«Господи, я більше не можу… Не може звичайна людина стерпіти, коли її вивертають, як рукавичку, нутрощами назовні… Коли здається, що тебе повільно ріжуть на дрібні шматки у велетенській м’ясорубці.
Господи, дай сили це витримати!
І нехай все скінчиться…»
***
Кайл уважно розглядав чудернацьке тіло, відмежоване від світу прозорим ковпаком величезної кріо-камери.
Здавна людство намагалося уявити інопланетних братів по розуму. Іноді бурхлива фантазія породжувала істот гуманоїдного типу, які до населення Землі ставилися досить прихильно. Ба, навіть допомагали у критичних ситуаціях. Або ж це були жахливі монстри, що розглядали людину виключно з гастрономічної точки зору та як трофей такого собі сафарі. У найгіршому випадку, інопланетяни намагалися знищити все живе на Землі – чи то для привласнення нашої чудової планети, чи то з природної шкідливості…
У цього, за склом, важко знайти щось гуманоїдне. Хіба що пряма постава та нижні кінцівки довші від верхніх. Все інше – суцільна мішанина нічних кошмарів, навіяних надмірною дозою наркотику або ж сильною хворобливою гарячкою…
М’язисте тіло вкрите щільними, як у панцирного носорога, латами. Окремі «деталі» лат утворені численними загостреними зубцями, неначе луска в акули. П’ятипалі кінцівки закінчуються пазурами, яким міг би позаздрити навіть прославлений Спілбергом велоцираптор. З напіввідкритого безгубого рота погрозливо вишкіряються страхітливі жовті зубиська.
І очі… Витрішкуваті, каламутні. У них назавжди застиг вираз жорстокості та ненависті.
Кайл поглянув на своїх товаришів. Вони уважно слухали старенького професора, що захоплено розповідав про «чудовий екземпляр», який нарешті перекочував з чіпких рук військових до не менш чіпких рук науковців.
Асистентка професора, Олеся, тихенько сиділа в кутку лабораторії і записувала щось у товстелезний робочий журнал.
Чи робила вигляд, що записує…
Кайл помітив, як дівчина періодично кидала зацікавлені погляди на високих широкоплечих хлопців у військовій формі.
Мабуть, таки правда, бо ось погляди Олесі і Кайла на мить зустрілися і дівчина зашарілася, а потім з награною діловитістю занурила носа до свого журналу…
На космічній базі «Астра» військові не потерпали від надлишку дисципліни. У період відсутності тренувань чи навчання хлопці могли використовувати вільний час на свій розсуд. Кайл любив навідуватися до бібліотеки і вже кілька разів зустрічав там Олесю, проте ніяк не наважувався з нею заговорити. А таки ж гарна дівка! Все. Воїн він чи ні? Сьогодні або ніколи!
Після закінчення огляду прибульця Кайл затримався, з полегшенням відмітив, що професор подався до своєї каюти і, намагаючись зберегти зовнішній спокій, запросив Олесю на побачення. А коли та без зайвої манірності погодилася, навіть розгубився – куди ж він її поведе? У бібліотеку? Пристойних місць відпочинку на базі, на жаль не було.
Дівчина помітила дещо збентежений вигляд «кавалера» і швидко знайшла вихід із незручного становища:
– Я вмію готувати чудову каву, – ніби між іншим, повідомила вона Кайла. – Ви любите каву?
***
Кайл із задоволенням вдихав аромат кави, над якою чарувала Олеся. Він зацікавлено вивчав невелику каюту, облаштовану на свій смак його новою знайомою. Тут справді було затишно. Здавалося б, звичайний робочий кабінет: крісло-ліжко, стіл з комп’ютером, полиці з книгами. Проте все це прикрашено колоритними скатертинами та рушничками з дивовижними візерунками. На стінах – кілька невеликих картин з етнічними мотивами: гнучка верба над мальовничим ставком, вкриті соломою білі хатки, які зараз можна побачити хіба що в музеї. А над ними – зоряне небо. Кайл підвівся і підійшов ближче. Дивно, це не фотографії і навіть не малюнки.
