Фантастів неодноразово «звинувачували» у тому, що вони не тільки передбачають майбутнє, але й надихають науковців на певні дослідження та відкриття. Інколи й автори надихаються сучасними для себе розробками, щоб описати у своєму творі щось нове для читача. Хай там як, а зв'язок між науковою фантастикою та науковими дослідженнями дійсно є, і він часто вже сам стає предметом наукових досліджень.
Культурна інституція «Між вухами» ініціює дослідження, спрямоване на виявлення зв’язку між культурною динамікою суспільства: цінностями, сенсами практиками та появою інновацій. Інституція вбачає, що майбутнє України значною мірою ґрунтуватиметься на інноваціях, на науково ємному високотехнологічному виробництві та відповідних бізнес-моделях. Для того, щоб це відбулося необхідно вже тепер створювати умови для зародження та поширення інновацій.
Ми хочемо підтримати це дослідження і залучити знавців і любителів наукової фантастики. Далі інформація від інституції «Між вухами».
Якщо ви готові взяти участь у дослідженні, то алгоритм дій такий:
1. Відкриваєте табличку за лінком https://bit.ly/3PBrufW.
2. Обираєте інновацію або кілька. які вас цікавлять і вписуєте своє імʼя-прізвище або нік у колонці «хто бере тему», додаєте поруч свій основний контакт.
3. Отримуєте підтвердження через вказаний вами канал звʼязку (контакт).
4. Починаєте роботу, а саме заповнюєте колонки “де вперше згадана [інновація] як ідея”, “часовий проміжок (рік)”, “контекст”. В останній вказуєте стислу інформацію про обставини появи й поширення інновації. Звісно, тут слід користуватися перевіреними джерелами та вказувати їх.
5. Отримуєте фінансову винагороду після того, як надана вами інформація буде валідована (кожен заповнений рядок оплачується, сума гонорару: 200 грн).
Надалі у дослідженні планується:
б) співставлення подій і середовищ, особистостей, пов’язаних із технологічними винаходами та науковими проривами із відповідними процесами у культурно-мистецькому просторі, включаючи: ключові філософські ідеї, тенденції та течії літератури, музики, візуальних та перформативних мистецтв;
в) формулювання припущень щодо наявності чи відсутності патернів, що поєднує культурно-мистецький та технологічний процес;
г) генерування гіпотез і рекомендацій щодо подальших досліджень, у т.ч. із застосуванням спеціальних методик чи інструментів.
То що, знавці фантастики? Допоможемо у дослідженні?
«Між вухами» - неурядова організація. Їхня мета — трансформувати систему української культури так, аби в її центрі постав творець інтелектуального та естетичного продукту.