- Ох, як же ж задовбала мене тутешня погода , - витираючи піт з лоба, пробурмотів повненький вусатий дядько. - Ну і спека!
- А мені тут чудово! - обізвався приємний жіночий голос. Маленька круглощока жіночка жваво вовтузилася зі всяким медичним приладдям біля потомлених членів команди.
- Ти просто звикла до мого гарячого палкого серця, тому тобі нормально, - підморгнув їй вусань і широко посміхнувся.
- Уся команда щиро загиготіла. Жіночка зашарілася:
- Хех, ото вже кавалер мені попався! А подай-но руку!
- Чоловік простягнув дружині руку, і вона хутко прикріпила до кисті чудернацький чорний датчик.
- Так, хвильку… Є ! Хто наступний?
Члени команди здавали свої біопоказники - так званий звіт щодо самопочуття. Це була щоденна рутинна процедура. Дані про здоров’я людей передавалися в корабель на орбіті. Так можна було швидко проаналізувати, наскільки дружньою до людського організму була планета, і порівняти нову інформацію зі збереженими записами інших команд, що уже раніше спускалися вниз. Поточна команда знаходилася на планеті уже третій рік, виконуючи завдання останнього “шостого етапу” колонізації — заселення людьми.
Усі члени команди мали позивні - вусаня кликали Молот - він був головним інженером команди, колишній військовий технік, який переважно ремонтував дрони під час Останньої великої війни. Його дружина, Ластівка, професійний медик. Молот неодноразово казав, що його звела з нею сама доля: жінка врятувала йому життя, коли той поранений потрапив у шпиталь. Типова романтична історія всіх часів і народів. Кілька років по тому він віддав борг, врятувавши життя і їй, коли забрав з рідної планети за кілька хвилин до масового бомбардування.
Дослідженням та вирощуванням рослин і тварин займався Граніт - чорнявий худий молодий хлопець. Ніхто з таким фанатизмом не ставився до роботи як він. Його батьки на рідній планеті були відомими активістами і захисниками всього живого. Тож, мабуть, любов до біологічного різноманіття, до рослин та тварин передалися йому.
Граніт мав залишитися в анабіозі на кораблі, але покоцане часом і війнами недосконале програмно-апаратне забезпечення корабля дало збій, і, замість старого професора, система пробудила зі сну його. Такому повороту подій була рада Зоря, кучерява білявка, і в той же час талановитий мікробіолог, остання з четвірки, якій судилося провести 5 років на новій планеті. Вона досліджувала, як розмножуються на планеті бактерії та віруси.
Командний пункт мав вигляд купола у формі півсфери. Усередині все було під зав'язку забите великою кількістю апаратури для дослідження ґрунту й атмосфери, саджанцями рослин, біологічними зразками різноманітних тварин та медичним приладдям. Пункт був розміщений у густому лісі, схований у затінку дерев, що виросли тут за кілька десятків років колонізації. Воно й не дарма, Квадрат 5-4-5-13, де жили і працювали дослідники, мав найсприятливіший клімат і вважався однією з найкращих і найзручніших точок для відродження людської цивілізації.
Ластівка зібрала показники з кожного члена команди і після короткої перевірки зробила оголошення:
- Ну що ж, новини доволі непогані, - Ластівка широко посміхнулася,- схоже на те, що все пішло як і планували, наші показники навіть кращі ніж очікувалося. Ми всі зробили видатну роботу. Пам’ятаю, коли ми тільки прилетіли сюди, 50 років тому, тут була суцільна пустка, тільки вода і каміння. Грунт був непридатний до життя, а кисню не було взагалі. А тепер тут ростуть рослини як у нас вдома і можна дихати без додаткового обладнання! Це тепер наш новий дім, думаю , що наші нащадки будуть нам вдячні! Як і ті, хто зараз в кораблі чекають, поки ми завершимо тут все.
- Прекрасно! - очі Зорі загорілися. - Так круто спостерігати за тим, як все змінювалося протягом років. Бачити всі етапи... Ти останні 80 років був в анабіозі чи бувало, що прокидався ? - запитала вона Граніта.
