Текст знятий на прохання автора.
Проєкт «Зоряна Фортеця» існує з 2008 року. Ми прагнемо формувати творче літературне середовище, що сприятиме появі нових імен та ідей в українській фантастиці. Зміцнюємо зв'язки між авторами, які працюють у жанрі фантастики, та читачами, підтримуємо прагнення молодих авторів вчитатися та розвивати свої літературні навички. Проводимо конкурси та різноманітні культурні й освітні події.
Коментарів: 17 RSS
1murrrchik23-03-2018 14:29
Подібне ще декілька разів зустрічалося. Це наштовхує на думку, що спочатку був Віктор, а не Віка
Але в цілому дуже хороший твір, тверда НФ, цікава основна думка. Сюжет плавний, що особисто мені подобається.
Успіхів на конкурсі!
2автор23-03-2018 14:33
2murrrchik: вгадали, я вже відправив оповідання, ледве встигав, там і скоротив чверть і стать змінив. А аж потім побачив оголошення, що термін подовжено, та було вже пізно. Дякую за відгук!
3Лісовик23-03-2018 18:34
Досить непереконливе висвітлення симбіозу, видно автор не згодний з темою. Але все одно взявся писати в лоб. Відтак вибачаюся, вийшло не дуже. Якби Віка змінила ставлення Вану і відкрила йому якусь Істину, оповідання стало б значно сильнішим. А як гарно починалося.
Успіхів.
4автор24-03-2018 06:37
Істина у кожного своя. В цьому й суть. До речі тому не має значення чи я згоден чи ні. Просто цей шлях уже на горизонті і стає все ближче))
5Лісовик24-03-2018 06:58
Авторе, Ви від самого початку мислите не правильно. Якщо не згодні з темою, напишіть про це в оповіданні. А так особисто від мене балів не отримаєте. Просто тому, що кінцівка слаба. Змирилися, з поразкою від штучного інтелекту? Отже - змирилися з поразкою на конкурсі.
6автор24-03-2018 10:58
Не розумію звідки стільки агресії? "мислите неправильно" "змирилися з поразкою" - це точно про оповідання? А то мені чомусь здається, що ви вже переходите на особистості. Я думав конкурс проводиться для того, аби ми допомагали один одному, чогось навчилися. Ми всі тут колеги. Чи на вашу думку все ж більше супротивники? Якщо так - сумно.
7Лісовик24-03-2018 11:26
Вибачаюся, перед Вами. На особистості переходити не хотів. Я вже так звик, що критикують мої твори. Ми звісно не супротивника, але всі мають різні погляди. Перш за все ЗФ навчила мене критично до всього ставитися. І так вже сталося, що подібне закінчення я б собі написати не дозволив. Але це моя суб'єктивна думка.
Перш за все, Ваш твір читабельний, на відміну переважної частини тутешніх опусів. Тому заспокою Вас, тут ми союзники.
Але я очікував, що в кінці буде віра в Добро. Чи хоча б Конфлікт. Просто візьміть до уваги. Давайте будемо намагатися не розчаровувати читача. А для цього варто спокійніше ставитися до критики, якою б вона не була.
8автор24-03-2018 12:12
Я намагатимусь. І дякую за відгук. Щодо кінцівки, можливо справді хочеться більшої певності, бо так вона фактично відкрита. Якщо буде шанс десь опублікувати це оповідання я обов'язково спробую зробити його краще ніж зміг за час конкурсу. Успіху!
9Волод Йович25-03-2018 20:02
Могло бути цікаво...
Якби майбутню історію людства описали вибірково, а не впихнули всю в 30000 знаків... :(
10Кіт Базиліо26-03-2018 21:57
«Захід - є Захід, а Схід - є Схід, і разом їм ніколи не зійтися».
Думаю, автор має рацію, і фінал правильний, і даремно ви його тут лаєте. Такий хокей нам не потрібен.
Людство - окремо, його комп'ютерна копія, нехай навіть ну ду-у-уже просунута - окремо.
Оповідання – явний претендент на фінал.
