ІHФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТОК УКРАЇHСЬКОЇ ФАHТАСТИКИ N 7/2013 (357)
O L D N E W S
Від 1 серпня 2013 р.
© ТМ «Другий млинець» («Второй блин», м. Харків).
У HОМЕРІ:
_________
* Нова книжкова серія «Партеніт»!
** Книжкові новинки.
*** Запрошення на фестиваль фантастики «Сузір'я Аю-Даг-2013».
**** Премія «Нові горизонти» і Петербурзька фантастична Асамблея.
***** Нові номери журналів та альманахів.
* НОВА КНИЖКОВА СЕРІЯ «ПАРТЕНІТ»!
Видавництва «Сніговий Ком М» (Москва), «Шико» (Луганськ) і «Максим» (Луганськ) оголошують про запуск спільної книжкової серії «ПАРТЕНІТ», що створена на базі літературного семінару під керівництвом Г. Л. Олді та А. Валентинова. Перші книги серії очікуються у вересні 2013 р.
У серії «Партеніт» передбачається випуск:
-- повістей і романів, які пройшли розбір на семінарі і були рекомендовані до публікації після авторської доробки;
-- нові книги учасників семінару, що не проходили розбір, але рекомендовані до публікації Редрадою;
-- нові книги вільних слухачів, що регулярно відвідують семінар, за рекомендації Редради;
-- перевидання книг учасників семінару, що пройшли розбір і були надруковані у інших видавництвах. У такому випадку потрібна наявність у авторів повного пакету прав для можливості видання;
-- окремі книги керівників семінару за наявності такої можливості. В даний момент заплановано видання нового роману А. Валентинова «Нуар» (орієнтовно, вересень 2013) та збірки літературної публіцистики Г. Л. Олді «Десять спокус» (орієнтовно, січень 2014 р.);
-- збірки оповідань, що пройшли семінарський розбір у Гліба Гусакова, Антона Первушина та Сергія Чекмаева - і були рекомендовані до друку.
Для видання в серії «Партеніт» необхідно:
- Згода автора книги;
- Рішення про публікації, прийняте Редакційною радою. До редради входять видавці та керівники семінару.
Інформація про книги серії «Партеніт» незабаром з'явиться на літературних ресурсах інтернету.
У добру путь!
Щиро Ваші, Дмитро Громов, Олег Ладиженський, Андрій Валентинов, Гліб Гусаков, Юрій Іванов, Олександр Поболєлов.
[Редакційна рада серії «Партеніт».]** КHИЖКОВІ HОВИHКИ.
Видавництво «ЕКСМО» (Москва), серія «Російська фантастика»:
«НАСТОЯЩАЯ ФАНТАСТИКА-2013» (антологія повістей, оповідань та есе; Зміст: ТЕ, ЩО МОЖЕ ТРАПИТИСЯ: Ярослав Вєров, Ігор Мінаков: «Отель для троглодита» (повість); Олена Первушина: «Жертва» (повість); Володимир Маришев: «Ключ» (оповідання); Микола Немитов: «Старый добрый хлам» (оповідання); Павло Шейнін: «Практикум по рекреационной дебилизации» (оповідання); Дмитро Федотов: «Вариант решения» (повесть); Тетяна Томах: «Ио, мой Ио» (оповідання); Ярослав Кудлач: «Баракудра нападает слева» (оповідання); Майк Гелпрін: «Первоапрельская шутка» (оповідання); Олег Бистров: «Живая мертвая вода» (оповідання); Андрій Бочаров, Світлана Колесник: «Пять минут... и ни секундой больше» (оповідання); І. А. Даль: «Цветочный самурай» (оповідання); ТЕ, ЧОГО НЕ МОЖЕ БУТИ: Дмитро Скірюк: «Крысинда» (оповідання); Андрій Дашков: «Бродяги Тверди» (оповідання); Дарія Зарубіна: «Мираклин» (оповідання); Микола Немитов: «Когда Нинту в ладоши хлопнет» (оповідання); Ярослав Кудлач: «Основа основ» (оповідання); Степан Вартанов: «От всей души» (оповідання); Мирослав Бугров: «Клинок» (оповідання); БЕРЕНІТЬ ПРИРОДУ -- МАТІР ВАШУ! Сергій Чекмаєв: «Мирная конференция» (оповідання); Ігор Вереснєв: «Аллергия» (оповідання); Марина Ясінська: «Благословение зоркого бога» (оповідання); Христина Карімова: «Ничего особенного» (оповідання); ФУТУРОЛОГІЯ УСЕРЙОЗ: Дмитро Володіхін: «"Русский Апокалипсис" понарошку и всерьез» (есе); Тетяна Безпалова: «Бесстыжие размышления о человеке будущего» (есе); Дарія Родіонова: «Шаг назад» (есе); ПУБЛІЦИСТИКА НАВИВОРІТ: Ярослав Вєров: «Писатель, как измерительный прибор» (есе); Маргарита Плоска: Рецензії; Сергій Чебаненко: «"Розочки", "языкуши", "болтуньи"...» (есе); ПАМ'ЯТІ БОРИСА НАТАНОВИЧА СТРУГАЦЬКОГО: Антон Первушин: «Конспирологическая утопия Братьев Стругацких» (есе); Борис Стругацький: «Спасибо всем, кто нас читает»; укладач Ярослав Вєров), 2013.
