Особливості та перспективи застосування Універсальних Добрив (надалі УД) виробництва Національної акціонерної компанії «Україна-Світ» (надалі НАКУС).
Світова площа ріллі складає приблизно 1,9 млрд. га. Ця цифра вже не може буди збільшена, принаймні суттєво, бо в більшості країн всі, або майже все землі, придатні до рільництва використовується. Навпаки, в останні роки пришвидшується процес зменшення площ ріллі через деградацію та забруднення ґрунтів, а також кліматичні зміни. Разом з тим чисельність світового населення продовжує збільшуватися, то попит на продовольство постійно та неухильно зростає. Особливо критично впливає на ситуацію не тільки ріст народонаселення у світі, а й зростання обсягів споживання харчів на душу населення у країнах, що розвиваються (Китай, Індія, В’єтнам, Індонезія, Бразилія), де стрімко збільшується чисельність середнього класу, який наближається за показниками споживання продуктів до розвинутих країн. Таким чином, вже зараз можна говорити про дефіцит продовольства і ця проблема протягом найближчих 50-ти років буде тільки поглиблюватися.
В таких умовах, конче потрібні технології, що дозволять суттєво збільшити врожайність. Але проблема в тому, що в більшості традиційних напрямків збільшення врожайності досягнуто технологічної стелі, яка унеможливлює подальше серйозне зростання. Це стосується і сортової роботи, де завдяки методам генної інженерії колись був зроблений величезний прорив у підвищенні врожайності, і в методах обробітку ґрунтів та посівів. За останні десять років жодна нова технологія не дозволила збільшити врожайність хоча б на кілька відсотків. Галузь змушена битися не за десятки відсотків зростання, як було раніше, а за десяті частки відсотка. Здебільшого ж успіхом вважається навіть не зростання врожайності, а збереження показників на наявному рівні.
Людство зараз, як ніколи, потребує нових, проривних технологій рільництва, які дозволять значно збільшити врожайність і втекти від мальтузіанської пастки, коли брак продовольчих ресурсів призведе до зростання градусу конкуренції за них, наслідком чого стануть військові конфлікти, геноциди, масові міграції та інші дестабілізуючі події. Треба відмітити, що надії на автоматичне врегулювання проблеми перенаселення за рахунок природного зменшення народжуваності та епідемій типу ВІЛ-інфекції чи хвороби Бехрані-Зайдля, не виправдалися. Багатомільйонні втрати від цих хвороб були швидко компенсовані і не зупинили зростання населення планети.
Все це призводить до того, що потреба в революційному збільшенні врожайності виходить за межі галузевої, чи загальноекономічної проблеми, стає проблемою політичною, тобто потребує від влади державних рішень планетарного масштабу. Використання УД від НАКУС є в цьому сенсі водночас дуже сміливим і надзвичайно перспективним кроком.
Що дає використання УД від НАКУС? Одна одиниця УД, вироблена і впроваджена фахівцями НАКУС, дозволяє вдвічі підвищити врожайність ріллі на площі 1 тис. га за однакових умов використаного насіння, технологій обробітку землі та посівів і зовсім без внесення інших добрив. При цьому одиниця УД коштує на третину менше, аніж та кількість звичайних добрив, що необхідна для тисячі гектарів ріллі за нинішніх умов. Тобто користувачі УД отримують вдвічі більший врожай при зменшенні собівартості. Економічна доцільність використання УД очевидна і вражаюча. При цьому ґрунти, на яких використовується УД, не виснажуються більше, за ґрунти, де застосовують звичайні добрива. Ті країни, які вдаються до використання УД, вже зараз мають можливість повністю ліквідувати власні дефіцити продовольства і, навіть, почати експортувати продукти.
Поговоримо про переваги та недоліки УД. Специфіка їх виробництва та застосування може викликати неприйняття та гостру критику в деяких країнах. Зокрема, на Заході НАКУС закидають порушення прав людини, а то і просто вбивства. Далеко не всі постіндустріальні суспільства готові погодитися з технологіями УД, які виглядають досить контраверсійними, як для сучасної моралі. В самій НАКУС наполягають, що використовують для виготовлення УД спеціально підготовлену сировину і відкидають звинувачення в порушенні прав людини, а тим більше у вбивствах, бо вважають сировину повністю позбавленою всіх атрибутів людини. Для цього вся сировина ще на самому початку технологічного процесу проходить процедуру повного розлюднення, розроблену найкращими вченими НАКУС. У чому полягає процедура, компанія не розкриває, посилаючись на комерційну таємницю, але запевняє, що після розлюднення не можна вже говорити про якісь права сировини, яка перетворюється на порції матерії біотичного походження і підлягає переробітку. У документації НАКУС використовує поняття «нелю-сировина», тобто нелюдська сировина, що підкреслює геть новий стан, який сформувався після процедури розлюдення.