- Так, так , прокидався., - хлопець мрійливо задумався. - Я пам’ятаю момент, як тільки ми сюди прибули. Все довкола було неживе. Потім я заснув на 30 років і прокинувся на один рік. Уже тоді рівень кисню був на рівні 50% від необхідного і прийнялося насіння перших рослин.
- Еге ж, я теж у ті часи прокинулася на кілька місяців, пам’ятаю той період. Жаль, що ми тоді десь не перестрілися, - Зоря кокетливо глянула хлопцю у вічі, від чого його серце забилося швидше, а в горлі пересохло.
- То що, пташко моя, відправляємо сигнал на корабель, щоб усі прокидалися? - запитав інженер дружину.
- Ще фінальні тести, і тоді відправляємо. Новий дім чекає!
- А що інші кораблі? - запитала Зоря стурбовано.
На мить запанувала тиша. Молот видихнув і відповів:
- Немає інших. Останній корабель так і не дійшов до пункту призначення. Ми єдині, хто дістався до нормальної планети. Четверо нас тут, і кілька тисяч у сні на кораблі - це все, що залишилося від нашої цивілізації.
* * *
Граніт і Зоря сховалися від сторонніх очей під величезним крислатим деревом неподалік від невеличкого водоспаду. Дівчина лежала у хлопця на грудях, і вдвох вони вдивлялися у рясно вкрите зірками, чисте мов сльоза нічне небо. Граніт пам'ятав, яким було небо на його рідній планеті в останні дні її існування. воно було темно-помаранчеве, наче бруд чи пісок. Та й не дарма: атмосфера була забруднена вище за всеможливі критичні рівні. А зараз тут дихалося напрочуд легко. Вечірня прохолода давала свіжіть й умиротворення, а сяйво далеких зірок зачаровувало своєю красою. Граніт ще раз глибоко вдихнув повітря - спокій і благодать…
Рослини на цій планеті росли набагато краще, ніж на рідній. Там через жахливу запиленість атмосфери та високий рівень радіації виживали тільки найневибагливіші види. Та й ті здавалися їм тепер жалюгідними на фоні величних зелених велетнів, що за кілька років виросли справжніми гігантами.
- Як гадаєш, Молот і Ластівка здогадуються про наш роман? - мовила Зоря неочікувано після тривалої мовчанки. - Ти ж розумієш, що те, що між нами заборонено? Якщо я завагітнію, то це може бути критично. Я не зможу виконувати завдання. І ще в разі чого не зможу піти в анабіоз.
- Ну, ми щовечора зникаємо вдвох в лісі. Звісно здогадуються. І ти ж чула звіт Ластівки, - вдумливо відповів Граніт, погладивши волосся дівчини. - Це тепер наш новий дім. Кращого не знайдемо. Ще фінальні випробування - і можна буде посилати сигнал. Наші діти можливо стануть одними з перших колонізаторів в історії, уявляєш? - Хлопець пригорнув кохану до себе. - Збудуємо з місцевої рослинності тут якийсь будиночок, як колись це робили наші предки. Народиш мені кілька малюків, і будемо щодня грітися під світлом місцевої зірки і купатися у водоймах. Тут все схоже на те, який колись вигляд мала наша рідна планета. Принаймні, з того, що я бачив на довоєнних записах, і з того, що мені про неї розповідав дід.
Дівчина підняла голову і пильно зазирнула хлопцю в очі. Та через кілька секунд відвела погляд.
- Знаєш, у мене є серйозні підозри, що я ...
Несподівано, передавач на руці 2-ох одночасно засигналив, не давши Зорі договорити. Граніт подивився на екран і зблід:
- Код чорний! Корабель на орбіті під загрозою!
* * *
- Молот, що сталося! - Граніт із Зорею важко дихаючи забігли в командний пункт. Там уже сиділа Ластівка з чоловіком. Всі датчики навколо просто палали світлом тривоги. Обличчя вусаня, що завжди і у будь-якій ситуації зберігало спокій, зараз було перелякане до напівсмерті.
