Мені випала нагода побувати в Києві 28 - 29 травня, та й не просто так, задля розваги на день міста, а із користю для власного розвитку. Отже, по порядку.
Майстер-клас і засідання КЛФ "Портал".
Це мій перший досвід такого плану. І взагалі, на 33-му році життя дуже вже багато чого у мене вперше ))
Було надзвичайно цікаво зустрітись із авторами Фортеці і отримати поради від Майстра - Марії Галіної, яка проводила майстер-клас. Особливо цікаво було почути думки колег - бо ж вони перші читачі, на основі їхніх відгуків можна було сформувати і власне бачення, як сприймається твій твір. Особисто для себе я відмітила декілька слушних зауважень - перш за все, недоліки у зображенні героя.
Те, що не читається вік (а радше, бачиться, що ГГ років 30) - то дуже недобре. Мабуть, я настільки намагалася зідентифікуватися із ГГ, що мені він сприймався ізсередини цілком природньо, та насправді все виявилося не настільки прозоро. Щодо приналежності його до конкретної війни, країни - я взагалі прагнула знівелювати ту приналежність, щоб, дійсно, показати, що те неприйняття війни може торкатись будь-кого. Та виявилося, що знівелювала персонажа
Слушне і дуже корисне заувадення щодо внутрішнього конфлікту у творі. Згідна, тепер бачу, що він не прописаний. Насправді конфлікт оповідання - то внутрішній конфлікт героя. Учасника війни, який дійшов до неприйняття самої суті війни. Ось і залишилась від конфлікту лише замальовка. Думаю, ще над ним попрацюю.
Дивно було, твір "Сніги Олімпу" отримав найвищу відзнаку Майстра. Повторю думки моїх колег, котрі вже висловлювались у спільноті starfort : те, що сприймалося за недоліки, виявилося його перевагами. Що зайвий раз мусило б мене навчити дивитися глибше. Як сказала пані Галіна - у тексті не було жодної помилки із точки зору фізики, наприклад. А це, справді, неабищо.
Хотілося б більше почути про "Круговерть Часу" - воно було у моєму топі, я не знайшла там недоліків, та й не шукала, в принципі. Це було саме те, моє, що читається із захватом Як на мене, Олексій використав найвдаліший і найефектніший прийом сюжету -- закільцював початок і кінець, минуле і майбутнє, та ще й до міфології прив'язав. Респект!
"О'болоньський екстрим" для мене залишився дещо непереконливим. І навіть не прив'язка його фантастичної складової, а сама ідея занепаду світу завдяки впровадженню Болонської системи освіти. Можливо, він для мене так і залишився памфлетом, хоча, безумовно, цікавим і глибоким.
"Резервація" особисто у мене не викликала стільки запитань, як у Майстра. Це оповідання було у моєму топі. У закінченні його вчувався розвиток: мені малювалося щось на кшталт розвінчування секстантського лідера, коли він зустрінеться із жертвою власного заклання у публічному домі, котрий він таємно від своїх "братів" відвідує. Якщо ж модифікувати горбаня у ангела, твір отримає ще більшої експресії. А от по деталям, справді, були помічені речі, які я не зауважила, або, можливо, підсвідомо якось вирішила.
"Уйгурстанська історія" особисто мені не видалася такою вже й рівною, так би мовити. Принаймні, мені здалося, що автор має не набагато ціліснішу картину змальованого світу, аніж подає читачам. Хоча, можливо я й помиляюся.
"Вийти з дому" теж було у моєму топі. Це той випадок, коли сподобалась головна ідея попри всі недоліки тексту. А вони, безумовно, там є, і навіть без зауважень пані Галіної цілком помітні. Просто навіть у науково-фантастичній реальності хочеться чудесного і трепетно живого.
Надзвичайно цікавими виявилися і тематичні доповіді учасників КЛФ "Портал", особливо про "романтичне" і "неоромантичне" коріння фантастики і музична лекція гурту "Нова Радість".
Загалом, дуже сподобалось. Прагнутиму потрапити і на майбутній майстер-клас - цей досвід дуже корисний. Декілька фото можна побачити тут.
Коментарів: 1 RSS
1Олексій Тимошенко02-06-2011 21:43
додам, що мені сподобалася доповідь Назаренка про зарубіжну фантастику, у нього взагалі гарний стиль (ну, так мені здалося), бо читав його книгу про Дяченків та їх творчість. Сила!
ПРо проекти не дуже, бо не люблю проектів, а про романтичне хотілося почути більше.