
Найкращим романом було обрано «Der Würfel» («Куб») автора Bijan Moini
(видавництво Atrium). Це роман про майбутнє, де всім навколо керує ШІ під назвою «Куб», і вашу долю визначаєте вже не ви, а ідеальні алгоритми. Більше немає сюрпризів, вдалося подолати злочинність та забезпечити всім непоганий рівень життя. Звісно, за все треба платити, тому поняття інтимності у цьому світі майже стерлося. Герой роману не хочу миритися із таким життям та сам приймає рішення, знайшовши спосіб «зламати» алгоритми Куба. Але одного разу йому доведеться зробити вибір, що може змінити все навколо.

Рецензенти наголошують на певній передбачуваності та вторинності сюжету, однак, це можна тлумачити і як бажання слідувати сучасним трендам. Навіть серіал WestWorld у третьому сезоні вкотре переосмислює ці теми, мотивацію схожих персонажів та можливий розвиток подій
. Розмови про все більшу владу алгоритмів ведуться не перший рік та дуже важко сказати у цьому напрямку щось нове. Разом з тим, цілком справедливою є претензія до нерівності темпу розповіді та недоречності у третій частині книжки лінії із соціальною революцією, поверхневості та штучності цього конфлікту. До чеснот книжки відносять гарно опрацьований світ та живі характери.

У номінації «Найкраще оповідання на німецькій мові» переміг Tom Turtschi з новелою «Don’t Be Evil» (Збірка «Nova Science Fiction 28» видавництва p.machinery). Сам автор говорить, що це майже класична новела про те, що станеться, якщо поєднати штучний інтелект із військовою машиною.

Тож тема ШІ, як бачимо, набирає обертів. Це вже тенденція останніх років, якщо згадати шалену популярність Марка-Уве Клінга.Але перш ніж говорити про тренд ШІ у німецькій фантастиці, треба дізнатися, хто з німецьких фантастів здобуде у вересні Kurd-Laßwitz-Preis.

Менеджерка культурних подiй, кураторка «Зоряної фортеці» та спецпроєктів з фантастики на «Книжковому Арсеналі» й «Форумі видавців у Львові», укладачка збірок фантастичної прози.