Повернутися на сторінку

Коментарів: 16

 1. Чудове оповідання, мені сподобалося! Непоганий сюжет, читала з цікавістю до кінця, фінал, що треба. За вагання ГГ плюс. У принципі, без зайвого пафосу показана роль українців у всій цій визвольній операції. Можливо, для смаку не вистачає трохи описів, а ще дізнатися більше про Анну, але, як я розумію, на це вже знаків не вистачило. І наприкінці хотілося б знову побачити тих янголів, що робила Оксана. Із задоволенням прочитала б повість із таким сюжетом.

  Поки що одне з найцікавіших оповідань, дякую. Автору успіху!

 2. Мені сподобалося, що це досить міцний твір, тут є конкретна ідея, є плюс-мінус пропрацьовані образи. Дещо забракло обсягу: зріз реальності досить повний, незважаючи на те, що зображено дуже короткий проміжок часу, але хотілося б більше про самих героїв, про розвиток руху опору, про стосунки між його учасниками, про те, зрештою, що за віруси і чому такі могутні й круті охоронні системи прибульців (не прибульців? оце, до речі, мені сподобалося!) не задавили увесь цей заколот у зародку. І так, підтримую попердню думку, Анна - рущниця, які ніби й вистрілила наприкінці, але не вистачило дії з нею в середині твору. Її показали, але не розвинули як персонажа, лише потім "викотили" знову, щоб уже задіяти. Від Оксани схоже враження "недотягнутості", вона мені здалася персонажем-функцією. Ну, і те, що герой, не криючись, зателефонував їй у критичний момент, якось дивно. А те, що телефони прослуховають, він не боявся?..

  От такі моменти + загалом підкреслена чорнушність світу мені дещо зіпсували враження. Ніби мало бути розгорнуто й детально, а утисли в оповідання.

  Але ж за вагання Олега однозначний плюс. Ну, і загалом враження радше позитивне.

  Поки що справді один з кращих творів, принаймні з тих, що я встигла прочитати.

 3. Щось я не второпав.

  Невже і справді, якщо всіх людей зробити тотожними, то з них простіше буде збирати оту "данину"?

  З яблуками й зерном воно зрозуміліше – має бути однакове, бо так простіше збирати/сортувати/продавати...

  А от люди... Якщо вони ідеально розумітимуть одне іншого, то хіба їм не простіше буде змовитись і повстати проти отих "місячників"?

 4. Elessmera, Рибка, дякую за розгорнуті враження! Хотілося описати детальніше і світ, і усіх задіяних героїв, проте трохи не вистачило часу :( Тепер з ваших коментарів бачу, що саме цікаво було б дізнатися.

  Рибка, щодо Вашого запитання: "Ну, і те, що герой, не криючись, зателефонував їй у критичний момент, якось дивно. А те, що телефони прослуховають, він не боявся?.." Так, він розумів, що його могли прослуховувати. Це був необдуманий емоційний вчинок. Проте він не збирався озвучувати якісь секретні деталі. Ризик прийняти невірне рішення перевищив для нього ризик того, що хтось викриє план.

  Володе, дякую за питання. Місячники не надто побоювалися підкорених людей (вочевидь це було їхньою помилкою). Іх більше хвилювало ефективне використання ресурсів (багато сил витрачалось на внутрішні війни, подолання культурних та мовних відмінностей). Хорошим прикладом ефективної роботи людей без розбіжностей є історія про Вавилонську Вежу. Вірячи, що глобалізація та уніфікація - це найкращий шлях для розвитку людства, мені здається, місячники сподівались, що з часом люди звикнуть і оцінять переваги нового світу. Якщо всі розбіжності буде стрето, то вже і не буде, що відстоювати. Люди ситі, злагоджено працюють, усі мають рівні права, покращують свій добробут і збільшують данину. Усі в плюсі.

 5. От і я зараз скажу кілька слів. Перше, що спало на думку,коли я "занурився" у ваше оповідання - це схожість режиму із комуністичним. Заборона церкви, як такої, прагнення до "однаковості" громадян системи і, звичайно, сама назва організації - "Зірка". Чи це сталось випадково, чи автор свідомо прагнув добитись такої аналогії, я не знаю. Ну, це швидше плюс, чим мінус. Далі - дівчина Анна. Як тільки я прочитав про співбесіду, одразу ж зрозумів, що це - рушниця, котра має вистрілити. І не помилився. Тільки звук від пострілу не став несподіванкою. От якби автор, описуючи консультацію, ввів туди ще кілька персонажів, щоб розсіяти увагу читача - було б суперово. Але це моє, суб'єктивне бачення. Зрештою, сподобались моральні терзання ГГ у відповідальний момент, тому додаю вашу оповідку до топових. Вітаю!