Картини були вишиті кольоровими нитками. Хлопець бачив таке вперше. І що вражало: зблизька візерунок утворюють досить грубі хрестики. А варто відійти – небо й зорі оживають, стають такими, якими хлопець милувався колись давно, у дитинстві.
– Я дуже люблю нічне небо... – Олеся підійшла зовсім нечутно. На столі вже парували незрівнянним ароматом дві чашки з кавою. – Знаєш, Кайле, я мріяла про Космос, скільки себе пам’ятаю. Якось мені до рук потрапила старезна книга з дідусевої бібліотеки. Вже сама назва причаровувала – «Аргонавти Всесвіту». Перечитувала її кілька разів, могла годинами розглядати малюнки. Зараз і автора майже ніхто не пам’ятає, а дідусь його хвалив, говорив, що він відіграв важливу роль у становленні фантастики нашої країни. Ось і марила космічними польотами та боротьбою з інопланетними монстрами…
Кайл слухав Олесю і думав: «Як багато у нас схожого. Це ж не може бути простим збігом?».
Він теж з дитинства мріяв про Космос. Літніми ночами, потайки від батьків вибираючись на дах будинку, годинами милувався безмежними розсипами зірок. Тоді не вірилося, що вони неймовірно далеко. Здавалося: достатньо підняти руку і можна набрати цілу жменю різнокольорових небесних діамантів.
Коли батьки трагічно загинули, Кайл переїхав жити до дідуся. А потім у старанного до навчання, цілеспрямованого хлопця виникла можливість потрапити до військової академії, на факультет космічних досліджень. І дарма, що далекі міжзоряні польоти були поки що неможливими і поле діяльності космічного десанту обмежувалося сонячною системою. Кайл вірив: все попереду, він ще побачить інші світи….
***
«Астру» створили порівняно недавно – два роки тому. Офіційно – як науково-дослідну. Проте всі, хто був ближче знайомий з проектом, знав: база перебуває під постійним «патронатом» військових. І досліджувала вона не космічний простір, а корабель прибульців.
Так-так, той самий таємничий корабель, котрий привіз у наш світ славнозвісних монстрів. На Землі нібито чудовиськ досліджувати небезпечно, от і розташували їх в космічній далечіні. Скептики, правда, вважали, що задля безпеки базу необхідно було б організовувати ще далі – ближче до межі сонячної системи. А так, не дай боже якоїсь надзвичайної ситуації – Земля може загинути.
Проте, керівники бази переконували: технології прибульців надзвичайно складні, і у випадку невдалого експерименту збільшення відстані Землю не врятує.
Хоча злі язики говорили: просто зекономили на коштах.
Історію прибульців Кайл знав із загальновідомої інформації. Супутники космічного спостереження надіслали повідомлення про раптове виникнення нового кратера на Місяці. Терміново організована експедиція знайшла там цей самий корабель. Чому сталася катастрофа – залишилося невідомим. Взагалі, корабель майже зберігся, а от його екіпаж, на жаль, ні.
А можливо, на щастя...
***
Візити на каву стали для Кайла звичною та й, ніде правди діти, приємною подією.
Доки Олеся готувала частування, хлопець потайки милувався її тендітною фігуркою. Таку навіть лабораторний халат не псує, а зараз, коли стрункість тіла вдало підкреслює спортивний костюм…
Кайл тихенько, щоб не почула дівчина, зітхнув.
Ну чому, як тільки вони з Олесею залишаються наодинці, у Кайла мимоволі виникають думки на межі пристойності? Олеся йому подобається, та й він, здається, їй не байдужий. А як же чисте почуття кохання, омріяне поетами і без темної тіні хтивості? Чи поети кохають по-іншому?
