Текст оповідання знято на прохання автора
Текст оповідання знято на прохання автора
Проєкт «Зоряна Фортеця» існує з 2008 року. Ми прагнемо формувати творче літературне середовище, що сприятиме появі нових імен та ідей в українській фантастиці. Зміцнюємо зв'язки між авторами, які працюють у жанрі фантастики, та читачами, підтримуємо прагнення молодих авторів вчитатися та розвивати свої літературні навички. Проводимо конкурси та різноманітні культурні й освітні події.
Коментарів: 22 RSS
1Chernidar28-01-2013 22:21
назва, безперечно, оригінальна. Запам'ятається. В в плюс чи в мінус - побачимо.
І тут я зрозумів, що означає назва. недоладне речення - переписати і розбити. дурниця. Фон можна зробити будь-де і зовсім недорого. опискачастина чотири іде дуже-дуже важко. Взагалі - розділяти 25К знаків на 6 частин - збочення, це здорово розсіює увагу і заважає сприйняттю.
Дочитав. Друга половина начисто збиває позитивне враження першої, як результат - маємо сучукрліт. Фантастика де?
Сумно. Чесно - не знаю чим можна допомогти, надто я "не ваш читач".
2Дврг квдл28-01-2013 22:50
Вельми понєже за зауваги)
Тут, за попереднім аналізом місцевості, було зафіксовано потрібний радіоактивний фон.
дурниця.
Фон можна зробити будь-де і зовсім недорого.???
Смисл? Не зрозумів... Навіщо Самодостатньому фіктивний фон для лабораторії, якщо однією з умов є відповідний фон?
3Chernidar28-01-2013 23:03
який фіктивний?
що заважає зробити фактичний фон яким потрібно?
4Дврг квдл28-01-2013 23:07
більший можна, а менший проблематично... і навіщо робити, якщо він вже є і в потрібних межах?)
5Chernidar28-01-2013 23:26
будинок в центрі Києва заради "радіаційного фону" нонсенс.
втім, це кидаєтьсякидається в очі тому, що попервах твір маскується під НФ
а так - дурниця в принципі
6George28-01-2013 23:40
Мова – 80 із 100,
Сюжет – 80 із 100,
Відповідність сюжету – 90 із 100.
===========================
Разом 270 з 300 (80%)
Відразу кажу автору - написано добре, дуже добре і таке інше.
Автор може все те ж, що й будь-який пересічний автор хітових творів, які продаються значними тиражами.
Тому моя персональна хвала йому має бути до лампочки, як і байдужі респекти «для годиться».
Почнемо, одначе.
Назва нагадала, Етаоін Шрдлу (оповіданнія Фредеріка Брауна).
Чим нагадала?
Тим самим – ЙЦУКЕН, QWERTY etc.
Так от, ETAOIN SHRDLU – це клавіші на набірній панелі лінопиту (перші дві лінії зверху донизу). Кажуть, що це зроблено у відповідності до частоти убуванням появи букв англійської мовіи.
Фредерік Браун – пишучи це оповідання у 1942 вибрав настільки вдалий термін, що під впливом його оповідання у 1972 році Террі Виноградомв назвав
SHRDLU — одну з перших експертних систем для розуміння людської мови,
Для чого це пишу?
Бо двороге кувадло (Дврг квдл) – яке так і не перекувало існуючої реальності ні в що інтелектуально оформлене (нмсд) – це просто такий собі хід (DEUS EX MACHINA), який
використовується авторами без міри і потреби.
І якщо стародавнє оповідання - Етаоін Шрдлу, з 1942 й досі несе смислове навантаження і є чистим science fiction – то Дврг квдл – просто така собі літературна забавка-цяцянка, оскільки оповідання Дврг квдл - до НФ жодного відношення не має. Сорі.
===============
Цікввим моментом (нмсд) було те, що твір дещо нагадав Кращий час року Каттнера.
Є потенціал у автора, треба ще раз зауважити.
Недоліки
Дуже не сподобався «шароварно-сальний» гумор в іменах
нмсд – то зайво, і нелогічно, і примітивнк, даруйте.
Особливий «отстой»
слово «квантовий» давно вже перетворилося в метафізичний штамп відлуння вищого розуму і надзнання.
Дається в знаки дуже сильне інженюрне мислення автора.
В даному випадку, це не від франц. Ingénieur – здатний винаходити,
а від ingenue – наівна.
Коротше, наївна писанина.
Сорі старого. Сорі.
7Дврг квдл29-01-2013 10:07
Chernidar )
будинок в центрі Києва заради "радіаційного фону" нонсенс.
Не тільки будтнок. Цілий комплекс комунікацій. Тамвсе написано)
George
вельми понєже за... все)
Цікаво було читати ваші аналогії. Якщо скажу правду - не повірите)
Назву змінив з двох причин - аби не світити текст у мережу. потім, опісля закінчення конкурсу традиційно знімаю текст з конкусної сторінки) Але назва сподобалась. Тепер не знаю Друга - поки що секрет
Дуже не сподобався «шароварно-сальний» гумор в іменах
Корова Євдокія Адольфівна.