Загострення і розповсюдження кризових явищ, пов’язаних з дефіцитом продовольства у окремих країнах і в світі в цілому, значно зменшуватиме критику використання УД з точки зору прав людини. Тим більше, що для виготовлення УД використовується українська сировина, а не сировина країн, де УД застосовується. Позитивним фактором є те, що для виготовлення УД не використовується сировина негроїдного чи монголоїдного походження, що могло б трактуватися, як расизм чи імперіалізм. Європеоїдна сировина не викликатиме зауважень, бо навіть в країнах з європеоїдною більшістю не буде сприйматися, як варта захисту. Так само, не викликає протестів те, що сировина, до свого перетворення на УД була християнського віросповідання або атеїстами. Навпаки, в деяких ісламських країнах це може бути конкурентною перевагою.
НАКУС концентрує увагу на тому, що використання УД дозволяє суттєво зменшити тиск на навколишнє середовище, пригальмувати процес вирубки дерев, врятувати багато видів диких тварин. Ця позиція знаходить підтримку серед досить численних рухів «зелених», яким подобається ідея оплати життями людей збереження природного різноманіття. Права тварин і, ширше, природи, для «зелених» важливіші чи, принаймні, рівні права людину, тобто на їх думку НАКУС є достатньо відповідальною в екологічному сенсі компанією.
Проблемою є гендерна незбалансованість сировини, бо для виготовлення УД використовуються лише жінки. Мається і вікова незбалансованість, бо в сировину ідуть лише жінки фертильного віку, але це не викликає великого занепокоєння. Що ж до жіночого дисбалансу, НАКУС вже зараз пропонує за невелику доплату одиницю УД з чоловічою сировини. УД з чоловічої сировини жодним чином не впливає на врожайність, але дозволяє споживачам не боятися гендерно-орієнтованої критики.
Ще одним потенційно небезпечним моментом є технологія застосування УД, яка полягає в вивозі одиниці УД безпосередньо на земельну ділянку, якій потрібне удобрення. Там відбувається процес внесення УД фахівцями НАКУС за спеціальною технологією. Критично важливими для дії УД, є його внесенні на відкритому просторі. Тобто, УД не може бути внесений у шатрі, чи пересувному вагончику, або іншій споруді. Лише в полі, на відкритому просторі, де одиниці УД після спеціальних маніпуляцій перерізається горлянка і кров скрапується на землю. Сама технологія внесення УД може видаватися жорстокою чи, навіть, варварською. Особливо через застосування ножа і зв’язані кінцівки одиниці УД. Однак в НАКУС наполягають, що іншого методу внесення УД не існує. Окрім того в компанії нагадують, що одиниця УД повністю розлюднена, а тому маніпуляції з нею дорівнюють розрізанню мішка з добривами, або чомусь такому. Тим не мене, щоб не викликати критики, НАКУС наполягає на оточенні території внесення УД і недопущенню туди сторонніх осіб. Це веде до деяких юридичних складнощів, збільшує собівартість послуг, а також ускладнює, а то й робить неможливим застосуванням УД на густонаселених територіях. В НАКУС пропонують проводити роз’яснювальну роботу серед населення територій, де буде застосовуватися УД, щодо відсутності людськості у своєї продукції. Окрім того, в компанії сподіваються, що збільшення кількості та жорстокості конфліктів через конкуренцію за продовольство, впливатиме на зростання терпимості до особливостей застосування УД. Люди, які бачили геноцид, значно спокійніше реагуватимуть на особливості застосування УД.
