ІHФОРМАЦІЙНИЙ ЛИСТОК УКРАЇHСЬКОЇ ФАHТАСТИКИ N 10/2011 (324)
O L D N E W S
Від 23 червня 2011 р.
(С) ТМ «Другий млинець» («Второй блин», м. Харків).
(C) ВОЛФ, Україна.
У HОМЕРІ:
_________
* Підсумки «Єврокону-2011».
** Лауреати «АБС-премії» 2011 року.
*** Підсумки «Срібної стріли-2011».
**** Книжкові новинки.
***** З-під пера. Контракти. Готується до видання.
****** «Романи» семінар фантастики в Партеніті: плоди.
******* Літературна премія «Дебют»: нові правила.
******** Нові номери журналів та альманахів.
********* Пам'ять.
* ПІДСУМКИ «ЄВРОКОНУ-2011».
З 17 по 19 червня в місті Стокгольм (Швеція) пройшов тридцять третій європейський конвент наукової фантастики «Eurocon-2011». Лауреатами премій «Єврокону-2011» стали:
Hall of Fame. Best Author / Зал слави. Найкращий письменник: Аластер Рейнольдс (Alastair Reynolds) (UK).
Hall of Fame. Best Translator / Зал слави. Найкращий перекладач: Attila Nemeth (Galaktika magazine, Угорщина).
Hall of Fame. Best Promoter / Зал слави. Найкращий промоутер: Олег Колесніков (Росія); Louis Savy (Велика Британія).
Hall of Fame. Best Magazine / Зал слави. Найкращий журнал: Ubiq (Хорватія); Web site: http://fantlab.ru
Hall of Fame. Best Publisher / Зал слави. Найкращий видавець: «Леніздат» («Lenizdat», Росія).
Hall of Fame. Best Artist / Зал слави. Найкращий художник: David Hardy (UK).
Hall of Fame. Best Author of Performance / Зал слави. Найкращий фільм / постановка: Aniara (the 2010 version, Laes Rudolfsson, Швеція).
Hall of Fame. Best Fanzine / Зал слави. Найкращий фензін: «Parsek» (Хорватія).
Encouragement Awards / Найкращий дебют: Маріам Петросян (Вірменія), Марія Ряполова (Україна); Тім Скоренко (Білорусь); Jan Polacek (Чехія); Hannu Rajaniemi (Фінляндія); Michal Jedinak (Словаччина);Аkos Kovасs (Угорщина); Stefana Czeller (Румунія).
Honorary Award for European Grand Master / Почесна нагорода Єврокону «Гранд Майстер»: Sam J. Lundwall (Швеція).
Spirt of Dedication / Дух вірності: Ivan Mavrovic (Хорватія);
Honorary Award / Почесна нагорода: Vlado Risa (Чехія); Світлана Бондаренко (Україна).
«Єврокон» 2012 р. пройде в місті Загреб (Хорватія) 27-29 квітня 2012
«Єврокон» 2013 пройде в місті Києві (Україні) в квітні 2013
[Інформація взята з сайту «Фантлабі»: http://www.fantlab.ru/award30]Щиро вітаємо всіх переможців і лауреатів!
[Редакція «OldNews».]** ЛАУРЕАТИ «АБС-ПРЕМІЇ» 2011 РОКУ.
Тринадцята церемонія нагородження лауреатів «АБС-премії» відбулася в Санкт-Петербурзі, в Центрі Сучасної Літератури і Книги, 21 червня 2011 року. Лауреати премії 2011:
Художній твір: В'ячеслав Рибаков: «Се, творю».
Критика і публіцистика: Геннадій Прашкевич: «Герберт Уеллс».
[Інформація взята з сайту «Фантлабі»: http://www.fantlab.ru/award13]Щиро вітаємо лауреатів!
[Редакція «OldNews».]*** ПІДСУМКИ «СРІБНОЇ СТРІЛИ-2011».
C 3 по 5 червня 2011 року в яхт-клубі «Новий берег» (7 км від Москви) на березі Пироговського водосховища, пройшов четвертий московський фестиваль фантастики «Срібна стріла». Лауреатами премій фестивалю стали:
Кращий дебют: Карина Шаїнян: «Довгий шлях на Біміні».
Кращий головний герой: Регіна ван Фрассен (Г. Л. Олді, роман-трилогія «Urbi et Orbi, або Місту й світу»).
Кращий чоловічий образ: Трікс (Сергій Лук'яненко, роман «Непоседа»).
Кращий жіночий образ: Риска (Ольга Громико, роман-дилогія «Рік Щура»).
Кращий фантастичний світ: Вадим Панов, «Останній адмірал Заграти».
Со-творіння (краще співавторство): Василь Мельник, Юрій Бурносов: «Залізний доктор».
«Наші в космосі»: Антон Первушин: «Зірка».
Конкурсних справ майстер: Алекс де Клемеш'є.
Премія від iworker (Робочий настрій): Леонід Каганов: «Лєна Сквоттер і Парагон відплати».