11автор27-03-2018 07:53
до Волод Йович:
Намагався саме вибірково, через епізоди взаємодії героїв, але можливо слід було обрати менший відрізок часу. Тема захопила. Ще й скорочував перед відправкою, бо не вписався у 30 000.
до Кіт Базиліо:
щиро дякую за розуміння!!!
12Род Велич27-03-2018 13:14
Це більше схоже не на художнє оповідання, а якесь ессе - попурі з технологій найближчого майбутнього. Ми просто неначе спостерігаємо документальний фільм лекцію, який переносить нас від одного епізода до іншого. Ось нові військові технології, ось космічні, ось нейроінтерфейси, ось перенесення свідомості у комп'ютер, ось міжзоряні перельоти. І герої тут не герої, а наче диктори, мета яких не розмовляти одне з одним, а якнайкраще пояснити слухачу суть нових технологій.
Фактично єдине, що пов'язує цю сукупність непов'язаних фрагментів у єдине намисто - це почуття ГГя до ГГні. Але почуття лише натяком, ні разу не висловлене і навіть не продумане ним самим до кінця.
Відчувається, що автор любить і добре знає останні новини з технологій. Але як на мене, для цікавого оповідання мало просто розповісти про них.
P.S. Мені цікаво було б взнати, чим керувався автор при виборі назви твору?
13автор27-03-2018 13:47
хотів подати розвиток саме з точки зору героїв, причому свідомо не вводив конфлікти, сильні емоції і тому подібне, притаманне літературі "про людей", бо дуже часто цей аспект витісняє всі інші. Особливо у фантастиці стає шкода коли хороші ідеї слугують лише тлом для традиційних людських проблем. Це як "Зоряні війни": супер-мега-технології, а у героїв якась середньовічна психологія. Хіба це логічно?
Люди теж розвиваються разом із цивілізацією. І я вірю, що у майбутньому більша частина конфліктів та психологічних негараздів щезнуть. Комусь це може видатися нудним, але я щиро хотів би побачити суспільство де негативні емоції - рушій більшої частини літератури - зведено майже до нуля.
Щодо героїв - це більше професійні та приятельські стосунки, тому й мало уваги, хоча там є абзац про це. Хоча погоджуюся, що можна було зробити більш "по людськи", адже позитивні емоції сподіваюся залишаться і в майбутньому.
Знаю, що це не виправдання, але це оповідання друге. Перше після десь половини написаного я сам забракував, довелося придумувати і писати інше, тож часу було трохи обмаль.
Щодо назви. Цитата із Шевченка "у всякого своя доля і свій шлях широкий" як на мене дуже добре ілюструє головну думку, немає правильних шляхів і неправильних. Але бажано, щоб жоден не вів до протистояння. Там у самому вірші описується багато нехорошого, десь він є й пророцтвом-застереженням. Я хотів зробити пророцтво-заохочення.
Ну й не забуваємо, це всього лише "сон", тобто оповідання. Як буде насправді - побачимо))
14Род Велич27-03-2018 13:52
Отож-отож
Не знаю, як Вам, а мені технології найбільш цікаві саме у людському розрізі, так би мовити. Особливо, якщо це пишеться для масового читача, а не для відвідувачів рубрики "Новини науки і техніки"
15автор27-03-2018 13:58
Ваша правда. Обов'язково врахую на майбутнє.
16arg27-03-2018 15:00
Дуже сильно. На мій погляд, одне з найкращих оповідань на конкурсі. Проза проста та якісна, прозора. Ефект, якого, як ми тут всі розуміємо, не так вже й легко досягти. Світ відтворено широкими мазками, але реальний і впізнаваний. Мені особисто дуже подобаються футуристичні візії саме про Україну, бо тоді саме розташування створює контраст, типу стімпанку. Так, безспосередньої дії в оповіданні небагато, але такий нібито короткий переказ життя - це заслужений художній прийом, що створює певний меланхолічний настрій. Для мене спрацювало, так спрацює, я в певнений, і для багатьох інших. Дякую авторові за майже ідеальний досвід читання.
17автор27-03-2018 17:07
щиро дякую за відгук!