ІHФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТОК УКРАЇHСЬКОЇ ФАHТАСТИКИ N 14/2012 (348)
O L D N E W S
Від 22 жовтня 2012 р.
© ТМ «Другий млинець» («Второй блин», м. Харків).
У НОМЕРІ:
_________
* Книжкові новинки
** Підсумки фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг».
*** Конкурс рецензій на нову книгу Г. Л. Олді.
**** Семінари Г. Л. Олді - потрійний відеоальбом.
* КHИЖКОВІ HОВИHКИ.
Видавництво «АЗБУКА» - «АЗБУКА-АТТІКУС» (СПб.), серія «Азбука-Фентезі»:
ОЛДІ Генрі Лайон: «Циклоп. Книга 1: Чудовиська були добрі до мене »(1-а книга нового 2-томного роману; ілюстрація на обкладинці - Володимир Бондар), 2012. *
Бук-трейлер до роману «Циклоп» можна подивитися тут: http://www.youtube.com/watch?v=IJiazgCJnZI
_______________________________________________________________________
Видавництво «АСТРЕЛЬ» (Москва):
«S.W.A.L.K.E.R. Байки з бункера» (збірка фантастичних оповідань; зміст: Микита Аверін: «Страшенно смішна казка на ніч»; Олександр Бачило: «Справжнящик»; Лев Жаков: «Зомбі за викликом»; Сергій Малицький: «Реконструкція»; Олександр Шакілов: «Трусармія»; Сергій Палій: «Два дроворуби»; Микола Желунов: «Генерал Чебурашка»; Віктор Глумов: «Таємниця творців»; Генрі Лайон Олді: «Nevermore»; Сергій Малицький: «Байки з бункера»; Андрій Гребенщиков: «Мутанти вчаться літати»; Антон Фарб, Ніна Цюрупа: «Дар свалкера»; В'ячеслав Шторм: «Тренд змінився, або Вампір, якого ніхто не хотів»; Олег Бондарев: «Зіграй в ящик, Гіле»; Роман Куликов: «Найкраще рішення»; Олександр Шакіло: «Муха на склі»; Віктор Ночкін: «Дроїд проти вампірів»; Юлія Зоніс: «Цей безсмертний»; Лев Жаков: «Люмех сточкер знову в справі»; Ігор Вардунас: «Репортаж»; Zотов: «Сутінки богів»; Андрій Левицький: «Карбон. Машина Армагеддону»; укладач - Микита Аверін), 2012.
_______________________________________________________________________
Видавництво «Шико» (Луганськ), серія «Антологія міфу»:
ІВАНИЧЕНКО Юрій: «Совок і вежа» (роман), 2012.
ЛОКХАРД Джордж: «Рік Дракона» (зміст: повісті: «Золота рибка», «У світі тварин», «Прокляті щастям», «Настане день», «...І стало світло», «Не золоте місто»; «Луска»(оповідання)), 2012. *
_______________________________________________________________________
Видавництво «Шико» (Луганськ), серія «Ігри слів»:
РОГАЧ Володимир: «Три книги про кохання» (роман, дебют), 2012.
_______________________________________________________________________
* - Видано за участю творчої майстерні «Другий млинець» (Харків)
_______________________________________________________________________
_______________________________________________________________________
Інформацію про решту новинки фантастики див на профільних сайтах видавництв, а також на сайті «Новинки фантастики в Нижньому Новгороді»: http://booknews.rusf.net/booknews/booknews.htm і в колонці з оглядом новинок фантастики на Фантлабі: http://fantlab.ru/user10072/blog
** ПІДСУМКИ ФЕСТИВАЛЮ ФАНТАСТИКИ «СУЗІР'Я АЮ-ДАГ».
Шостий кримський відкритий фестиваль фантастики «Сузір’я Аю-Даг» пройшов з 11 по 14 жовтня 2012 р. в смт Партеніт (АР Крим). Фестиваль проводився на базі лікувально-оздоровчого комплексу «Айвазовське» на березі моря.
В заходах фестивалю загалом було задіяно сто тридцять п'ять учасників з Росії, України, Швейцарії, Сербії, Латвії, Казахстану і власне Криму.