- Я .. Я не знаю.. - його руки тремтіли. , - спрацювала система попередження катастрофи, вона виявила якусь загрозу і починає терміново пробуджувати всіх наших в кораблі з анабіозу.
- Що?! - Зоря почала панічно заламувати собі руки. - Що могло статися?
Ластівка взяла дівчину за руку і глянула дівчині у очі:
- Все буде добре, дитинко, все буде добре…
Екран замерехтів кольорами і видав об’ємне зображення.
- Так, почекайте.. Прийшов звіт з командного центру! - очі Молота заокруглилися і наповнилися жахом.
- Метеори! Великі метеори!
Граніт відчув, як всередині наче щось обірвалося. Якийсь дикий, первісний страх охопив свідомість і гадиною заворушився у його нутрі. Небо над планетою почервоніло і стало ясно як вдень. В атмосферу увірвався перший вісник загибелі і освітив своїм сяйвом перелякані до смерті обличчя дослідників. Одразу за ним, один за одним почали з'являтися інші метеори — і за кілька секунд небо уже виглядало так, наче зорі зірвалися з небесного склепіння і ринули потоком на землю.
- В укриття! - заволав Граніт.
Перший метеорит впав доволі далеко, але спричинив шалений гуркіт і підпалив ліс. Вибухова хвиля досягла командного пункту за кілька секунд. Перелякані птахи здійнялися у повітря, рятуючись від пожежі, що поширювалася з шаленою швидкістю.
-Всі в ущелину! - медик вказала пальцем поперед себе. - Хутко, діти мої! - закричала вона з надривом.
До ущелини було 100 метрів, і це був шанс пересидіти шквал каміння, що падало з неба. На відкритій місцині вони були беззахисні. Всі побігли вперед. Усі, окрім Зорі. Вона метнулася в кімнату зв’язку.
- Ти збожеволіла?? Тут зараз все накриє!! - істерично закричав Граніт. За 50 метрів від них, наче бомби, приземлилося ще два метеорити.
Серце, здавалося, гупало в самому горлі. Хлопець згадав, як колись, у дитинстві, він з батьками і дідом тікали в бомбосховище під час нальоту винищувачів на їхнє місто. Згадав той страх, що пронизував , здавалося кожну клітину тіла: “Бігти.. бігти якомога швидше, поки плоть і кості цілі” .
- Без зв’язку нас просто не знайдуть! - Зоря вхопила передавач і вибігла з шатра. - Побігли за нашими!
Та вони не встигли. Ще два метеорити, наче вогняні м'ячі самого диявола , впали саме туди, куди побігли Молот з Ластівкою. Третій метеорит втрапив прямо в командний пункт. Вибуховою хвилею хлопця з дівчиною знесло, і вони впали ниць до землі.
- Прикрий голову руками! - закричав Граніт, та його голос заглушила серія вибухів з усіх сторін.
- Метеорити падали не більше хвилини, та складалося враження, що це тривало цілу вічність. “Бомби” падали все ближче і хлопець з дівчиною кілька разів встигли попрощатися з життям і навіть помолитися богам, у яких раніше не вірили. Та врешті-решт все закінчилося. Від вибухів у вухах дзвеніло, а навколо стояла хмара пилу, яка дряпала легені і унеможливлювала дихання.
- Ти живий? - Граніт розплющив очі і побачив стурбоване обличчя коханої.
Хлопець прокашлявся і роззирнувся. Повсюди були новоутворені кратери, а дерева лежали вивернуті з корінням. Позаду горів ліс, а командний центр був зруйнований ущент. Дівчина кинулася до нього в обійми, і Граніт міцно пригорнув її до себе, вдихнувши запах покритого пилюкою волосся коханої.
- Ти впорядку? - запитав він стурбовано.
- Так, мені пощастило.
- Де Молот і Ластівка? - спитав хлопець роззираючись.
