Враження про майстер-клас (Вадим Соколенко)

Враження про майстер-клас (Вадим Соколенко)

Понеділок, 15 квітня 2013 г.
Рубрика: Колонка -> Літпроцес -> Майстер-клас
Мітки:
Проглядів: 1557
Підписатися на комментарі по RSS

Свої враження від майстер-класу Олді можна було б передати одним словом. Клас!

Проте, відбутися таким стислим резюме – нечесно по відношенню до тих, котрі дали можливість на це дійство приїхати (ще раз дякую всім, хто голосував за рецензію!), та й емоції переповнюють.

За звичною тактикою, вирішив «вигребти» першим. Щоб до фіналу майстер-класу повністю заспокоїтись і насолоджуватись розтинами шановних колег. Тактика не підвела, тим паче, били не так вже й боляче. Можна навіть сказати, ніжно. При можливостях майстрів (і фізичних, і у жанрі літературної критики) – мені дійсно пофартило. Одним словом, висновком Олді дуже задоволений, зауваження слушні і їх обов’язково врахую.

Щодо інших творів: перед поїздкою перечитав всі оповідання і написав коротенькі зауваження. То, під час майстер-класу, у деяких випадках, мене аж розпирало від гордості – я ж теж відмітив ці недоліки! У «Феніксі» здогадався про відсутність конфлікту і якихось змін світогляду головних героїв (недаремно ж двічі слухав принципи написання оповідань Арєнєва!), у «Вагомій причині» – про дефіцит позитиву. Тут, до речі, хочу відмітити, що твір Макса і Лариси сподобався, сільська тематика близька, проте, коли читав, постійно згадував пародію на передачу Ольги Герасимьюк, в котрій все зводилося до тези «Яке горе, яке горе…».

А от з оповіданнями «Равлик-Павлик» і «Крила Емілі» мої критичні потуги не підтвердилися. Зокрема, в «Крилах» мені трохи бракувало динаміки, а в «Равлику» підозрював, як головну проблему зауважать схожість з людими «ікс». Однозначно, вважав саме ці оповідання потенційними лідерами майстер-класу. Та думку Олді щодо них, сподіваюся, автори творів ще відзначать у своїх майстер-класівських відгуках.

Загальний висновок: на майстер-клас до Олді дійсно варто було потрапити. Розбір грамотний, ретельний, з численними прикладами з класики, корисний у плані майбутніх правок і – дуже позитивний. Навіть при жорсткій критиці Олег Семенович та Дмитро Євгенійович вміло підібрали добрі слова і налаштовували авторів на оптимізм. За що їм щира дяка!

Як завжди, гарним продовженням майстер-класу вважаю зустріч Фортечної спільноти у неофіційній обстановці. Колеги, було приємно вас знову побачити!

І наостанок: враховуючи те, що Олді, особисто для мене, українські фантасти №1, хочу щиро подякувати організаторів заходу за можливість вислухати думку майстрів з приводу своїх перших кроків у художній літературі. А ще – за можливість відвідати майстер-клас моїй доньці. Втім, думаю вона сама про це ще скаже.

Всім – успіхів і творчого натхнення!

]]>twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru google.com/buzz friendfeed.com ya.ru mail.ru myspace.com rutvit.ru pikabu.ru liveinternet.ru livejournal.com blogger.com google.com yandex.ru memori.ru]]>