ІHФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТОК УКРАЇHСЬКОЇ ФАHТАСТИКИ N 8/2014 (370)
O L D N E W S
Від 15 вересня 2014 р.
© ТМ «Другий млинець» («Второй блин», м. Харків).
У НОМЕРІ:
_________
* Книжкові новинки.
** Запрошення на літературний семінар «Партеніт-2015».
*** Літературний майстер-клас «Зіланткон».
**** «БелФест» і нова літературна премія «Подвійна зірка».
***** «Басткон-2015».
****** Нові номери журналів та альманахів.
* КHИЖКОВІ HОВИHКИ.
Видавництво «АЗБУКА» - ВД «АЗБУКА-АТТІКУС» (СПб), серія «Азбука-фентезі»:
ОЛДІ Генрі Лайон: «Путь Меча» (роман, 15-е перевидання; обкладинка Сергія Шикіна, внутрішні ілюстрації Володимира Бондаря), 2014. *
Ілюстроване видання в електронному вигляді на «Світі Олді»: http://www.oldieworld.com/put-mecha.html
Бук-трейлер: http://youtu.be/1rqwwlhGytQ
_______________________________________________________________________
Видавництво «АСТ» (Москва), серія «Інквізитор»:
ПОПОВА Надія: «Природа зверя» (5-ий роман із циклу «Конгрегація»), 2014.
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
* - Видано за участю творчої майстерні «Другий млинець» (Харків)
_______________________________________________________________________
Інформацію про решту новинки фантастики див. На профільних сайтах видавництв, а також на сайті «Новинки фантастики в Нижньому Новгороді»: http://booknews.rusf.net/booknews/booknews.htm і в колонці з оглядом новинок фантастики на Фантлабі: http://fantlab.ru/user10072/blog
** ЗАПРОШЕННЯ НА ЛІТЕРАТУРНИЙ СЕМІНАР «ПАРТЕНІТ-2015».
Громадська організація «Сузір'я Аю-Даг» ОГОЛОШУЄ:
З 14 по 21 травня 2015 р смт Партеніт (АР Крим) відбудеться сьомий літературний семінар «Партеніт». Цього року семінар пройде під керівництвом письменників-фантастів Олександра Зорича (Яни Боцман і Дмитра Гордевського) в номінації «Романи» і Далії Трускіновської в номінації «ПОВІСТІ».
УМОВИ УЧАСТІ В СЕМІНАРІ:
1. Для участі в семінарі в групі А. Зорича потрібно надати рукопис фантастичного твору - роману або великої повісті. Обсяг наданого рукопису - від 8 до 18 авт. аркушів (1 авт. аркуш = 40 тис. типографських знаків, включаючи пробіли). Тексти більшого обсягу приймаються в разі визнання їх великих літературних чеснот. Розглядаються тексти будь-яких напрямків фантастики.
2. Для участі в семінарі в групі Д. Трускіновської потрібно надати рукопис фантастичного твору - невеликої повісті. Обсяг наданого рукопису - від 2 до 8 авт. аркушів (1 авт. аркуш = 40 тис. типографських знаків, включаючи пробіли). Тексти меншого або більшого обсягу не приймаються. Розглядаються тексти будь-яких напрямків фантастики.
3. Розглядаються обов'язково закінчені твір, а не уривки, фрагменти або частини серіалу. Якщо у рукописа є або планується продовження - це, в принципі, не страшно. Але даний конкретний роман (повість) повинен бути закінчений і мати свій чіткий фінал.
4. Фанфіки, «вільні продовження» і тексти «за мотивами» і «в світах» інших фантастичних творів - не розглядаються. Також не розглядаються новелізації і твори «за мотивами» комп'ютерних, настільних та ін. ігор, фільмів, аніме, коміксів і т.д. Розглядаються тільки самостійні твори.
5. В рамках традиційних засідань на загальнолітературними теми цього року А. Зорич проведе семінар з написання сценарію до літературного твору, а також розповість про тонкощі роботи з новелізацій комп'ютерних ігор та ін., а також про створення інтерактивних додатків до літературних творів.
6. Тексти слід надсилати в форматах .doc (WinWord) (НЕ docx!), .rtf або .txt. Запаковувати архіватором .zip, і ніяким іншим. Архіви та ін. виконувані файли у додатку знищуються відразу без спроб розпакувати - щоб уникнути вірусів.
