей процес Аріна б не змогла, але при цьому й пояснити, що саме вони робили – теж. І уривчасті спогади потім не надто допомагали: трави сплітались, за хвилини виростали дерева й тут же всихали, чомусь забраковані будівельником, гілля саме перепліталось, утворюючи сіті в яких ловилось зоряне світло. Саме так – хоч і білий день. Повітряні нитки ткали примарне вітрило, яке поки що обвисало, але було видно, що ось-ось напне нетутешній вітер. Менш ніж через кілька годин крихітна чарівна шкаралупка вже була готова.
– Ти бачила. – Прибулець на прощання торкнувся цілунком Аріненої скроні, – ти запам’ятала, ти зможеш навчити.
– Ти так і полетиш? – все ще не вірила вона.
– Попливу, – поправив ельф, – вишнім морем плавають. Зараз наступить прилив…
Невидима хвиля раптом підняла човен і понесла вгору, під хмари і вище, вище, поволі втрачаючи реальність та розчиняючись в повітрі…
Дівчина не пам’ятала, як вона повернулась до «Лексуса», гірко заплакала, а потім, усміхаючись, заснула. У сні вона будувала летючий корабель.
Коли через кілька днів машину відшукали люди «папика», дівчина все ще спала. Вона так і не змогла до пуття пояснити що трапилось, а цілком справне авто та працюючий навігатор надали її розповіді повної неправдоподібності. Втім, Аріна наполягала саме на своїй версії.
Зміни в дівчині змусили «папика» витратитись на лікарів, кращу клініку… Але після нетривалого лікування психіатри визнали, що нічим не можуть зарадити. Щоправда, пацієнт не становить небезпеки для суспільства, а захоплення конструкціями із дерева – не найгірший варіант втілення підсвідомого після всього, що із нею могло трапитись.
Врешті-решт Аріну залишили в спокої. Розмінявши столичне житло, вона переселилась в глушину де нікого не зацікавило від кого народилась дитина та чому матуся заставляє її носити шапчину навіть у спекотну погоду. А згодом вона почне навчання…
Коментарів: 23 RSS
1Chernidar21-09-2011 16:54
ага. ельфи. чорні діри. сіськи. все детектед.
коментувати не буду.
2Зіркохід22-09-2011 23:03
Ось ВОНО. Нарешті! Лав сторі про любов до космічних ельфів! Діжжждалися . На жаль, далеко не моє читво. Читати нууудно. Може, через те, що цьому оповіданню вже заочно напророкували перше місце ?
3Лариса Іллюк23-09-2011 17:26
Повеселило. Очікування таки справдились
А читається прикольно, попри те, що тема таки не моя.
Автору - удачі!
4автор23-09-2011 21:41
за відгуки дякую, ще б критики трохи, га?
що тут стандартно пишуть: тут бракує логіки, тут русизми, тут повтори.
тобто я розумію, що є твори "для тих", і "для інших", але хотілося б почути наскільки вдалий задум та як вийшло його реалізувати.
наперед вдячний.
5Фантом23-09-2011 21:54
P.S. Тєма "сісек" розкрита аж занадтоІМХО.
6Фантом23-09-2011 21:56
Дожився...вже "сіськи" правильно написати не можу
7автор23-09-2011 23:21
а провести аналогії з гіперпростором? там є момент, про диваків, що не вміли плавати вишнім морем і для переміщеня вискакували туди із нижнього - космосу та й само про "Вітрильник" не розказано детально, цілком собі можна уявити біологічно-енергетичний апарат. (це щоб любителів логіки втішити)
цікаво, невже ніхто не помітив аллюзій? жаль, в твір закладалось кілька рівнів. запишемо як невдалу реалізацію.
старість - не радість. всіх це чекає...
8Лариса Іллюк23-09-2011 23:40
Добре, можна трохи більше критики. Спочатку про плюси (принаймні, з моєї точки зору).