- Вони… вони бігли в укриття. Можеш йти?
- Граніт пошкодив ногу, але йти міг. Удвох вони пошкандибали в сторону ущелини. На душі було млосно. А у голові билася птахом одна думка “тільки б вони були живі… тільки б вони були живі…”.
- Та чуда не сталося. За 10 метрів від ущелини лежали мертві члени команди.. Молот намагався прикрити собою Ластівку, але це не допомогло. Вони разом виросли, разом пережили війну, і померли теж разом, на планеті, що могла стати їхнім домом.
Зоря важко заридала. Солоні сльози змішалися з пилом, що осів на щоках і утворив брудні струмочки. Граніт впав на коліна і з відчаєм закричав у ніч...
* * *
Світало. Дівчина намагалася вийти на зв'язок з кораблем, та все марно. По ту сторону була тільки мертва тишина. Після кількох годин спроб вона все ж залишила цю справу. Було очевидно - метеоритний дощ знищив корабель і, швидше за все, всіх, хто там був. Залишалася примарна надія, що одну, чи хоча б кілька капсул з людьми чи тваринами, система безпеки встигла відчепити від корабля і вони успішно приземлилися.
Граніт з розпачем дивився дівчині у вічі. До них прийшло розуміння, що швидше за все вони - останні два представники їхної раси.
- Залишатися тут і чекати допомоги немає сенсу. Командний пункт знищений. Уся техніка знищена. Нема нікого, хто б нам допоміг. Ми тепер самі, - врешті-решт промовила дівчина.
- Але ми цей квадрат повністю дослідили. Можемо вирощувати тут достатньо їжі, навіть попри те, що частина лісу згоріла - запротестував хлопець. - Ми все ще можемо жити, як хотіли!
- Але ж можливо , що хтось таки вижив! Потрібно дослідити навколишні території, капсули могли впасти неподалік! - не втрачала надії Зоря.
На дерево поряд сів птах. Красива, елегантна пташка залилася чарівним співом і прикувала до себе увагу. Граніт кілька хвилин дивився на неї, а тоді пробурмотів:
- Хех, моя люба Єво, наша раса дала цьому світу життя. Але натомість ми втратили життя самі. Треба вирушати.
- Гаразд, Візьми тоді їжу в дорогу. Квадрат 5-4-5-13 “Едем” треба покинути. Будемо шукати тих, хто вижив.
Коментарів: 24 RSS
1Persistent26-04-2021 08:53
У мене склалося враження, що це писав початківець. Але хочу відзначити, що є значний письменницький потенціал. Легкий для сприйняття текст, написано доступною мовою, емоційно напружений сюжет з вдалими поєднаннями темпу та ритму (події сюжету/роздуми героїв). Як для початківця – це сильний дебют.
Але є деякі нюанси.
Перш за все наголошу, що критикую я не дуже вдало («Найгірше всього бути мішенню в тирі з поганими стрілками». Віктор Цой). Тому прошу милосердно сприйняти мої поради і відібрати для себе тільки те, що автор вважатиме дійсно доцільним.
1)
Всі події в творі повинні боротися за право бути в ньому. Якщо певні вчинки не підігрівають сюжет – варто скорочувати й випилювати, як чагарники. Для того, щоб абзац про показники пасував твору, потрібно було додати кілька фраз про бухикання персонажів, їх рани чи інші розлади – інакше навіщо кожного дня проводити рутинну процедуру (адже екіпаж не щойно прибув, а вже три роки на планеті).
2)
Наступні два абзаци твору після цього речення сприймаються як інфодамп. Натомість було б коректним створити діалог (або опис вчинків) про те, як, наприклад:
– Молот ремонтує щось і розповідає про свою військову службу.
– Ластівка комусь промиває рани.
– Граніт висаджує картоплю в грядки під лазерний рівень, а при відхиленні на кілька міліметрів – викопує і знову саджає (щоб показати фанатизм).
– Зоря збирає проби або висіває культури в агар.
