Закінчився період синтезу, всі відчуття, спогади, знання, за попередній період розвитку, які Фер вирішив зберегти для основи своєї свідомості, енергетичними петлями розмістилися в ядрі молодого ейра. Те від чого він вирішив позбутися, енергетичними сполохами розлетілись на всі боки.
Ейри, мешканці міжзоряного простору, народжуються у спалаху нової зорі. Живляться вільною енергією відкритого космосу, періодично впадаючи в глибокий транс, в якому формують свою постійну сутність на протязі всього життя, свідомо нарощують на своєму ядрі, шари свого Я. В зовнішній сфері де хаос почуттів і бажань контролюється тільки волею власного Я. Там формуються життєві принципи, погляди та переконання, що потім, переносяться в ядро особистості.
Фер перевів свою свідомість з ядра, своєї сутності, в зовнішні сфері – розвитку.
-Ух –ментальний вигук відбувся раніше, ніж він зумів вгамувати емоційну бурю від усвідомлення того що, настав цикл отримання дорослого імені. Вольовим зусиллям він, прийняв форму правильної кулі, погасив райдугу кольорів на зовнішній сфері, змістився в поважну фіолетову частину спектра. Потім таки не витримав і повністю розкрився, енергетичне поле зовнішньої сфери відразу відчуло всі прояви, навколишнього світу. Дві молоді зорі, що оберталися навколо спільного гравітаційного центра, об’єднанні своїми енергетичними полями, створювали найкращі умови для існування ейрів, тому тут і росли діти, набували знання, перші враження та опит.
Ейри , як енергетичні створіння, рідко помирали, але і рідко народжувалися. На даний час тут було тільки четверо молодих ейрів, двоє зовсім юних Ті і Ді які весело ловили одне одного, літаючи між двома астероїдами що потрапили в пастку гравітаційних сил двох зорь. Фер знав, що наставники не могли вирішити Ті і Ді це два ейри , чи один, Навіть в період синтезу сутності, народжені в спалаху однієї зорі вони перебували в повному ментальному об’єднанні, тому і ядра сутності у них були однакові, що не заважало їм постійно сперечатися та сваритися між собою. Найстарший Теріон нерухомо завис в гравітаційному центрі двох зорь, він був найстарший серед них. Вже декілька разів він тримав іспит, на право мати доросле ім’я, і кожного разу повертався ні з чим. Теріон виконував вправу на концентрацію, він мав форму ідеальної кулі, а колір змінювався рівномірно з зміною розміру кулі, від величезної антрацитно-темної кулі, до невеликої яскраво-сяючої. Це була основа життя ейра, коли космос навколо був «холодним», концентрація енергії була не велика - ейри збільшували діаметр, збільшували площу поглинання енергії, та ставали темнішими, їх рухи ставали повільними - економнішими. Якщо простір навколо був переповнений енергією, вони навпаки зменшувалися в розмірі та ставали подібними до маленьких зорь, яскравими та швидкими.
Фер захоплено спостерігав за вправами Теріона, ні, йому ніколи не вдавалося досягти такої концентрації та самоконтролю. Ейфорія вмить зникла, якщо вже Теріон не зміг отримати доросле ім’я , то і у нього, нема шансів – зовсім нема. Він відчув що, Ті і Ді зупинили свій безкінечній хоровод, і зацікавлено спостерігають за ним. Теріон на мить завмер, а потім продовжив свою вправу. Ну що пора. Ферін трансформував себе до виду диска , один бік якого потемнів повністю, для поглинання енергії, а на іншому боці в центрі спалахнуло яскрава пляма, вправа що зветься - «парус що створює вітер», і використовується для подорожі між зорями. От отримає доросле ім’я можна буде і плигнути крізь «червоточину» космосу , або зробити власну: - мрії…мрії. Фер вирушив в першу свою самостійну подорож. Політ без наставників, довіра та перша перевірка молодого ера, уже не дитини, але ще, не дорослого ейра. Дорога була не далека, та й Фер не горів бажанням по швидше постати перед старшими, він ловив попутний гравітаційний вітер і летів темним полотнищем паруса, міняв форму на диск і розганявся до максимальної швидкості, потім ставав темною кулею і летів по інерції, купаючись в енергетичних хвилях космосу, поповнюючи витрачену на політ власну енергію. Все має колись закінчуватись, закінчився і його політ. Не велика, молода, зоряна система, всього с трьома повільними, газовими планетами, але яскравою зорею, що випромінювала в простір, так потрібну ейрам, енергію.