У фестивалі взяли участь письменники: Олег Ладиженський та Дмитро Громов (Г.Л.Олді, Харків), Ольга Громико (Мінськ), Оксана Панкеєва (Нікополь), Борис Георгієв (Харків), Сімона Вілар (Харків), Далія Трускіновська (Рига), Степан Вартанов (Москва), Дмитро Володихін (Москва), Ігор Мінаков (Москва), Тим Скоренко (Москва), Сергій Чекмаєв (Москва), Дмитро Федотов (Москва), Антон та Олена Первушини (С.-Петербург), Дмитро Скірюк (Перм), Юліана Лебединська (Київ), Олег Сілін (Київ), Євген Білоглазов (Донецьк), Ігор Вереснєв (Донецьк), Ярослав Вєров (Донецьк), Владислав Русанов (Донецьк), Георгій Савицький (Донецьк), Микола Степанов (Обнінськ), Юрій Іваниченко (Симферопіль), В’ячеслав Демченко (Сімферополь), Ніка Батхен (Феодосія), Анна Семіроль (Тула), Аждар Улдуз (Атирау) та інші автори.
На фестивалі були присутні представники видавництва Ексмо (Москва), «Віче» (Москва), «Сніговий Ком М» (Москва), «Шико» (Луганськ); журналів «Світ Фантастики» (Москва), «Наука і Життя» (Москва), «Дніпро» (Київ), «45 меридіан» (Сімферополь), «Феміна» (Сімферополь), а також критики, редактори, автори-початківці і просто шанувальники жанру.
В рамках фестивалю відбулись майстер-класи А. Первушина і Г.Гусакова (Ярослава Вєрова) «Мікроскопом по цвяхах, або науково-фантастична інверсія». Д.Скірюка «Магія в дзеркалі високих технологій», семінари Д.Володіхіна «Слов’янський світ: наука і культура на сто років вперед». Д.Федотова і Л.Синіциної з фантастичних оповідань «Як правильно писати НФ-оповідання», С.Чекмаєва і Д.Познякова «Інструкція Деміурга: як створювати всесвіти?», О.Первушиної «Фантастика жіночим почерком», доповіді Г.Л.Олді «Після бійки накладами не махають, або Як писати лоївку», С.Чекмаєва та Е.Брегіса «Як підкупити укладача, або чому я не потрапив до збірки», Д. Володіхіна «Російський апокаліпсис: антуражний та справжній», Л. Синіциної «Нереальна реальність, або що спільного між фотографами та фантастами», О.Первушиної «Якщо б ми були вовками», Т.Пліхневич «Ці загадкові майя. Міфи про кінець і не тільки», тренінг Далії Трускіновської «Межі діалогу», диспут Сергія Некрасова проти Ярослава Вєрова «Блиск та злиденність фантастичного припущення», інтерактивний тренінг з розвитку креативності та роботі з сюжетом Ніки Батхен.
В рамках фестивалю в севастопольському інформаційному центрі «Атріум» відбулись зустрічі Ольги Громико та Генрі Лайна Олді з читачами.
Також відбулись презентації журналу «Дніпро» (Київ), книжкових серій ВД «Ленінград» та «Альфа-Книга».
До розважальної програми входили: ранкова гімнастика під керівництвом Г.Л.Олді під девізом «Фантасти за здоровий спосіб життя», вечір гумору та сміху під керівництвом С.Бітюцького; концерти Тіма Скоренка та Дмитра Скірюка; Тіккі Шельєн, Інни Бондар та Ігора Лісова; вечірка в стилі «МЯУ», а також святковий бенкет з олдьовою дискотекою (DJ Дмитро Громов).
Для маленьких учасників фестивалю під керівництвом Броніслави Громової була організована окрема культурно-розважальна програма.
Відбулась фотовиставка робіт Людмили Синіциної «По ту сторону...», виставка фантастичного живопису Миколи Редьки та виставка рукоділля з обміном досвідом по хенд-мейду «Фантастику ми робимо руками».
Від спонсору фестивалю видавництва ЕКСМО кожен учасник отримав екземпляр збірки «Справжня Фантастика – 2012» з оповіданнями переможців семінарів та майстер-класів минулорічного фестивалю.
Від спонсору фестивалю видавництва «Віче» нинішні переможці конкурсу фант.оповідання «Конспірологічна утопія» отримали захоплюючи науково-популярні книги.
Від Генерального спонсору фестивалю видавництва «Сніговий Ком М» переможці літературних майстер-класів отримали комплект книг видавництва.