Премія від газети «Солідарність» (Реальне майбутнє) цього року не вручалася.
[Інформація взята з Живого Журналу Алекса де Клемеш'є: http://alexdeklemeshie.livejournal.com]Від душі вітаємо всіх лауреатів!
[Редакція «OldNews».]**** КHІЖКОВІ HОВИHКИ.
Видавництво «ЕКСМО» (Москва), серія «Легенди»:
ОЛДІ Генрі Лайон: «Пісні Петера Сьлядека» (роман у 12-і новелах, перевидання),
2011 .*
_______________________________________________________________________
* - Видано за участю творчої майстерні «Другий млинець» (Харків)
_______________________________________________________________________
Інформацію про решту новинки фантастики див. на профільних сайтах видавництв, а також на сайті «Новинки фантастики в Нижньому Новгороді»: http://booknews.rusf.net/booknews/booknews.htm
і в колонці з оглядом новинок фантастики на Фантлабі: http://fantlab.ru/user10072/blog
***** З-ПІД ПЕРА. КОНТРАКТИ. ГОТУЄТЬСЯ ДО ВИДАННЯ.
Генрі Лайон ОЛДІ передав(ли) в московське видавництво «ЕКСМО» першу книгу свого нового роману «ОНУК ПЕРСЕЯ». Перша книга роману має назву «МІЙ ДІДУСЬ - ВИНИЩУВАЧ» і планується до виходу в серії «Стріла часу. Світи Г. Л. Олді» в кінці серпня - початку вересня 2011 р. У даний час автори працюють над другою, заключною книгою роману, яка буде мати назву «СИН КУЛЬГАВОГО АЛКЕЯ».
[Дмитро Громов, Олег Ладиженський (Харків) - видавництво «ЕКСМО» (Москва).]****** «РОМАННИЙ» СЕМІНАР ФАНТАСТИКИ У ПАРТЕНІТІ: ПЛОДИ.
Підписано договір між видавництвом «Екслібрис» (Москва) і Наталією Єгоровою та Сергієм Байтеряковим на видання роману «Остракон, або Контора пана Адамова».
У книги є шанс вийти у вересні 2011 р. Роман розглядався на Партенітському семінарі в 2010-му році (група Г. Л. Олді).
Роман Анни та Олега Семіролів «Півкроку до неба» планується до виходу в новій серії «Місту й міфу» видавництв «АСТ» і «Астрель» в 2011 р. Роман розглядався на Партенітському семінарі в 2010-му році (група Г. Л. Олді).
Тім Скоренко, чий роман «Сад Ієроніма Босха» розглядався на Партенітському семінарі в 2010-му році (група Андрія Валентинова), став лауреатом премії «Єврокону-2011» в номінації «Кращий дебют». Роман «Сад Ієроніма Босха» був опублікований видавництвом «Сніговий Ком М» і отримав премію Бориса Стругацького «Бронзовий Равлик».
[Оргкомітет і майстри Партенітського семінару.]******* ЛІТЕРАТУРНА ПРЕМІЯ «ДЕБЮТ»: НОВІ ПРАВИЛА.
Прес-конференція Незалежної літературної премії «Дебют».
ПРЕС-РЕЛІЗ:
У 2011 році конкурс здобуття літературної премії «Дебют» відбувається за наступними номінаціями: «Велика проза», «Мала проза», «Поезія», «Драматургія», «Есеїстика», «Фантастика».
Журі конкурсу на здобуття літературної премії «Дебют» 2011 року: Микола КОЛЯДА (Голова журі), Марія АРБАТОВА, Андрій АСТВАЦАТУРОВ, Олег ДИВОВ, Вадим МЄСЯЦ, Сергій НІКОЛАЄВИЧ (члени журі).
У прес-конференції також брали участь: Андрій Скоч (автор ідеї та засновник премії «Дебют», керівник Гуманітарного фонду «Покоління»), Ольга Славникова (Координатор премії).
*
ГОЛОВНА НОВИНА 2011 РОКУ. Керівник премії Андрій Скоч прийняв рішення підвищити у 2011 році вік конкурсантів. Тепер у конкурсі беруть участь автори не старше 35 років, які пишуть російською мовою. Цей крок зумовлений, насамперед, прагненням Андрія Скоча вести діалог з «дебютантами» на новому рівні. На думку керівника премії, молода література повинна бути представлена кращим, що створили «дебютанти» за роки існування премії. Підвищення віку конкурсантів пов'язано і з вимогами Міжнародної програми. «Дебют» представляє молоду російську літературу на основних світових мовах. Одне із завдань Міжнародної програми - зацікавити закордонні видавництва російською літературою «покоління Дебют».
Видавництва хочуть укладати контракти з тими письменниками, у яких в активі є не тільки перші спроби, а й готові книги. Положення премії «Дебют» не виключає для письменника можливості ставати лауреатом повторно. Однак при інших рівних перевага буде віддаватися новим іменам.
