Повернутися на сторінку

Коментарів: 8

 1. 2020-11-02 в 20:52:22 | Алхімік

  Цікаво. Є росіянізми.Кінцівка гарна. Наче під неї писалося все оповідання. Світ розкривається неквапливо, через взаємодію героїв, і це мені сподобалося. Звісно, історія нехитра, наче казка, але будемо відверті, моделювання життя-буття якихось потраплянців чи загубленців під землею, відрізняється від побудови казки, коли в звичайне нам буття проникає щось чарівне. /Озираюсь в пошуках Птахи... Ага, поки що її не видно. Отже, можна продовжувати оповідати довірливому автору казки про казки, бо Проппа я добряче призабув/ Отже, ваше оповідання, авторе, швидше для підліткової авдиторії, котра заскучала за казками. Але більшість підлітків якраз ще не встигають засумувати за казками, таке більш притаманно певній групи молоді (кидалтам, можливо, поперше), але їм вже потрібні більш цілісні оповідки, а не замальовочки. Отже, залишаються в цільовій авдиторії лише професійні критики дитячої літератури, котрі можливо похвалять оповідання, як взірець, наприклад, дитячого фентезі, лише тому, що, чомусь, дорослі думають, що вони краще знають, що сподобається читати дітям. Похвали, звісно, чудова річ, але мені більш до вподоби звичайні вдячні читачі, а не схвалення професійних критиків. А Вам?

 2. Непогано. Вторинно, правда, але цілком собі стилізація під ретро. Таке собі "Місто нагорі" так і чекаєш, що в третій частині прилетить доктор Павлиш.

  З Цільовою аудиторією - незрозщуміло. Мені особисто бракувало глибини світу, підозрюю, що якщо ЦА янг-ад'ялт, то бракуватиме емоцій.

 3. 2020-11-04 в 21:19:13 | Спостерігач

  Як поцінювач літератури Янг-Адалт скажу - світу бракує реальності. Він плаский та не цікавий як і події. Це бліде креслення якому не вистачає власного голосу та власного коляру.

  А ще відчувається вплив Вихованих Вовками... і це погано бо: "From this point forward, there’s nowhere to go but up." (с)Raised by Wolves. Written by Idiots.

 4. Не знаю, що тут декому сподобалось, але мені як молодому, було нудно читати.

 5. "Вже кілька століть люди живуть глибоко в надрах землі. В писанні розповідається про масовий катаклізм... Це крихітне поселення налічує двісті людей. Ніколи, ні при яких обставинах, кількість не має перевищувати це дивне число." - З Fallout Shelter взяли?

 6. Після прочитання хочу сказати, що твір переслідує та ж сама проблема, що і більшість на подібних конкурсах - вся історія це "недозав'язка" реальної подорожі. У такому вигляді будь-яка історія лажова апріорі, бо зламана у своїй суті.

  СПОЙЛЕР: Хлопчик у аскетичному релігійному бункері знайшов ноутбук та показав Володаря перстнів своїй подрузі й пообіцяв їй побачити небо. Це все... Одна подія, яка наче і зав'язка, але по факту і розв'язка й потім натяк, що далі щось буде, але ні, нічого не буде. Текст маленький, тому виправдання, що скорочували для конкурсу, не працює. До обмеження в 30 000 Ви й близько не підібралися. Робота зацікавлює десь на середині, але відчуття задоволення не дає навіть у кінці. Самі ідеї та події не нові, десь навіть клішовані. Ноутбук, який за весь цей час не знайшли теж сумнівне рішення, але хочу відзначити, що певна атмосфера в оповіданні присутня і за це +.

  Персонажі - 7/10.

  Ідея - 3/10.

  Атмосфера - 8/10

  Історія - 2/10

 7. 2020-11-20 в 12:41:37 | Едуард

  Загалом непогано. Не буду шукати вторинність, третинність, що часто полюбляють робити тут. Як цілісний твір, хоча й дещо наївний, цілком відбувся, є занурення і це супер.

 8. 2020-11-26 в 20:20:40 | Анонім Оцінювач

  Миленьке оповіданнячко.

  " Це крихітне поселення налічує двісті людей. Ніколи, ні при яких обставинах, кількість не має перевищувати це дивне число."

  Мене відразу заінтригувало, чому двісті і як ця регуляція кількості здійснюється. Я вже почав думати, що на цьому і сюжет зав'язаний. Наприклад, головні герої відкривають страшну таємницю, що це обмеження в 200 чоловік досягається певною "утилізацією" "зайвих" людей чи щось подібне. А виявилась просто миленька казочка. Ну що ж, теж непогано. Просто дисонанс між очікуваннями і прочитаним.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)