У видавництві «Академія» наприкінці травня побачила світ книжка Олени Терещенко «Громовий амулет» – підліткове фентезі про подорожі в часі. Від перемоги рукопису «Скарб вікінгів» на «Коронації слова» до виходу книги «Громовий амулет» минуло понад п’ять років. За цей час, повість змінила не лише назву, а й видавця, аби нарешті таки побачити світ. Про книжку розповідає сама Олена.
Мабуть, про фантастичний твір не можна казати, що він заснований на реальних подіях. Але принаймні, місце дії «Громового амулету» – цілком конкретне. Це – мальовниче село Шестовиця, розташоване на правому березі Десни за пів години їзди від Чернігова.
Тисячу років тому тут неподалік знаходилося укріплене поселення, засноване скандинавськими вояками, що прибували на службу до київського князя. Укріплений град відігравав роль своєрідної прикордонної застави або митного посту. Тут збирали податок із купців, які прямували до Києва. Розташовувалося поселення в урочищі Коровель, що в перекладі означає «долина, поросла кущами».
Археологічні розкопки поблизу Шестовиці почалися ще у 20-х роках минулого століття. За цей час виявили безліч цікавих знахідок: розкопали кургани, житла, з’ясували у якому місці знаходилася пристань.
У 2006 р. археологи, досліджуючи курган молодого знатного скандинавського воїна, знайшли пишний одяг, зброю, окуті сріблом ритони (роги для пиття), а також скляні жіночі прикраси. Фантастична історія цих скарбів, якою вона могла б бути, і описується книзі.
Упродовж десяти років у Шестовиці проходив Міжнародний фестиваль слов’яно-варязької культури — «Коровель». Це яскраве дійство і справді на кілька днів переносило гостей та учасників у давнє минуле. Тож, можливо, події описані в книзі «Громовий амулет» не такі й фантастичні?
««Я повернулася й заціпеніла. Покійник, що, як ми бачили, сидів, склавши руки на колінах, тепер випростався й дивився просто на нас. А руки... руки його РУХАЛИСЯ, ніби намацуючи при боці примарного меча. Мої ноги враз приросли до землі, я не могла зробити і кроку, як у нічному кошмарі. Тільки тепер весь цей жах відбувався наяву. Озирнулася на Сашка і чи не вперше побачила на його обличчі безпорадність. Він не зводив очей з Арнора. А той,
немов у сповільненій зйомці, почав підводитися з місця. Ось він уже стоїть на повний зріст, озираючись навкруги».
Олена Терещенко «Громовий амулет»
Олена Терещенко - українська письменниця, за фахом – історик. Пише твори ля дітей та дорослих переважно в жанрі фентезі та історико-пригодницької літератури. Зараз працює в центральній міській бібліотеці ім. М.М. Коцюбинського (м. Чернігів), де відповідає за організацію масових заходів та зв’язки зі ЗМІ. Курує літературні проєкти для дітей та молоді, які діють на базі бібліотеки. Засновниця Чернігівського Клубу любителів фантастики.
Бог Тор заявив, що знахідка ця незвичайна: амулет сам вибрав Святославу, і тепер від неї залежить не лише сучасність, а й минуле.
Усвідомлюючи необхідність рятувати світ, Святослава та її товариш Сашко вирушають у найнебезпечнішу у своєму житті подорож крізь час.
Вони потрапляють в обставини, коли вікінги — вихідці зі Скандинавії — перебували на службі в київських князів.
Там доводиться долати численні випробування: старий чаклун відправляє їх за скарбом, що дарує владу над людьми; вони дивом рятуються від агресивного мерця і переживають безліч інших небезпечних пригод.
А найбільшою несподіванкою для них стає усвідомлення, що силу і владу дають не чари, не коштовності й не могутня зброя…