І взагалі, чи не забагато він думає? Мабуть, сержант правий: Кайл вирізняється серед інших вояків, справжній «романтик у формі». У той же час, досвідчений командир вважає, що така людина повинна бути в команді. Людина, яка в екстремальній ситуації може не лише сліпо виконувати накази, але й думати при цьому.
А іноді – довіряти поклику серця. Щоправда, сержант називав це «слухатися інстинкту»…
– Не віриться, що вони прибули у наш світ з мирними намірами, – раптово відволікла хлопця від роздумів Олеся. – Їх тіла призначені для знищення, убивства. Чому вони загинули? Адже є інформація, що в Місяць врізався вже «мертвий», некерований корабель. Що їх знищило? Я на борту не була, проте, уважно вивчила фотографії. І помітила численні сліди від пазурів повсюди на внутрішній обшивці. Ніби екіпаж метався в агонії, шукаючи порятунку.
Мені здається, і від нас, учених, і від вас, військових, приховують значну частину інформації. Точніше, ми знаємо щось одне, ви – щось інше. Навіть між науковцями різних спеціальностей немає регулярного обміну даними. Ми, як ті мурашки: несемо вантаж, не задумуючись, як його використають наші керівники.
Кайле, що тобі відомо про прибульців? Що вони не такі, як люди? Але ж генетично ці створіння від нас не так вже й відрізняються. І продукти, знайдені у них на кораблі, придатні для вживання людиною. А повітря - для дихання.
Знаєш, я часто спілкуюся з дідусем. Скучаю за ним, а відеозв’язок безкоштовний. Він незвичайний, мій дідусь. Таких зараз називають старомодними. Читає багато наукової літератури, проте вірить у Бога. До церкви ходити не любить, вважає, що із Всевишнім потрібно спілкуватися наодинці, в душі. Так от, показувала йому якось фотографії прибульців. Про них вже всі знають, та й не підписувала я ніяких паперів про збереження таємниці. Пожартувала тоді: «Бачите, діду, а як же слова з Біблії про створення людини за образом і подобою? Адже розумною може бути тільки людина? За чиєю ж подобою конструювали цих монстрів?». Дідусь відповів не відразу. Довго про щось думав, пощипуючи сиві вуса. Нарешті озвався: «Людина... Важко залишитися людиною далеко від домівки...». Так і не дізналася, що він мав на увазі. Зв’язок тоді перервався, а наступного разу до теми інопланетян ми вже не поверталися…
– Олесю, я хотів сказати… Одним словом, скоро відлітаю. Інженери створили апарат, подібний до корабля прибульців. «Каріна», правда ж гарна назва? Команду вже відібрали. От…
У каюті на кілька хвилин запанувала тиша. Коли Олеся знову заговорила, у її голосі відчувалося тремтіння, а очі підозріливо виблискували.
– Я здогадувалася, що всі ці дослідження добром не закінчаться. Як же, ми теж навчимося мандрувати у гіперпросторі! А що воно, той гіперпростір? Красиве слово, оспіване фантастами. Відтворити процес в лабораторних умовах, наскільки я знаю, так і не вдалося. А якщо витримати таку мандрівку можуть лише чудовиська, ті, що зараз у кріо-камері? Та й взагалі, скажи, для чого летіти? Що дасть цей політ?
– Нові знання. А можливо, новий світ, нових друзів.
– Друзів? Який оптимізм! А може, ворогів? Куди спішити? Чому не продовжити ретельні дослідження? Ці військові...
– Я теж військовий, Олесю. І повинен виконати обов’язок. Хоча й розумію, що наслідки можуть бути непередбачуваними.
– Кайле, я боюся… втратити тебе. Відмовся від польоту.
Хлопець мовчав. Йому хотілося заспокоїти цю милу безпосередню дівчину, яка примудрилася у середовищі вченості і військової суворості зберегти місце в серці для романтики.
І для кохання.
Вона ж його кохає? А він? Мабуть, все-таки так. Інакше чому боїться сказати правду?