7. Тексти необхідно надсилати на адресу [email protected] (Глібу Гусакову), з поміткою «на семінар». Необхідно вказати ПІБ автора, контактні дані: електронну та поштову адресу, телефон. Тексти РОМАНІВ необхідно супроводити коротким (до 7 тис. знаків) синопсисом із зазначенням жанру твору, коротким описом сюжету та ін. Синопсис не вставляти в тіло листа, а запаковувати в архів разом з текстом, своє прізвище вказувати як у назві, так і в самому файлі з текстом (синопсисом), бажано, наступним чином:
Іванов_І_Галактичний_Кровосос.doc
Іванов_І_Галактичний_Кровосос_Синопсис.doc
Тексти повістей синопсисом можна не супроводжувати (для великих - 7-8 авт. аркушів - все ж таки бажано).
8. Терміни подачі рукописів - з 12 вересня до 31 грудня 2014 р. Увага: 31 грудня - крайній термін, бажано не тягнути до нього з відправленням рукопису!
9. Комісія, що буде створена Оргкомітетом семінару, відбирає з надісланих текстів чотирнадцять найбільш цікавих, і ділить їхніх авторів на дві групи згідно жанрів по сім осіб. Керівник групи РОМАНИ - А. Зорич, групи ПОВІСТІ - Д. Трускіновська.
10. Керівники семінару отримують рукописи на читання 15 січня 2015 р.
11. Учасники семінару також повинні ознайомитися текстами колег по групі, які пройшли до фіналу, щоб брати участь в обговоренні та висловити свою думку. Тексти будуть розіслані фіналістам 15 січня.
12. Всі учасники, які хочуть, щоб їхні твори були розглянуті, повинні особисто приїхати на семінар. Бажано мати при собі роздруківку (електронну версію) свого тексту.
13. Рукописи на розгляд приймаються у всіх бажаючих.
14. В рамках семінару пройде традиційний семінар з малої формі. Керівники семінару будуть оголошені пізніше. Учасники семінару та вільні слухачі можуть до 15 квітня 2015 надіслати на адресу [email protected] свої оповідання, невеликі повісті (до 2 а. а.), і особливо - оригінальні есеї та критичні статті (АЛЕ НЕ РЕЦЕНЗІЇ!) в області фантастики і фантастикознавства в такому порядку: два оповідання, або два есе, чи оповідання й есе. УВАГА: розглядаються тільки тексти осіб, присутніх на семінарі, а не їхніх друзів, родичів та ін.! Найкращі твори будуть відібрані для публікації у збірках. Ці тексти також будуть розіслані учасникам для ознайомлення.
15. У роботі семінару також візьмуть участь спостерігачі від профільних видавництв і жанрові критики. Найкращі тексти за результатами семінару будуть рекомендовані до видання.
16. Автори, які не мають власних текстів необхідного обсягу, але які бажають взяти участь в роботі семінару, допускаються в якості вільних слухачів на загальних підставах.
17. Учасники семінару розміщуються в комфортабельному приватному пансіонаті «Санрайз» (смт Партеніт), забезпечуються якісним триразовим харчуванням. Вартість участі в семінарі буде повідомлена додатково.
18. Заняття в групах будуть відбуватися в Партенітській селищній бібліотеці (в ста метрах від пансіонату).
До зустрічі в Партеніті!
Оргкомітет семінару:
Гліб Гусаков, м. Донецьк - виконавчий директор.
Людмила Судакова, м. Київ
Оригінал цього запису знаходиться на сайті «Сузір'я Аю-Даг»: http://www.audag.org/?p=2460
[Оргкомітет літературного семінару «Партеніт».]*** ЛІТЕРАТУРНИЙ МАЙСТЕР-КЛАС «ЗІЛАНТКОН».
Оголошено прийом рукописів на майстер-клас фестивалю фантастики та рольових ігор «Зіланткон-2014», який пройде в Казані з 31 жовтня по 4 листопада 2014 року.
Майстер-клас «Зіланткон» - один з найстаріших літературних семінарів на російських конвентах. Він регулярно проводиться з середини 1990-х років. У різні роки його вели Святослав Логінов, Євген Лукін, Леонід Кудрявцев, Олександр Білаш, Дмитро Скірюк, Володимир Арєнєв та інші відомі письменники-фантасти.
За підсумками літературного майстер-класу «Зіланткон-2013» найкращі твори, відібрані майстрами, увійшли до антології «Листи не нашого часу». Найкращі оповідання, що пройшли майстер-клас в 2014 році, будуть включені в ювілейний збірник, який планується випустити до двадцятип'ятиріччя фестивалю.