На орбіті першої планети і буде відбуватися цей іспит. Три старші ейри вели активний ментальний обмін, їхні зовнішні оболонки мали неправильну форму, про колір і говорити нічого, яскраві різноманітні нарости і енергетичні вихори - контролю простору та ментального обміну, чергувалися с різноманітними темними плямами поглинання енергії. За такий контроль форми та спектру наставники, примусили б молодших виконувати вправи на концентрацію, декілька циклів поспіль. Фер збільшив інтенсивність випромінювання енергії.
- Відрекомендуйся – звернувся до нього хтось із старших ейрів. Цікавість інших була зовсім не прихована, не інакше як, вони з Фером мали різних наставників. Або, цикли навчання відбулися дуже давно.
- Я Фер, молодший ейр, в мене іспит на отримання дорослого імені – цю фразу він підготував вже давно, як йому здавалося, вона підходила краще всього. Давно очікувана подія, відбувалася не так як він передбачав, що сильно його нервувало.
- Ми старші ейри, що відповідно з правилом випадкового вибору, повинні прийняти твій іспит, я Селін. - відізвався той що мав найбільш неправильну форму кулі.
- Я, Меліонор, ти знаєш правила? – запитав у Фера той що мав найбільший радіус кулі..
- Да – відповів він, похапцем в зовнішній кулі створив копію свого Я, а основне Я, виніс в створений наріст на поверхні кулі. Екзаменатори з цікавістю спостерігали за діями молодого ейра. Скільки разів він робив це, під наглядом наставників, уявляючи цей час. І ось це відбувалось, але якось буденно. Якщо він дасть не вірну відповідь цей наріст розвіється вільною енергією в просторі, а він буде тільки пам’ятати це роздвоєння. Якщо ж він відповість вірно, він отримає право на доросле ім’я, право приймати самостійні рішення, і нести за них відповідальність.
- Що ти знаєш про Першого ейра, - запитав той що мав найбільш неправильну форму кулі.
- ПЕРШИЙ ЕЙР, не має ні дитячого, ні дорослого ім’я, - Фер не очікувано, розпочав с найбільш хвилюючого для себе питання. – Йому і не потрібне ніяке ім’я, він є творцем всіх ейрів, найбільш поважний та видатний. По деяким джерелам Перший ейр народився в першому вибуху, з якого виник всесвіт, по іншим це відбулося в вибуху однієї із нової зорі, в центрі галактики. Ніхто не може цього знати напевно, навіть сам Перший ейр. Багато промайнуло періодів, перш ніж він усвідомив себе, і навчися формувати свою сутність. Ще більше пройшло часу, коли розуміння що самотність, не єдино можливий спосіб існування. Ніхто не може уявити скільки зусиль було витрачено, скільки поразок пережито, перш ніж в полум’ї нової зорі, під впливом дій Першого ейра, не народився молодий ейр, дитина вільної енергії та його розуму. Всі, правила побудови своєї свідомості, закони гармоній думок, що є основою життєздатності ейра, були створені і встановлені ним. Що там говорити свідомість кожного ейра несе відображення свідомості Першого ейра, ми всі в якомусь сенсі його копії. Після того як виникла раса ейрів, Перший ейр залишався незмінним наставником не тільки для молодих, але і для старших ейрів. Виникло суспільство, що викликало створення нових правил, встановлення законів розвитку спільноти, та взаємовідносин між різними особистостями. І в цих питаннях Перший ейр завжди був першим. Це він навчив, старших ейрів, впливати на енергетичні течії так, щоб в вибуху нової зорі відбулося народження молодого ера. Це він встановив правила по яких наставники навчали та виховували дітей. Ті критерії гармонії думок та почуттів, по яких формується свідомість, були закладенні із свідомості, саме Першого ейра. Він пропав коли, відбувалися перші спробі створити власні не природні просторові «червоточини» для подорожі на далекі відстані. Я сподіваюсь, що колись він повернеться, бо для ейрів його відсутність неприродна.
- Я Літафер, Перший ейр, вже не вважається зниклим, ми знайшли його, - думки третього старшого ейра, були позбавлені емоційного забарвлення, і в перше нагадали Феру, що він знаходиться перед наставниками, які приймають за нього рішення і відповідають за нього, та за його дії перед іншими.
- Ти знаєш що таке енергетичний поріг? – несподівано, продовжив третій ейр.
