Повернутися на сторінку

Коментарів: 12

 1. 2012-03-20 в 22:16:59 | Зіркохід

  Непогано. І написано гарно. Щоправда, оте поєднання ферумітів з Алгоритмом і натяком на холодну математичну логіку мало в'яжеться зі жвавою, цілком людською манерою оповіді розповідача, а тому виглядає дещо кальковано. Втім, може, це я так сприйняв.

  ви праві - маєте рацію/слушність

  ми відволіклись - відхилилися/відвернулися

  кільце - перстеник

 2. 2012-03-21 в 06:14:27 | Аноним

  Припускаю, що у світі ферумітів швидкості дещо відрізняються від наших. Уявіть собі повноцінний фільм із нудним одноманітним сюжетом (наразі нічого для прикладу не спадає на думку) в режимі перемотки: стільки емоцій, стільки подій! Якщо феруміти жили у сотні чи й тисячі разів довше нашого, цілком можливо, що й розповідь могла продовжуватись цілий вік, а, подана "на перемотці", так би мовити, і набула тієї емоційності. Думаю, то справа сприйняття.

  За русизми дякую, виправлятиму. smile

 3. Нарешті...нарешті нема роботів, андроїдів та кіборгів LOLLOLLOL

  Гм...цікава сроба зобразити суспільство Чужинців. Сподобалося. Паралельна історія двох ГГ також цікаво виглядає. Доречі, в даному випадку Алгоритм мені видається зовсім нормальним явищем, таке собі Божество для ферумітів. Цікаві спроби чужинця виглядати людиною і врешті стати нею через самопожертву в кінці. Я вірно зрозумів задум автора?

  Дякую за цікавий твір. Успіхів та наснаги.

 4. Гріх антропоцентризму - чужинці, принципово відмінні від людей чужими не виглядають. Розумію, що зобразити справді щось чуже досить важко, але пробувати ж варто.

  Ще не відчувається різниці в темпі життя. Ну і ще - заради чого писався твір? Щоб показати - почуття вдячності - універсальне для всесвіту? бо іншої ідеї не побачив.

  Написано, проте, цілком доладно, особисто мені несподобався епізод із втратою зору, проте це вже ІМХО. Я б, наприклад, не вводив війну в твір - це зайва сутність, а б зробив так, щоб Назар і той чужинець попали в однотипні катастрофи - це б більше показало їх духовну близькість.

 5. 2012-03-21 в 11:16:17 | Аноним

  Дякую за відгуки. Спробую пояснити.

  Епізод з війною переслідує дві цілі:

  1. Показати, що встановлення імплантанту - наслідок поранення, отриманого на війні. В свою чергу, не було б поранення - не встановили б імплантант - а чи став би він тоді ювеліром і зустрів би тоді чужинця?

  2. В епізоді описуються надчуття Назара, певний дар інтуїції чи що, який потім допомагає йому полагодити кільце.

  Ідея твору... Те, що Ви, Чернідаре підмітили, та й не тільки. Можливо, наше алогічне й емоційне існування лише й можна назвати справжнім життям? На контрасті з математичною точністю, абсолютною логічністю й Алгоритмізацією існування суспільства ферумітів. І, як вірно підмітив Фантом, самопожертва чужинця заради людства, оскільки наш світ йому видався все ж кращим власного, вартим тієї ціни, що заплатив феруміт.

  З повагою, Автор.

 6. по п1.може бути не поранення а якась аварія, хвороба ітд ітп... якщо провести паралель між утратою зору Назаром та чужим, то може вийти цікаво.

  решти ідей не помітив, можливо варто їх більше підкреслити. Особливо не видно роздумів про "справжнє життя"

 7. 2012-03-21 в 11:49:59 | Аноним

  по п.1. так, можливо, дійсно, є різні варіанти. Візьму як пам"ятку.

  Щодо інших ідей то автор намагався їх донести. Як воно вийшло, судити, звісно, читачам, на те й зворотній зв"язок. Шкода, якщо не вийшло. Алеж нема межі досконалостіgrin Наступного разу приділю більше уваги.

  Автор.

 8. 2012-03-21 в 12:57:47 | HarleyDavidson

  Чудово. Порозуміння між абсолютно різними істотами і виникнення взаємної симпатії, вдячності. Напевно той чужинець надто довго був серед людей і набрався від них вірусу емоційності LOL Вражає, коли логічна залізяка може зрозуміти і прийняти нелогічну людину. Вам вдалося протягти в оповідання високий гуманізм.

 9. 2012-04-02 в 13:35:19 | Пан Мишиус

  Немного того, на что можно было бы обратить внимание при правке.

  Ті ж таки рудиментарні емоційні сплески, надчуття, знову ж таки. Що кажете? Нема й бути не може? Звісно, то ніколи не стане частиною шкільної програми, але… Ви звернули увагу, що дедалі більше почали з’являтися серед молоді такі, що шукають нові шляхи як альтернативу раціональному? Емоцісти, ірраціологи, інсайтери — чули про таких?
  Так, ваша правда. Певно, молодь стала така вже зухвала. Ніякої поваги до традицій. Ми такими не були.
 10. 2012-04-02 в 13:41:02 | Аноним

  Дякую, пане Мишиус! Ваша правда. Це ж треба... посипаю голову попелом - завжди отаке вичитую.

 11. Згоден з попереднім оратором - війна ні до чого. Виходить ніби два окремі сюжети.

  А що не так з турецьким золотом? Чому воно не паяється?

 12. 2012-04-06 в 16:56:35 | Аноним
  А що не так з турецьким золотом? Чому воно не паяється?

  Ну, не знаю чому, але в мене саме з такого золота ланцюжок вже років п"ять з таким діагнозом лежитьLOL

  війна ні до чого. Виходить ніби два окремі сюжети.
  Щодо двох сюжетів...не знаю, не знаю...можливо трохи перебір з описовою частиною, але щоб гетьsmile Хоча, може й дійсно змінити віну на катастрофу - подивитися що з того вийде.

  Джоне, дякую за відгук.

  Автор.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)