Що шансів повернутися дійсно мало. Що він ладен віддати життя за дитячу мрію побачити нові світи. Але тепер це життя належить не лише йому…
***
Загін космодесантників чекав команди про завантаження на «Каріну». До старту залишилося зовсім мало часу, а Олесі все не було. Щоб якось відволіктися, Кайл вкотре почав розмірковувати над можливими проблемами мандрівок у гіперпросторі. З одного боку, ось наочний приклад майже успішної подорожі – цей самий корабель прибульців. Чого ще потрібно? Але те, що на ньому прилетіли чудовиська...Та ще й мертві. Крім того, відтворити заново окремі прилади так і не вдалося. А щодо призначення деякого обладнання вчені сперечаються до цього часу. Зокрема, біотехнологи знайшли контейнер зі слідами невідомої органічної речовини, але доки підготували все для лабораторного аналізу, навіть слідів не залишилося. Та й астронавігатор використали той самий, «прибульський». Звичайно, це означає: візит доведеться робити саме до милих створінь, які прикрашають нині кріо-камеру. Але краще вже до них, ніж в «нікуди». Тим паче, ми ж в гості ненадовго. Так, впевнитися у можливості гіперпросторової мандрівки, одним оком зиркнути, а що там – і швиденько додому…
Коли на майданчику з’явилася Олеся, їх з Кайлом відразу залишили наодинці. Про «астральний роман» знала вся база, закоханих поважали і зайвої зацікавленості ніколи не демонстрували.
Олеся заговорила першою:
– Кайле, я не хочу тебе втратити. Ні, не відповідай, а то не стримаюсь і наговорю дурниць. Ще й рюмсати почну. Розумію: від польоту не відмовишся, але… Я чекатиму. Навіть якщо чекати доведеться довго. Ось, візьми, я зробила це своїми руками. Мої пращури називали такі вироби оберегами і ставилися до них дуже серйозно.
Кайл тримав в руці подарунок, а сам не відводив очей від дівчини.
- Той візерунок…– продовжувала Олеся. – Це емблема з корабля інопланетян. Чомусь мені здається, що вона має важливий зміст…
Дівчина схлипнула, безсило схиливши голову хлопцеві на плече.
Кайл міцно притискав Олесю до себе, гладив русяве волосся і шепотів:
– Я повернуся. Обіцяю…кохана.
***
Ну от і все. Ще кілька хвилин – і старт. Кайл, нарешті, уважно роздивився оберіг, що тепер висів у нього на шиї, на срібному ланцюжку.
Акуратний овал з цупкої оксамитово-чорної тканини, у центрі розкинула на всі боки яскраві промінці вишита зірка. Отож, у монстрів, очевидно, теж є відчуття прекрасного. Облямовувала оберіг синя стрічка з золотими літерами. Мова була невідомою, і лише тепер хлопець пожалкував, що не встиг розпитати кохану про зміст написаного…
***
«…Хто я? Болить…Вбити цей біль… Вбити всіх… Вижити!..»
***
Т’Харові було нудно. Пройшло вже пів оберту з часу відльоту «Сварга», а про долю екіпажу до цього часу немає ніяких звісток. Здається, перша спроба мандрівки у гіперпросторі закінчилася повною невдачею. Точніше, трагедією.
Та десять сімей все ж продовжують вірити, чекають на своїх батьків, чоловіків, синів.
Керівництво не таке наївне. Воно вже давно зневірилося. Але визнавати поразки не хоче. Звичайно, це ж не лише невдача. Це ще й закінчення фінансування.
Тому чергування рейнджерів у зоні можливої появи «Сварга» продовжуються. І Т’Харові доводиться сидіти та спостерігати за приладами, що відмічають найменші збурення у просторі. Чи пак, у гіперпросторі - молодий рейнджер не дуже розбирався в технічному боці горезвісної задумки вчених.