Монополізм НАКУС призводить до залежності від нього споживачів УД. При якихось збоях в роботі НАКУС споживачам ніде буде закуповувати УД, що викликає закономірні побоювання. НАКУС заявляє про те, що його роботі можуть завадити хіба що якісь загальнопланетні катаклізми, на кшталт падіння великого метеориту, виверження вулканів тощо. НАКУС заявляє про повний і беззастережний контроль ситуації всередині України, де компанія набула статус державоутворюючої, фактично ототожнилася з державою Україна. Всі органи влади в країни ліквідовані та замінені підрозділами НАКУС. Після придушення заворушень, що супроводжувалися розповсюдження впливу НАКУС на всю країну, приблизно дев’яносто відсотків населення, що залишалося на той момент в Україні (за різними оцінками це 15-20 млн.) були позбавлені громадянства і переведені до нелю-сировини, з позбавленням всіх людських прав та свобод. Тоді ж була проведена велика чистка, під яку потрапили вся нелю-сировина жіночої статі старше 35 років (як непридатна до якісного народження), та вся нелю-сировина чоловічої статі старше тридцяти років, а також приблизно дев’яносто сім відсотків нелю-сировини чоловічої статі у віці до 35 років. Фахівці НАКУС порахували, що для успішного відтворення поголів’я нелю-сировини потрібен приблизно один самець на тридцять самок. Така пропорція підтримується шляхом постійного відбору серед новонароджених. Так само відбір ведеться і по виведенню найбільш продуктивних ліній нелю-сировини. Ця робота дасть результат в майбутньому, але вже зараз можна говорити про збільшення ефективності УД за рахунок покращення якості нелю-сировини. Якщо раніше, врожайність зростала в 1,7-1,8 раза, то тепер цей показник складає 2-2,1.
Після проведення великих чисток поголів’я нелю-сировини суттєво скоротилося і були побоювання, що НАКУС не зможе задовольняти зростаючий попит на УД. Однак НАКУС зміг досягти значного сплеску народжуваності завдяки правильно поставленій селекційній роботі. Зараз кількість дитячої нелю-сировини поступово зростає і вже невдовзі (по досягненню фертильного віку) дозволить значно збільшити обсяги виробництва УД. Окрім того, збройні загони Служби зовнішніх кордонів НАКУС кілька років проводили операції на території колишньої Росії, звідки привозили велику кількість нелю-сировини для поповнення власних запасів. Вже зараз загальна чисельність нелю-сировини оцінюється (точних цифр НАКУС не оприлюднює) у 6-7 млн. голів.
Ще одним напрямком збільшення виробництва УД є зниження фертильного віку, по досягненні якого нелю-сировина може використовуватися для виробництва УД. Якщо раніше фертильний вік нелю-сировини складав 15 років, а найкраща ефективність для виробництва УД досягалася аж у 18 років, то тепер, завдяки спеціальним програмам гормонного стимулювання, фахівці НАКУС змогли знизити ці цифри до 12 та 15 років відповідно. В планах же досягнення фертильного віку у 10 років і вихід на максимум ефективності у 13. Все це дозволяє оптимістично дивитися на спроможність НАКУС забезпечити попит на УД. Вже зараз компанія може постачати приблизно 200 тис. одиниць УД на рік, а невдовзі ця кількість подвоїться. Максимально НАКУС мав би вробляти 1,9 млн. одиниць УД, щоб повністю забезпечити всю наявну ріллю планети. Але зараз в цьому немає необхідності, бо якщо на всій ріллі будуть використовуватися УД, Землю чекатиме криза перевиробництва продовольства. Економічно обґрунтованим є збільшення виробництва УД до 1 млн. протягом наступних двадцяти років. Це завдання виглядає для НАКУС цілком реалістичним.
Існують побоювання, що нелю-сировина може не погодитися зі своїм розлюдненням і спробує повстати. НАКУС визнає, що поодинокі випадки неконтрольованої поведінки траплялися, однак були швидко та ефективно ліквідовані. Служба внутрішніх кордонів НАКУС складає біля 100 тис. осіб, які охороняють дванадцять великих комплексів по вирощуванню нелю-сировини, рівномірно розміщених по всій території країни. Нелю-сировина різних комплексів немає між собою зв’язки і, навіть, не здогадується про існування одне одного. Більше того, нелю-сировина не знає, що в неї є якась альтернатива існуванню на комплексах.
Самці нелю-сировини постійно запліднюють самок, а при зниженні якості підлягають утилізації і використовуються для виготовлення харчів, які потім згодовуються нелю-сировині. Самки діляться на мамок і ялових. Перші займаються дітонародженням. Зазвичай після 12-15 народження мамка відправляється на утилізацію. Ялові ж відправляються на підготовку, а потім використовуються, як УД.