На літературний семінар приймаються оповідання і невеликі повісті (не більше 2 текстів від одного учасника). Увага!!! Фрагменти, уривки, замальовки, глави з недописаних романів - не розглядаються.
Вимоги до текстів:
- Обсяг до 80 000 знаків за статистикою Microsoft Word з пробілами;
- Текст повинен бути акуратно набраний і ретельно вичитаний (орфографія, синтаксис);
- Текст повинен бути завершений;
- У тексту не повинно бути «паперових» публікацій.
Вимоги до учасників:
- До участі в майстер-класі приймаються твори учасників, що зареєструвалися на «Зіланткон-2014»;
- Майстри розбирають виключно роботи учасників, що присутні на конвенті;
- Учасники (як ті, що надіслали роботи, так і вільні слухачі) повинні бути готові прочитати всі прийняті на майстер-клас оповідання та брати участь у їх обговоренні.
У листі потрібно вказати:
- ПІБ автора (+ при бажанні нікнейм або псевдонім);
- Назва твору;
- Контактну електронну адресу, якщо вона не збігається з тією, з якої прийшов лист;
- Номер в базі сервера реєстрації Кільця конвентів (http://reg.konvent.ru/) Наприклад: Іванов Петро Семенович (Горлум Найвеличніший) «Чудовисько виду жахливого» [email protected] 12345
ТЕРМІНИ ПРИЙОМУ - до 25 жовтня 2014 року. Тексти надсилайте Владиславу «Ульдору» Гончарову на адресу: [email protected] з позначкою в темі листа: «На літературний майстер-клас Зіланткон-2014».
[Василь Володимирський, м. Санкт-Петербург.]**** «БЄЛФЕСТ» І НОВА ЛІТЕРАТУРНА ПРЕМІЯ «ПОДВІЙНА ЗІРКА».
27-28 вересня 2014 під Санкт-Петербургом, в місті Пушкін, пройде міжнародний літературний фестиваль імені Олександра Бєляєва. Пушкінців і гостей фестивалю чекають зустрічі з петербурзькими письменниками, лауреатами Бєляївської премії різних років, вченими, а також ретроспектива фільмів, знятих за творами Олександра Бєляєва.
Місто Пушкін (Царське село) не випадково обране для проведення фестивалю. Саме тут провів останні роки свого життя Олександр Романович Бєляєв, що по праву вважається одним з основоположників радянської науково-фантастичної літератури. C 12 до 14 години 27 вересня у бібліотеках Пушкіна виступатимуть петербурзькі письменники, лауреати Бєляївської премії різних років: Маріанна Алфьорова, Андрій Балабуха, Олександр Железняков, Олександр Єтоєв, Олена Первушина, Альфред Щоголев та інші. Зустрічі проходитимуть в Центральній районній бібліотеці ім. Д. М. Мамина-Сибіряка (вул. Мала, 20), в бібліотеці-філії N 2 (Кадетський бульвар, 22А) та бібліотеці-філії N 3 (вул. В. Шишкова, 32/15). З 15 до 15:30 пройде покладання квітів до пам'ятної дошки Олександра Бєляєва (м Пушкін, вул. Конюшенна, 19), а з 16 до 18 - презентація Бєляївської премії, демонстрація відеоролика, присвяченого О. Бєляєву та круглий стіл за участю читачів і письменників міста Пушкіна («Будинок культури», вул. Набережна, 14).
Паралельно, в кінотеатрі «Авангард» (Московська вул., 32/17), проходитиме ретроспектива фільмів, знятих за романами Олександра Бєляєва:
14:00. «Людина-амфібія».
16:00. «Заповіт професора Доуеля».
18:00. «Продавець повітря».
Їх показ супроводжуватиметься виставою Бєляївської премії членами оргкомітету.
На всі заходи, що проходять 27 вересня у рамках фестивалю, вхід вільний.
Кульмінацією «БєлФеста-2014» стане церемонія вручення Бєляївської премії, що присуджується за науково-художні та науково-популярні твори з 1990 року, яка традиційно збирає науковців, політиків, діячів культури і представників ЗМІ. Вона пройде 28 вересня у Пушкінському районному Будинку Культури. На церемонії будуть також нагороджені лауреати премій: «Та, що біжить хвилями» (за найкращий жіночий образ у фантастичному творі), «Подвійна зірка» (за літературно-критичні книги, присвячені фантастичним творам і їх авторам), «Перлове зерно» (за найкращу книгу, що вийшла у видавництві «АураІнфо»). Вхід на захід за запрошеннями.
