ІHФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТОК УКРАЇHСЬКОЇ ФАHТАСТИКИ N 6/2013 (356)
O L D N E W S
Від 11 липня 2013 р.
© ТМ «Другий млинець» («Второй блин», м. Харків).
© ВОЛФ, Україна
У НОМЕРІ:
_________
** Хорошій людині потрібна допомога.
* Книжкові новинки.
*** Фестиваль фантастики «Сузір'я Аю-Даг». Премії та майстер-класи.
**** Лауреати «АБС-премії» 2013-го року.
***** Прес-реліз фестивалю фантастики «Чумацький Шлях-2013: Летючий фрегат».
****** «Срібна Стріла-2013». Лауреати премій.
******* Підсумки 7-го кримського фестивалю фантастики «Фанданго».
** ХОРОШІЙ ЛЮДИНІ ПОТРІБНА ДОПОМОГА.
(Інформація взята тут: http://vk.com/oak_lee)
Всі плани на майбутнє Аліни Стародубцевої були перекреслені під час шквального вітру в Сімферополі у квітні минулого року. На неї впала величезна гілка дерева в міському парку.
Через півтора місяці реанімації лікарі все ж зважилися зробити їй операцію - до цього боялися брати відповідальність за її можливу смерть. Незважаючи на зволікання, Аліна вижила. Всупереч вироку лікарів змогла піднятися з ліжка. Завдяки реабілітації та власній вірі та наполегливості навчилася пересуватися на візку.
А потім її друзі та знайомі втомилися їй допомагати, і вона раптово залишилася зовсім одна.
Зараз є майже 100% гарантія одужання. Аліна знову зможе ходити. Допоможіть хорошій людині — від вашої допомоги зараз дійсно залежить доля цієї дівчини.
---
Від себе (Г. Л. Олді) хочемо додати:
З Аліною Стародубцевої ми знайомі особисто. Двічі бачилися у Севастополі: в жовтні 2012 р. у книгарні «Атріум» - і в червні 2013-го, на фестивалі фантастики «Чумацький Шлях - Летючий фрегат». Дивовижно світла, щира, талановита людина. Від душі приєднуємося до прохання про допомогу! Просимо також поширити цю інформацію в мережі на тих ресурсах, куди не доходить «OldNews».
---
Реквізити:
Карта «Приватбанку»: 4149 4378 1910 9966 Стародубцева Інна Валеріївна (мама).
Для отримання переказу з інших банків:
Одержувач: Приватбанк
Найменування банку: Приватбанк
Номер рахунку: 29244825509100
МФО: 305299
ЗКПО: 14360570
Призначення платежу: перерахування грошей на рахунок 4149437819109966
Стародубцева Інна Валеріївна
.
WebMoney гаманці:
R205835746107 (російські рублі)
Z420415192167 (долари США)
U985286944171 (українські гривні).
.
Яндекс-гроші (Аліна):
410011709686471
+380664625612
.
Ківі гаманець (рублі):
Бесєдін Олександр Юрійович
Карта «Укргазбанк»: 4026 3310 1367 8538.
Код ЄДРПОУ 23697280
МФО 320478
---
Благодійна група «Вконтакті», присвячена Аліні Стародубцевій: http://vk.com/oak_lee
Подробиці і реквізити для надання допомоги: http://vk.com/oak_lee?w=wall-50205930_169% 2Fall
Сторінка на «Фейсбуці»: Аліна Стародубцева - зберемося і допоможемо: https://www.facebook.com/AlinaStarodubcevaSoberemsaIPomozem
Тема про Аліну Стародубцеву на Севастопольському форумі: http://forum.sevastopol.info/viewtopic.php?f=1&t=620319
[Дмитро Громов і Олег Ладиженський (Г.Л. Олді), м. Харків.]Від ЗФ: Ця інформація поширювалася більшою мірою у російськомовному сегменті. Будь ласка, допоможіть поширити її в україномовному. Кожен день зволікання зменшує шанси Аліни на одужання.
* КHИЖКОВІ HОВИHКИ.
