18+
Лискучий неоново-салатовий гравімоб «Тесла 500» сколихнув крикливою з’явою вранішню димку, що мріла над полями.
Одарка Полукіп об’їжджала свої капустяні ферми. Акуратні ряди овочів рябіли барвами під силовими куполами теплиць і радували око.
– Дивись, Федьку, яка краса. Щоразу, коли оглядаю, як воно сходить, росте, відчуваю, мовби за спиною виростають крила і я от-от злечу до небес. Згодься, друже, не кожному випадає честь гідно продовжувати родинний бізнес. І це все наше, вітчизняне, не яке-небудь іншопланетне. А все отут і отут – в голові і серці – недарма мій прадід любив повторювати, що успіх тримається на тверезому розумі й шанобі традицій. Плюс трохи праці, напористості – і кубок твій. За місяць матимемо черговий врожай цукрової десертної. «Бомбери» теж вродило го-го – нейтронне паливо нині дороге, матимемо добрий прибуток, – тикала фермерка пальцем у вікно, андроїд, що сидів справа, кивав і підтакував.
Вдалині замаячила постать, юнак в білому комбінезоні рухався межею вздовж ланчика, ведучи над вогнистою рунню приладом на довгім держалі.
– Вау, що за цукерочок?
– Лука Тихий, новенький. Зарахований у штат другого вересня дві тисячі двісті вісімдесят п’ятого року на посаду молодшого лаборанта. Вік – двадцять п’ять земних років, ріст – один метр сімдесят три сантиметри, вага сімдесят кілограмів. Неодружений. Рекомендації позитивні.
– Новенький? Ану, зупини, –скомандувала Одарка, поправлячи рукою платинові кучері.
– Лаборанте Тихий, – зненацька почув за спиною парубок, різко розвернувся, ледь не впустивши з рук гризометр. Чемно привітався:
– Доброго дня, пані директорко.
– Привітики,– розпливлася та приязною усмішкою. – Що у нас новенького, чим порадуєте…Луко., адже вас так звати?
– Саме так, пані Полукіп. Чим порадую? Ось, перевіряю, чи не завелися бува в «бомбері» марсіанські гризлики, полюбляють, поганці, двотижневими пагонами посмакувати.
– І як?
– Поки що не виявив, залишився ще один ланчик, перевірю і відзвітую, пані директорко.
– Молодець, Луко, добра робота, – ще ширше заусміхалася фермерка і зацікавлено стрельнула по міцному торсу й і пружних сідницях юнака. Голос враз понизився і пооксамитів: – Мабуть премію хочете? Ні-ні не заперечуйте, хотіти премію нормально. Старанна праця має належно винагороджуватися. Федьку, візьми хлопця на олівець. Сподіваюся, Луко, ви не забудете поділитися набутком і радістю з шефовою?
Одарка прискалила око, натякаючи на могорич.
– Звісно, з мене пиво, дякую за добре слово і високу оцінку, пані Полукіп.
– Пані директорко, пані Полукіп. Навіщо ці розшаркування? Кличте мене просто Одаркою.
– Гаразд, пані Полу… гаразд, пані Одарко, тобто просто Одарко.
***
– Отже, пивбар «Салют»… Непогане місце, – окинула оком і ледь скривилася шефиня. – Ви тут обідаєте?
– Ні-ні, обідаємо в їдальні нашого «Провесня». Сюди ж приходимо після роботи, розслабитися, побалакати про те-се, випити пивця, тут затишно.
– А, – роззиралася фермерка. – Що ж, тоді й мені замов пива, скуштую, чим пригощається робітничий клас, тобто… кхм.. провеснівчани.
– Скуштуйте, наше бурштинове, на гарбузах, закладаюся, ви такого ще не пили.
– Не пила, – підтвердила Одарка, підіймаючи гальбу і гучно відсьорбуючи.
– Не венеріанське, але теж нічого, – відсьорбнув зі своєї Тихий.
– Прекрасне пиво, – похвалила жінка, відверто розглядаючи великі долоні, міцні плечі і чуттєві уста візаві, до пива зараз їй було байдуже, не по нього сюди завітала.
Лука перехопив хтивий погляд і знітився.
– На хвилинку залишу вас, пані.
Мчав до вбиральні, як до берега порятунку. Кілька хвилин посидів у кабінці, потім вийшов і довго мив руки. Плеснув кілька разів на обличчя, намагаючись змити чужу хіть і своє збентеження.