Літературний фестиваль імені Олександра Бєляєва проводиться за підтримки Міністерства культури Російської Федерації, Відділу культури Адміністрації Пушкінського району Санкт-Петербурга, Пушкінського районного Будинку Культури та Регіональної громадської організації «Спортивна Ліга Санкт-Петербурга».
Офіційним інформаційним партнером фестивалю виступає портал «Місто Пушкін.ІНФО» (http://gorod-pushkin.info).
Детальніше про фестиваль можна дізнатися за адресою: http://белфест.орг
-----
Нова літературна премія «Подвійна зірка»:
Осінь 2014 прикрасила російський літературний ландшафт нової премією «Подвійна зірка», що вручається за літературно-критичні книги, присвячені фантастичним творам та їхнім авторам. Перша церемонія вручення пройде в рамках міжнародного літературного фестивалю імені Олександра Бєляєва («БєлФест»), який відбудеться 27-28 вересня в місті Пушкін під Санкт-Петербургом.
Організаторами «Подвійний зірки» виступили оргкомітети Літературної премії імені Олександра Романовича Бєляєва та премії Книжкового ярмарку ДК ім. Крупської «Фанткритик». Своєю появою на світ нова нагорода зобов'язана багаторічній і плідній співпраці заступника голови оргкомітету «Бєляївської премії» та голови журі «Фанткритика» Андрія Балабухи з відповідальним секретарем оргкомітету «Фанткритика» Юлією Зартайською.
«Біляївська премія» - найстаріша російська літературна нагорода, що присуджується за науково-художні та науково-популярні твори (з перервою вручається з 1990 року). В свою чергу, премія «Фанткритик», започаткована Книжкової ярмарком ДК ім. Крупської, існує ось уже 10 років, і вручається за рецензії та критичні статті, присвячені фантастичним творам. Тобто, за великим рахунком обидві - за просвітницький нон-фікшн, так що їх союз був зумовлений і залишався тільки справою часу.
«Подвійна зірка» також отримала підтримку Міжнародної Ради з фантастичної, пригодницької і науково-художньої літературі, Спілки письменників Росії, Союзу російських письменників, Спілки письменників Санкт-Петербурга, Багатонаціональної спілки письменників та Книжкового ярмарку ДК ім. Крупської.
Назва премії символізує не тільки союз двох організацій, які більше десятиліття виконували в широкому сенсі просвітницькі функції, а й відсилає нас до однойменного роману класика американської наукової фантастики Роберта Хайнлайна, що був удостоєний у 1957 році премії «Ґ'юго».
Премія «Подвійна зірка» вручається за двома номінаціями:
- Біографія.
- Літературно-критичне дослідження.
На здобуття премії може бути висунуто твір будь-якого автора, якщо він написаний і виданий російською мовою в рік, що передує року вручення премії.
Правом висувати на премію володіють:
- Самі автори;
- Лауреати Бєляївської премії та премії «Фанткритик» попередніх років;
- Професійні письменники - незалежно від місця проживання та жанрової належності;
- Видавництва, редколегії журналів і газет, а також будь-які засоби масової інформації;
- Книготорговельні організації.
Для висунення на премію необхідно передати Оргкомітету премії «Подвійна зірка» письмове подання і не менше двох примірників книги.
Журі премії «Подвійна зірка» формується щорічно Оргкомітетом.
У 2014 році до складу журі увійшли:
- Дмитро Вересов - прозаїк, перекладач (Санкт-Петербург).
- Борис Вишневський - критик і літературознавець (Санкт-Петербург).
- Володимир Гопман - критик і літературознавець, публіцист і перекладач, лауреат Бєляївської премії 2013 (Москва).
- Олександр Кононов - головний редактор видавництва «Симпозіум», лауреат Бєляївської премії 2013 (Санкт-Петербург).
- Михайло Шавшин - прозаїк, критик (Санкт-Петербург).
Члени журі самостійно обирають голову і секретаря журі. Члени журі читають всі номіновані твори і віддають свій голос одному твору в кожній номінації. Свій вибір члени журі обґрунтовують в короткій (від 1000 до 2000 знаків) рецензії. Якщо дві або більше номіновані книги отримують однакову кількість голосів, долю премії вирішує голова журі.