Видавництво «АЗБУКА» - ВД «Азбука-Аттикус» (СПб), серія «Азбука-фантастика»:
ОЛДІ Генрі Лайон: «ДИКАРИ ОЙКУМЕНЫ. Книга 1: ВОЛЧОНОК» (1-а книга тритомного роману «Дикари Ойкумены» з циклу «Ойкумена»), 2013.*
Бук-трейлер до цієї книги: http://youtu.be/ecS2pn7MQEo
_______________________________________________________________________
Видавництво «СНІГОВИЙ КОМ М» (Москва), серія «Антології»:
«ФАНТУМ-2013. МЕЖДУ ЗЕМЛЕЙ И НЕБОМ»(збірка оповідань і повістей; Зміст: Частина перша. ЗЕМЛЯ: Марія Гінзбург: «Ворота» (повість); Ганна Ветлугина: «Направление льва» (повість); Наталія Лєскова: «Ночь смены масок» (оповідання); Микола Немитов: «Звезда над колодцем» (оповідання); Майк Гелпрін: «Давай поженимся» (оповідання); Частина друга. НЕБО: Федір Березін: «Эвольвента» (повість); Ігор Вереснєв: «Райские бабочки» (повість); Світлана Туліна: «Карфаген будет разрушен» (оповідання); Частина третя: МІЖ ЗЕМЛЕЮ І НЕБОМ: Антон Первушин: «Трансгалактический экспресс "Новая надежда"»(повість); Максим Тихомиров: «Ад Infinitum, або Побачити зірки і померти» (оповідання)), 2013.
_______________________________________________________________________
Видавництво «СНІГОВИЙ КОМ М» (Москва), серія «Справжня фантастика»:
ЦІКАВИЙ Сергій: «ШАГИ В ГЛУБИНУ« (роман, дебют), 2013.
(Роман розглядався на семінарі письменників-фантастів «Партеніт» в 2012-му році в групі Г. Л. Олді та був рекомендований до видання.)
_______________________________________________________________________
Видавництво «СНІЖНИЙ КОМ М» (Москва), серія «Нереальна проза»:
ДУБИНЯНСЬКА Яна: «ПАНСИОНАТ» (роман), 2013.
_______________________________________________________________________
Видавництво «ШИКО» (Луганськ), серія «Антологія міфу»:
«АНТОЛОГИЯ МИФА-2013» (збірка оповідань; Зміст: Анастасія Шакірова: «Lance, unicorn and road»; Олексій Гедеонов: «Лаана»; Катерина Насута: «Тварцы»; Роман Шмараков: «Преисподняя Феликса»; Наталія Резанова: «Утро Хильд»; Олег Пелипейченко: «Меч в камне»; Федір Чешко: «"В дырку от бублика»; Генрі Лайон Олді: «Она и ее мужчины»; Лембіт Короєдов: «Двадцатка»; В'ячеслав Демченко: «Красная Акула Full interface»; Олександра Давидова: «Огни святого Эльма»; Володимир Рогач: «Авторизованная биография»; Андрій Дашков: «Неприкаянный дух»; Євген Борщов: «Финнеган и чудо»; Петро Воробйов: «В Завечернем море»; Ярослав Вєров: «Поединок»; Олексій Корепанов: «Отдых у моря»; С. Г. Маліновскі: «Лицензия на просмотр»; Драко Локхард: «Свинцовый ковчег»; Юрій Іваніченко: «Стрелочники»; Олександра Давидова: «Туманная дорога»; Микола Зайков: «Мелесиген с берегов Киммерии»; Володимир Нейвін:«"Левая" резьба»; Ольга Полевіна: «Веселая Мери выходит замуж»; Борис Харькін: «На плато»; Альона Чаплигіна: «Купидон с футляром»; Віталій Вінтер: «Чужие небеса»; Юхим Гамаюнов: «Луноход-1»; Ірина Звягіна: «Аїд. Історія жорстокості»; Олександр Мілютін: «Аид. История жестокости»; Володимир Осадчий: «Лазейка»; Микола Степанов: «Розыгрыш»; Костянтин Щемелінін: «Муравей на Пирамиде»; Валерій Гаєвський: «Мураха на Піраміді»), 2013.
---
ЛАДЕЙЩИКОВ Олександр: «КОТ БАЮН И ЧУДЬ БЕЛОГЛАЗАЯ» (роман), 2013.