- Енергетичний поріг, це коли власна енергія ера що витрачається, на засвоєння вільної енергії, рівна засвоєній енергії, Простір де вільна енергія має таку, або меншу густину вважається непридатним для перебування ейра, - не задумуючись відповів Фер.
- Перший ейр, коли створив «червоточину», потрапив далеко за енергетичний поріг. – почав розповідати Селін. – Власної енергії, після створення «червоточини», для повернення в енергетично насичений простір в нього не було, а поповнити в такому холодному просторі було не можливо.
- Він помер? – молодий ейр був приголомшений.
- Ні, все набагато складніше, - відчувалося що розповідати Селіну, було важко, він відчутно хвилювався – Потрапивши далеко за межі безпечного простору, розуміючи що повернутися у нього не має змоги, і він приречений повільно згасати, Перший ейр все-таки знайшов вихід. Не далеко від виходу «червоточини» знаходилась зоряна система жовтого карлика, на одній із планет виникло і розвивалося життя, на основі хімічних реакцій. Наскільки ми змогли встановити, Перший ейр провів селекцію серед представників фауни. Були знищені представники цілого класу ящерів, а представники класу приматів були змінені. Мозок цих приматів, здатний утворювати невеликий локальний простір, в якому можуть існувати елементарні енергетичні утворення. Зміна відбулася так, що вся сутність Першого ейра була розподілена між всіма цими приматами, і ще вони набули здатність передавати цей дар наступним поколінням.
- Перший ейр згас, але його можна відродити, - продовжив Літафер – чотири старших ейра, один робить «червоточину» до цієї планети, інший спалює її в енергетичному вибуху, третій в рюму вибуху формує сутність Першого ейра, четвертий повертає всіх до безпечного простору.
- Так чому, це ще не зроблено? – Фер навіть забув що він на іспиті.
- Частини сутності Першого ейра, спричинила появі розуму в представник третьої планети, вони називають себе людьми, – зауважив Меліонор.
- Але розум це проекція хаосу, на порядок. Хімічні реакції однозначні, вони не можуть бути середовищем для розуму, – Фер був приголомшений, він вважав себе хорошим учнем, а тепер зіткнувся з речами які були не зрозумілими.
- Ти маєш рацію, але взаємодія елементів сутності ейра, яку люди назвали душею, та біологічного життя, спричинила виникненню розуму. І ми не можемо зрозуміти ціль Першого ейра, була в збереженні своєї сутності, чи це був його останній дар всесвіту, розум в такій прояві, – промовив Меліонор.
- До тебе питання іспиту, ейри повинні відродити сутність першого ейра, чи залишити все як є, тепер? – поставив питання Літафер.
- Скільки представників розумних є, там на планеті,- запитав Фер.
- Декілька мільярдів, - відповів Селін.
Фер був збентежений, він не міг збагнути такої величини. Розум, найбільший скарб всесвіту, і така кількість носіїв його, і Перший ейр, та його значення для всіх ейрів.
- Я не маю відповіді, – Фер дійсно не знав що відповісти їм..
- До кінця періоду, повідомиш нам своє доросле ім’я, - промовив Селін.
- Чому? – молодий ейр розгубився.
- Є питання, відповіді на які мають лише діти, - сумно відповів Селін…
Коментарів: 12 RSS
1Капітошка26-01-2013 13:02
Сюжет обертається навколо бажання ейра отримати доросле ім"я - примітивно. це перше оповідання, яке мені було не комфортно читати. І навіть не знаю чому.
Синтез, енергетичні петлі, енергетичні спалахи - надто завантажено, як для маленького абзацу. Але справа не тільки в цьому. Склалося враження, що автор дуже далекий від української мови. Вживає "с" замість "з":
всього с трьома
розпочав с найбільше.
Чого варте: по деяким джерелам.
Далі самі. Відкривайте підручник з укр. мови й вчіть нашу рідненьку.
2Скелелаз26-01-2013 17:25
Авторе, для вас від мене,звичайного читача, є дві новини...
Почну із хорошої: ви попрацювали на славу, придумали нову релігію - евринянство Задум був чудовий: нова світобудова, енергетичний розум, дірки у всесвіті - а от реалізація...
Про мову вам уже казали. Як би вам не було ліньки, її треба вчити. Бо, навіть, мова племені Умбо-Юмбо, в якій сорок два слова, має свою граматику, відмінки тощо.