____________________________________________________________________________
Інформацію про решту новинки фантастики див. на профільних сайтах видавництв, а також на сайті «Новинки фантастики в Нижньому Новгороді»: http://booknews.rusf.net/booknews/booknews.htm і в колонці з оглядом новинок фантастики на Фантлабі: http://fantlab.ru/user10072/blog
*** ЗАПРОШЕННЯ НА ФЕСТИВАЛЬ ФАНТАСТИКИ «СУЗІР'Я АЮ-ДАГ-2013».
ЗАПРОШУЄМО ВАС ВЗЯТИ УЧАСТЬ У СЬОМОМУ КРИМСЬКОМУ ВІДКРИТОМУ ФЕСТИВАЛІ ФАНТАСТИКИ «СУЗІР'Я АЮ-ДАГ-2013»!
Сьомий кримський відкритий фестиваль фантастики «Сузір'я Аю-Даг» пройде з 24 по 27 жовтня 2013 р. в смт Партеніт (Крим).
Хто бажає виступити з доповіддю, організувати диспут, або запропонувати інші заходи - чекаємо на ваші заявок до 20 вересня!
Відбудуться традиційні семінари «Великі проблеми малої форми», «Фантастика жіночим почерком», майстер-класи з НФ, фентезі, фантпубліцистики, тренінг з діалогу у літературному творі та інші заходи.
Учасники фестивалю розміщуються в комфортабельних номерах лікувально-оздоровчого комплексу «Айвазовське», забезпечуються триразовим харчуванням.
Розмір організаційного внеску становить:
1. Проживання в двомісному, однокімнатному північному номері з усіма зручностями з харчуванням і бенкетом: 1900 грн., При одномісному розміщенні: 2800 грн.
2. Проживання в двомісному, однокімнатному південному номері з усіма зручностями з харчуванням і бенкетом: 2000 грн., При одномісному розміщенні: 3000 грн.
3. Проживання в двомісному, двокімнатному номері «Напівлюкс», з харчуванням і бенкетом: 2400 грн., При одномісному розміщенні: 3800 грн.
4. Проживання в двомісному, двокімнатному номері «Люкс», з харчуванням і бенкетом: 2700 грн., При одномісному розміщенні: 4500 грн.
5. Акредитація (без харчування та проживання, але з участю в заходах фестивалю, безкоштовним пропуском на територію будинку відпочинку і з бенкетом): 750 гр.
Одномісне розміщення можливе за домовленістю з оргкомітетом у тому випадку, якщо залишаться вільні номери.
Дістатися до нас просто: у двох хвилинах ходьби від залізничного вокзалу м. Сімферополя знаходяться тролейбусні та автобусні каси. Потрібно їхати за маршрутом «Сімферополь - Ялта» до зупинки «Партеніт», далі на маршрутці з траси до зупинки «Айвазовське». Крім того, існує прямий рейс «Сімферополь - Партеніт» від залізничного вокзалу м. Сімферополя.
З аеропорту також доїжджаєте на міському транспорті до залізничного вокзалу (це хвилин 10-15), і далі за планом.
Якщо Ви повідомите заздалегідь точний час Вашого прибуття на залізничний вокзал м. Сімферополя, Вас зустрінуть представники оргкомітету фестивалю.
Автобуси оргкомітету будуть чекати гостей на залізничному вокзалі 24 жовтня орієнтовно з 8:00 до 12:30.
Реєстрація учасників проводиться в період з 20 серпня по 20 вересня, про що буде оголошено окремо.
Контакти оргкомітету:
+38 (095) 833-44-30; e-mail: [email protected] Позднякова Світлана Анатоліївна (голова оргкомітету);
+38 (050) 472-26-93; [email protected] Гусаков Гліб Володимирович (директор фестивалю).
