Повернутися на сторінку

Коментарів: 28

 1. А назви простіше не вийшло? Якось вона не тогоgrinА загалом непогано. Трошки кохання, трошки інтриги. Сподобались також філософські роздуми, прикро що воно дійсно так і є.

  Бажаю успіхів та наснаги.

 2. 2011-09-15 в 19:50:02 | Аноним

  Кульпар в художньому творі - то жорстоко... кожен день проходжу мимо, а ніколи не приходило в голову, шо там інопланетяни... grin

  За змістом виникає одне питання: як такий досвідчений боєць, у котрої за плечима кілька успішних операцій планетарного рівня, могла настільки елементарно потрапити до рук ворога? Тим більше, що вона на той час переховувалася - мала би бути дуже обережною...

  Оповідання назагал сподобалося.

  Файно є!

 3. Не вийшло простішої назви. Стільки їх перебралося! grin Спасибі, Фантоме!

 4. 2011-09-16 в 18:28:00 | Аноним

  Може, ми й зустрічаємося іноді біля Кульпаркова grinЯ той парк люблю. Колись там жили коні, візник дозволяв дітям часом переїхатися на фірі. Файно згадати дитинство...

  Ханна кохала, хотіла врятувати Олега. Жінки заради коханих здатні ризикувати своїм життям, мені видається, що тут якраз у текст не проповзла жодна недоречність.

 5. 2011-09-18 в 20:40:23 | Зіркохід

  НЕ ВІРЮ! Ну не вірю, що:

  - битва за космос була звичайним окозамилюванням;

  - що США й СРСР у розпал холодної війни, коли світ мало не знищили в Карибській кризі, співпрацювали в дослідженні ІНОПЛАНЕТНОГО КОРАБЛЯ й ОБМІНЮВАЛИСЯ ТЕХНОЛОГІЯМИ;

  - що високорозвинена інопланетна цивілізація не має ЦІКАВІШОГО і ВАЖЛИВІШОГО заняття, як вишукувати у БЕЗМЕЖНОМУ космосі конкурентів;

  - що високорозвинена цивілізація, котра досягла зірок, узагалі здатна розглядати братів по розуму як КОНКУРЕНТІВ (в чому? в підкоренні БЕЗМЕЖНОГО космосу?).

  Ну і так далі smile. Даруйте, все це шито білими канатами. І дуже шкода, бо оповідання читати цікаво, й воно написано непогано. Шановний Авторе, ну невже Вам важко було переступити через зачовганий штамп про прибульців-живолупів і чи не вперше в цьому конкурсі ПРИПУСТИТИ, що коли не люди, то хоча б прибульці МОЖУТЬ стояти на щабель вище від нас-сучасних у моральному плані? Наскільки б цікавішим, як на мене, вийшов твір!

  О, і мало не забув: а де космос? Про нього лише згадується... хоча... може, такий прийом і виправданий, не знаю.

 6. Вітаю, Зіркоходе!

  Еволюція, та й дещо менше у часі - історія людства, вчить, що боротьба із конкурентами є найважливішою, а ви не можете повірити в космічну універсальність цього закону? grin Ну нє, то нє, то ваше право.

  В оповіданні не йдеться про те, що рунадаки вишукують конкурентів. Проте, якщо вони їх знаходять під час своєї експансії у Всесвіті, тоді й намагаються ізолювати. Даруйте, та колись і Земля була безмежною для завойовників на конях, але ж ніхто з них не терпів непослуху від завойованих народів, а й особливо ревно ставився до схожих імперій, котрі намагалися розширюватися.

  А ви - романтик! Це приємно, що досі такі є. Дякую, моральність, нецинічність - рідкісні скарби нашого часу.

 7. 2011-09-20 в 10:36:23 | Аноним

  Карибська криза суперово лягає в сюжетну канву оповідання! Це інопланетяни намагалися посварити Союз і Штати, але їм не вдалося!

 8. перехід від барвистих описів до мордобою зарізкий як на мене.

  Ще навчилися долали гравітацію за допомогою антигравіатора,

  тавтологія. гравітацію антигравітатором. краще щось на кшалт: скопіювали технологію антигравітації, чи щось таке.

  ОН хто розвалив Союз!!! гм...

  гм... з середини твору ідеологія оповідання починає викликати стійке відторгнення. наче писалось для "русской патриотической фантастики"

  інопланетяни розвалили союз, реклама промиває мізки, ми повернемо космос...

  закінчення покращує ситуацію.

  викликає аллюзії з Ренделом Гарннеттом "Предательство высшей пробы" там теж людина зраджує людство заради його блага. Тільки там більше закручено... раджу почитати.

  http://lib.rus.ec/b/126454

 9. Взагалі, думки цікаві. Але я, вслід за Зіркоходом, дозволю собі засумніватися у бажанні інопланетян якимось чином реалізовувати свої почуття конкуренції, так би мовити. smile

  Поясню. Ханна розповідає, що серйозний поштовх до розвитку космічних технологій відбулося після того, як був досліджений інопланетний корабель (язик не повертається назвати його судном :shutsmile. Простіше кажучи, не було б їх на Землі - товклися б ми у своїх цивілізаційних рамках третього рівня ще довго cheese

  По-друге, думається мені, що рунадаки якісь непослідовні. Принаймні, я не розумію, в чому заключається ота конкуренція. Знищити вони нас не хочуть, а лиш утримати на Землі. Для чого? Щоб не дозволити мандрувати космосом? Вони хочуть вишукувати конкурентів одноосібно? Для чого, якщо вони їх не використовують (під словом "їх" маю на увазі і людей, і ресурси, і т. ін.)?