---
ШУМІЛОВА Ольга: «ДВАДЦАТЬ ОТРАЖЕНИЙ ЛЖИ» (роман), 2013.
---
ЯРИЧ Ірина: «ШЕЛЕСТ ВІТРУ ЗМІН» (роман, дебют), 2013.
_______________________________________________________________________
Видавництво «ШИКО» (Луганськ), серія «Ігри слів»:
НІКІТІН Олег: «ДЕЛО МАРСИАНЦЕВ» (роман), 2013.
_______________________________________________________________________
* - Видано за участю творчої майстерні «Другий млинець» (Харків)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Інформацію про решту новинки фантастики див на профільних сайтах видавництв, а також на сайті «Новинки фантастики в Нижньому Новгороді»: http://booknews.rusf.net/booknews/booknews.htm і в колонці з оглядом новинок фантастики на Фантлабі: http://fantlab.ru/user10072/blog
*** ФЕСТИВАЛЬ ФАНТАСТИКИ «СУЗІР'Я АЮ-ДАГ». ПРЕМІЇ ТА МАЙСТЕР-КЛАСИ.
У рамках Сьомого Відкритого Кримського фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг» (24-27 жовтня 2013) відбудеться майстер-клас з НФ-оповідання. Керівники майстер-класу - Антон Первушин, письменник-фантаст, дійсний член Федерації космонавтики Росії, член Союзу письменників Санкт-Петербурга, заступник голови Секції з науково-фантастичної та науково-художньої прозі при Спілці письменників Санкт-Петербурга, і Гліб Гусаков, провідний редактор серії «Справжня Фантастика» видавництва «Сніговий Ком М», також відомий як письменник-фантаст Ярослав Вєров.
Тема майстер-класу: «Є контакт?». Тему розуміє кожен у міру своєї зіпсованості, але мова про контакт між цивілізаціями, між людьми і надлюдьми і т. д. і т. п.
На майстер-клас приймаються оповідання, написані російською мовою в жанрі наукової фантастики, обсягом від двадцяти до п'ятдесяти тисяч знаків, включаючи пробіли. Тексти, пов'язані з фентезі та містики, не розглядатимуться.
Тексти, що були опубліковані в періодиці або збірках накладом більше тисячі примірників, до розгляду не приймаються.
Тексти, що були опубліковані в інтернеті, в тому числі і ті, що брали участь в різних інтернет-конкурсах, приймаються до розгляду. Однак пріоритет при відборі буде віддаватися оповіданням, що написані спеціально для майстер-класу.
Оповідання слід надсилати на адресу: [email protected] з позначкою в темі листа: «Є контакт». Надсилати тільки у форматах .Doc (Не docx!) або .Rtf без архівації, у вигляді: прізвище_назва.doc (наприклад: Іванов_Галактичний_Кровосіс.doc). Крім того, автор повинен повідомити свої справжні ПІБ та контактні дані. Термін подання - до п'ятнадцятого вересня 2013 р.
Автори, чиї оповідання пройдуть попередній відбір (про що вони будуть повідомлені), вважаються учасниками майстер-класу.
Оповідання-переможці майстер-класу (перший і другий дипломи) будуть опубліковані у збірці, яка вийде за підсумками семінарів та майстер-класів фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг-2013».
---
Також у рамках фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг» відбудеться майстер-клас з містики і горору. Керівник МК - пермський письменник-фантаст Дмитро Скірюк. Тема МК: «Містичний горор-бойовик».
На майстер-клас приймаються оповідання російською мовою обсягом від двадцяти до п'ятдесяти тисяч знаків, включаючи пробіли, за заявленою вище тематикою.