Коваль Абрам Петрович.
Я б не сказав, бо шароварні тільки прізвища і не факт, що вони єдині у персонажів.
Отже, все буде ДВРГ КВДЛ!
8Chernidar29-01-2013 13:27
гм... кеш гуглу хтось відмінив? Чи частотний пошук? Заміна назви дуже слабенький захист, а усунення з відкритого доступу не допоможе нічим - гугл все кешує. Хіба що адмін лінивий попадеться
9Дврг квдл29-01-2013 14:11
то вже інша історія)Chernidar)
10Зіркохід31-01-2013 23:21
Поки доліз до кінця, забув про початок . Мабуть, це не моя література. Гумор надто прямолінійний. Речення переобтяжені. Увагу зосередити так і не зміг. Вибірково:
з-під тишка - нишком, тишком-нишком, сти́шка, крадькома
червонощоку споруду – споруда зі щоками?
в якості спостерігача – спостерігачем
Мені краще до мене – це як?
хвостики вузлу – вузла
11Дврг квдл31-01-2013 23:32
Мабуть))) Зіркохід Дяки за коментар. А про переобтяжені речення якщо мона то які і як
12Дврг квдл02-02-2013 11:35
Отже дане оповідання супер і заслуговує на перемогу. Автор молодець!
Подумав і вирішив написати схвальні відгуки до всіх оповідок, без виключень... а то повторюється старорежимне минулоконкурсне ярликування і зомбування. Це - супер і заслуговує фіналу, а це - не дуже.
13Фантом03-02-2013 18:36
Ледь дочитав. Шкода втраченого часу.
Успіхів.
14Дврг квдл03-02-2013 19:25
Фантом))) Скільки ви вже витратили свого дороглцінного часу для читання конкурсних оповідань)))))... Тепер будете побиватися над даремно витраченим часом... але дарма нічого не повернеш. хоча не думаю, що ви витрачаєте увесь свій час на користь)))
15Критичний03-02-2013 22:21
А мені оповідання імпонує Не знаю, скільки трави спожив автор під час творчого процесу, але використана вона не дарма
Якщо більшість оповідань конкурсу - у стилі правильних хлопчиків і дівчаток, що мріють про космос і "пишуть вірші на лекції з термодинаміки" (с), то це - стиль пофігіста-прогульника, що замість лекцій починає ранок у найближчій до універу пивній
Такий сюрний гон додає конкурсу життя
16Дврг квдл03-02-2013 23:01
Ура-а=а! Мене похвалили! Не заню хто, але ж факт!)))))
17Дврг квдл08-02-2013 12:51
Неочікуваний дивний збіг. Містика! "Дврг квдл" тепер під номером 25! Адреса будинку де мешкає Самодостатній Хрещатик 25!
18Лариса Іллюк12-02-2013 05:00
Отже, сюжет. Наукова фантастика, котра поступово модифікувалася у фантасмагорію та закінчилася лавсторі-гепіендом (вже вибачайте за голівудщину). Тема більш-менш проглядається, ідея особисто мені здалася не зовсім виразною. Спишемо на суб’єктивізм — можливо, я не надто добрий критик для таких сюжетів.
Герой намріяв собі кохану Ехо, попутно розробивши складнющу машину для сенситоманів, яким мало розваг у цьому світі, й вони прагнуть дістатися інших реальностей, щоб і там пересичуватися усіми можливими і неможливими способами. Зе енд.
Загубилася я в героях. Спочатку вважала ГГ Самодостатнього В. В., проте його моментально загнали в тінь його клієнти ))) Вибачайте, та Віру-Ехо я якось взагалі не розгледіла, окрім того, що вона любить кидатися в обійми незнайомих чоловіків у ліфтах. Та що ж ти з неї візьмеш, одним словом — німфа. На виданні дівка, хочеться й любиться.
Перше, що впало в око — неохайність автора при роботі з текстом. Описки, помилки, неузгодження відволікають, часом навіть дратують. Напевно так виглядало б плаття «от кутюр» на модному показі, якби із нього забули повиймати зметувальні нитки і постирати крейдяні контури розкрійних лекал. Авторе, зжальтеся наді мною як над читачем! Наступного разу я не коментуватиму через силу. Біс ховається в деталях, тож перечитайте ще раз перед тим, як відсилати.
Не зрозуміла використання по-батькові для означення героя. Спочатку взагалі розгубилася, думала, з’явився хтось другий. Тут тобі пацаняче «Валерка» із претензійним «Самодостатній», а тут пенсійно-панібратське «Васильович»… У мене когнітивний дисонанс. А втім, для фантасмагорії — саме те. Для мене, як для поціновувачки сюрного і фантасмагорійного, найцікавішою була сцена в лабораторії та після неї. Я собі гадала, чого ж такого вжив автор Без жартів, сам отой фрагмент мені дуже до душі, яскравенький. Якби ще повичищати оті скалки в очах, що так заважають при читанні… Особливо сцена, після якої ГГ
Уявляю, як він мучився, знімаючи штани крізь черевики. А втім, якщо то були залишки одягу, тобто, дрантя, як воно є, ГГ міг його просто зірвати й не паритись
Коротше, вкупі воно якесь нецілісне, як для оповідки, але щось у тому є. Якби його довести до ладу, я б таке навіть читала. Авторе, може ви трохи проясните мої міркування? Яка ідея? А то щось я не зовсім… Тільки не кажіть «Я пишу, тому що я пишу», добре? Не розчаровуйте мене.