3)
Ці фрази, на мою думку, неправильно побудовані, оскільки показують Зорю, як хитрого та безвідповідального жіночого персонажа. Тобто це сприймається як спроба Зорі відкосити від роботи в критичних умовах їх існування (що провалилася б, адже навіть зараз в селах вагітні жінки десь по 4 години стоять раком на городах, а потім ще доять корів, кормлять свиней і вичищають з під тварин фекалії... І нічого – при цьому народжують здорових діток). Тим більше в умовах тераформування їй годі сподіватися на поблажки.
Сюди ж відносимо наступні речення:
Це теж невдалі фрази. Пан Граніт через них сприймається як лінивий недолугий тип, в якого в голові лише вітер та «секс, наркотики й рок-ен-ролл». Краще прописати б йому стурбованість джерелами тепла, харчів та запасами ліків.
3)
Та дрібні! Бо випалило б геть все, як в Тунгусці.
Але навіть дрібні - дуже небезпечні. Нагадую, що метеорити розганяються земною гравітацією, тому перетворюється на плазму і розкалений газ десь до 15 тис. градусів. А тепер згадаємо порівняно дрібний Арізонський кратер – при цьому його діаметри та глибина вражають (Вікіпедія: «Його діаметр становить 1200 м, а глибина — 180 м. Вирву кратера оточує кам'яний вал, що на 45 м здіймається над навколишньою рівниною») та «невеличкий» Рошшуар (23 кілометри в діаметрі). А ось великі кратери на Землі – це Акраман (90 км в діаметрі), Чесапікський кратер (85 км в діаметрі), Мороквенг (70 кілометрів в діаметрі) та ін.
Тому навіть від порівняно маленького метеориту від «Квадрату 5-4-5-13» лишилася б просто чаша в породі.
Сюди ж відносимо речення:
Плазма, Карл! Плазма!
Прямо в уяві повстала картинка з «Термінатора», як на людині згорає плоть аж геть до кісток… Хи-хи.
Та вони б навіть від ударної хвилі отримали такі опіки, що померли б на місці від больового шоку.
Але в бойовиках головні герої навіть зсадин не отримують – таке в них життя.
4)
От хто його навчив такій дурниці? Розривні шматки породи, каміння (а при бомбардуванні – ще й металу та скла) прорешетили б його разом з батьком та дідом, як дуршлаг. Пану Граніту повинні були розказати, що під час бомбардування вже ніхто нікуди не біжить! Треба негайно стрибати в підвал, сідати калачиком в далекому кутку будівлі (там стіни менше обвалюються при руйнуванні поверхівок) чи просто лягати на землю, забившись десь під улоговинку чи бруківку – і сподіватися на незначні опіки та ушкодження. А ось бігти є сенс лише якщо надійшло завчасне попередження про бомбардування/ «метеоритний дощ» – отоді дійсно треба бігти в укриття, як скажений.
5)
Банально. Мене більше б вразило, якби вони почали блювати від решток кишківника на гілках та шматків обпечених кінцівок довкола.
6)
А куди йти, якщо інші території, схоже, не зовсім придатні до життя? Адже «Квадрат 5-4-5-13 … вважався однією з найкращих і найзручніших точок для відродження людської цивілізації».
7)
Чи на іншій стороні планети. Але ж треба Зорі попхатися на екстремальні території, щоб швидше здохнути від заражених ран та від пригод без обмундирування (або від голоду, тому що запасів їжі «з собою» на довго не вистачить). А от якби написати так, що відомо де впали капсули (бачили падіння), і там могли вціліти не лише люди, а й система зв’язку, щоб евакуюватися з планети – отоді було б класно.
Розумію, що твір писався «під дедлайн», тому виникли нюанси. Вичитка та вилежування твору всі ці проблеми виправляють. Загалом, написано цікавою мовою, є емоційність та добрий сенс.
Автору бажаю добра та наснаги!
2Автор26-04-2021 11:54
Дякую за розлогий відгук!