Сайт фестивалю: http://audag.org
ЖЖ-спільнота: http://community.livejournal.com/aju_dag/
ОРГАНІЗАТОРИ ФЕСТИВАЛЮ:
Громадська організація «Сузір'я Аю-Даг» (смт Партеніт)
СПОНСОРИ ФЕСТИВАЛЮ:
Генеральний спонсор: Видавництво «Сніговий Ком М» (Москва) і особисто Гліб Гусаков.
Клуб «Сільвер Дрім» та особисто Ігор Грінчевський.
Видавництво «ПрінТерра-Дизайн» (Волгоград) і особисто Андрій Тужилкін.
Видавництво «Шико» (Луганськ) і особисто Юрій Іванов.
Видавництво «ЕКСМО» (Москва).
Видавництво «ВІЧЕ» (Москва).
Інтернаціональний Союз Письменників і Продюсерський Центр Олександра Гриценко.
Інформаційна підтримка:
Видавництво «ЕКСМО» (Москва).
Журнал «УФО» (Київ-Львів).
Журнал «Світ фантастики» (Москва).
Журнал «Наука і життя» (Москва).
ДТРК «Крим».
Оригінал повідомлення знаходиться за адресою: http://www.audag.org/?p=2025#more-2025
[Оргкомітет фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг».]
**** ПРЕМІЯ «НОВІ ГОРИЗОНТИ» І ПЕТЕРБУРЗЬКА ФАНТАСТИЧНА АСАМБЛЕЯ.
Положення про літературну премію «Нові Горизонти»:
1. Літературна премія «Нові Горизонти» вручається за художній твір фантастичного жанру, новаторський з тематики, образів і стилю.
Мета премії - відзначити тексти та заохотити авторів, які розширюють межі жанру.
В останні роки вітчизняна фантастика з новаторського літературного напряму, що стимулює фантазію читачів і винахідливість письменників, що дає широкий простір для художнього і футурологічного експерименту, перетворюється у виключно розважальний жанр, комфортно почуває себе в рамках декількох жорстко заданих форматів. Премія «Нові Горизонти» покликана підтримати письменників, які прагнуть розірвати звичні шаблони, вивести вітчизняну фантастику з добровільного гетто.
Премія вручається щорічно.
2. Порядок номінування творів.
2.1. На премію номінуються художні твори, що опубліковані в минулому календарному році, і рукописи, незалежно від дати створення твору. Належність твору до фантастичного жанру визначається виходячи з максимально широкого розуміння фантастики як не-реалізму, «літератури уяви», speculative fiction. Всі твори розглядаються в єдиній номінації, незалежно від їхнього обсягу.
2.2. Кожен учасник номінаційної комісії може номінувати два твори, що відповідають, на його думку, преміальним критеріям. Свої пропозиції учасник номінаційної комісії супроводжує короткою анотацією, яка пояснює його вибір.
2.3. Підсумковий номінаційний списку складають твори, що названі учасниками номінаційної комісії.
2.4. Рукописи творів не можуть номінуватися на здобуття премії повторно.
2.5. Твори членів Журі, у тому числі створені у співавторстві, не включаються в підсумковий номінаційний лист.
2.6. Оргкомітет має право виключити твір з номінаційного листа за умови його суперечності мети і духу премії з обов'язковим роз'ясненням прийнятого рішення.
2.7. Склад номінаційної комісії визначається Оргкомітетом у встановлені Положенням про премію терміни.
2.8. Номінаційний процес носить відкритий характер. Склад номінаційної комісії, їхні анотовані пропозиції та підсумковий номінаційний список публікуються в мережі інтернет.
3. Порядок роботи Журі.
3.1. До складу Журі входять діячі літератури: критики, видавці, журналісти, письменники. З членів Журі вибирається Голова.
3.2. Член Журі читає всі твори номінаційного списку, оцінює їх за трибальною шкалою і передає інформацію до Оргкомітету премії. Поіменні оціночні листи розміщуються в мережі Інтернет для загального ознайомлення.
3.3. Переможцем стає твір, що набрав найбільшу кількість балів.
3.4. У випадку однакової кількості балів у творів-фіналістів лауреат премії визначається рішенням Голови Журі. Рішення Голови Журі є остаточним і супроводжується його короткою анотацією на твір, що здобув перемогу.
3.5. Голова Журі не може обіймати цю посаду повторно.
4. Терміни та дати.
4.1. Номінаційна комісія починає роботу в день оголошення премії і закінчує 20 липня.
4.2. Підсумковий номінаційний список оголошується Оргкомітетом Премії не пізніше 28 липня.