ЛАУРЕАТИ ПРЕМІЙ ФЕСТИВАЛЮ
Премії фестивалю, що вручаються журі професіоналів
1. Премія ім. О.Гріна «Золотий ланцюг» за найкращий твір 2011 року в царині НФ, фентезі, літературної містики та літературної казки, а також романтичної літератури – Анна та Олег Семіроль за роман «Півкроку до неба».
2. Премія Л.Козинець «Фіолетовий Кристал» за найкраще відображення теми Криму у 2011 році – В’ячеслав Демченко за роман «ГадЪ».
3. Премія «Та що біжить хвилями» за найкращий жіночий образ у фантастичному творі 2011 року – Тім Скоренко за образ Майї в романі «Закони прикладної евтаназії».
Крім того, премія «Та що біжить хвилями» за найкращий жіночий образ у фантастичному творі 2009 року за образ Ніккі в романі «Астровітянка» була вручена письменнику Ніку Горькавому, який приїхав цього року із США.
Премії, що вручаються голосуванням учасників фестивалю
Премії «Сузір'я Великої Ведмедиці» та «Сузір'я Малої Ведмедиці», що засновані спільно ГО «Сузір’я Аю-Даг» та ММВ СП Росії за участі Продюсерського центру Олександра Гриценка. Голосування по преміях супроводжувалось дегустацією справжньої кави з астероїду Церера від спонсору фестивалю Ігоря Гринчевського.
Дипломанти премії «Сузір'я Малої Ведмедиці»:
Диплом за третє місце - Борис Георгієв, роман «Даліла-Web»
Диплом за друге місце - Владислав Русанов, роман «Отрок московський»
Лауреат премії «Сузір'я Малої Ведмедиці» фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг» та ММВ СП Росії: Ярослав Вєров, роман «Двійники»
Дипломанти премії «Сузір'я Великої Ведмедиці»:
Диплом за третє місце - Марина та Сергій Дяченки, роман «Стократ»
Диплом за друге місце - Олександр Громов «Загата з піску»
Лауреат премії «Сузір'я Великої Ведмедиці» фестивалю фантастики «Сузір'я Аю-Даг» та ММВ СП Росії: Генрі Лайон Олді за дилогію «Онук Персея»
Примітка: йдучи назустріч проханню Г.Л. Олді, Оргкомітет фестивалю прийняв рішення змінити положення про премію: з цього року премія «Сузір'я Великої Ведмедиці» може бути вручена не більше двох разів одному автору. Відповідно, твори Г.Л. Олді надалі на премію номінуватися не будуть.
Переможці майстер-класів та конкурсів
Перший диплом майстер-класу А. Первушина та Г. Гусакова (Ярослава Вєрова) - Микола Немитов за оповідання «Старий добрий мотлох»
Другий диплом майстер-класу А. Первушина та Г. Гусакова (Ярослава Вєрова) - Павло Шейнін за оповідання «Наноботи Мрощака»
Перший диплом майстер-класу Д. Скірюка - Микола Немитов за оповідання «Коли Нінту в долоні грюкне»
Другий диплом майстер-класу Д. Скірюка - Ярослав Кудлач за оповідання «Основа основ»
Перший диплом семінару Д. Володіхіна (за підсумками конкурсу Футур-есе «Слов'янський світ: наука і культура на сто років вперед») і премія ім. М. Данилевського - Тетяна Безпалова за есе «Безсоромні роздуми про людину майбутнього»
Другий диплом семінару Д. Володіхіна і премія ім. М. Данилевського - Дарина Родіонова за есе «Крок назад»
Премія ім. М. Данилевського - Ігор Грінчевського за есе «Росія через тридцять років».
Дипломи семінару НФ-оповідання Д. Федотова і Л. Синіцин «Великі проблеми малої форми» (за підсумками інтернет-конкурсу фантастичного оповідання «Конспірологічна утопія»):
Андрій Бочаров, Світлана Колесник за оповідання «П'ять хвилин ... і ні секундою більше»
Ярослав Кудлач за оповідання «Баракудра нападає зліва»
Ігор Вереснев за оповідання «Алергія»
І.А. Даль за оповідання «Квітковий самурай»
Тетяна Томах за оповідання «Іо, мій Іо»
Майк Гелпрін за оповідання «Першоквітневий жарт»
Олег Бистров за оповідання «Жива мертва вода»
Оповідання переможців майстер-класів та конкурсів будуть опубліковані у підсумковому збірнику фестивалю «Справжня фантастика» - 2013. Крім того, оповідання Т. Томах уже опубліковане в № 10, 2012 р. журналу «Наука і Життя». Ще ряд авторів додатково заохочені публікаціями та преміями від журналу «Наука і Життя».