Так, ви праві, твір писав трохи новачок в останні кілька днів до дедлайну. Тому повінстю погоджуюся щодо зауваженя до інфодампів - банально забракло часу, довелося розповісти все про них кількома абзацами.
Коли писав - не звернув увагу на неоднозначності в харакатеристиці персонажів, яка виникає під час діалогу хлопця з дівчиною. Хороше зауваження, дякую.
З метеорами вийшов трохи провтик, мабуть було б краще просто написати "Метеори! На нас летять метеори!". Так само як і з бомбардуванням - малося на увазі, що бігли вони всі у бомбосховище якраз під час завчасного попередження. Мені варто було про це вказати.
І щодо останнього - так, теж жосткий провтик. Герої чули вночі, як щось впало неподалік, і то був не метеор. Я тримав це в голові, але банально не вписав, і тепер посипаю голову попелом
Ще раз вдячний за відгук! Всього доброго!
3Анонімний критик26-04-2021 15:17
Хотів було написати багато тесту, але людина вище уже все прокоментувала.
Якщо підсумувати — норм, на тверду четвірочку.
Фінал витягнув оповідання на якісно новий рівень і виніс мені мозок. Довелося переосмислювати все прочитане — і це круто. Біблійні відсилки зробили своє.
Але я так і не зрозумів — це опис майбутнього? Чи опис минулого? Типу ''книга буття'' про створення світу у науково-фантастичному трактуванні?
Ще одне зауваження — ви там трохи напартачили з роками здається, не зрозуміло, чи 80 років тому вони прилетіли на планету чи 50 років тому
4Автор26-04-2021 16:28
Дякую за відгук!
Старався написати так, щоб читач міг по-різному трактувати фінал.
Як ви й сказали, є 2 варіанти, минуле чи майбутнє, читач можете обрати той, який йому більше до вподоби
І так, дякую за зауваження, плутанина з роками - то опечатка.
5МетаЛева26-04-2021 17:08
Мені сподобалося, читалося легко, щоправда, забракло подій.
Маю декілька власних спостережень.
Щойно роззнаймилася із Ластівкою - бемс. А вона встигла лише показники взяти і побути дружиною вусатого. Молот міг хоча б сигнал відправити, але не склалося.
Стосовно врегулювання питань з вагітностю, то якось дивно, бо у команді є подружня пара...
Граніт теж підозрілий тип (привіт, "Пасажири") То його програмне забезпечення розбудило, чи він сам прокидався на рік-два?
це якось і не надто романтично, і не вельми науково звучить з його вуст Складно зрозуміти, хто куди не встиг. Ластівка з Молотом в ущелину чи Граніт із Зорею під метеорит.А назагал враження приємне. Думаю, якщо писатимете не кваплячись, то буде ще ліпше!
6Автор26-04-2021 17:28
МетаЛева Дякую за відгук!
Трохи запізно за конкурс дізнався, прийшлося писати на швидку руку Трохи не встиг пропрацювати героїв
Програмне забезпечення мало стратегію час від часу пробуджувати певну, невелику кількість людей, давати їм задачі. Пробудути всіх не було сенсу, ресурсів та їжі б не вистачило.
Вниз на планету на кілька років спускалися тільки справжні спеціалісти ) Вважайте, що Граніту пощастило)
А цю розповідь про дітей треба читати з легкими нотками гумору , треба було мені це вказати більш явно, бо бачу, людей це трохи конфузить)
Радий, що вам сподобалося)
7JokeresDeu26-04-2021 22:03
Я бачу я зіткнувся з проблемою інших коментаторів, оскільки пан Persistent, просто по кісточкам все розібрав.
Від себе додати можу, що твір непоганий, читається відносно легко(трохи переобтяжений описами, як на такий короткий обсяг) і цікава кінцівка. З недоліків які не згадали вище(здається):
Забагато обсягу витратили на опис Ластівки і Молота, я розумію, що це зроблено, що б прив'язати читача до персонажів, але краще було це зробити через взаємодію між командою, їхніми заняттями та ставленням до основних персонажів. Нагадаю вам принцип про який ви мали чути: "показуйте, а не розповідайте". Це відноситься не тільки до персонажів, а й до самої планети. Дія найкращий спосіб зацікавити читача.