Були спроби вирощування нелю-сировини конвеєрним способом в окремих камерах малих розмірів, але з’ясувалося, що для хорошої якості і високого рівня виживання нелю-сировині потрібне спілкування, фізичні навантаження і сонячне світло. То були розроблені спеціальні програми, згідно яким нелю-сировина має постійні навантаження (біг, ходіння, присідання). Прихильники НАКУС звертають увагу на те, що за рівнем здоров’я нелю-сировина виграє у популяції одноліток з будь-якої країни світу, бо правильно харчується і багато рухається, а також отримує необхідно медичну допомогу. Звісно, в обмежених обсягах, бо часто вигідніше утилізувати нелю-сировину, аніж витрачатися на її лікування.
Після народження самкою нелю-сировини її потомство (щодо нього в НАКУС заборонено застосовувати слово «дитина») залишається з нею півроку для грудного вигодовування, після чого забирається на окреме вирощування, а самка відправляється на чергове запліднення. Самки (тим більше самці) не бачать і не знають своїх дітей. Ця деталь широко використовується противниками компанії, але в самій НАКУС нагадують, що нелю-сировина пройшла повне розлюднення, то помилково переносити на неї людські почуття, у тому числі і батьківські. Співробітники НАКУС, які переводяться в нелю-сировину, тримаються в окремому комплексі, але в таких самих умовах, як і інша нелю-сировина.
Кожен комплекс обнесений великою кількістю загороджень і охороняється за допомогою численних електронних систем, які практично унеможливлюють втечу нелю-сировини. При кожному комплексі знаходить військова частина Службу внутрішніх кордонів, окрім того є центральний резерв Служби. В крайньому випадку до придушення заворушень нелю-сировини можуть залучатися частини Службу зовнішніх кордонів, яку вважаються одною з найпотужніших армій у Європи. Служба зовнішніх кордонів виграла кілька десятків війн і відбила всі напади навал мігрантів, які тікали до Європи. Однак всередині країни Служба зовнішніх кордонів не застосовувалася, бо не було такої необхідності. Можна бути впевненими, що НАКУС в змозі захищати, як свої зовнішні кордони, так і підтримувати порядок у комплексах по вирощуванню нелю-сировини.
Великі доходи від експорту УД дозволяють НАКУС вкладати великі гроші у власні силові підрозділи, а також вести досить успішні кампанії проти критиків у інших країнах. Цим займається Служба Світу, яка вважається одною з найефективніших спецслужб планети. Найзапеклішими супротивниками НАКУС є представники українських діаспор по всьому світу, які сформувалися ще на початку двадцятого століття і значно збільшилися внаслідок масового виїзду українців під час Громадянської війни, як називають ті події діаспоряни або Встановлення порядку, як називають ті події представники НАКУС. Під час тих подій об’єднані сили правоохоронних органів і чиновництва перемогли загони громадянського суспільства і домоглися переформатування української держави в НАКУС. Всі противники компанії або були знищені, або втекли за кордон. Саме українські діаспори є найбільш активними критиками НАКУС у світі. Діаспоряни закидають НАКУС перетворення України в величезну бойню. Прихильники НАКУС, у свою чергу звертають увагу на те, що завдяки компанії Україна зробила величезний стрибок з третього світу у перший, нехай високий рівень життя і розповсюджується лише на працівників компанії, а нелю-сировини не стосується. Також Служба Світу НАКУС багато уваги приділяє висвітленню ролі компанії у вирішенні світової продовольчої кризи. «Україна врятувала себе! Україна рятує світ!» – це лозунг завдяки масштабним рекламним кампаніям добре відомий мільярдам людей.