  *пішов шукати ничку партизанів до Батьківщини - Матері*

 6. Як на мене, надто швидко все відбувається, не вистачає повітря в оповіданні. Дія, дія, дія - нас якось привчили, що це добре, але не завжди. До максимального об'єму ще 11380 символів залишилось, і мені б дуже хотілося прочитати таку, більш вдумливу версію. Ну і взагалі щоб мати більше фактів для пошуку відповіді на головне питання: а чи були прибульці взагалі? Дякую за текст.

 7. Максиме, дякую за відгук і пораду! *Як знайдете, не виказуйте - раптом ще згодиться wink

  Владиславе, дякую за враження! Погоджуюсь, що в оповіданні ще є простір для додаткової інформації, яка б могла його збагатити.

 8. Написано непоганою мовою. Принаймні тут можна вже говорити про оповідання із сюжетом, а не просто замальовку, як у декого.

  Але вже до діалогів є чимало питань (забагато "Привіт", "Доброго вечора", "Доброго вечора").

  Ще більше питань до задуму світу та ідейної частини. Я тут бачу лише типових шаблонних "повстанців", які воюють з такими ж картонними "загарбники". Хохохо, ми злі інопланетяни прилетіти вас поневолювати! Штамп. Хотілося б більш знати про мотивацію загарбники - що їм потрібно? Чому води діють саме такими методами? Чому об'єднують людей, будуючи для них "утопію" (могли ж би просто винищити як тарганів, або глобально стерти пам'ять одразу всім)? Людей підкорили силою, чи вони самі "поневолились", піддавшись на обіцянки "раю на землі"?

  Щоби Зло було дійсно небезпечним, воно має бути привабливим! Щоби у героїв завжди залишалась спокуса йому піддатися. Тут цього немає - з перших рядків будується "образ ворога", якого ніхто не любить, але всі незрозуміло чому підкоряються.

  Теж здивувало протиставлення інопланетян і релігії. Це вже оригінально, але мені так само незрозуміло. Якось воно тут ортогонально - наче протиставлення мокрого і м'якого.

  Світлою плямою на цьому картонному фоні виглядає особиста мотивація Анни. Не хочу ваших загальнолюдських утопій - хочу конкретно: кота і малювати янголів! Це дуже живо, по-людськи smile Але, через те, що протистоїть їй щось абсолютно абстрактне, це протиставлення загалом теж не дуже стріляє. Ворог теє має бути конкретним, а тут він весь час як у тумані (у фіналі навіть закрадається підозра - а може й не було ніякого ворога?)

 9. 2018-12-11 в 13:38:56 | Сторонній

  Мені, навпаки, дуже сподобалась відсутність у творі самих прибульців. І натяки на те, що їх взагалі могло не бути. Або що більшість злої роботи все одно робили люди.

  Вади вже описали: непогано розкритий світ, але погано розкриті персонажі.

  Дуже класні паралелі з СРСР, всі ці примусові атеїзми, зірки, прагнення до утопії для уніфікованих стандартизованих людей. Я люблю оповідання з сильною ідеєю, і тут вона є. Автор добре показав ту тонку межу між "краще для абстрактного людства" і "краще для конкретних людей", і за це я йому дуже вдячний.

  Успіхів! Зустрінемось у фіналі wink

 10. Р.В., дякую за відгук і побажання до тексту! Щодо привітань: мені здається, люди часто відповідають на привітання тим самим словом, яким до них звернулись (Привіт-Привіт). Але обов'язково подумаю, як це можна урізноманітнити.

  Спробую відповісти на Ваші питання, виходячи з відомої за текстом інформації та власних міркувань.

  "Хотілося б більш знати про мотивацію загарбники - що їм потрібно?" Їм потрібно, щоб люди максимально ефективно використовували земні ресурси. В результаті чого могли забезпечувати данину прибульцям без шкоди для власного добробуту. Так це виглядає для ГГ і решти землян. Чи справжні це мотиви, навмисно лишається поза кадром.