– Ось ти де, любасику, а я тебе зачекалася. Не гоже даму надовго саму залишати, – поки парубок кліпав мокрими віями і пихкав ротом, здмухуючи воду, могутній бюст шефині потужно втиснувся йому в спину, пухкі пустотливі пальчики намацали причинне місце, тоді розвернули мокрого отетерілого Луку від дзеркала і скерували в потрібному напрямку. Двері кабінки захлопнулися, як дверцята лапки.
***
Петро Тихий двічі обійшов стіл, тереблячи підборіддя, тоді постукав себе пальцем по голові. Благально сплів долоні.
– Не будь дурним, сину. Всі так живуть. Хапай, поки дають. Чи мало гарних хлопців довкола? Будеш норовитися, вибере іншого, приміром Олексу Шустрого, чи Петька Загрійчука.
– Не люблю я її, батьку.
– Не люблю, не люблю, – яка там любов достобіса, кінь скаче, і добре. Стерпиться-злюбиться. Особливо при таких маєтках. Будеш їсти капусту, одягатися в капусту, капустою накриватися і капустою в кишенях шелестіти. Мене вибрала б, зі шкіри ліз би, та панії б догодив.
– Але ж ви, батьку, по любові з матінкою побралися?
– І що доброго вийшло? Ні гроша, ні кута, працювали тяжко. От любов гик, і відкинула копита, як заморена кляча. Матір твоя перша не витримала, щойно Місяць освоїли і почали заселяти, тільки її й бачили. Кинула мене напризволяще з малою дитиною на руках.
– Ет, батьку. Не у всіх, як у вас.
– Кредит за котедж своїм «ет» віддаватимеш. Подумай, сину, я старий, заробити копійчини сил нема, а пенсії – кіт наплакав.
– Але ж я слово дав, що дочекаюся.
– Гадаєш, твоя Леська повернеться? Не обманюй себе, дурнику. Вона ладна дівка, і до роботи беручка. Нащо їй такий, як ти. Думаєш, мріє запрягтися і гарувати все життя на тихоню, ще й вічного невдаху? А певно на тих заробітках вже когось пригріла, якогось амбітного сатурнянина чи гарячого юпітеріанця, а про тебе й думати забула. Якщо вона тебе любить, чого ж не дзвонить і не пише?
– Справді дивно, що не дається чути. Проте, не ганіть її, тату передчасно. Леся обіцяла заробити нам посаг і повернутися, значить зробить це. Я у ній певен і дочекаюся, хай там що.
***
В «Салюті» було гамірно.
– Давно з нею, того, зустрічаєшся? – спитав Зеник, друг Луки і сусід по котеджу.
– Кажу ж, пригостив пивом після тієї злощасної премії, потім мали кілька разів інтим. І все, більш нічого. Думав скоро відстане, набавиться, та вчепилася, як реп’ях кожуха, женитися кличе. І не просто кличе – тисне, проходу не дає.
– Співчуваю. Вляпався ти, брате.
– Дякую, та що мені тепер? Як відкараскатися від женячки?
– Просто відмовити не можеш?
– Бабега з «плечима». Викине з роботи з вовчим білетом, не те що в селищі, на цілій планеті роботи не знайду. А шукати щастя по галактиках, покинувши батька самотою, не можу, старий і немічний він, без мене пропаде.
– Навіть не знаю що порадити. А може сказати їй правду, мовляв, кохаєш Лесю і все тут?
– Ще більше сказиться. Боюсь її. Боюсь не те, що відмовити, а й натякнути.
– Розумію брате. На жаль, нічого путнього не пораджу, хіба ще раз поспівчуваю.
Парубки змовкли, до кінця посиденьок лише задумливо перехиляли бляшанки з пивом і зітхали по черзі.
***
Лука став нервовим і шарпаним, очі ввалилися всередину очниць, обрамлених синіми колами. Сахався навіть тіней – всюди ввижалася Одарка. Останні кілька ночей ганялася за ним у кошмарі в білій сукні та із закривавленим тесаком в руці.
– Так більше тривати не може, –- якогось ранку сказав Лука змордованому відображенню в дзеркалі. – Треба взяти себе в руки. Що ж, раз не судилося зійтися з коханою, хоч кредиторів позбудуся. Та й батько буде задоволеним. Пробач мені, мій скарбе чорнобривий, моя Лесуню. Прощай навіки.