Служба Світу НАКУС веде досить активну роботу з дискредитації діаспор, постійно вербує своїх шпигунів з числа членів діаспор, проводить провокації, сіє розбрат між активістами діаспор, а часто вдається і до силових акцій. Кілька сотень противників НАКУС з числа представників діаспори померли при загадкових обставинах, зникли чи були просто вбиті. У цьому звинувачують саме Службу Світу, але лише в кількох випадках це вдалося довести під час судового засідання. До того ж Служба Світу не проводить силових акцій проти громадян інших країн, а внутрішні українські розборки не так цікавлять публіку і владу. Треба відмітити, що випадків, коли співробітники НАКУС самостійно намагалися зрадити компанії, фіксується досить небагато, хоча тисячі співробітників компанії знаходяться у закордонних відрядженнях. Така відданість співробітників пояснюється, як високою зарплатнею, так і родинами, які залишаються в Україні в якості заручників. В разі серйозного порушення, а тим більше втечі, робітник буде розшукуватися. Якщо Служба світу зможе знайти зрадника, то він буде знищений або, якщо це жінка фертильного віку, розлюднений і переведений у стан нелю-сировини. Так само буде вчинено і з його родиною. Офіційного підтвердження того, що подібні дисциплінарні заходи вживаються, немає. НАКУС подібну інформацію не коментує. Так само компанія не коментує сумну статистику, що дві третини перебіжчиків гинуть у перший же рік, при цьому винних у їх загибелі не знаходять.
Такій ситуації сприяє залучення НАКУС на свій бік представників владних еліт. Хоча НАКУС не дозволяє іноземцям входити в свій акціонерний капітал, компанія охоче залучає представників влади інших країн до посередництва в торгівлі УД. Це дозволяє НАКУС мати високий рівень впливу у більшості країн. В майбутньому протидія діаспор буде стрімко зменшуватися через досить швидку їх асиміляцію.
НАКУС є розробником і власником всіх необхідних патентів на використання УД, а також єдиним у світі легальним виробником УД. Обов’язковою умовою при використанні УД є застосування технології, розробленої НАКУС. Права на технологію повністю належать НАКУС, а сама вона може застосовуватися лише фахівцями компанії. Повний контроль УДК за своїми продуктами сприймається частиною експертів, як загроза монополізму. Дійсно, у НАКУС зараз немає жодних конкурентів в царині УД, при цьому українська компанія відкидає вимоги про своє добровільне розділення, або продаж стороннім компаніям ліцензій на свої технології. Критики НАКУС вказують, що масований перехід на УД призведе до банкротства виробників звичайних добрив (цей процес вже триває), після чого НАКУС стане повним монополістом і зможе задирати ціни на УД, як забажає. В самій компанії пропонують укладати довготривалі (на десять та більше років) договори, що дозволить споживачам контролювати рівень цін.
Останнім часом спостерігаються численні спроби вивести на ринок більш дешеві аналоги УД. Однак жодного разу виробникам альтернативного УД не вдалося наблизитися до ефективності УД виробництва НАКУС. Тобто знайти потрібну нелю-сировину і застосувати її на полі за допомогою ножа може багато хто. Але для того, що УД працювало з потрібною ефективністю, потрібно щоб під час застосування УД енергія жертви конвертувалася у врожайність земельної ділянки, що обробляється. Лише НАКУС володіє необхідними технологіями і фахівцями, які забезпечують потрібне зростання плодючості ґрунту. Щоб унеможливити викрадення власних технологій, НАКУС розробив методи індивідуальної підготовки одиниць УД. Тобто навіть якщо команда фахівців НАКУС, яка виїздить на місце для застосування УД, буде викрадена і примушена до роботи, вона зможе застосувати лише кілька заздалегідь підготовлених одиниць УД і нічого не зможе зробити з несертифікованими УД сторонніх виробників.
Структура управління НАКУС досить втаємничена і заплутана, що не сприяє ефективності прийняття рішень. Вважається, що історично в керівництві НАКУС було одразу п’ять груп впливу, які походили від структур старої України: група СБУ, група Генпрокуратури, група МВС, група суддів і група «цивільних», до якої входили представники адміністрації президента. Однак дуже швидко ці групи змішалися та були частково знищені під час кількох кривавих внутрішніх чисток, які поставили НАКУС на межу виживання. Після цього, старі групи були розпущені, створена Рада управителів НАКУС, яка здійснює поточне управління компанією та Рада мудреців НАКУС, яка займається стратегічними питаннями і може ветувати окремі рішення Ради управителів. Члени Ради управителів обираються строком на десять років, після чого виходять на пенсію і можуть претендувати на місце в Раді мудреців, яке надається довічно, але її члени втрачають право голосу по досягненню 70-ти років. Щоп’ять років відбувається заміна половини Ради директорів, це забезпечує змінність управління компанією.