Ще один марно втрачений день…
А починалося все так добре. Здавалося, творці «Сварга» продумали найменші дрібниці, передбачили любі негаразди. Навіть можливість атаки корабля агресивними інопланетянами: при виявленні на борту «нелюдських» істот, після виходу з гіперпростору, приміщення миттєво наповниться потужною біоотрутою, смертельною для всього живого.
Окрім людини…
Система спостереження раптово ожила мерехтінням численних сигнальних лампочок.
А Т’Хар ошелешено спостерігав, як значну частину зоряного пейзажу затьмарило сизувате марево, що швидко ущільнювалося і почало переливатися всіма барвами райдуги. Ось у центрі незвичайного оптичного феномену спалахнуло сяйво і марево зникло. На його місці залишився лише якийсь блискучий об’єкт.
Т’Хар кинувся до візора і ввімкнув процес максимального оптичного наближення.
Корабель. Ще ніхто не мав можливості спостерігати, як виринають космічні човни з гіперпростору. Це дійсно вражало. Відразу навіть важко сказати, чи то міжзоряний мандрівник, чи його примара.
І це був не «Сварг».
– Тривога! Всім зібратися біля шлюзового відсіку, – залунало з динаміку і сонне царство патрульного катера несподівано ожило.
Роки тренувань не підвели.
Рейнджери швидко завантажилася в розвідувальний флаєр, той від’єднався від основного судна і взяв курс на прибульця.
Серце Т’хара калатало. Ось воно – перше бойове завдання. Кожною клітиною тіла він відчував підтримку тих, хто залишився на катері.
Прибулець швидко наближався. Складалося враження, що там немає жодної живої душі. На запити не відповідає. Не намагається втекти, проте, й не нападає.
– Готуємося до висадки!
Шлюзова камера прибульця містилася там, де і у «Сварга». І працювала за тим же принципом.
Тримаючи зброю напоготові, рейнджери зайшли у центральний відсік. Аналізатори підтвердили: повітря придатне для дихання.
А далі події перетворилися на суцільний кошмар.
Потвор було небагато і зброї вони не мали. Проте, її відсутність повністю компенсувала жорстокість і напористість. А ще – страхітливі кігті та зуби.
У відсіку лунали звуки пострілів, жахливе ричання та крики, сповнені болю.
Все закінчилося швидко. Навіть у вирі бою Т’Хар встиг відмітити: сучасна зброя не поступається первісній люті.
Майже не поступається...
Понівечені тіла рейнджерів та чудовиськ лежали поряд, у великих калюжах крові.
Однакової для всіх.
Червоної.
А над обеззброєним Т’Харом нависав останній живий монстр. Хлопець відчайдушно відмахувався руками і раптом йому на груди впало щось, зірване з тіла прибульця. А той вже заніс кігтисту лапу над жертвою для остаточного удару.
Т’Хар закрив очі. Він не міг більше нічого вдіяти і хотів лише одного – щоб смерть була безболісною.
Проте, чудовисько не квапилося чинити розправу. Т’Хар насмілився подивитися на ворога. Монстр розглядав груди жертви, точніше, зірваний з його шиї рукою хлопця предмет.
Дивно, але зараз в очах прибульця не було тієї люті, яка спочатку так вразила Т’Хара.
Хлопець обережно перевів погляд на об’єкт, що зацікавив монстра. Це була якась прикраса. Чи емблема. І Т’Хар її вже десь бачив.
Звичайно, це ж... мініатюрна копія емблеми зі «Сварга».
Їх очі зустрілися. Тепер в них було звичайне здивування і щось схоже на розуміння...
Так буває, коли істоти, наділені розумом, зустрічаються поглядами і між ними зникають бар’єри.
Ось чудовисько обережно взяло в кігтисту лапу талісман і знову почало уважно його вивчати.
Т’Хар міг заприсягтися: лапа тремтіла, та й кігті вже не здавалися такими великими. Він ніяк не міг відвести погляду від очей прибульця.
Засмучених, зовсім людських очей, в яких бриніли такі звичайні людські сльози.