Тексти, що були опубліковані в періодиці або збірках накладом більше тисячі примірників, до розгляду не приймаються. Тексти, що були опубліковані в інтернеті, в тому числі і брали участь в різних інтернет-конкурсах, приймаються до розгляду. Однак пріоритет при відборі буде віддаватися оповіданням, що написані спеціально для майстер-класу. Оповідання слід надсилати на адресу: [email protected] з поміткою в темі листа «Містичний хоррор». Надсилати тільки у форматах. Doc (Не docx!) Або. Rtf, що не архівуючи, у вигляді: фамілія_названіе.doc (наприклад: Иванов_Галактический_Кровосос.doc). Крім того, автор повинен повідомити свої справжні ПІБ та контактні дані. Термін подання - до п'ятнадцятого вересня 2013
Автори, чиї оповідання пройдуть попередній відбір (про що вони будуть повідомлені), вважаються учасниками майстер-класу. Особиста присутність учасника на МК обов'язкова.
Оповідання-переможці майстер-класу (перший і другий дипломи) будуть опубліковані у збірці, яка вийде за підсумками семінарів та майстер-класів фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг-2013».
---
Також відбудеться майстер-клас на тему «Фантастика жіночим почерком». Керівник майстер-класу - петербурзький письменник-фантаст, секретар премії «Та, що біжить хвилями» Олена Первушина.
До розгляду приймаються тексти, які відображають реальний або фантастичний, але обов'язково жіночий досвід. Спробуйте зробити жінку не об'єктом, а суб'єктом, справжньою героїнею або протагоністкою оповідання. При цьому героїня може здійснювати зовсім не героїчні вчинки, але важливо, щоб вони були продиктовані її особистістю і долею, а не стереотипними уявленнями про психологію жінок, про те, як «чинять усі жінки». (Тому, зокрема, дуже гарне і романтичне оповідання Рея Бредбері «Ілла» - не підійшло би).
Можливий розгляд будь-яких проблем, але для тих, хто вагається з вибором теми, можемо запропонувати наступну: «Знайди роботу для жінки». Це гасло, що підкреслює труднощі, з якими стикаються жінки в процесі самовизначення, при отриманні освіти, в пошуках робочого місця - і необхідність жіночої взаємодопомоги. Зрозуміло, не забороняється перекручувати його настільки, наскільки вам вистачить уяви, хоча не забороняється і обійтися без цього.
Прикладами можуть служити такі тексти зі збірки «Фемініум», як «Четыре судьбы Шикибу» Ольги Погодіної, «Мир ее - возмездие», Наталії Корсаковой, «Приз» Людмили Козинець, «Куклы на карнавале» Світлани Дильдин, «Правосудие» Далії Трускіновської і т.д.
Будь-які питання по темі ви можете задати тут: http://femi-fan.livejournal.com/
На майстер-клас приймаються оповідання російською мовою в стилі фентезі і наукової фантастики, а також сюжетно завершені фрагменти більших творів (роман, повість), обсягом від двадцяти до шістдесяти тисяч друкованих знаків, включаючи пробіли, за заявленою вище тематикою.
Тексти, на які підписаний авторський договір з ексклюзивними правами, що діє у період проведення майстер-класу, до розгляду не приймаються.
Оповідання слід надсилати на адресу: [email protected] з позначкою в темі листа: «Майстер-клас О. Первушиної». Крім того, автор повинен повідомити свої справжні ПІБ та контактні дані. Термін подання - до п'ятнадцятого вересня 2013 р.
Автори, чиї оповідання пройдуть попередній відбір (про що вони будуть повідомлені), вважаються учасниками майстер-класу.
Оповідання-переможці майстер-класу (перший і другий дипломи) будуть опубліковані у збірці, яка вийде за підсумками семінарів та майстер-класів фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг».
Тексти авторів, які не приїхали на фестиваль, розглядатися на майстер-класі і нагороджуватися не будуть.
---
ТРИВАЄ НАБІР ТЕКСТІВ НА КОНКУРС РЕЦЕНЗІЙ НА ПРИЗ КОНВЕНТУ «СУЗІР'Я АЮ-ДАГ».
На конвенті пройде традиційний non-fiction семінар Дмитра Володіхіна. На семінарі буде підведений підсумок конкурсу рецензії на фантастичний твір 2010-2013 рр.. випуску (НФ, фентезі, містика, літературна казка, збірки). Там прозвучать імена двох переможців, чиї тексти будуть відзначені премією і опубліковані в черговій збірці «Справжня фантастика». Ще раз: цього року замість конкурсу футур-есе буде конкурс рецензій.
