Про конкурси та майстер-класи від "Зоряної фортеці"

Про конкурси та майстер-класи від "Зоряної фортеці"

Понеділок, 27 квітня 2020 г.
Рубрика: Про проект
Проглядів: 394
Підписатися на комментарі по RSS

Проект «Зоряна Фортеця» був заснований у 2008 році і починав свою діяльність з мережевого конкурсу фантастичних оповідань. З того часу Зоряна фортеця та українська фантастична спільнота пройшли довгий шлях. Зараз Зоряна фортеця далеко не єдиний мережевий конкурс, але тоді, у 2008 році, це був доволі ризикований крок.

Метою конкурсів було сприяння розвитку української фантастичної прози; встановлення зв'язків між авторами, які працюють у жанрі фантастики; формування творчого середовища, що сприятиме появі нових імен та ідей. І, безперечно, це вдалося.

МЕРЕЖЕВИЙ КОНКУРС

Конкурс проводиться двічі на рік. На конкурс приймаються оповідання будь-яких напрямків фантастики – НФ (хард і софт), фентезі, містика, хорор, магічний реалізм, сюрреалізм, кіберпанк, паропанк тощо.

Формат конкурсу: самосудний. На заздалегідь оголошену тему учасники конкурсу пишуть оповідання, які після закінчення прийому, самі ж і читають. Кожен учасник конкурсу має прочитати оповідання своїх колег і виставити їм свої бали.

І хоча самосудна система не претендує на абсолютну об'єктивність, проте, як показує досвід, вона має свої переваги. Порівняно із авторитарними конкурсами (коли переможці визначаються фаховим журі), самосудний конкурс є більш демократичним – з усіма плюсами й мінусами демократії. Зокрема самосудні конкурси меншою мірою залежать від суб'єктивних чинників, завдяки широкій вибірці тих, хто оцінює. Також позитивом самосудності є те, що оцінюючи роботи своїх колег, автор має можливість краще побачити власні помилки.

Конкурс проводиться анонімно, імена авторів відкриваються тільки після завершення конкурсу. Це дозволяє уникнути особистих симпатій чи антипатій і оцінювати безпосередньо текст.

Крім того, за оповідання голосують тільки учасники. Родичі, друзі та мережеві знайомі автора не впливають на результат. Обсяг оповідань для кожного конкурсу встановлюється окремо.

Переваги участі у конкурсі

- Спілкування

«Зоряна Фортеця» об'єднує людей, яким не треба додатково пояснювати, що таке фантастика. Це нові знайомства, обмін досвідом і критичне оцінювання творів інших учасників, що допомагає авторові більш фахово поглянути на власну творчість.

- Пам'ятні призи

Раніше переможці конкурсу отримували почесні дипломи, іменні Футболки Переможця. Зараз ми переглядаємо політику нагород, вони кожного разу відрізняються. Крім того, на кожний окремий конкурс можуть бути впроваджені додаткові призи від наших партнерів.

- Публікації

Оповідання, що приймали участь у конкурсі друкувались в літературних журналах «Український Фантастичний Оглядач», «Реальність фантастики», «Дніпро».
Зараз, коли періодичних видань майже не залишилося, "Зоряна фортеця" започаткувала щорічний альманах, до якого включаються найкращі оповідання за рік.

- Досвід та "влиття" у спільноту

Свого часу до нас надсилали твори автори, яких зараз вже не потрібно представляти: Уляна Галич, Наталка Ліщинська, Дара Корній, Владислав Івченко, Наталія Матолінець, Ігор Силівра,Світлана Тараторіна, Олексій Декань... Можливо, новий конкурс допоможе новій зірці української фантастики повірити у свої сили?

МАЙСТЕР-КЛАС
З 2010 року в складі проекту «Зоряна Фортеця» було відкрито творчу майстерню у форматі майстер-класу. Після підбиття підсумків демократичного голосування, організатори та/або спеціально запрошений Майстер відбирають певну кількість оповідань (5-8 робіт), які Майстер професійно розбирає під час очної зустрічі з учасниками майстер-класу.

]]>twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru google.com/buzz friendfeed.com ya.ru mail.ru myspace.com rutvit.ru pikabu.ru liveinternet.ru livejournal.com blogger.com google.com yandex.ru memori.ru]]>