Технічне.
Втім, не знаю, чи варто. Мовознавцем не є, крапки-коми вичитую як філолух, та, каюсь, грішна й сама. І публіка часом ремствує. Скажу тільки про найпоширеніше.
Невиправдано, як на мене, змінюються часові форми дієслів.
Слова підбираються абияк, до речі й не до речі. Деякі з них нашептав, вочевидь, сам мастер Йода. Редагувати автор не став, лишив оригінальні неузгодження оригіналу. Для оригінальності, певне.
Або не полишав, або після того дієприслівника він мав іще щось-таки робити
Деколи він, себто Йода, пропонував варіанти. Обидва подобались важливі ключові аспекти свого дітища, як то пряму дію квантового відлуння
I взагалі, якість спостерігача відвідувати — це ух.торжества і величності — правда, я не зовсім зрозуміла, над ким торжествує ЇЇ величність хусткаТочні адреси — не впевнена, що це так критично, особливо, коли одна й та ж повторюється двічі, але, можливо, там прихований сакральний смисл.
Розділові знаки розставлені рандомно, наразі, я навіть не беруся правити — просто наведу один фрагмент, який додав мені добрий рік життя:
Ага… відлив щільно облягав тіло, тіло було з невеличкими отворами для… відлив замінив їй спідню (а є натяки на постільну? для чого уточнення?) білизну разом із сукнею (ну, логічно: відлив — заміни білизну, чо ) і підкреслив найменші — тут перелік найменших, я так розумію.
A найбільш кумедна недбалість із підбором слів оця:
Повтори.
Зайві уточнення.
У самця колір молока для грудного вигодовування інший, я так розумію.Схильність автора нагромаджувати однакові частини мови, та ще й в одному відмінку:
Ще одне цікаве спостереження. Авторе, спробуйте вимовити вісім приголосних із назви, хай навіть по чотири, із паузою. І не просто так, а щоб «вирвалось».
На тому оптимістичному хіхіхі я б закінчила, але…
Авторе, як вам вдається поєднувати писаківське нехлюйство із отакими чудовими знахідками?
Ну от як?!. Можливо, я навіть віддам голос за вашу фантасмагорію, якщо це вам допоможе ставитися до власного творива із більшою повагою. А то прям шкода, їй-бо.
Наснаги! Сподіваюся, вас не збентежила критика одіозної нахаби, котрій ніяк не засинається вночі.
19Дврг квдл12-02-2013 10:09
Сновида! Ціную вашу роботу. Спасіба за розвернуту аналітичну вичитку проізвідєнія. Благодарствую. Всі зауваги слушні... Шо є те є. Нехватає коми і ще...
Нада вніматєльно вичитувать автору, а він якийсь ледачий чи шо? Написав і лапки склав)))
До речі!
Ще одне цікаве спостереження. Авторе, спробуйте вимовити вісім приголосних із назви, хай навіть по чотири, із паузою. І не просто так, а щоб «вирвалось».
Вимовляю без проблем. Навть кільканадцять разів поспіль. іду по вулиці і про себе Дврг квдл. Спробцйте. спочатку не дуже, а потім нормально.
Щоб заснути вночі))) повторюйте Дврг квдл і сон заскочить вас зненацька)))
20Лариса Іллюк12-02-2013 10:54
ЗІ: Авторе, ну невже ви мені ні слова не скажете про ідею оповідки? Тоді я перетворюся у хронічну сомнамбулу
21Дврг квдл12-02-2013 11:56
Сновида
Мова ж іде по "вирвалось". Ви не можете собі уявити шо таке може вирватись) Термінальний стан свідомості ще й не таке вириває з вуст)
А просебе можна не подумки висказуваця а й в пів голоса чи пошепки. Шоб язик работав а не тільки мозг)
Ідея! Якщо потрібна чітка акцентована ідея, то вона є) Навскидку... хоча б що нема нічого невозможнрго. Пацанчик втілив свою мєчту і йому помогли свише чи напрімєр научний мір заскоруз на догмах і пролих откритій і таке... словом якшо сразу непонятьчітачу то нада дійствітєльно даработка основатєльна. і желательно шоб її були замєтно з перших строк... А вообще ви харашо розбираєтєсь в чітатєльских вкусах. якшо шо то будем знакомиця)))
22інтер119-02-2013 10:59
Отже дане оповідання супер і заслуговує на перемогу. Автор молодець!
Подумав і вирішив написати схвальні відгуки до всіх оповідок, без виключень... а то повторюється старорежимне минулоконкурсне ярликування і зомбування. Це - супер і заслуговує фіналу, а це - не дуже.