  "Чому об'єднують людей, будуючи для них "утопію" (могли ж би просто винищити як тарганів, або глобально стерти пам'ять одразу всім)?" Людей не винищили, бо це робоча сила (ще один ресурс, можливо, дешевий за їхніми мірками). Стерти всім пам'ять теж не варіант - потрібні зокрема і кваліфіковані спеціалісти, до того ж простіше, коли люди самі передають один одному знання та навички. Вони вирішили побудувати щось, що буде працювати на головну мету - ефективність використання Землі. Паралельно, необхідно було, щоб люди мали усе, що за думкою прибульців необхідне для людського життя, щоб люди функціонували, як добре доглянуті і заправлені якісним пальним машини.

  Людей підкорили силою, чи вони самі "поневолились", піддавшись на обіцянки "раю на землі"? Силою. Проте не без допомоги тих, хто піддався на обіцянки (але цього в тексті дійсно немає cheese)

  “Щоби Зло було дійсно небезпечним, воно має бути привабливим! Щоби у героїв завжди залишалась спокуса йому піддатися.” У тексті я власне намагаюсь зобразити, що ГГ близький до того, щоб піддатися спокусі.

  “з перших рядків будується "образ ворога", якого ніхто не любить, але всі незрозуміло чому підкоряються.” Мені здається, ворога не люблять не тому, що він однозначне зло, а тому що він нав’язує людям, як жити. Підкоряються через страх і звичку: жити наче і так можна. Мало хто готовий ризикувати усім заради свободи, особливо коли з часом втрачаєш впевненість у її необхідності.

  “Ворог теє має бути конкретним, а тут він весь час як у тумані (у фіналі навіть закрадається підозра - а може й не було ніякого ворога?)” – Саме так. Ворог є. Питання, хто. smile

 11. Сторонній, дякую за враження! У творі свідомо робився акцент на людях. Приємно, що Вам такий підхід сподобався. Успіхів навзаєм! Сподіваймося на краще! grin

 12. Дякую за відповіді! smile

  Щодо привітань: мені здається, люди часто відповідають на привітання тим самим словом, яким до них звернулись (Привіт-Привіт).

  Якби в книжках і кіно люди розмовляли б точно так, як у житті, то ніякі фільми й романі не вмістили б тих безкінечних пустих теревень grin

  Стругацькі називали цю хворобу молодих авторів "хелобобізм" (це коли приходить герой до іншого і каже: "Хелло, Боб!", а той йому: "Привіт, Джоне!" LOL)

  Я гадаю, що не варто і без того коротке оповідання перетворювати на звалище "дєжурних фраз", можна ж й іншими засобами дати зрозуміти, що герої привіталися, й одразу перейти до суті справи, правда ж? smile

  Спробую відповісти на Ваші питання, виходячи з відомої за текстом інформації та власних міркувань.

  Я задавав це більше як риторичні запитання LOL

  Звісно Ви можете мені все це зараз пояснити, але ж Ви розумієте, що після бою кулаками не махають - твір має говорити сам за себе. А я ж просто хотів вам показати, де непорозуміння виникають у читача cool smile

  Маю надію, що це стане Вам у нагоді smile

 13. Р.В., безперечно, стане в нагоді!

  А питання мені корисно було обдумати, хай вони і риторичні grin

 14. Спочатку я починав уже позіхати, але потім інтрига таки зявилась.

  Сподобалась тема і паралелі сильних світу цього з іншопланетянами. Така собі пересторога про майбутнє.

  Але непереконливим є існування ефективної підпільної мережі в такому суспільстві. Сумніви героя виглядають природними.

  Оповідання достойно пройшло до фіналу! Вітаю!

 15. Щось мене так несподівано розчулило це оповідання, якась магія smile Християнська НФ, це ж треба, гг

  Ну, а по суті - мені сподобався текст, є певні стилістичні огріхи, але це швидко правиться. І так, хотілося б трохи більше інформації про самих прибульців, про те, як полетіли ракети (побачити, а не дізнатися постфактум).

  За кота окремий плюс!

  дякую!

 16. Бурий, дякую за відгук і позитивну оцінку! Вірьмо в силу партизанського руху! grin

  AV, приємно, що сподобалось! Зізнаюсь, в моїх початкових планах дійсно був більш детальний опис операції, зокрема і запуск ракет, проте дедлайн вніс свої корективи :(

  Котик переказує окреме дякую! smile

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)