На конкурс приймаються тексти російською мовою обсягом від 5000 до 20000 знаків з пробілами. Надсилати їх слід на електронну адресу: [email protected] У рядку «тема» слід вказувати: «Конкурс рецензій».
Тексти приймаються ТІЛЬКИ У ФОРМАТІ .Doc
Формати .Docx .Txt і .Pdf неприйнятні.
Рецензії на твори обсягом менше 80.000 знаків з пробілами неприйнятні.
Приймаються тільки ті рецензії, які написані для конкурсу і перш ніде не публікувалися. Обсяг критичного відмінності нової рецензії від раніше опублікованої - не менше 30% нового тексту від загального обсягу.
Заохочується вихід за рамки обговорення сюжету твору, що рецензується, і антуражних особливостей світу, в якому відбувається дія. Позитивно позначаться на долі рецензії обговорення художніх прийомів автора тексту, що рецензується, його творчої біографії, інтелектуального середовища, з якої вийшов текст, що рецензується, а також його ідейного наповнення.
Рецензії приймаються до 30 вересня 2013 року в кількості не більше 2 штук від однієї особи.
---
До Положення про «демократичних» преміях фестивалю «Сузір'я Аю-Даг» з цього року внесено суттєві зміни. Просимо панів літераторів і співчуваючих знайомитися:
1. Співзасновниками премії відтепер є:
- Громадська Організація «Сузір'я Аю-Даг»;
- Інтернаціональний Союз письменників (за підтримки Продюсерського Центру Олександра Гриценка).
2. У Положення про висунення на премію «Сузір'я Великої Ведмедиці» фраза «довільна комбінація не менше ніж ТРЬОХ нагород з наступного списку:» тепер формулюється так: «довільна комбінація не менше ніж ДВОХ нагород з наступного списку». Ця зміна дозволить істотно розширити кількість номінантів на премію «Сузір'я Великої Ведмедиці».
Також сповіщаємо, що в цьому році премії набувають грошове наповнення:
1. Лауреат премії «Сузір'я Великої Ведмедиці» отримує додатково RUR 30000.
2. Лауреат премії «Сузір'я Малої Ведмедиці» отримує додатково RUR 10000.
Грошову складову премії формує Інтернаціональний Союз письменників; інформаційну підтримку здійснює Продюсерський Центр Олександра Гриценка.
---
Став відомий шорт-лист премії Відкритого Кримського фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг» «Фіолетовий Кристал-2013» (за підсумками 2012 року):
Андрєєва Юлія: «Айвазовский» (біографія).
Белоглазов Артем: «От судьбы» (оповідання з антології «Темпориум»).
Вереснев Ігор: «Рубцы мироздания» (оповідання з антології «Темпориум»).
Демченко В'ячеслав: «Рота идиотов» (роман).
Іваніченко Юрій: «Совок и вышка» (роман).
Іртеніна Наталія: «Шапка Мономаха» (роман).
Сілін Олег: «Баллада о байкере» (роман).
Положення про Премію знаходиться тут: http://www.audag.org/?p=15
Більш повну інформацію про фестиваль фантастики «Сузір'я Аю-Даг», його преміях, майстер-класах і т. д. можна знайти на сайті фестивалю: http://www.audag.org/
[Оргкомітет фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг».]
**** ЛАУРЕАТИ «АБС-ПРЕМІЇ» 2013-го РОКУ.
15-я церемонія нагородження «АБС-Премією» відбулася 21 червня у Пулківській обсерваторії. Лауреатами премії стали:
- У номінації «Художній твір»: Дмитро Биков за роман «Икс».
- У номінації «Критика і публіцистика»: Світлана Бондаренко та Віктор Курильський за книги «Стругацкие. Материалы к исследованию: письма, рабочие дневники. 1972-1977» та «Стругацкие. Материалы к исследованию: письма, рабочие дневники. 1978-1984».
[Інформація взята з сайту «Фантлаб»: http://www.fantlab.ru/award13]
Від душі вітаємо всіх лауреатів!
[Редакція «OldNews».]