*
МІЖНАРОДНА ПРОГРАМА. З початку 2011 року Гуманітарний фонд Андрія Скоча «ПОКОЛІННЯ» випустив уже чотири книжки програми на іноземних мовах: «El segundo circulo» (іспанською мовою, видавництво La Otra Orilla); «Das schonste Proletariat der Welt» (німецькою мовою, видавництво Suhrkamp Verlag), «Mendeleev Rock» (Англійською мовою, видавництво Glas), «Ecrire la vie» (французькою мовою, видавництво Glas). Готується до виходу в світ нова книга китайською мовою (Найбільше видавництво КНДР «Народна література»). Готуються переклади нових книг на англійською, італійською, шведською, французькою та іншими мовами.
Презентації «Дебюту» пройшли в Парижі, на фестивалі RussenKo, в Бордо, Діжоні, Греноблі та інших містах Франції; на Лондонському міжнародному книжковому ярмарку; в семи містах Німеччини та Австрії; в Нью-Йорку, на книжковому ярмарку Book Expo America; на книжковому ярмарку в Мадриді і у великих книжкових магазинах Мадрида і Барселони. Можна впевнено говорити про особливий інтерес закордонних читачів і журналістів саме до молодого покоління російських письменників, від якого чекають яскраву літературу і нового слова про сьогодення Росії.
*
Сайт премії «ДЕБЮТ» (http://www.pokolenie-debut.ru/) відкриває англомовну версію, де будуть розміщені матеріали про проект, про Гуманітарний фонд Андрія Скоча «Покоління». Версія призначена для інформування і контактів з читачами і партнерами, для більш ефективного просування молодої російської літератури на зарубіжні книжкові ринки.
*
Висловлюємо сердечну подяку всім перекладачам, які працювали і працюють над книгами «дебютантів», а також директору Міжнародної програми Наталії Перовій, яка не тільки провела величезну роботу з видання та просування книг, а й переклала всі матеріали для англомовної версії сайту.
*
Роботи на конкурс 2011 приймаються з 15 червня по 20 вересня за електронною адресою [email protected] і на поштову адресу: Росія, 111141, м. Москва, Зелений проспект 5/12, будівля 2.
«Довгий список» премії буде оголошений на початку жовтня. Оголошення «короткого списку» відбудеться в середині листопада; урочиста церемонія нагородження лауреатів - в першій декаді грудня.
E-mail: [email protected]
Сайти: http://www.mydebut.ru
http://www.pokolenie-debut.ru/
[Джерело: http://www.mydebut.ru/news/index.phtml?id=71]******** HОВІ HОМЕРИ ЖУРHАЛІВ І АЛЬМАНАХІВ.
Вийшов у світ 7-й (липневий) номер журналу «Полудень. XXI століття» за 2011 р. Зміст номера:
КОЛОНКА ЧЕРГОВОГО ЗА НОМЕРОМ. Самуїл Лур'є.
ІСТОРІЇ, ОБЛИЧЧЯ, ФАНТАЗІЇ: Андрій Ізмайлов: «ГРА В ЯЩИК» (Let's imagine); Костянтин Ситников: «П'ЯТДЕСЯТ ДВА, АБО ВСЕ ЖИТТЯ ПЕРСИВАЛЯ ТИСА В ОДНОМУ ОПОВІДАННІ», оповідання; Кусчуй Непома: «ТУНЕЛЬ», оповідання; Наталія Землянська: «РИБ'ЯЧИЙ БОГ», оповідання; Володимир Голубєв: «БЗИК», оповідання; Олена Кушнір: «КАЗКА ПРО ГРАФОМАНІВ», оповідання.
ОСОБИСТОСТІ, ІДЕЇ, ДУМКИ: Станіслав Безкоровайний: «ПРО ПРОСТІР ПЕРЕДБАЧЕННЯ»; Володимир «Василід-2» Васильєв: «РЕКВІЄМ ЗА ЧИТАЧЕМ».
ІНФОРМАТОРІЙ: «Інтерпрескон-2011».
НАШІ АВТОРИ.
[Микола Романецький, СПб.]********* ПАМ'ЯТЬ.
20 червня у Єкатеринбурзі помер Сергій Олександрович Другаль (1927-2011).
ATTENTION!!! ВHИМАHИЕ!!! УВАГА!!!
_________________________________
* Свіжий випуск «OldNews» завжди можна знайти в мережі на харківському сайті фестивалю фантастики «Зоряний Міст» за адресою:
http://www.star-bridge.org/?section=news
Ще не вмерла Україна! (С) Гімн України.
Укладачі: Дмитро Громов, Олег Ладиженський (Генрі Лайон Олді).
Технічна підтримка: Костянтин Бояндін.
Адреса редакції (E-Mail): [email protected]
З повною «підшивкою» «OldNews» можна ознайомитися в мережі Internet
за адресою: http://www.rusf.ru/oldnews/ плюс «дзеркала».
(С) ТМ «Другий млинець» (м. Харків), 2011 р.
Якщо ви знайшли неточність або помилку у перекладі - будь ласка, повідомте нам про це, і вона буде виправлена.
Адміністрація «Зоряної Фортеці».