Ідея із вишнім і нижнім морем. Вочевидь зрозуміло, що мова йде про матеріальне і нематеріальне, чи, радше, інертне (принаймні, я його так для себе означила, це щось із області надсвітлових швидкостей і паралельних світів). Особисто для себе я не знайшла в оповіданні практичних відмінностей між людиною і ельфом, окрім, може, підвищеної прозірливості останнього. Здається мені, що на місці ельфа міг бути й інший гуманоїд, просто ельф - то вже романтика, так
Сподобалась тема про організацію простору - оцим же займався ельф? Але чому саме дерево? Це так по-земному, як на мене.
Дуже сподобалася тема про вуха. Смішнішого фрагменту в оповіданнях поки не спостерігала.
Мінуси:
Передбачуваність сюжету. Оце головне, що здатне переважити усі плюси. Нікуди вже від цього не подінешся - лавсторі, здебільшого, розвиваються у певних рамках і за визначеними канонами. Саме тому я не люблю такого роду історії - де кохання затіняє усе інше. Знову ж таки, моє, суб'єктивне.
Я могла б порівняти декілька оповідань, у яких кохання - одне з визначальних ліній сюжету, але не вважаю, що то буде коректно. Не всі вони програшні насправді. Тут (особисто для мене) важливо, наскільки вдалося автору вискочити за нудні межі лавсторі. Якщо цікаво - читайте коменти.
На рахунок розповіді ельфа про мандри. Як на мене, ця тема потребує доробки, тому що питання звучить досить натягнуто, та й масив тексту не дуже добре сприймається. Варто б розбавити таким же гарним гумором, іронічно-поблажливим, як то написано вище. Знову ж таки, на моє сприйняття.
Зустрічаються такі дрібниці, як повтори - насправді, це все чудово підкоректується при вичитці.
Даремно автор думає, що я не оцінила його оповідь - ще й як оцінила! Написано дуже й дуже незле. Але потребує доробки, бо не надто цілісне і досить очікуване за розвитком подій. Сподіваюсь, моя реца була корисною.
Наснаги!
9автор24-09-2011 00:22
Дуже-дуже дякую, дійсно корисна. це зворотній зв'язок, що допомагає зрозуміти що у тебе вийшло, а що - ні.
Стосовно прогнозованості - таки правда, навряд тут вийде щось зробити, а от розбавити банальнішим гумором таки не завадило б.
А щодо практичних відмінностей між ельфом та людиною: гострі вуха та тривалість життя, що ще? бо якщо відмінностей багато, то вийде уже якийсь хентай з тентаклями
10Лариса Іллюк24-09-2011 00:43
Чому ж? Вочевидь, ельф знаходиться на трохи вищому щаблі розвитку, хіба ні? Оце тре було дотягувати. Саме тому я й нагадала Вам про іронічно-поблажливий гумор - він дуже органічний у ситуації, така собі розмова астрофізика із недалеким блондинком.
Але ж є щось, що ельфам непідвладне, вірніш, не зовсім зрозуміле - та ж сама буря, наприклад. Тобто, їхній розвиток - то теж щабель. Бо інакше чому б вони мандрували? Чому б шукали щось, ризикували у бурях? Якби я була б на місці автора, я б спробувала хоч трохи підтягнутися до того щабеля, як не виходить видертись, щоб в загальних рисах зрозуміти мотивацію ельфа, відчути себе трохи ним. Не обов'язково для тексту - для себе. Думається мені, що тоді й з'явиться шанс вийти за рамки і видертися з павутини очікуваності. Тому й кажу, що варто доопрацювати. Щось таке.
11Фантом24-09-2011 09:00
12Архімандріус26-09-2011 14:11
Шановні критики, а чого ж ви так песючите хорошу річ? Я автора не знаю, але оповідання класне. Історія кохання теж цілком доречна, бо має присмак не те що іронії, а смачного сарказму (діваха ж на Лєксусі їде!). Хто не буде читати оповідання, а виноситиме присуд за коментарями, його в трійку переможців не вставить. Ай-я-яй, нечесно. Ідея з морями класна. І не треба в коментарях про матеріальне і нематеріальне розводитися, бо світ весь матеріальний, а поза ним нічого нема. Крапка.