Крім того, на фестивалі вручені такі премії:
Спеціальною премією громадської організації «Сузір'я Аю-Даг» «Герой фендому» за самовіддану і безкорисливий внесок у справу розвитку фантастики нагороджений Сергій Чекмаєв;
Премією «Петраедр» нагороджений Г. Л. Олді за оповідання «Хоанга», опублікований у збірці серії «Петраедр» (Санкт-Петербург)
[Гліб Гусаков]Від душі вітаємо всіх переможців та лауреатів!
[Редакція «OldNews».]*** КОНКУРС РЕЦЕНЗІЙ НА НОВУ КНИГУ Г. Л. ОЛДІ.
Мережа книгарень «Буквоїд» та ВГ «Азбука-Аттікус» оголошують конкурс рецензій на книгу Г. Л. Олді «Циклоп. Книга 1: Чудовиська були добрі до мене».
Конкурс проводиться з 17 жовтня по 15 листопада. Для участі у конкурсі необхідно написати рецензію на першу книгу дилогії «Циклоп. Чудовиська були добрі до мене», мінімальний обсяг рецензії - 500 символів. Свою рецензію ви можете надіслати на електронну адресу: [email protected]
Рецензія переможця буде опублікована на сторінці видавництва «Азбука» і на сторінці «Буквоїда» ВКонтакті. Видавництво визначає авторів найкращих рецензій та оголошує про результати 16 листопада. Кращому рецензенту призом видавництво надає другу книгу дилогії «Циклоп» - «Циклоп. Книга 2: Король каменів» з ексклюзивним поздоровленням від авторів.
[Мережа книжкових магазинів «Буквоїд» - ВГ «Азбука-Аттікус».]**** СЕМІНАРИ Г. Л. ОЛДІ - ПОТРІЙНИЙ ВІДЕОАЛЬБОМ.
Вийшов у світ комплект з трьох DVD-дисків: «Семінари Г. Л. Олді».
Склад: відеозаписи одинадцяти семінарів Д. Громова та О. Ладиженського (2005-2011 р.р.). Наша щира подяка видавцеві - чудесній Олені Глущенко! Комплект незабаром буде доступний для замовлення на авторському сайті-магазині «Світ Олді»: http://www.oldieworld.com/ Зараз сайт працює в тестовому режимі, готуючись до відкриття.
Зміст потрійного альбому:
ДИСК 1: «Припустимо, що ти - прибулець жукоокий...» (14 вересня 2007 р.) «Десять спокус досвідченого публіканта» (12 вересня 2008 р.) «Вірю - не вірю, або достовірність, як її немає...» (18 вересня 2009 р.)
ДИСК 2 (спільно з А. Валентиновим): «Кінець - справі вінець!» (13 вересня 2008 р.) «Мужність похвали» (19 вересня 2009 р.) «Будь-який гасконець з дитинства академік...» (18 вересня 2010 р.)
ДИСК 3: «Я б в Стругацькі пішов...» (17 вересня 2010 р.) «Сценічність образу, або як оживити персонаж» (жовтень 2010 р. ) «Я б кулаком гармонію повірив...» (16 вересня 2011 р.) «Вічні пісні про головне, або Фанти для Фена» (вересень 2005 р.) «Про бідний роман замовте слово» (вересень 2006 р.).
[Дмитро Громов, Олег Ладиженський; м. Харків.]ATTENTION!!! ВHИМАHИЕ!!! УВАГА!!!
_________________________________
* Свіжий випуск «OldNews» завжди можна знайти в мережі на харківському сайті фестивалю фантастики «Зоряний Міст» за адресою:
http://www.star-bridge.org/?section=news
Ще не вмерла Україна! (С) Гімн України.
Укладачі: Дмитро Громов, Олег Ладиженський (Генрі Лайон Олді).
Технічна підтримка: Костянтин Бояндін.
Адреса редакції (E-Mail): [email protected]
З повною «підшивкою» «OldNews» можна ознайомитися в мережі Internet
за адресою: http://www.rusf.ru/oldnews/ плюс «дзеркала».
© ТМ «Другий млинець» (м. Харків), 2012 р.
Якщо ви знайшли неточність або помилку у перекладі - будь ласка, повідомте нам про це, і вона буде виправлена.
Адміністрація «Зоряної Фортеці».