Повернутися на сторінку

Коментарів: 5

 1. Чудове оповідання, мені сподобалося! Непоганий сюжет, читала з цікавістю до кінця, фінал, що треба. За вагання ГГ плюс. У принципі, без зайвого пафосу показана роль українців у всій цій визвольній операції. Можливо, для смаку не вистачає трохи описів, а ще дізнатися більше про Анну, але, як я розумію, на це вже знаків не вистачило. І наприкінці хотілося б знову побачити тих янголів, що робила Оксана. Із задоволенням прочитала б повість із таким сюжетом.

  Поки що одне з найцікавіших оповідань, дякую. Автору успіху!

 2. Мені сподобалося, що це досить міцний твір, тут є конкретна ідея, є плюс-мінус пропрацьовані образи. Дещо забракло обсягу: зріз реальності досить повний, незважаючи на те, що зображено дуже короткий проміжок часу, але хотілося б більше про самих героїв, про розвиток руху опору, про стосунки між його учасниками, про те, зрештою, що за віруси і чому такі могутні й круті охоронні системи прибульців (не прибульців? оце, до речі, мені сподобалося!) не задавили увесь цей заколот у зародку. І так, підтримую попердню думку, Анна - рущниця, які ніби й вистрілила наприкінці, але не вистачило дії з нею в середині твору. Її показали, але не розвинули як персонажа, лише потім "викотили" знову, щоб уже задіяти. Від Оксани схоже враження "недотягнутості", вона мені здалася персонажем-функцією. Ну, і те, що герой, не криючись, зателефонував їй у критичний момент, якось дивно. А те, що телефони прослуховають, він не боявся?..

  От такі моменти + загалом підкреслена чорнушність світу мені дещо зіпсували враження. Ніби мало бути розгорнуто й детально, а утисли в оповідання.

  Але ж за вагання Олега однозначний плюс. Ну, і загалом враження радше позитивне.

  Поки що справді один з кращих творів, принаймні з тих, що я встигла прочитати.

 3. Щось я не второпав.

  Невже і справді, якщо всіх людей зробити тотожними, то з них простіше буде збирати оту "данину"?

  З яблуками й зерном воно зрозуміліше – має бути однакове, бо так простіше збирати/сортувати/продавати...

  А от люди... Якщо вони ідеально розумітимуть одне іншого, то хіба їм не простіше буде змовитись і повстати проти отих "місячників"?

 4. Elessmera, Рибка, дякую за розгорнуті враження! Хотілося описати детальніше і світ, і усіх задіяних героїв, проте трохи не вистачило часу :( Тепер з ваших коментарів бачу, що саме цікаво було б дізнатися.

  Рибка, щодо Вашого запитання: "Ну, і те, що герой, не криючись, зателефонував їй у критичний момент, якось дивно. А те, що телефони прослуховають, він не боявся?.." Так, він розумів, що його могли прослуховувати. Це був необдуманий емоційний вчинок. Проте він не збирався озвучувати якісь секретні деталі. Ризик прийняти невірне рішення перевищив для нього ризик того, що хтось викриє план.

  Володе, дякую за питання. Місячники не надто побоювалися підкорених людей (вочевидь це було їхньою помилкою). Іх більше хвилювало ефективне використання ресурсів (багато сил витрачалось на внутрішні війни, подолання культурних та мовних відмінностей). Хорошим прикладом ефективної роботи людей без розбіжностей є історія про Вавилонську Вежу. Вірячи, що глобалізація та уніфікація - це найкращий шлях для розвитку людства, мені здається, місячники сподівались, що з часом люди звикнуть і оцінять переваги нового світу. Якщо всі розбіжності буде стрето, то вже і не буде, що відстоювати. Люди ситі, злагоджено працюють, усі мають рівні права, покращують свій добробут і збільшують данину. Усі в плюсі.

 5. От і я зараз скажу кілька слів. Перше, що спало на думку,коли я "занурився" у ваше оповідання - це схожість режиму із комуністичним. Заборона церкви, як такої, прагнення до "однаковості" громадян системи і, звичайно, сама назва організації - "Зірка". Чи це сталось випадково, чи автор свідомо прагнув добитись такої аналогії, я не знаю. Ну, це швидше плюс, чим мінус. Далі - дівчина Анна. Як тільки я прочитав про співбесіду, одразу ж зрозумів, що це - рушниця, котра має вистрілити. І не помилився. Тільки звук від пострілу не став несподіванкою. От якби автор, описуючи консультацію, ввів туди ще кілька персонажів, щоб розсіяти увагу читача - було б суперово. Але це моє, суб'єктивне бачення. Зрештою, сподобались моральні терзання ГГ у відповідальний момент, тому додаю вашу оповідку до топових. Вітаю!

  *пішов шукати ничку партизанів до Батьківщини - Матері*

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)