– Ти згоден! Нарешті, мій пупсику! Мі-мі-,мі, так би тебе й з’їла, – клацнула перловими імплантами Одарка і зробила повними вустами «качечку». – Дай мамусі цьомка! Ось так, і ще один.І ще-ще-ще. Не хвилюйся, золотце, не вимазала, помада не стирається. А тепер на тобі кредитку, піди і купи найдорожчі і наймоднячіші шмотки – сорочку, костюм, краватку. І про взувачку не забудь, візьми китайські з драконячої шкіри, щоб у всіх твоїх знайомих щелепи відвисли – мій наречений має виглядати з голочки. Пішла б з тобою, та маю купу справ на фірмі. Що? Яка вечірка? А, холостяцька, правильно, скочте з друзями і «Салют», розважтеся, випийте пивка, хто зна, чи після весілля я тебе в ту задрипайлівку відпускатиму.
Відбувши Одарчині настанови й ніжності, Лука Тихий вийшов з офісу, втер паперовою хусточкою рот, потім промокнув шию. Безрадісно глянув у небо. Самотній птах ширяв високо попід хмарами, раз у раз поринаючи в їхню сиву товщу.
«Чому я не сокіл, чому не літаю… я б в землю покинув і в небо б злітав», – в унісон з настроєм озвався з кишені голографон.
***
Не знати, як воно й сталося, та п’ючи пиво у «Салюті», Лука з друзями раптом опинився в ресторації «Веселий млин». На невеличкій сцені кабаре млосно співала зірка місцевого розливу. На столиках бовваніли повні й валялися порожні пляшки та бляшанки, по тарілках згромадилися недоїдки та недопалки, у повітрі висів цигарковий дим. Захмелілі парубки голосно розмовляли, плескали одне одного по плечах і спинах, реготали.
– А зараз – сюрприз! – викрикнув друг Зеник і двічі плеснув у долоні. Двоє приятелів відчинили двері, третій заштовхав з фоє величезний торт.
– Стри-птиз, стри-птиз! – заскандували присутні.
З торта вигулькнула спочатку тонка рука, а потім уся стриптизерка, вдягнена у червоне шкіряне трико і мереживні панчохи.
Схвальне волання та свист прокотилася залою. Танцівниця взяла найближчого стільця, вмостила на сцені й під оплески почала свій нехитрий номер. Зал захоплено завив. Незабаром трико полетіло на голови найближчих глядачів, і стриптизерка залишилася у скупому золотистому бікіні. Зробивши ще кілька вихилясів, пішла просто на Луку, схопила його за краватку і потягнула на сцену. П’яненький молодик дурнувато заусміхався і почав незґрабно підтанцьовувати. Розм’яклим, розсіяним поглядом блукав над головою стриптизерки, мружачись на кольорове світло ламп. Коли ж мимохідь придивився до танцівниці, його лице спотворив переляк. Рука мимоволі потяглася до рудої перуки, але дівчина випередила парубка, стягнула її сама,
– Леся? – пробелькотів Лука.
– Ага, – перука полетіла в зал, за нею і золотистий топ.
Лука Тихий кліпнув і з гуркотом гепнув на підлогу. Ніхто не чекав такого повороту, гості спантеличено затихли, втупившись хто на тіло, хто на пилинки, що здіймалися навколо нього у променях софітів.
– А що я мав думати? Ти не відповідала на дзвінки, не відписувала на повідомлення. Я чекав, сподівався до останнього, аж поки діватися стало нікуди. А тоді ще й батько вчепився, почав переконувати впрошувати, от я і здався.
– Боляче? – Леся торкнулася гулі на чолі.
– Н-не чіпай, дуже.
– Дай цьомкну – вмить заживе.
– Ти до нас, у Заходилівці, надовго?
– Назовсім. Проте бачу, трохи спізнилася.
– Ні-ні, не спізнилася. Не хочу я женитися за Одарці. Адже знаєш, я кохаю тільки тебе, моя рибко.
– Справді не розлюбив?
– Ні, пташко.
– Це так мило. Я теж тебе кохаю, серденьку. Заробила нам посаг, тож можемо сміло пробратися, як і мріяли, перебратися з тісного котеджу в просторі апартаменти «Авакронівської» стоповерхівки, з басейнами і зимовим садом, та воркувати голубками.