А на синьому обідку талісману виблискували гаптовані золотим шитвом літери, складаючись у слова давньої слов’янської мови:
«Важко залишитися людиною далеко від домівки...»
Коментарів: 27 RSS
1goddo23-09-2011 14:02
Ось до чого грінпіс доведе - в майбутньому візьмуть за звичку екпериментувати на живих людях))) Ні, щоб якусь собачку в гіперпростір загнати... Єдине, що втішає - інопланетяни теж без клепки в голові)) А коли серйозно, то непогане оповідання. Удачі!
2Автор23-09-2011 19:23
Дякую за відгук, goddo! От завжди так: не вистачає хоча б тижня, щоб відкласти оповідання куди подалі, а потім знову вичитати. Проте спробую, як шкодливий школяр, трохи викрутитися.
Насамперед, у тексті згадувалося, що керівники проекту максимально економили кошти. Корабель прибульців все ж прилетів, а це означає можливість мандрівки у гіперпросторі. Крім того, а можливо, експерименти з тваринами й були - тільки про це не знають, чи просто не згадують головні герої. Можливо, лише для розумних істот той злощасний гіперпростір такий небезпечний.Та й ваша ідея зі злим грінпісом теж прикольна - коли буду доводити текст до пуття, чому б і не використати. Та й взагалі, оповідання, на мою думку, на претендує на статус твердої наукової фантастики.
Ще раз дякую!
3Лариса Іллюк24-09-2011 21:27
Цікава ідея. Гарне оповідання. Це ж треба, знайти споріднених істот, скочивши крізь гіперпростір... Сподіваюсь, я правильно зрозуміла основну думку?
Взагалі, у творі є дуже великий плюс - автор спробував себе у шкурі відмінної від людини істоти. Респект!
Автору - удачі. Вболіватиму за Вас.
4Ворон25-09-2011 00:32
"до військової академії"..."факультет космічних досліджень"..."космічного десанту" нагадує крилатий оберт:"В гнездо на ветке дерева? Самка? Кролика!" Солдати академіїв не закінчують.
"із загальновідомої інформації" - то Кайл на базі десанник чи просто відвідувач?
"й не підписувала я ніяких паперів про збереження таємниці" - а як вона туди взагаіл потрапила?
Момент пор "Карину": Це розмовляють дрослі, не байдужі одне до одного люди ,які можуть вже ніколи непобачитись? Про технічну обізнаність помовчу.
Загін космодесаників вантажеться і раптом вони полишають закоханих на одинці?! Хоча тут вже, так вони закохані і справді переймаються про майбутню розлуку....
Але попре всі технічні вади є два величезні плюси:
1)Ідея з мутацією у гіперпорсторі, що перетворює людей на агресивних потвор - дуже гарно. щось подібне було у "Крізь обрії". Але ви гептом різні і це класно. Натяк на те що це стрибок не по простору а між вимірами, теж прикольно.
2) Стиль. Викладення мяке та не напружливе. Читається легко та рівно. Мені до такого ще рости і рости.
Автор, Ви молодець.
5Автор25-09-2011 12:06
Дякую за відгуки!
Сновидо,основну думку зрозуміли правильно.Ви взагалі вдячний читач і м'який критик. Приємно, що маю вашу підтримку.
Вороне, зауваження суттєві і справедливі. До певної міри можу виправдатися тим, що мова йде про майбутнє: хто знає, насількя тоді зміняться норми поведінки та відносин.
Я хоч і не гуманітарій,але й у техніці розбираюся поверхнево,тому в оповіданнях намагаюся максимально уникати технічної деталізації. На жаль,не завжди вдається. Розумію, це не виправдовує ситуації: взявся писати - вивчай матчастину.
За академію дійсно, якщо головний герой її закінчив,то він вже не солдат, а офіцер.
Що знайшли у оповіданні позитив - дякую!