Успіхів!
8Автор27-04-2021 11:37
JokeresDeu Дякую за відгук і поради! Радий, що вам сподобалося!
9Балацька27-04-2021 14:54
Доброго дня, авторе! Сиділа писала відгук, але здається, система глюканула і він не додався. Пишу повторно...
"Діти стануть першими колонізаторами" - не згодна, вони стануть першим "корінним" населенням (чи то пак - першими справжніми "едемлянами", чи як там ця планета називається). Колонізатори - батьки (і ті 1,5 к людей на кораблі).
Звертання "Молот" - у кличному відмінку "Молоте".
В цілому, оповідання було цікаво читати. Дякую!
10Автор27-04-2021 15:16
Балацька дякую вам за відгук і цікаві зауваження!
Хотів би прояснити деякі деталі
увага , спойлери!
Едем — це назва квадрату 5-4-5-13, де жили перші колонізатори, тут біблійні відсилки.
За біблією перші люди були змушені покинути Едем, оскільки вони ввійшли в гріхопадіння і відчули гнів небес.
З героями оповідання відбувається те саме)
11Олексій Максименко27-04-2021 16:40
Дякую за ваш труд.
У коментарях багато вдалих зауважень. Приєднуюсь до них.
Рекомендую вичитувати у голос та питати себе після кожного рядку діалогу: чи звучить це достовірно, чи вірю я в сказане, чи передає це настрій та емоції персонажа.
Мені це допомагає.
12Автор27-04-2021 16:49
Олексій Максименко Дякую, що прочитали, сподіваюся, вам сподобалося!
13Ярина03-05-2021 13:03
Вітаю, авторе! Сподобалось оповідання і біблійна відсилка. Тільки момент з метеорами справді виглядає неправдоподібно. Ну не вижили б вони!) Читала ваш коментар вище про метеорити, але вони згоряють в атмосфері. Всі камінці, що долітають до поверхні Землі, то вже метеори. Навіть не знаю чим їх замінити, щоб було правдоподібно, тому я б запропонувала просто створити два сховки. Один технологічний, в якому загинули б Ластівка і Молот, інше - грот, де сховались Адам з Євою. Але це так, суто погляд збоку)
14Автор03-05-2021 19:05
Ярина дякую за відгук!
Радий, що сподобалося!
Коли писав, мені уявлялося, що герої постраждали внаслідок падіння уламків більшого метеора/астероїда, що пролітав мимо. Вдячний за зауваження, можливо згодом вдосконалю оповідання!
15Рибариба04-05-2021 23:36
Загалом складно щось додати після першого коментатора. Мені текст не сподобався, і фінал не врятував картину, бо такого роду біблійні посилання я вважаю давно вже затертими й не надто цікавими. Чергові "Адам і Єва" не зайшли.
Ластівка, яка проговорює спеціально для читача все, що троє людей довкола неї і так знають, засмучує. Але що робити із такими закачуваннями матчастиною, теж уже запропонували вище.
Щодо умовних метеорів мене теж здивувало: тобто колоністи летіли, мабуть, конкретно здалеку, вони здатні тераформувати планету, здатні покласти тисячу людей в анабіоз на десятиліття - але провтикали розробити якийсь адекватний захист від метеоритів?.. Жодних систем, крім коду чорного? Мда. Сумно це все. Але не дивно, що решта кораблів нікуди не долетіла.
З іншого боку, текст таки справді бадьорий і сприймається цілісно: що автор пропонує на початку, те й доводить до кінця. Це плюс.
16Автор05-05-2021 14:14
Рибариба дякую за відгук!
Хочу прояснити кілька моментів.