У 2014 році в шорт-лист «Подвійний зірки» увійшли:
- В номінації «Біографія»:
Юлія Андрєєва. «Тріумвірат» (Марина і Сергій Дяченки, Генрі Лайон Олді та Андрій Валентинов);
Зеєв Бар-Селла. «Олександр Бєляєв» (ЖЗЛ);
Геннадій Прашкевич. «Жюль Верн» (ЖЗЛ);
- В номінації «Літературно-критичне дослідження»:
Андрій Балабуха. «Наброски к портретам»;
Василь Володимирський. «Драконы и звездолеты»;
Дмитро Володихин. «Зубры»;
Антон Первушин. «10 мифов о советской фантастике».
Премія «Подвійна зірка», як і Бєляївська премія, є почесною і не має грошової складової. Лауреат отримує нагрудну медаль, яка вручається від імені Бєляївського фонду підтримки та розвитку літератури, пам'ятний знак, який вручається від імені Книжкового ярмарку ДК ім. Крупської та почесний диплом.
Перше вручення відбудеться наприкінці вересня 2014 під Санкт-Петербургом, в місті Пушкін.
[Василь Володимирський, м. Санкт-Петербург.]***** «БАСТКОН-2015».
Басткон-2015 відбудеться 22-24 січня в домі відпочинку «Валуєве». Захід відкритий, запрошуються всі бажаючі. Це буде конвент, присвячений історії, геополітиці і футурології в фантастиці. Іншими словами, тій зоні з розмитими межами, де фантастика переходить в реальність, а реальність у фантастику.
Що стосується організаційних внесків, то в порівнянні з минулим роком вони дещо зросли, але не капітально:
Місце в двомісному номері: 10.000 руб.
Одномісне проживання: 13.500 руб.
Місце в двомісному двокімнатному люксі: 12.000 руб.
Двомісний двокімнатний люкс на одну людину: 18.000 руб.
Акредитаційний внесок (без проживання, але з бенкетом): 4.000 руб.
За 14 днів до конвенту ціни зростуть на 10-15%.
Контактний телефон: 8.9153228016 (Дмитро Володіхін)
Контактний мейл: [email protected] (Дмитро Володіхін)
Телефонуйте! Сезон збору оргвнесків відкритий.
Перепост всіляко вітається.
[Дмитро Володіхін, м. Москва.]****** HОВІ HОМЕРИ ЖУРHАЛІВ ТА АЛЬМАНАХІВ.
Вийшов у світ N 9 (вересень) журналу «Космопорт» за 2014 р. Зміст номеру:
«Станислав Лем о…»: «5. РОБЕРТ ХАЙНЛАЙН».
Станіслав ЛЕМ: «СОЗИДАНИЕ ЧЕРЕЗ РАЗРУШЕНИЕ».
Девід МОУЛЗ: «3. 13-й год правления Александра Македонского (324 до н.э.) ЭКБАТАНА, МИДИЯ».
Метью КРЕССЕЛ: «ЗВУКИ СТАРОЙ ЗЕМЛИ».
Сергій КАТУКОВ: «ТАТУИРОВЩИК СНОВ».
Сергій РАДКОВСЬКИЙ: «СУДИМЫ ПО…».
Сергій БУЛИГА: «СИЗИЛИМ».
Кирило БЕРЕНДЄЄВ: «ДОМ ИГРУШЕК».
Веола ГОЛОМИЗДО: «СЛЕПОЙ СОЛДАТ».
Євген ДРОЗД: «ХУМАНИТИ ЛЮДЕНС».
[Інформація взята з сайту «ФантЛаб»: http://www.fantlab.ru/blogarticle32629]ATTENTION!!! ВHИМАHИЕ!!! УВАГА!!!
_________________________________
* Свіжий випуск «OldNews» завжди можна знайти в мережі на харківському сайті фестивалю фантастики «Зоряний Міст» за адресою:
http://www.star-bridge.org/?section=news
Ще не вмерла Україна! © Гімн України.
Укладачі: Дмитро Громов, Олег Ладиженський (Генрі Лайон Олді).
Технічна підтримка: Костянтин Бояндін.
Адреса редакції (E-Mail): [email protected]
З повною «підшивкою» «OldNews» можна ознайомитися в мережі Internet
за адресою: http://www.rusf.ru/oldnews/ плюс «дзеркала».
© ТМ «Другий млинець» (м. Харків), 2014 р.
Якщо ви знайшли неточність або помилку у перекладі - будь ласка, повідомте нам про це, і вона буде виправлена.
Адміністрація «Зоряної Фортеці».