6Chernidar25-09-2011 13:03
... і далі йде опис саме гуманоїдної зовнішньості ;) варто поправити
навіщо загибель батьків в одного з ГГ? щоб викликати жаль у читача? Ефект протилежний.
цікаве закінчення, хоча й дещо передбачуване.
неправдоподібно, що не було інших написів, придатних для розшифровування.
ІМХО з моменту
варто переробити закінчення на більше несподіване.
7Автор26-09-2011 07:56
Чернідаре, дякую за зауваження. Врахую.
8Пан Мишиус29-09-2011 10:00
Пока лучшее из группы, что я прочитал (хотя до конца списка еще далеко).
Из недостатков - идея не очень нова, концовка ожидаема. Но тут изначально трудно сделать неожиданную концовку - "плавали, знаем, трудно чем-то удивить".
Но от этого текст хуже не делается.
Из того, что лично мне резануло слух:
Наверное, нормально, но мне вот эта "девка" не понравилась. Может быть, дівчина? Но это просто придирки. Лично я бы дал более подробное описание прошлого героев не просто в виде перечисления фактов, а в виде сценок с диалогами и т.д. Немного оживил бы текст. (Ага, и что-то мне подсказывает, что меня вновь бы обвинили в затянутости рассказа).
А так - очень даже хорошо.
Однозначно будет в моем топе ближе к вершине, но изучу еще остальной список.
Удачи на конкурсе!
9Chernidar29-09-2011 10:05
в даному контексті "дівка" по емоційному забарвленню не перекладається як "девка", так що ваше сприйняття не зовсім вірне. "девка" має присмак вульгарщини, тоді як в тексті цей присмак відсутній. Хоча автору можливо й варто замінити на "краля" для кращого сприйняття російськомовною аудиторією, в якої виникнуть такі асоціації.
10Ледi Джi29-09-2011 10:10
Можна втрутитись?
Нагадаю класику:
Ой я дівчина полтавка,
А зовуть мене Наталка.
Дівка проста, некрасива,
З добрим серцем, не спесива.
Навряд чи вона про себе спiвала, як про "девку"
11Пан Мишиус29-09-2011 10:21
Да знаю я, знаю классиков! Знаю, что "девка" нормально! Это мне, как русскоязычному слух резануло - я не виноват. Я же не обвиняю автора!
Что захотелось еще сказать. Вот тут во время прочтения была мысль - ага, все предсказуемо и ясно, но все равно хорошо написано. Однако с прошествием времени рассказ помнится, и мысль о том почему именно люди превратились в монстров не покидает. Хорошо, что автор это не расписал, а оставил домыслить читателю.
Кстати, в защиту того, что не посылали животных вначале. Извините, корабль для гиперпутешествий дорогой. Он должен пилотироваться лудьми - тут все ньормально. Кто не согласен - почитайте Павлова "Лунную радугу" 2-ю книгу. Там тоже в конце улетели на гиперпространственном корабле. И ни у кого даже мысли не возникло посылать животных. В данном случае нужны люди-пилоты.
12John Smith29-09-2011 10:35
imho, не треба міняти. В українській мові слово не несе негативу, й нехай краще російськомовні читачі стають більш україномовними, аніж україномовні письменники стають більш російськописними.
13Автор29-09-2011 11:06
Дякую за коментарі.
З "дівкою", здається, все зрозуміло.
Пане Мишиус, мені імпонує ваш творчий стиль (те, що поки-що читав, сподобалося), тому приємно отримати позитивний відгук. До речі, зараз намагаюся "вирахувати" ваше оповідання. Поки-що не вдається, можливо у групі, яку вичитую, їх немає.
14Спостерігач01-10-2011 02:03
Дуже і дуже класно!
Приємна старомодна фантастика.
З тих часів, коли космонавти пили з коханими дівчатами літри кави, без жодного поцілунку (не кажучи про секс).
З тих часів, коли з інопланетянами намагалися порозумітися, і після кожної перестрілки разом розглядали оберіг - і робили з цього висновок, що всі ми - брати.
