Повернутися на сторінку

Коментарів: 6

 1. Вітаю авторе! Хочеться багато говорити, хвалити, та слів не вистачає. Все на висоті!Ваш твір в моєму особистому топі. Дякую за чудові враження!

 2. Дякую, Максиме! Дуже приємно чути це. Хоча я пізніше сам познаходив там багато недоліків, але я в цей твір вклав душу. Це моя данина всім їм, колишнім. І якщо у Вас теж щось відгукнулось в душі, то я написав це недаремно. Ще раз дякую!

 3. Якось дивно...

  Щоби землянин (група землян), якому (якій), чомусь..., вірять, і, може, співчувають, лише незначна кількість інших землян (та й ті, найчастіше – далекі родичі) — і от-так сильно переконав і вразив іншопланетника!

  Бо в деяких інших фант.творах на чужій планеті взагалі зорієнуватись неможливо... Як-от у Лема. А щоб розуміти більше за місцевих... – то якесь диво...

 4. Спочатку про умовно погане: я теж не пойняла віри в таке глибоке розуміння проблем іншого виду й таку бурхливу емпатію Спуранджа до діда Миколи. Якби від самого початку прибулець краще розумів цивілізацію землян, з огляду на її примітивніший рівень розвитку шукав аналогії у минулому свого виду - це було б достовірніше. Але навпаки: ми бачимо, що для Спуранджа земляни чужі й не зрозумілі, він потребує постійних підказок і коментарів. Тому одна п'яна розмова не здається підставою для такого глибокого співпереживання.

  Ну, і щодо того, чому "колишній", я теж не дуже доперла. Тобто неактуальний зараз, відсталий від життя - чи як? Воно за змістом якось більше проситься "бувалий".

  А от мені ще цікаво щодо зсуву в часі - якщо навіть під час пересування певним підпростором цей зсув має місце, то чи не втрачає взагалі вся ідея цього шоу сенс? Хіба варганти не побачать його випуски "у свинячий голос", уже в наступному поколінні, забувши взагалі, що воно було й до чого?.. У мене з фізикою так собі, зізнаюся, але десь тут щось не сходиться. Чи сходиться? Цікаво було б почитати коментар.

  А так мені сподобалося. Початок із детальним описом того, як оригінально викаблучується ведуча на камеру, просто зачарував. Класно, як не-гуманоїдна анатомія любовно прописана.

  Сама ідея реаліті-шоу не нова, але в цьому творі так душевно обіграна, що сприймається органічно.

  Опис господарства діда Миколи теж такий соковитий. Ех, були часи, була корова, а зараз ото шо. Ну, і його спогади - це теж ніби не раз використаний прийом, але тут у них є великий плюс: дід Микола не герой, він звичайний, він жив, як міг. І це круто.

  Мораль прямо проартикульована, але це такий жанр, то нормально сприймається.

  Дякую за приємне читання.

 5. Може, я помиляюся, але здалося трохи штучним і некоректним поєднання теми розважального іншопланетного шоу зі спогадами діда Миколи про НКВД і голодомор. Хіба що за кілька десятків років мирного життя таке враження згладиться. Але зараз, коли ця недоімперія продовжує висмоктувати з України сили та життя, сприймається боляче.

  Удачі на конкурсі!

 6. Я більше скажу: епіграф про Голодомор маніпулятивний, а от свідомо чи ні - питання. Тому що ну звісно, це трагедія, ми пам'ятаємо і ніколи знов, а потім з тими емоціями починаєш читати

  ну ду-уже банальне космічне оповідання. Це спроба витягти слабкий текст? Кліше на кліше: чого варті оті описи людей з точки зору іншопланетян! Здавалося, подібні прийоми залишилися десь у 50-х, але ж ні. Дід класний та живий, це факт, але тим недоречніше вся маячня з шоу. Ці два елементи тут аж ніяк не поєднується: стьоб на реаліті з трагічною історією життя землянина. Принаймні, так механічно зліпити їх було поганою ідеєю, а пафос у фіналі виглядає порожнім. Якщо вже хотілося "хайпанути" на трагічній історічній темі, то праці треба було вкласти набагато більше. Та й по темі конкурса, якщо відверто, незалік.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)