***** ПРЕС-РЕЛІЗ ФЕСТИВАЛЮ ФАНТАСТИКИ «ЧУМАЦЬКИЙ ШЛЯХ-2013: ЛЕТЮЧИЙ ФРЕГАТ».
Фестиваль фантастики «Чумацький шлях-2013: Летючий фрегат» пройшов з 13 по 16 червня в місті Севастополі, на базі відпочинку «Орлине гніздо» (мис Фіолент). У заходах взяли участь 78 осіб з Росії, України, Білорусі та Севастополя.
На фестиваль приїхали письменники: Олег Ладиженський і Дмитро Громов (Г. Л. Олді, Харків), Ольга Громико (Мінськ), Симона Вілар (Харків), Антон Первушин (Санкт-Петербург), Ігор Вереснєв (Донецьк), Ярослав Вєров (Донецьк), Георгій Савицький (Донецьк), Ніка Батхен (Феодосія), Федір Березін (Донецьк), Юрій Бурносов (Москва), Владислав Виногоров (Харків), Андрій Гальперін (Євпаторія), Наталія Мазова (Санкт-Петербург), Антон Лік (Гомель-Севастополь), Віталій Забірко (Донецьк), Олег Кулагін (Харків) та інші.
Фестиваль відвідали представники видавництв «Сніговий Ком М» (Москва), «Шико» (Луганськ), «Ранок» (Харків), редакція альманаху-фензіна «Фанданго» (Крим), а також критики, редактори, художники і просто шанувальники жанру.
В рамках фестивалю пройшла церемонія нагородження учасників конкурсу дитячого малюнка та дитячого оповідання «Севастополь-2083: МАЙБУТНЄ ОЧИМА ЮНАЦТВА», організованого громадською організацією «Суть часу. Севастополь». У конкурсі взяли участь 29 дітей з різних шкіл Севастополя. Всі учасники отримали дипломи та книги від Всеукраїнського Об'єднання Любителів Фантастики (ВОЛФ). Переможців конкурсу нагороджував Микола Редька - найкращий художник-фантаст Європи (за версією 35-ї Європейської Науково-Фантастичної Конференції «Єврокон-2013»). Він презентував дві свої картини як призи переможцю старшої та молодшої групи. Переможців конкурсу оповідань нагородили своїми книгами Ярослав Верів, Віталій Забірко і Федір Березін. Також були нагороджені викладачі-організатори - вони отримали призи з рук Г. Л. Олді та Сімони Вілар. Книги для нагородження письменники привезли самі.
З доповідями виступили письменники і знавці фантастики: Владислав Виногоров, Федір Березін, Антон Первушин, Дмитро Барздун, Тетяна Пліхневіч і Світлана Позднякова. Відбувся диспут «Чи будуть цвісти яблуні на Марсі?» на основі матеріалів проекту «СРСР-2061» (ведучі - А. Первушин і Г. Гусаков).
В рамках фестивалю в севастопольському Інформаційному супермаркеті «Атріум», в магазині Книжкового клубу сімейного дозвілля (ККСД) і на території бази відпочинку відбулися п'ять творчих зустрічей з письменниками Симоною Вілар, Ольгою Громико і Генрі Лайон Олді, видавцями Юрієм Івановим (вид. «Шико») і Глібом Гусаковим (вид. «Сніговий Ком М»).
У програму увійшли майстер-клас зі стрільби з лука (севастопольський Клуб стрільби з лука «Одіссей») і виступ Школи ножового бою «Толпар»; дві дискотеки від Дмитра Громова і Аріти.
Ніка Батхен та Броніслава Громова провели дитячий костюмований бал-вікторину «День народження Аліси».
Відбулися презентації альманаху-фензіна «Фанданго» і фантастичного роману «Фимбулвинтер: Пленники бирюзы» (автори: Ю. Скуркіс, Є. Красносільська, О. Сілін, І. Вереснєв, М. Немитов, Ю. Лебединська), екскурсії центром міста і на меморіальний комплекс «35-й берегова батарея».
Пройшли наступні виставки: виставка малюнків «СРСР-2061»; виставка дитячих малюнків «Севастополь-2083: МАЙБУТНЄ ОЧИМА ЮНАЦТВА»; виставка-продаж картин художника Миколи Редьки; виставка-продаж робіт хендмейд.