13автор26-09-2011 14:15
дякую за підтримку, сподіваюсь, що твір прочитають більше, ніж коментують.
значить іронія трохи комусь помітна, це теж добре.
14John Smith26-09-2011 21:30
Ну звідкіля, звідкіля виглядав той хлопець? Невже з дірки в стелі, чи з шафи, чи з глечика? Чи все-таки "мав вигляд"?
Панове, майте совість. Це вже не помирлка, це кожнорічний боян.
Цікава думка про реакцію чоловіків. За всіх не скажу, але в мене такий тон негайно викликає протилежну реакцію. Пов'язану з швидким рухом доповідачки у загальновідомому напрямку.
Кілька разів чергується звертання на ви й на ти.
І тут чорні діри, ну як же без них.
З приводу глушини посміявся. Отам-то якраз й усім є справа до кожного - хто з ким куди коли у якій позі і як враження, а що вже про дитину казати.
Русизми: задрижали, залишити одну, одежа.
Тепер про хороше. Бачив каменти, де народ підсміюється з дерев'яного зорельоту - й даремно. Цілком нормальне, й досить цікаве фантастично-фентезюшне припущення. Хороше оповідання, помилки б підчистити, і можна в топ або навіть в журнал.
За чорні діри не переживайте, це просто тут, на конкурсі з ними трохи передоз.
15автор Красивого порядку26-09-2011 21:43
а по-суті…пригадалися
«Поворот не туди»
«Білявка з рушницею та в автомобілі»
Космічна чума –Г.О.Сміта
І це все до аварії…
Не тому, що плагіат – просто в автора це відбилося дуже подібними шматками…вплив надосвіти…нмсд
Дєвчонка папіка – всередині виявилася квіткою неземної чистоти…ха-ха-ха…
Такого навіть Роулінс не вигалада б…
Повна бридня…
Суцільний примітив і натяжки…
Позитив мова – але добірна мова та БЕЗДОГАННЕ володіння словом тільки підкреслю пустоту ідеї…
Королева Відьом Лохленну – дає мільйон очок цьому твору …
як фентезі ,..
тоді як Космос тут тільки у перспективі…
16автор27-09-2011 09:20
Посипаю голову попелом, рву коси. Заношу в словничок.
Це зроблено свідомо. Якщо недостатньо мотивовано - то треба допрацювати.
Точно. Але надто вже гарно звучить і відповідає шаблону. Написати: "переселилась в інше велике місто" - не звучить.
Приймається.
Невже я можу сподіватись?
хи-хи... думаю, що написавши такий твір, я був би щасливий безмежно.
Стосовно іншого: ймовірно ви праві. Зауважу тільки, що в короткій формі сконструювати свій образ дуже й дуже складно, тому можна використовувати готові кліше, які відразу викличуть в уяві читача потрібні асоціації.
За
дякую.
А от щодо космосу - не погоджусь: він присутній як до моменту оповідання, так і після, більше того, він є стрижнем сюжету, тобто його не можна безболісно прибрати. Тобто твір відповідає темі.
17John Smith27-09-2011 10:26
Давайте дочекаємося результатів. Можливо, питання зніметься саме по собі.
18Михайло Зіпунов28-09-2011 14:43
"заблудилась" - може заблукала? Чи це таки гра слів і мається на увазі саме блуд?
"Хлопець… не виглядав" - куди не виглядав?
"Ні, їх не можна торгнутись" торкнутися?
Мова достатньо чиста, концепція всесвіту цікава...
Авторе, нівабіду - чогось в оповіданні не вистачає. Якщо це шматок більшого твору - нема питань. Як експозиція - гарно.
Але для самодостаньої оповідки бракує конфлікту. Конфлікт заявлений - протиставлення світосприйняття ельфа та білявки, а розв"язка його вийшла якоюсь куцою. Можливо проблема в обмежені на обсяг.