  І чому тоді їхні традиції забороняють убивати, проте не забороняють знищувати? Бо ж це все одно знищення, чи не так? smirk

  Коротше, не все так гарно в оповідці, як на мене. Не все продумано. А фінал - так, зачот, неочікувано. smile

 10. Даруйте, та колись і Земля була безмежною для завойовників на конях, але ж ніхто з них не терпів непослуху від завойованих народів, а й особливо ревно ставився до схожих імперій, котрі намагалися розширюватися.

  Так, але завойовники використовували ресурс завойованих. Тут логіка є.

 11. Спасибі новим читачам-дописувачам - цінно, коли отримуєш відгуки, особливо критичні. Обов'язково прочитаю текст за лінком. Цікаво, але мені вже тиждень, як хочеться написати продовження про те, як Олег жив у рунадаків grin А от захищати своє оповідання розхотілося, хоч важко погодитися в дечому з критиками. Тому вдячно схилю голову, добре обміркую всі ваші зауваження. Можливо, це спонукає мене щось змінити, покращити.

 12. Загалом, оповідання сподобалося. Трохи наївне, особливо сцена поєдинку з використанням специфічних японських термінів. Але поки-що у мене в топі. Авторові успіхів.

 13. Дяка, Доку!

  Коли шукалася форма для цієї історії, згадалося про шпигунів, злодіїв, якісь там Борни, Гудзонські Яструби і подібне. Загалом, жанр невишуканий, побудований здебільша на спецефектах, а захотілося довести, що він може бути також із ідеєю, навіть "підсолити" його історією можна і дрібка психологізму йому теж не завадить. Але закони жанру вимагають також використання притаманних йому елементів: спецагентів, бійок, таємних операцій і т.і (так утворився наліт наївності). А ще полюбляю схрещувати жанри, іноді дітки-"мулати" доволі красиві виходять wink

 14. Чернідару - дяка за посилання. "Предательство высшей пробы" сподобалося, хай не без застережень, але цікаве оповідання, так.

 15. 2011-09-27 в 20:52:21 | Леді Джі

  Красивий початок. Картину вдало намалювали, я аж відчула спеку, хоча вранці було досить холодно.

  Потім інтрига, дівчина-каратист, кохання десь на фоні. І все це скотилося в заїжджені вже думки про "посереднього обивателя" та інопланетною кріпто-історією, яку я також не назвала б досить цікавою і новою. До того ж в прибульців не повірила.

  Кінець здався не достатньо розкритим. Хоча із сюжетом взагалі проблема. Красива картинка-бійка-розмова-розмова-розмова- "бійка"- патетичний монолог героя. Все.

  Мабуть, просто зовсім не моє.

  Бажаю успіхів.

 16. Дякую, Леді Джі! Навмисне чи ні, та ви у своєму переказі не згадали про найцікавіші ньюанси, але, як розумію, оповідання вам не сподобалося, то неважливо. Шкодую, що ви - не мій читач, якщо йдеться про конкретно це оповідання, проте у мене є інші, які, сподіваюся, будуть вам до душі.

 17. Ідея: ЗОГ і як з цим боротися. Зрадник двічі – не зрадник ні разу? Телевізор – зло. Загалом непоганий набір, як на одне коротке оповідання. В середині твору проскочила думка, що дівчина насправді хвора. Це теж привнесло деяку перчинку. Було б 9-10/10, але (!).

  Не можна писати про інопланетян, що прилетіли на Землю, лише на початку оповідання згадавши про космос.
  Тому 1/10, все по чесному.

  Сюжет: Він є. Це радує. Він не претендує на новизну чи оригінальність, дій мало, проте читати цікаво. 8/10.

  Реалізація: Хороша. Читати цікаво, а головне легко. Помилки не лізуть в очі, а цього, як на мене, повністю достатньо. Твори пишуться для читачів, а не для Вищої Філологічної Комісії. Початок трішки поламаний, тому 8/10.

  Вердикт: Добротне оповідання, проте не дуже по темі. Буду думати.

  17/30.

 18. 2011-10-01 в 02:21:08 | Спостерігач

  Ну, зрозуміло: галактичні імперіалісти прищепили людству споживацькі цінності. Зрозуміло, що до 1945 року ніхто не купував зайві речі, не брав кредитів на машини та меблі - це все інопланетяни придумали. Навіть Союз розвалили, гади!

  Але нічого! Головний герой отримав ґрін-картку до їхної Америки галактики і скоро зробить кірдик їхньому бездуховному Вашингтону космічному центру.

  smile

  Сподобався монолог героїні про таємну історію останніх десятиліть: такого чудового сюру годі й шукати! smile

 19. Сюжет цікавий, але реалізація трохи підкачала. Довга розповідь дівчини нагадує монологи напівпрозорих героїв з відомого тексту Стругацьких. imho, було б непогано якось цього ефекту уникнути. Наприклад, можна зробити, щоб частина спогадів повернулась сама, абощо. Втім, авторові видніше.

  Ідеологічна поправка - підкупити еліту можна можливістю залишатися елітою. Недорого й ефективно! smile А от підкуп еміграцією в США спрацьовує далеко не завжди.

  Моральна поправка: нудіння з приводу того, що раніше всі були розумні й хороші, а зараз дурні, погані й нічим не цікавляться - були завжди. Розумію, що воно треба для сюжету, але хоча б не так примітивно треба.

  Досить цікаво. Але автор дуже вже зловживає задовгими складними реченнями.

  Помилки: гукати за ним

 20. Злюко, ви помилилися з 1/10 tongue laugh Тема оповідання - боротьба за космос між давньою імперією рунадаків і потенційною людей, то до чого ж тут зауваження переможця попереднього конкурсу? Так що по темі. Однозначно!

  Дякую. Ну думайте, думайте smile

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, укажіть пароль і свій діючий email.

(обов’язково)