– Ах, я такий щасливий, такий радий, що ти знову зі мною. Але…
– Але?
– Боюся Одарку. Треба їй про нас розповісти, але страх бере, особливо тепер, коли потратив купу грошей на весільні обновки. Вона мене на порох зітре.
– Боїшся? Ну що ж, дам тобі пораду, як залагодити справу культурно і без скандалу. Придбані речі повернути нескладно. А щодо відмови –скористаймося давнім українським звичаєм. Неодмінно, спрацює, адже Полукіп весь час хвалиться , що традиції для неї – святе, от нехай доведе це на ділі. Навіть коли фінал дійства їй сподобається, не буде ж прилюдно обурювати, якщо звичай не велить еге ж? Що? Не чув про обряд сватання? Гаразд, слухай.
Леся енергійно зашепотіла Луці на вухо.
***
– Вау Лукасику, це круто, – прощебетала зі смарт-голограми Одарка. –Обожнюю нове і прикольне, тобто хотіла сказати – забуте старе, залюбки випробую в реалі. Продовжувати традиції предків – мій девіз. Ще й на камеру знімемо, онлайн, уявляю рейтинги на Пі-дошці. Негайно повідомлю подругам хай готуються. Ой, а де ж взяти костюми для свашок? Друґлю, та ніде не можу знайти. Чекай-чекай, надибала щось, але .. тут пише, що музейні експонати були утилізовані, порізані і спродані на «прибамбаси»» до модних моделей ще до 2200-го, а приватні колекції частково втратилися, частково розпорошилися Всесвітом. Печалька, як бути? Хм-хм. Хоча.. Ти не переживай, щось скумекаю, в тому ж стилі, я на моді тих часів знаюся тай дядько Друґл допоможе.
– Ох, сину, не подобається мені затія, – похитав головою батько, та коли Леся склала руки на грудях і обдарувала його красномовним поглядом, лише зітхнув: – Мовчу, мовчу, робіть, діточки, як знаєте, вам, молодим, видніше.
Покірно вдягнув старовинні українські шати, які Леся, мов фокусниця, дістала зі своєї безрозмірної шкіряної торбинки. Розглядав себе і здивовано глипав то на сина, то на його подругу, що теж швиденько перевдягнулися.
– Але ж вони справжні! Й цілі-цілісінькі. Дивина. Як тобі вдалося…? Звідки в тебе це все, дочко?
– Не косіться, не вкрала, моє власне – спадок від пра-пра-, в якомусь там коліні, баби. Я хоч традиціями не морочуся, все ж пам’ять роду бережу.
Петро Тихий шанобливо кивнув, почухав бороду і не став більше ні про що допитуватися.
Всі троє посідали за стіл.
За кілька хвилин, з боку вхідних дверей, в обхід домофону, долинув умовлений стукіт – тричі про три.
Леся клацнула на пульті кнопку, двері відчинилися, і до світлиці зайшли дві розмальовані і обвішані дешевою біжутерію кралі. На худій високій брюнетці був іфранцузький корсет і строката циганська спідниця, на нижчій і повнішій шатенці з кольоровими пасмами у фризурі – давньоримська туніка заправлена у кілт. На ногах свашок красувалися гумові чоботи – жовтогарячі і блакитні в зірочки відповідно. Слідом за свашками у квітчастому сарафані і сабо на височенній платформі явилася Одарка.
– Доброго здоров’я, і хаті вашій достатку, – Лука спостеріг, як вуста брюнетки, густо навацькані фіолетовою помадою, вимовляють літери.
– Хто ви, звідкіль будете? – спитав Лукашів батько, повторюючи за Лесею яка бубоніла впівголоса за його спиною «слова» дійства.
Шатенка поправила на голові кокошник зі стразами, який весь час з’їжджав на очі, і , підглядаючи у голографон, пробасувала:
– Ми люди чужинні, блукали вашими краями і вчора, і нині, шукали сліди звірині, бо є у нас княгиня, що вподобала звірка, красного парубка. Звір наш та пішов у двір ваш, а з двору - у хату та й сів у кімнату. Тут і мусимо його піймати.
– Оце ж нашому слову кінець, а ви дайте ділу вінець, – радісно прощебетала. брюнетка, виштовхуючи поперед себе Одарку, що манірно прикривала обличчя віялом з павиних пер.