Читати текст тяжко, увесь час перечіплявся через ті перетворення ейра, непотрібні уточнення, мішав мовний і гравітаційний вітер
Проте я вперто читав до кінця, все надіючись, що побачу те зерно, яке ви не встигли облущити. На жаль, довелося з"їсти із лушпиною, так і не відчувши смаку.
Процюйте, ідея варта уваги!
3Chernidar28-01-2013 13:05
Повторювати зауваження попередніх рецензетнів не буду, вони слушні. Спробуйте розбивати складні речення, особливо на початку.
Уникайте зайвих уточнень. От дивіться:
. Те, що Ейри енергетичні створіння не зрозумів тільки ідіот. Проте він так і не зрозуміє, скільки не повторюй, а читач, той, що адекватний, дратується.Канцеляризми і повтори.
кулі-кулі-кулі, а мова- наче з міліцейського протоколу. На це варто звернути увагу.
краще - протуберанець "кротовину" - ні?Дочитав.
Ідея - сподобалась. Антропоморфізм ейрів обгрунтований. Є логічна хиба із сприйняттям часу - воно має бути принципово відмінним від людського, але тут цього не видно. Те саме із масштабом часу.
Деякі місця без потреби переускладнені термінами. Резюме - працювати над мовою, ідеї хороші. Хоча, підозрюю, що будуть закиди у їх "простоті" - народу хочеться сексу в гамаку та протигазі.
Успіхів!
4Chernidar28-01-2013 13:06
ЗІ
пост скриптум - Назва невдала - вона спойлерить кінцівку.
5Зіркохід29-01-2013 19:56
Знаєте, в порівнянні з багатьма попередніми, значно сильніше написаними творами це - свого роду шедевр, бо дає їм сто очок уперед щодо фантазії. Задумка також гарна. І все було б нічого, якби не виконання.
По-перше, деталізовані пояснення цікаві лише авторові. Треба б учитися подавати такі пасажі значно коротше.
По-друге, гляньте на свої абзаци. Це цеглини, якими ви пригнічуєте читача. В них такі самі довгі речення, й коли добираєшся до кінця, забуваєш, про що мовилося на початку. Розбивайте складні на кілька простих.
По-третє, і це повний капець, розділові знаки. Для вас персонально - негайно переглянути мультик, де розбирається фраза "Казнить нельзя помиловать"! Коми розсипані абсолютно довільно, де треба й де не треба, й часом зрозуміти, про що це автор, доволі складно. Про тире й мовчу - його взагалі не спостерігається. Тому, без жартів, треба засідати за правопис, і починати з розділових знаків.
І наостанок:
двох зорь – зір, зірок
від величезної антрацитно-темної кулі, до невеликої яскраво-сяючої – «кулі,» зайве
до виду диска – вигляду
на іншому боці – у диска лише два боки: один і ДРУГИЙ
парус – вітрило
Цікавість інших – решти
найбільш неправильну форму кулі – це як???
мав найбільший радіус кулі – чи не простіше просто найбільший
- Да – відповів він - а чому не Я-я, натюрліх? І де розділовий знак у кінці?
не вірну відповідь – неправильну
не має ні дитячого, ні дорослого ім’я – імені
По деяким джерелам – за деякими джерелами
по іншим – за іншими
перші спробі – спроби
не можливо – неможливо
старших ейра – ейри (до речі, а чому подекуди ери)
один робить «червоточину» до цієї планети, інший – другий (ви ж перелічуєте)
третій в рюму вибуху – пардон, про яку рюму мова?
спричинила появі розуму в представник третьої – появУ розуму в представникІВ
не зрозумілими – разом
Успіхів!
6Дврг квдл02-02-2013 11:32
Отже дане оповідання супер і заслуговує на перемогу. Автор молодець!
Подумав і вирішив написати схвальні відгуки до всіх оповідок, без виключень... а то повторюється старорежимне минулоконкурсне ярликування і зомбування. Це - супер і заслуговує фіналу, а це - не дуже.
7Фантом02-02-2013 16:26
До речі, з іменами прикольно - чим ти старший, тим більше літер в імені.
Господи, авторе, що з мовою то Русизми на русизмах, повтори, зайві уточнення. Розділові знаки стрибають так, як їм заманеться...
Потенціал оповідання шалений. Чого варта лише теорія походження життя на Землі. Ех, цей би потенціал та реалізувати гарненько. Шкода, дуже шкода що така фантазія написана так, як написана.
Успіхів.
8Lady_Guest03-02-2013 20:13
Ну... загалом було б непогано...
