Про книжку розповідає Анастасія Куликова
Урбанізація та супутні їй процеси пришвидшують зникнення багатьох видів флори та фауни Світу. В Україні до цих причин додалася війна, яка випалює та отруює все, чого торкається. Це проблема і сучасності, і майбутнього. Тому варто говорити про неї не лише мовою статистики, а й крізь призму казки. Щоб найменші читачі дізнавались більше про світ довкола, розуміли як важливо досліджувати його, цінувати та захищати найвразливіших.
Навколо ідеї «Чароцвіту» об’єдналися вісімнадцять авторів: Оксана Глуська, Юлія Черевань, Наталія П‘єх (Войтюк), Марія Солтис-Смирнова, Тетяна Іваніцька, Ганна Мельник, Яна-Марія Кушнєрова, Олена Скуловатова, Ніна Ягоджинська, Ганна Должек, Світлана Вертола, Анастасія Куликова, Ганна Багінська, Світлана Тодер, Дмитро Тодер, Світлана Аман, Ліра Воропаєва, Вікторія Габлюк. Кожен обрав собі героя до душі та розповів про нього історію. А чарівниця Марія Живкова створила до них ілюстрації.
Найчастіше в книзі згадуються квіти. Також є трави, дерева та «тимчасово безіменний Кущик». Казки різняться стилем: динамічні, сповнені пригод або більше схожі на легенди. Говорять вони не лише про необхідність берегти природу, а й про вміння дружити, долати заздрість й пихатість, допомагати слабшим та цінувати власне коріння.
На форзаці є лабіринт для мандрів й перевірки своєї уважності — якої рослинки на ньому бракує? Останні дві сторінки для творчості. Тут можна записати власну казку про рослину, яка сподобалась і намалювати до неї ілюстрацію.
«Одного весняного дня затишна галявина ходором заходила від бахкання та гучних голосів. Долиною розійшовся густий сірий дим. З лісу неподалік випурхнули дві качки. Птахи стрімголов спустилися в низину до потічка. Їхні серця калатали так швидко й голосно, що навіть осокові стеблинки затремтіли разом із ними. На галявину вийшли люди з рушницями.
— Рятуйте, будь ласка! — прошепотів крижень. Його кольорове пір’я та жовтий дзьоб майоріли серед трави, щомиті загрожуючи видати сховок.
— Сплітаймося, — зашелестіли між собою осокові зарості. Вони потягнулися стеблинами кущик до кущика й утворили справжню трав’яну печеру, де надійно сховалися качки. А мисливцям заплели пастки. Один попався й гепнувся так, що аж чобота загубив. Так в одному й пошкандибав геть.
Птахи облаштували на галявині гніздо. Влітку з нього вибралося десять каченят…».
«Осокові мандри, або у кожного своя швидкість»
А. Куликова
Анастасія Куликова - українська письменниця. Народилася у Нікополі. Авторка оповідань у численних збірках.
- 112 сторінок емоцій та користі
- тверда палітурка
- крейдований папір
- кольорові ілюстрації
- видавництво-друкарня "Твори"
Замовити книжку можна безпосередньо у авторів
Анастасія Куликова Олена Скуловатова