На місця в обох Радах можуть претендувати лише співробітники першої категорії. Категорії передаються у спадок, але мають бути підтверджені спочатку складанням іспитів, а потім результатами роботи в НАКУС. Тобто, дитина співробітника першої категорії отримує першу категорію при народженні, але через погані результати іспитів або проблеми з дисципліною, може бути понижена на одну, дві чи більше категорій. Випадки, коли людина підвищує свою категорію, теж трапляються, але вкрай нечасто, то НАКУС вважається дуже станово-ієрархічною структурою, що негативно впливає на зацікавленість співробітників нижчих категорій та приток нової крові в керівництво.
Відсутність здорової конкуренції намагаються компенсувати досить жорстокими методами менеджменту. Наприклад, кожен зі співробітників НАКУС має власний рейтинг, в який враховуються всі його робочі досягнення та недоліки. За результатами року відбувається так звана процентація, коли один процент найгірших співробітників в кожній категорій (всього категорій 15: по 5 нижчих, середніх і вищих) карається. Для співробітників нижчих категорій покарання полягає в розлюдненні і переводі їх самих і членів їх родин у категорію нелю-сировини з подальшою вибраковкою та переробкою. Робітники середніх категорій переводяться у відповідні нижчі, а вищих – в середні. Категорія грає величезну роль в житті співробітників НАКУС, від неї залежить розмір зарплатні, місце проживання, право на авто і на конкретну модель. Співробітники зазвичай одружуються на представниках своєї категорії, хоча не заборонені шлюби між представниками різних категорій. Не можна тільки стрибати через крок, тобто представнику нижчих категорій не дозволяється одружуватися на представниках вищих. Всі інші комбінації дозволені.
Постійна загроза зниження власної категорії, а то й підпадання під процентацію, призводить до тривалого і досить потужного стресу серед співробітників НАКУС, що веде до випадків асоціальної поведінки (вживання нейростимуляторів, злягання з біороботами, нападів на керівництво) і високої захворюваності стресс-пов’язаними хворобами. Праця в НАКУС фактично є постійним бігом над прірвою і розслабитися тут можуть хіба що тільки члени Ради мудреців. Всім іншим доводиться прикладати багато зусиль, щоб не скотитися кар’єрними сходами. На жаль, ці зусилля не призводять до підвищення ефективності роботи компанії.
Певний час великий вплив в НАКУС мала Служба безпеки, яка вела самостійну гру і остаточно не підкорялася ані Раді управителів, ані Раді мудреців. Однак потім керівництво Служби безпеки було знищено, а сама вона розділена на чотири самостійні структури: Служба зовнішніх кордонів – займається охороною кордонів країні; Служба внутрішніх кордонів – відповідає за охорону комплексів вирощування нелю-сировини; Служба порядку – відповідає за порядок серед співробітників НАКУС; Служба світу – відповідає за безпеку співробітників НАКУС у закордонних відрядженнях, займається шпигунством, інформаційними війнами, залученням політичних союзників, знищенням перебіжчиків. Кожна з чотирьох служб досить впливова, між ними існує жорстка конкуренція, яка дозволяє вищим Радам не хвилюватися за владу.
Останнім часом НАКУС вкладає великі гроші у розвиток своєї космічної програми. В планах компанії досягнення Марсу і побудова там постійно діючої станції, яка має зайнятися терроформування планети з метою подальшого її використання в якості житниці Землі. НАКУС збирається використовувати на Марсі своє УД і, навіть, готова відкрити там комплекс з його виробництва. Однак поки що здійсненність цих планів досить важко оцінити.
У підсумки маємо таке:
– НАКУС є стабільною, хоча і досить консервативною компанією, яка в змозі задовільнити попит на УД в найближчі десятиліття;
– УД є безальтернативним способом вирішення проблеми світового дефіциту продуктів, якщо, звісно, не брати до уваги контраверсійні пропозиції різкого скорочення чисельності людства;
– УД дозволятиме уникати мальтузианської пастки ще як мінімум 50 років. За цей час уряди мають знайти рішення проблеми зростання чисельності людства. Обійтися без УД зможуть лише поодинокі країни, але це призведе до суттєвого зниження їх конкурентноздатності;
– НАКУС буде і надалі впливати на події в світі, причому впливовість компанії буде зростати все більше. Мова не іде про всесвітнє домінування, але НАКУС вже є і залишатиметься важливим політичним гравцем на Землі;
– Закінчення періоду демократій і пріоритету прав людини, яким спостерігається по всьому світу, допоможе НАКУС збільшити збут УД і свій вплив. Вже зараз НАКУС запевняє, що треба говорити не про права людини, а про права людства, які, на думку компанії, мають пріоритет. Тому особливості внесення УД поступово ставатимуть все менш неприйнятними і поступово стануть цілком нормальними;
– Приклад НАКУС, який перетворив значну частину суспільства на сировину, але це дозволило меншій частині значно інтенсифікувати свій розвиток, є дуже привабливим для еліт багатьох країн;
– Назва «Україна-Світ» виявилася пророчою: світ дійсно потроху стає Україною і чим далі, тим більше та швидше.