Майже вся людська цивілізація загинула у ядерній війні, і кілька останніх корабликів, що врятувалася були "покоцані часом і війнами", будили з анабіозу не тих людей (Адама "Граніта" розбудили випадково і т.п). Це - залишений мною натяк про те, що корабель в печальному стані. За сотні років подорожі корабель уже не був в стані достойно відбитися від небезпеки - банально не було достатньо ресурсів, тому була прийняте рішення про екстренне пробудження всіх хто спить і їхню евакуацію на планету. Система безпеки на основі постійних звітів від членів команди уже знала, що там безпечно.
У будь-якому разі вдячний за відгук, текст є куди вдосконалювати
17Рибариба05-05-2021 15:23
Дякую за роз'яснення. Справді, такий натяк був - то диво, що вони взагалі кудись долетіли.)
18Автор ГН, як би це не звучало))))05-05-2021 16:47
Хороший опис персонажів та їх дій у діалогах. Персонажі на початку візуалізуються легко і класно. Текст неперевантажений, однак місцями надто форсований. Відсилка на Єву та Адама сподобалася.
«Зоря почала панічно заламувати собі руки.» - Уявив якусь кріпоту з хорорів)))
Помітив деякі проблемні місця:
«-Уся команда щиро загиготіла.» Чому тире на початку, наче це продовження діалогу? Це ж мають бути слова автора.
«- Чоловік простягнув дружині руку, і вона хутко прикріпила до кисті чудернацький чорний датчик.» - теж трішки недогледіли з тире.
«- Молот, що сталося!» - Знаку запитання бракує.
Також є дві поради:
1. «Ластівка взяла дівчину за руку і глянула дівчині у очі» - Друге «дівчина» краще замініть на «їй».
2. Раджу попрацювати над інструментами показування а не розповідання історії, бо є ряд моментів, коли це було б доречніше й покращило б текст. Наприклад:
Розповів:
- Можеш йти?
Граніт пошкодив ногу, але йти міг.
Показав:
- Можеш йти?
Граніт глянув на ліву ногу. Тканина порвана і місцями темна від крові, але на шкірі не видно надто глибоких порізів чи оголених кісток.
- Зараз перевіримо,- Чоловік підвівся й прокульгавши пару кроків відповів,- так, думаю можу, більш-менш.
Нагадало мені один мій інший текст з цього конкурсу, який не пройшов. Теж крута ідея, прийшла в останній момент і писав коротенько, яскраво і якомога швидше.
Потенціал у Вас є, тепер головне - бажання розвивати його. З цим і бажаю удачі!
19БрунатноБурийБобер05-05-2021 23:20
Оповідання сподобалось. Ідея хороша. Спочатку навіть задався питанням, чому ж шостий етап, і які ж попередні, а потім вкінці все стало зрозуміло.
Дуже непогано. Дякую.
20Автор05-05-2021 23:48
Автор ГН, як би це не звучало)))) дякую за відгук!
Ой з тире - то мій провтик, каюся, таке буває, якщо відправляти оповідання за 15 хв до кінця прийому творів
Щиро дячний за поради, буду вдосконалювати твір - обов'язково використаю їх!
БрунатноБурийБобер - ой, дякую! Страшенно тішуся, що хтось таки знайшов відсилку в назві )
Буття 1:31 "І був вечір, і був ранок, день шостий"
21Persistent06-05-2021 10:50
*Роззирається навкруги*
Цікаво, чи тут є щось смачненьке на закусь?
*Йде до величезниого крислатого дерева неподалік від невеличкого водоспаду.*
Граніт! Зоря! Приходьте до нас бухати на головну сторінку!
Будемо раді!
*Підходить до Зорі та підморгує*
Голос за вас було відправлено. Приємно бачити в фіналі!
22Автор06-05-2021 11:31
Persistent дякую!
Ви наче мандрівник у часі й просторі, що витягує героїв з їхніх всесвітів за мить до катастрофи і відправляє на свято життя)
23Persistent07-05-2021 12:54
Авторе,
а це вам за класний твір!
*Протягує свіжий київський торт*
*тікає*
24Persistent07-05-2021 12:55
*виглядує із-зі кущів*
Люблю вас! Ви класний автор!
*знову тікає*