4.3. Журі починає роботу 28 липня і завершує її 10 серпня.
4.4. Нагородження лауреатів премії відбувається на Петербурзькій Фантастичної Асамблеї не пізніше 1 вересня кожного року.
5. Механізм номінування і порядок роботи Журі припускають відкритість процесу, широкі критерії номінування (розгляд рукописів та інтернет-публікацій), проведення читацького голосування. Ці заходи покликані забезпечити вибір дійсно новаторського, нонконформістського твору, що здатен змінити і розширити наші уявлення про фантастику, відкрити для жанру нові горизонти.
У 2013-му році оргкомітет літературної премії «Нові горизонти» завершив роботу над формуванням списку фіналістів премії.
НОМІНАЦІЙНИЙ СПИСОК ЛІТЕРАТУРНОЇ ПРЕМІЇ «НОВІ ГОРИЗОНТИ-2013»:
1. Володимир АРЄНЄВ. «В ожидании К». // Збірка «НФ-52». - Липецьк: Кріт.
2. Олексій ІВАНОВ. «Комьюнити». - СПб.: Азбука; М.: Азбука-Аттікус.
3. Наїль ІЗМАЙЛОВ. «Убыр». - СПб.: Азбука; М.: Азбука-Аттікус.
4. Іван НАУМОВ. «Созданная для тебя». // Авторська збірка «Хлопчик з шаблею». - М.: Астрель.
5. Юрій НЕКРАСОВ. «Брандлькаст». - М.: CheBuk.
6. Ілля НОВАК. «Ризома». // Авторська збірка «Петля Мёбиуса». - М.: Астрель.
7. Ольга ОНОЙКО. «Море имён». - М.: Ексмо.
8. Роман ШМАРАКОВ. «Каллиопа, дерево, Кориск». - Луганськ: Шико.
До Журі премії увійшли:
- Роман Арбітман (Саратов), письменник, критик;
- Олександр Гаррос (Москва), письменник, журналіст;
- Сергій Жарковський (Волгоград), письменник;
- Лев Лобарьов (Москва), головний редактор журналу «Світ фантастики»;
- Михайло Назаренко (Київ), літературознавець, письменник;
- Андрій Рубанов (Москва), письменник.
Результати голосування Журі премії «Нові Горизонти» будуть оголошені на «Петербурзькій фантастичній Асамблеї», яка пройде з 16 по 19 серпня 2013 року.
Сайт Петербурзької фантастичної Асамблеї: http://www.fantassemblee.ru/
Програма Асамблеї: http://www.fantassemblee.ru/programma
Майстер-класи Асамблеї: http://www.fantassemblee.ru/master-klassy
Участь в Асамблеї: http://www.fantassemblee.ru/uchastie
Контакти: http://www.fantassemblee.ru/kontakty
Ласкаво просимо!
[Василь Володимирський, СПб.]
***** НОВІ НОМЕРИ ЖУРHАЛІВ ТА АЛЬМАНАХІВ.
Вийшли в світ номера 21/13 і 22/13 журналу фантастики «РБЖ-Азимут» (Одеса).
Основна ідея журналу - відродження класичної фантастики, фантастики, яка несла не тільки розважальну функцію, але також розвивала уяву читача. З 2010-го року матеріали для публікації беруться переважно з конкурсів «Азимут».
Зміст 21-го номеру:
Оповідання: Володимир Венгловський: «Надежд разбитых груз»; Вадим Вознесенський: «По капле меня»; Ірина Сауліна: «Звериное стекло»; Дмитро Озерецький: «Романтика звездных путей»; Ірина Грановська: «Ласковый белый туман»; Володимир Яценко: «Бродяги»; Сергій Ігнатьєв: «Без сдачи»; Антон Тудаков: «Clavus tartareus»; Анна Горелишева: «Чур, я в домике!»; Ольга Дорофеєва: «История замужества Корин Шаперо - и не только».
Фантастична альтанка: Ірина Сауліна: «Новый романистический герой»; Марина Дробкова: «Такие разные авторы».
Головний редактор: Ю. Гавриленко. Ілюстрації: С. Доброхліб. Обкладинка: І. Бежук. Дизайн: С. Дубровська. Коректор: Н. Вітько.
---
Стаття: Олександр Краснянський, Вікторія Краснянська, Наталія Горелишева: «Время Анны Горелышевой».
Оповідання Анни Горелишевої: «Фигня случается -- мечты сбываются», «Папа, мама, я...», «Вакансия -- программист», «Дыра...», «Точка невозвращения», «Нежить», «Переписывая набело», «Агенты будущего», «Среди живых», «Шанс».