Коментарів: 9 RSS
1Максим Сухарик06-12-2018 16:29
Враження, ніби дві години просидів на нудній лекції. Під час читання ловив себе на думці, що хочеться боляче ущипнутися, щоб не заснути. Чисто суб'єктивна оцінка-не сподобалось.
2Гість06-12-2018 16:37
Я теж отетерів від такого тексту. Відкрив, прочитав лише перше речення, підвис на розшифровці абревіатур, прогорнув до кінця, шукаючи діалоги і передчасно зрадів - а то виявилися пункти висновків. Тихо порадів, що я не мушу читати цей опус повністю, бо оцінюю оповідання з іншої групи
Бажаю витримки та мужності читачам, а автору не припиняти творчих пошуків!
3Рибка06-12-2018 20:47
Наскільки я зрозуміла, стилізація під чи то звіт, чи то наукову роботу - це фішка. Ок, чому ні. Але ця стилізація не всюди витримана. Спочатку я думала, що компанія рекламує себе і свій товар. Але далі є чимало ремарок про непрозору схему керування організацією, про утиски співробітників, переслідування й заручників (негативна оцінка, яку сам собі не даси), тому стає незрозуміло, яку мету переслідує текст у межах цього прийму: хвалити? Ганити? Бо точно - не лише інформувати. Оця неоднозначність меня заважала сприймати.
(А стилізація загалом - ні.)
Я відчула перегук теми з романом "Маша, або Постфашизм" Ярослава Мельника. Розлюднення людей - десь про те саме, про що і його твір.
Мені сподобався невтішний висновок, зокрема останній пункт, він підсумовує всю цю жесть. Але сама ідея, що ми, українці, можемо дати глобалізованому світу лише ритуальну жертву, дуже вже чорнушна, настільки підкреслено, що аж занадто. Як на мій смак, перебір.
4Птиця Сірін06-12-2018 22:58
Якщо розглядати цей твір як синопсис, чому ні - цілком можливо. Але в ньому зараз присутня тільки фактична сторона. Це кістки, які повинні обрости м'ясом конфлікту, персонажів, фабулою.
Удачі на конкурсі!
5Владислав Лєнцев07-12-2018 21:57
Чого цьому конкурсу точно не потрібно було, так це канцелярського звіту замість оповідання.
6Пт.08-12-2018 23:46
А мені надзвичайно сподобалось! Уявляла, що це читає якийсь пафосний голос - аля американська пропаганда часів Другої світової.
Дуже моторошна антиутопія.
І водночас сатира на багато новомодних сьогоднішніх віянь - зелені, толерантність тощо.
Круть! Можливо, навіть 10 балів віддам.
7Сторонній10-12-2018 11:22
Згоден з Рибкою: стилістика цікава, але не всюди раціонально виглядає. Та й навіть в оповіданні такого цікавого стилю має бути конфлікт, розвиток подій, кульмінація, розв'язка... Ідея хороша, місцями від чорнушної сатири дуже усміхало. Взагалі люблю чорнушну сатиру, тим паче концептуально оформлену.
Але реалізація не дуже хороша, тому вийшов просто сатиричний опис фантастичного майбутнього, а не оповідання.
8Р. В.11-12-2018 12:27
Ту вже все за мене сказали. Стилізувати оповідання під суху канцелярську доповіть - це, мабуть, оригінально, але як художній твір - абсолютно нечитабельно
Хоч би там більше стьобу було, щоб хоч оку за щось було зачепитися...
9Ігор19-10-2022 12:35
Неперевершено!
Московська пропаганда на українському сайті.
Тобто демократична Україна, а не рашистська московія яка влаштувала масову різанину цивільних українців на окупованих територіях, вигадала людськи жертви за для підвищення родючості землі. Ну-ну!