– А ми вас не знаєм, чужих не чекаєм, наше все в хаті, а ви, зайшлі, гарбуза нате! – Леся вийшла з-за столу, невідь звідки дістала величезного гарбузяку і тицьнула одній зі свашок. Овоч був важким, брюнетка ледь його не впустила, добре що напарниця кинулася на допомогу.
– Гарбуза?– спантеличено закліпала накладними віями Одарка. – Хм. Знайомий вигляд, зараз-зараз, не підказуйте, сама здогадаюся, що це. А, згадала – штукенція, всередину якої лазерний ліхтарик вкладають! Але навіщо вона мені, адже зараз не Хеловін?
– Не гарбуза, а га-гарбуз, – затинаючись, виправив Лука.
– Як навіщо? Кашу зварите, – озвалася Леся.
– Кашу? Гарбузу їдять?! – в унісон здивувалися свашки і тепер ледь обидві не впустили рудого велетня.
– Ще й як їдять, особливо, коли закусюють відкоша, – задерикувато засміялася Леся.
– Весілля не буде, моя кохана повернулася! – відчайдушно випалив Лука і , злякавшись власних слів, зіщулився.
– А що таке відкоша? – пролепетала шатенка, та їй ніхто не відповів, у світлиці зависла тиша. Одарка насупилася, підплуганила до суперниці майже впритул, вперла руки в боки. Лука зойкнув, затулив долонями обличчя, залишивши вузеньку шпарку, підглядати, що буде далі.
– Ах, он ти як зі мною, лаборантику, нарешті зрозуміла, до чого цей ваш цирк. Задумав бавитися з вогнем? Ну-ну, вважай щоб не згоріти. Чуєш, кучерява, він мій. Якщо ти зараз підеш, я зроблю вигляд, що нічого не було, і ми зіграємо весілля. Якщо ж ні…
– Твій? Та невже? – Леся й собі підперла боки кулаками, і скинула голову: – Ну, і що ти мені зробиш капустяна королево? Не боюсь я тебе, в мене теж грошенята водяться і теж «Тесла 500» є. Ковтнула?
Лука було підхопився, та залізна десниця коханої повернула його на місце, мовляв сиди і не рипайся, поки жінки між собою балакають.
Благеньке «Дівчата, будь ласка, не бийтеся» прозвучало з вуст Петра Тихого вчасно, мало бракувало до того, щоб дві нагороїжені фурії вчепилися одна одній у коси. Навряд чи це б зупинило бійку при інших обставинах, але в цих одну з суперниць таки відволікло від наміру. Щоб не зганьбитися, пані Полукіп гонорово хмикнула, смикнула плечем і сердито застукотіла до виходу. Подружки поквапилися слідом, ледь втискаючи у двері гарбуза.
Леся витримала паузу, а коли зачинилися двері, зробила характерний жест рукою і переможно заулюлюкала.
***
– Ти ще хочеш одружитися з убогим безробітним невдахою? – сторожко спитав Лесю Лука, готуючи обід у їхньому новому гніздечку.
Леся відірвалася від голографона і глипнула з дивану на коханого:
– Чому невдахою? Ти ж не побрався з тим силіконовим опудалом. А роботу ми тобі знайдемо, он на Меркурії розпродують за безцінь землю, гайда туди, там «бомбера» родитиме суперкласно. Ти ж все про неї знаєш, еге ж, зареєструємо фірму, створимо конкуренцію задрипаному «Провесню», як тобі ідейка? А хочеш, можемо гарбузи вирощувати. Я тут поцікавилася: колись вони були незамінними не лише в справах матримоніальних, але й в щоденній українській кухні. Що, як відродити давню славу? Уявляєш, тут все модифіковане, а ми оба – натурпродукт, смачний, поживний, корисний. Гарбузи, мабуть, єдині, до яких не добралася генна інженерія, несправедливо повважавши непотребом. Хіба не чудово реабілітувати овоч і ще й на цьому заробити?
– Ідея гарна, але переїзд… Щойно ж придбали житло, та й батька самого не залишу.
– Як придбали, так і продамо, або обміняємо. А батька зі собою візьмемо.–Леся набрала на ґаджеті кімнату джакузі й гукнула: – Агов, дядьку Петре, не втонули? Ми тут майбутнє з Лукою прикидаємо. Як вам ідейка зайнятися фермерством? Гарбузярством, скажімо? Перспективний напрямок. Полетите з нами на Меркурій, тату?