Головний редактор: Ю. Гавриленко. Укладачі: О. Краснянський, В. Краснянська, Н. Горелишева. Ілюстрації: Ксенія Єгорова, Дарія Бецис. Обкладинка: Д. Сапаров. Друга і третя сторінки обкладинки: Анна Горелишева, Олена Есліванова (фото). Дизайн: С. Дубровська.
Сайт журналу: http://rbg-azimut.com/
[Нік Средін.]
***
Вийшов у світ 18-й випуск альманаху «ПОРОГ-АК» (Україна, м. Кіровоград). Зміст:
Нереал: Олексій Шолохов (Росія, м. Подольськ): «В темной, темной комнате...», «Смертельный чат»; Валентин Гусаченко (Росія, станиця Кагальницька): «Белые воробьи», «Черные дрозды»; Наталія Рибалкіна (Росія, м. Москва): «Каин и Авель»; Макс Пшебильський (Україна, м. Долинська): «Чужое добро»; Аліна Неборська (Білорусь, м. Червень): «Дриада»; Олексей Сорокін (Росія, м. Павловський Посад): «Зверушка некроманта»; Стас Ільїн (США, м. Вайлдвуд): «Cheapallinдра»; Сергій Шинкарук (Україна, м. Київ): «Потерянный Рай», «Пусть всегда будут деньги!», «У меня есть мечта», «Маленькие человеческие радости»; Ольга Веділова (Росія, м. Москва): «Дракон»; Тарас Брахман (Україна, м. Київ): «Вирион»; Володимир Булат (Росія, м. Санкт-Петербург): «Перестройка по-французски»; Олександр Цуріков (Росія, м. Ростов-на-Дону): «Инопланетное сообщение».
Поезія: Микола Проценко (Україна, м. Київ): «Библейские мотивы» («Деградация Рая», «Ноев ковчег»); Оксана Мулик (Україна, м. Житомир): «Птица -- женщина» («По жизни мчусь», «Что-то мне сегодня не пишется», «Птица -- женщина», «Скажите мне, а птицам снятся сны?», «Кузнец несчастья», «Он был един», «Журавли растворятся вдали улетающей стаей», «Пластинка с названием Жизнь»); Микола Тимохін (Казахстан, м. Семей): «Почему мне ночами не спится...» («Почему мне ночами не спится...», «Уходит вдаль широкая река...», «Вас манят далекие дали...», «А кругом такая благодать...»).
Реал-нереал: Алекс Бор, Аліса Белова (Россия, г. Тверь): «Сиреневое облако»; Іван Євсеєнко-молодший (Росія, м. Хімки): «Собачья жизнь».
Реал: Марія Резнікова (Казахстан, м. Алмати): «Про пса»; Іван Євсеєнко-молодший (Росія, м. Хімки): «Под стук колес...», «Смерть одинокого человека».
Автори про себе.
Для публікації у альманасі приймаються будь-які літературні твори: як прозаїчні («нереал» і «реал», «реал-нереал»), так і поетичні, а також документалістика і статті на будь-які цікаві теми.
Публікації платні.
Всі деталі можна дізнатися за e-mail: [email protected] Це адреса засновника-видавця-редактора альманаху Олексія Корепанова.
Обсяг 18-го випуску -- 160 стор. формату А5.
[Олексій Корепанов, м. Кіровоград.]
***
Вийшов у світ 19-й номер кримського альманаху фантастики «ФАНДАНГО». Із змістом номеру можна ознайомитися на сайті альманаху за адресою: http://www.fantclubcrimea.info/19-oglav.html
Ласкаво просимо!
[Костянтин Щемелінін, м. Сімферополь.]
ATTENTION!!! ВHИМАHИЕ!!! УВАГА!!!
_________________________________
* Свіжий випуск «OldNews» завжди можна знайти в мережі на харківському сайті фестивалю фантастики «Зоряний Міст» за адресою:
http://www.star-bridge.org/?section=news
Ще не вмерла Україна! (С) Гімн України.
Укладачі: Дмитро Громов, Олег Ладиженський (Генрі Лайон Олді).
Технічна підтримка: Костянтин Бояндін.
Адреса редакції (E-Mail): [email protected]
З повною «підшивкою» «OldNews» можна ознайомитися в мережі Internet
за адресою: http://www.rusf.ru/oldnews/ плюс «дзеркала».
© ТМ «Другий млинець» (м. Харків), 2013 р.
Якщо ви знайшли неточність або помилку у перекладі - будь ласка, повідомте нам про це, і вона буде виправлена.
Адміністрація «Зоряної Фортеці».