Текст оповідання знятий на прохання автора.
Текст оповідання знятий на прохання автора.
Проєкт «Зоряна Фортеця» існує з 2008 року. Ми прагнемо формувати творче літературне середовище, що сприятиме появі нових імен та ідей в українській фантастиці. Зміцнюємо зв'язки між авторами, які працюють у жанрі фантастики, та читачами, підтримуємо прагнення молодих авторів вчитатися та розвивати свої літературні навички. Проводимо конкурси та різноманітні культурні й освітні події.
Коментарів: 9 RSS
1Нікетамід30-11-2020 10:49
Я не є цільовою аудиторією цього твору, тому сюжет - не буду коментувати.
Але суто технічно можу лише похвалити: спокійно, впевнено і гармонійно викладений текст.
2Ольга01-12-2020 11:25
Мен сподобався сюжет, бо я емпат! Авторе, так "солона", чи "солодка" карамель? Я не великий професіонал, але чи відноситься це оповідання до жанру фантастики?
3Автор01-12-2020 12:14
Дякую за відгуки.
Солона. Такий десерт дійсно є і, мені особисто, дуже подобається.
Фантастика в своєму загальному значенні - це не тільки подорожі в космосі і магічні заклинання. Вікіпедія каже: "Основною ознакою фантастики є наявність у творі фантастичного допущення — фактора, який невідомий або неможливий у реальному світі." У моєму творі це допущення існування в людей надприродних здібностей таких як справжня емпатія та телепатія. А також в оповіданні я пробую пояснити в чому різниця між "фантастичною" і тією, яка нам звична.
4Автор01-12-2020 23:19
Капець. Тільки щойно зрозуміла, що ворд виправив "солону" на "солодку". Всюди має бути "солона".
Дякую, що зауважили.
5Олександр02-12-2020 00:20
Цікаво. Затягує і не відпускає до самого фіналу. Трішки недоредагований текст (місцями). Нестиковка по Оксані - та дзвонила мамі, коли її не відпускали, а насправді - син живе з батьком в іншому місті - брехня аж занадто майстерна... Про карамель - то, вже бачу, підказали.
З Костею не можу погодитись - чужі думки (точніше - будь-яку сторонню інформацію) можна не тільки бачити (візуалізувати), але й (залежно від особливостей емпата), окремо - чути, відчувати і, навіть, відразу усвідомлювати. Хоча Костя міг про це і не знати.
6Автор02-12-2020 11:24
На жаль, Оксана - це збірний образ кількох реальних людей. І, на жаль, з досвіду знаю, що є люди, які дійсно так майстерно брешуть і маніпулюють емоціями інших.
Тільки думки - це вже телепатія, а не емпатія). Це трошки різні, хоча взаємопов’язані поняття. Все правильно. Костя цього і не заперечував. Він говорив про те, що в більшості випадків (але не у всіх) думки - це саме візуальні образи. Зустрічала визначення думки, як свідоме ментальне (розумове) проектування фізичних чуттів. Тобто подумки ми можемо навіть відчувати запахи і смаки. Але найчастіше люди думають саме картинками, або фільмами, оскільки близько 80% інформації отримує візуально. Тому доречніше вживати слово "бачити" думки, а не чути. Наприклад, якщо людині некомфортно в приміщенні, вона скоріше за все подумає про двері, уявить, як вона з них виходить, як відчуває свіже повітря в себе на обличчі, аніж подумки скаже фразу "я хочу звідси піти".
Щодо "відразу усвідомлювати" - я розумію про що ви. Але таке усвідомлення, відбувається на підсвідомому глибшому рівні. А це вже тема для окремих досліджень і філософських роздумів)).
І дякую за зворотній зв’язок. Мені дуже важлива адекватна критика!
7Злий Критик04-12-2020 22:41
Пробачте, авторе, але я сюди прийшов фантастику читати, а не курсову з психології. Можливо це через те, що я не є цільовою аудиторією, але мені не сподобалось. Вибачте, в свій топ-5 вас не можу включити.
8Алхімік07-12-2020 06:08
Дякую за оповідання!
Якщо я правильно зрозумів концепцію, то швидше, не підставна емпатія, а поставна емпатія. Від поставити себе на чиєсь місце. Але, думаю, тут треба радитися з філологами.
Або не прив'язуватися до виразу, і назвати, наприклад, дзеркальною емпатією.
Прізвище героїні "Соболь" гарно підійшло би до російської - со-боль і від "соболезновать".
В українській гра слів уже губиться. Якесь інше, може, буде личити краще.
Із солоною карамелю взагалі трапилося відкриття Америки. Минулого Нового року їв цукерки з нею, а як прочитав оповідання, то й не згадав відразу.
Якщо шукали окрім критики ще ЦА, то ось він я. Мені було цікаво читати про психологію. Проте якби голосував, то не знаю чи взяв би ваше оповідання у топ, ось при десятибальній оцінив би десь на 7-8. Потенціал наче є, чи, принаймні, лулзів менше.
Усього найкращого! Сподіваюсь, ще прочитати вас!
9Автор18-12-2020 15:13
Дякую. Ваша правда, "поставити" більш правильно. Врахую це, коли буду переписувати твір. Щодо "дзеркальної" - це підходить краще до того, що в я творі назвала "копіювальна емпатія".
Насправді ніякої гри слів тут немає. Написала перше, що прийшло в голову. А прийшов в голову лютий звір на ім’я соболь)))
Дякую за відгук!