Важкувато сприймаються наукові терміни в такій кількості, але разом з тим - саме вони допомагають поринути в космічну атмосферу (даруйте за такий логічний ляп ), а я взагалі дуже ціную, коли автор може не просто описати, де відбувається дія, а силою слова ніби перенести туди читача, створити відчуття, що ти не читаєш твір, а невидимо знаходишся десь поблизу головного героя. Тут це вдалося, за що величезне спасибі.
А далі - трохи розчарування. Зовсім не сподобався Перший ейр. Що примусило його, такого мудрого і незамінного, летіти туди, де він приречений на смерть, та ще й не забезпечивши ні собі можливості повернутися, ні нащадкам існування без нього?
Далі - більше. Якщо вже я занурена в оповідання, то неодмінно побачу себе на тій далекій планеті серед тих семи мільярдів дивних розумних індивідів. Виявляється, я існую лише тому, що ейри досі не вирішили, чи повертати їм свого предка, чи ні? Яка несправедливість! Навіть трохи образливо...
А закінчення сподобалось. Справді, як часто дорослість настає разом з усвідомленням якихось не зовсім приємних речей, а часом - і зовсім неприємних...
А от мова... справді, суцільний суржик. :( Таке враження, ніби з російської на українську гугл переклав, а автор просто залишив все як є... Дуже прикро, правда :(
9Александрыч03-02-2013 20:47
Вопросы, ответы на которые знают только дети – интересно. А ведь эти приматы – пылинки сути, знают (думают, что знают), как возродится в первосуть: «Эти вот достойны, а другие – нет. Поэтому все должны стать как «эти»». Дети, недостойные имени своего. Ведь сущность Первого была распределена. А значит, только разные части могут возродиться в целое.
Я ждал этой подсказки для «приматов» - о единстве в отличии. Рассказ приобрёл бы завершённость. Нет?
10Лариса Іллюк15-02-2013 07:46
Отже, НФ. Ейри вирішують питання, що важливіше: відродження життя «одноплемінника», навіть родоначальника, чи життя чужої неблизької цивілізації. І, як показує практика, вирішують вдало, бо ж відповідь і полягає у відсутності відповіді. Мораль: дорослий не той, котрий бере на себе вибір і відповідальність, а той, хто розуміє, що деякі речі на ту чи іншу користь вирішити неможливо.
Задумка сподобалася, та як на мене, вона трохи сирувата. Загалом, автор потрапив у подібну пастку, як і ми з Максом у свій час. Істоти надто відмінні від людей (це декларується), хоча, насправді, досить-таки антропоморфні. Проте, напевно, недостатньо, щоб почати їм співпереживати. І що із тим усім робити я не знаю.
Коли читаєш і не можеш повністю зануритися в оповідку, починаєш крутити в голові технічні деталі світу, в нашому випадку — природу ейрів. Щедрий ґрунт. Вони — енергетичні створіння, котрі займаються вправами і накопичують енергію для мандрів у Всесвіті. Логічно було б дати їм більш абстрактні імена, далекі від слів (форму? колір? набір звуків? не знаю…), ну, добре, хай будуть слова, проте означення їх, ейрів, варто зробити не настільки залежні від форми.
Чому б не використати ім’я, тим паче, що ми вже його знаємо? Та й так як вони за допомогою вправ можуть легко модифікуватися, неправильність кулястості, думаю, не дуже добрий критерій для означення того чи іншого ейра.Назагал, треба доробляти, треба.
Технічне.
Авторе, через постійні описки і помилки мені було жахливо важко і некомфортно читати. Будьте добрі, робіть хоч якусь вичитку — як не самі, то просіть про те своїх друзів абощо. Важко продиратися, дуже впливає на сприйняття.
Зустрічаються довгі речення, повтори, які треба вичистити. Слово «бути» у різних формах — різати нещадно! Розділові знаки, русизми, написання «не» (далеко не завжди воно пишеться окремо). А втім, того всього вже насипали й без мене.
Автору — наснаги і не менш цікавих ідей!
11engineer17-02-2013 12:04
куля, якщо мені пам'ять не зраджує (а зраджувати вона не повинна) - це частина простору, обмежена сферою, а сфера це геометричне місце точок, рівновіддалених від точки - центру сфери
тобто куля за означенням правильна та ідеальна
неправильним може бути лиш щось кулеподібне - як геоїдна Земля і т.п.
12автор20-02-2013 21:10
Дякую за коментарі.