Відбувся книжковий ярмарок від видавництв «Шико» і «Сніговий Ком М».
Оригінал запису: http://petrovitc.livejournal.com/85492.html
[Оргкомітет фестивалю «Чумацький Шлях-2013: Летючий фрегат», м. Севастополь.]
****** «СРІБНА СТРІЛА-2013». ЛАУРЕАТИ ПРЕМІЙ.
На конвенті «Срібна Стріла», який відбувся в кінці червня під Москвою в будинку художника «Сенеж» були вручені премії «Срібна Стріла». Їх володарями стали:
Найкращий дебют: Максим Дубровін: «Сыщики. Король воров».
Найкращий головний герой: Сергій Ігнатьєв: «Ловец тумана»; Северин Деміхов.
Найкращий чоловічий образ: Юлія Остапенко: «Тираны. Борджиа»; Чезаре.
Найкращий жіночий образ: Сергій Ігнатьєв: «Ловец тумана»; Жанна.
Найкращий фантастичний світ: Олександр Шакилов: «Пока драконы спят»
«Реальне» майбутнє: Едуард Катлас: «Прикладное терраформирование»
Спів-творіння (краще співавторство): Олексій Гравіцкій, Михайло Костін: «Живое и мертвое. Третья сила».
Апокаліпсис століття: Марина та Сергій Дяченки: «Армагед-дом».
За розвиток фантастики в суміжних медіа: Сергій Чекмаєв: «Бестиариум».
За розвиток фантастики в крос-медійному контексті: Проект «DiezelPunk».
[Інформація взята з сайту «Фантлаб»: http://www.fantlab.ru/award38]
Від душі вітаємо всіх лауреатів!
[Редакція «OldNews».]
******* ПІДСУМКИ 7-ГО КРИМСЬКОГО ФЕСТИВАЛЮ ФАНТАСТИКИ «ФАНДАНГО».
З 26 по 29 червня 2013 року у Феодосії пройшов сьомий кримський фестиваль фантастики - Кримкон «Фанданго».
Відкриття фестивалю відбулося у будинку-музеї Олександра Гріна. Більшість інших заходів проходило в конференц-залі пансіонату «Ай-Петрі». Відбувся ціла низка доповідей і лекцій, презентація свіжого, 19-го номеру альманаху «Фанданго», презентація роману «Смертеплаватели» Андрія Дмитрука, майстер-клас журі конкурсу фантастичних оповідань «Фаншико», екскурсія історичними місцями Феодосії - і багато іншого. Усі дні конвенту працювала креативна виставка, на якій були представлені книги видавництва «Шико», кілька випусків альманаху «Фанданго» (у тому числі раритетних), містична графіка Валерія Гаєвського і т. д.
Відбулося вручення премії імені Леоніда Панасенка за найкращий фантастичний твір гуманістичного плану. Відтепер премія вручатиметься щорічно. Першим лауреатом премії стала Рітта Козунова (Севастополь) за роман «Біла битва». (Роман розглядався на Партенітському семінарі письменників-фантастів в 2009 році в групі Г. Л. Олді та перед виданням був істотно перероблений автором.) Нагородою автору став диплом лауреата і бронзово-срібний знак «Планета Крим Леоніда Панасенка».
Більш детальну інформацію про фестиваль «Фанданго» можна подивитися тут: http://www.fantclubcrimea.info/festival-feodosia-2013.html
[Костянтин Щемелінін, м. Сімферополь.]
Від душі вітаємо Рітту КОЗУНОВУ із заслуженою премією!
[Редакція «OldNews».]
Укладачі: Дмитро Громов, Олег Ладиженський (Генрі Лайон Олді).
Технічна підтримка: Костянтин Бояндін.
Адреса редакції (E-Mail): [email protected]
З повною «підшивкою» «OldNews» можна ознайомитися в мережі Internet
за адресою: http://www.rusf.ru/oldnews/ плюс «дзеркала».
© ТМ «Другий млинець» (м. Харків), 2013 р.
Якщо ви знайшли неточність або помилку у перекладі - будь ласка, повідомте нам про це, і вона буде виправлена.
Адміністрація «Зоряної Фортеці».