Плюс - добре написано.
Справді приємно було читати.
15Автор03-10-2011 07:58
А мені приємно читати такий відгук. Дякую!
16Анонім03-10-2011 10:14
мова на рівні, трохи наївні ліричні відступи, але загалом цікаво. Напевно писав чоловік, хоч я сумніваюсь. Багато сентиментів, і закінчення ліричне, українське.
17Автор03-10-2011 10:42
Таки чоловік. Але за мету ставив написати щось саме у ретро-романтичному стилі.
18Пан Мишиус04-10-2011 09:33
Знаю, чем меня подкупил автор!
Это же одна из моих любимых книг была не помню в каком классе. Он такая же наивная, как и персонажи этого рассказа.
И в этом что-то есть. Я их воспринимаю недавно выросшими детьми. Вояка этот, в душе - неуверенный мальчишка, не знавший женщин. Храбрый и наивный одновременно. Вы же видите, как целомудренно проходит свидание героев. Как бы наивно не звучало (даже та же самая вышиванка) - в этом что-то есть, хотя циникам может не понравиться.
А насчет "девки" я все равно останусь при своем мнении. Это не показные слова бравого вояки, это его мысли. А в мыслях ему трудно так говорить. "дівчина" звучала бы гораздо лучше, и прошу со мной в полемику не вступать. Хотя - это он в мыслях тоже бравадится...
Тема конкурса - есть, конечно же!
И есть тайна. Не разжеванный конец, а наводящий на мысли. Я не философ и не хочу оценивать глубину рассказа, но на мысли наводит. И поэтому - запоминается.
После конкурса проверю авторство - но мысли есть.
Удачи желать не буду - нифига, самому надо, место забито (шучу).
19Автор04-10-2011 11:17
Дякую, Пане Мишиус! У мене романи Владка теж викликають приємну ностальгію. Звичайно, зараз вони сприймаються зовсім інакше, іноді знаходиш риси схожості з фантастичними творами Конан Дойля, Жюля Верна. Але в шкільні роки... Ех!
20Фантом04-10-2011 18:03
Гарна орповідка. Сильна. Багацько вже сказано вище, тож навіть не знаю, що й додати...хіба що побажати Автору успіхів і високих місць у ТОПах
21Автор05-10-2011 09:28
Дякую, Фантоме! Удача ніколи не завадить.
22я05-10-2011 23:09
Я от чесно чекав коли ж виявиться, що корабель прибульців - це насправді корабель землян після якоїсь часової аномалії. Чекав опису парадоксів і нелогічностей. Все виявилося набагато простіше. Напевне тому, навіть зважаючи на те, що оповідання хороше, відчуваю себе трохи розчарованим.
23Автор06-10-2011 08:49
Інтриги, на жаль, дійсно не вистачило. Нелогічностей сам намагався уникнути (а виявилося, їх по тексту не так вже й мало). Так що цей недолік визнаю.
24Михайло Зіпунов06-10-2011 19:00
"передбачили любі негаразди" - будь-які негаразди
Гарно. Чисто.
Єдине зауваження - спілкування Кайла та Олесі в одному місці з живого діалогу перетворюється на монолог Олесі. Було б непогано розбити його якимись репліками Кайла. Але то так... Може автор просто хотів підкреслити балакучість Олесі і мовчазність Кайла.
25Автор07-10-2011 07:51
Дякую! Ви підказали дуже вдале і логічне пояснення ситуації.
26Олег Сілін08-10-2011 04:27
О, чекав того ж
27Шибальба23-10-2011 15:26
Ой, мої малесенькі!!!! Тільки но повернулася з тяжкої подорожі, а ви вже всі впоралися з конкурсом. ВІТАЮ! ВІТАЮ ПЕРЕМОЖЦЯ!
Я так рада! А почитати скільки всього є!!!!!!!!!! Приймаюся до роботи. Конкурсанти - фантасти мої! БУДЬМО!