Ну і трохи логічно не збалансовано: планет тих у всесвіті яким мандрує ельф - сила-силенна. Земля - настільки масіпусенька частка цього безмежжя, що обізнаність ельфа щодо людської природи виглядає дещо дивно.
Ну і з приводу романтики.
Романтика з хеппі-ендом - дівуля збагнула нікчемність свого життя й гайнулу разом з ельфом. Останній кадр: сонце сідає за обрій, на палубі ельфійського корабля не помічаючи "папіка" з охоронцями, що бігають навколо Лексусу, цілуються ельф та Аліна.
Трагічна романтика: дівуля збагнула нікчемність свого життя й хоче летіти з ельфом, але той сумно хитає головою і в очах його ми разом з Аліною бачимо все те що стоїть між ними і що не дозволить бути щасливими разом - і невиплачений кредит за сіліконові вуха, і гарнюня-ельфійка, яка відсудить аліменти в свого чоловіка й пустить його по Всесвіту, й тисяча і одна донька, що наш герой встиг наробити за тисячу й один рік свого життя, які покінчать життя самогубством тільки дізнаються про ганебний мезальянс батька із земллянкою.
сатирична романтика: дівуля закохується, летить разом із ельфом, але нікчемності життя свого не збагнула. Останній кадр: по вишньому морю несеться корабель. «От скотина, – думає Аліна, – от козел! Ні, все-таки, який ельф козел! Не козел навіть - віслюк! І вуха - як у віслюка! А якщо думає, що я собі не знаю ціни, то хай навіть не думає!»
Це приблизно те чого мені не вистачає аби назвати оповідання романтичним - мало конфлікту почуттів.
П.С.
А чи може оповідання - стьоб над лав-сторі? Тоді знімаю капелюха
19автор28-09-2011 15:00
торкнутись - описка, якось проґавив
Решта зауважень приймається, "виглядав" із застереженнями. Мені здавалось, що тут смішна гра слів, але почуття гумору, видно, недостатньо відточене. Із "заблудилась" - та сама історія.
Стосовно збалансованості - і звідкіля ельф знає про людей - відповідь очевидна: звідти само, звідки люди знають про ельфів
Дуже дякую за розгорнуту рецензію, такі поради насправді важливіші від переліку русизмів та стилістики, бо дають зворотній зв'язок.
щиро дякую.
ЗІ
З варіантів закінчення сатиричний класний, інші я й сам розглядав (майже тими словами, до речі) подібно, але вони не відповідають моїй думці про твір.
ЗІІ
Дівчина не може стати ельфом - але може ним зробити свою дитину і відправити на пошуки батька. Через тисячі років... але це вже інша історія.
20Олег Сілін30-09-2011 20:34
Зробити ельфом дитину... - тоді, авторе, навіщо в кінці про шапочку, яку вона не знімає навіть у спеку? ;)
Та експозиція це, експозиція. Так і натякаєте на "И все заверте...".
От з героїнею в мене виявився приступ недостовірності. Аріна, яка в папіка на Лексус на..робила, занадто вже тендітна вийшла. Така дівуля й ельфа взяла би за роги... тобто, вуха.
21автор30-09-2011 20:57
Може й так, а може - й ні. Все-таки шок, опинилась одна, в незвичній обстановці, відірвана від усього. Я спостерігав як на деяких людей впливає те, що вони забули мобілку дома - це просто разючі зміни. Ну й не кажучи про те, в її мізках покопирсались. Але це все, що може бути- фантазії поза межами твору, а поки що я не збираюсь його продовжувати. Все, що хотів сказати - сказав.
22автор03-10-2011 22:38
Ну от, дочекались. Вітаю тих, хто пройшов у другий тур. Авторство можна відкривати, чи як?
23Sergiy Torenko03-10-2011 22:46
Краще в кінці тижня. Я тоді сам всіх відкрию.