Коментарів: 18 RSS
1Шпрота07-12-2019 19:28
Загалом єдина фішка тут - гендерна інверсія в найгротескнішому варіанті, сміятися після слова "гарбуз". Не можу заперечувати, що кілька разів справді посміхнулася, але загалом було незрозуміло, до чого це все.
2Аноним08-12-2019 01:06
Враження, що це якась зв'язка з "Першою зоряною". Ніби один автор з ідеєю "жінки помінялися місцями з чоловіками".
Тема тут хоч якось проглядається, ну й на тому спасибі.
3Сторонній08-12-2019 12:26
Фантастика тут чисто для того, щоб можна було називати це словом "фантастика". Нудний і банальний сюжет міг би так само скласти сі й у сучасній Україні, для таких речей не треба Меркурій, андроїди та голографічні телефони. І гендерна інверсія не рятує.
4Автор08-12-2019 13:15
Дякую всім.
Погоджуюся,сюжет банальний і фантастична складова притягнена за вуха.
Конкурси не фантастики такого виду, як цей, на жаль, в Україні не проводяться, а здорової критики хотілося, конструктиву тепер ні на літсайтах, ні в соцмережах вдень зі свічкою не знайти)).
Важко було не піддатися спокусі, от і...
Каюся і прошу вибачення за забраний час.
5Ліхтар08-12-2019 13:25
Скажу чесно, враження від оповідання не дуже приємні. Якщо автор хотів перевернити сьогоденну ситуацію, то він натякає на те, що дівчата зараз продажні, на високих посадах хтиві папіки, а на заробітках працьовиті хлопці. Це право автора мати своє бачення реальності. Але кінцівка...То якийсь гумор такий чи що - не просто відмовити людині, а принизити привселюдно? Чи то я чогось не зрозумів...
6Автор08-12-2019 14:50
Суть не у прилюдній відмові, а у боязні, відмовивши образити, але більше у боязні наслідків через образу. Леся пропонує відмову в рамках традиції, яка передбачає "збережене обличчя" того, кому відмовляють. Адже сватання передбачає 2 варіанти розвитку подій, чи не так? Але Леся прорахувалася -- люди, які не розуміють традицій і користуються ними лише як модною фішкою, не здатні адекватно прийняти і відреагувати на різні варіанти розвитку подій в рамках традиції чи обряду.
Якщо б Одарка справді шанувала традиції, а не лише робила вигляд, що шанує, то її реакція була б адекватною Вона б могла образитися, здивуватися і розгніватися на непередбачуванй хід подій, але, якщо справді шанувала б звичай, після відмови мала б повести себе гідно, в рамках звичаю. А повела себе так, ніби для неї ніяких традицій не існувало,повела себе так, ніби те, що суперечить її бажанню - вже не традиція і не звичай і відбуватися не може.
Бачу, що мені не вистачило майстерності зрозуміло і виразно подати цей момент, тому читач витлумачив ідею по-своєму)
7Р. В.08-12-2019 20:21
У мене є мрія. Навіть три. По-перше, що українська література колись позбавиться орієнтації на гуморески. По-друге, що українська література колись відокремиться від аграрної тематики. І по-третє, що українська фантастика колись стане схожою на серйозну літературу.
Але ближче до оповідання. (1) Трохи затягнута експозиція, і не видко мотивів героїв. От якби зразу було зрозуміло, що агро-бізнесменша шукає нареченого, і/або Лука чекає на наречену - то воно було б якось енергійніше.
(2) Забагато запозичень ("Тесла", Тихий - добре що не Йон )
(3) Сподобався твіст ґендерних ролей. Непогані фольклорні паралелі. Кілька разів щиро посміхнувся жартам. Але це фактично і все.
Для гуморески - дуже достойно, а от для літератури...
Талант у автора очевидячки є, але склалося враження, що він недостатньо серйозно ставиться до власної творчості. Хоча це, нажаль, у нас поширене явище
8Автор08-12-2019 22:01
Дякую за конструктив!
Ну так, оповідання і передбачалося гуморескою. Це вже потім, після прочитання інших творів, настало прозріння, що тут серйозні люди)).
Запозичення хіба Тесла. Тихий - перше-ліпше прізвище, що спало на думку, що містить у собі певну характеристику героя.
Правда, несерйозно, на те є об'єктивні причини, але попри все хотілося б навчитися писати і серйозну. Хоч, якщо чесно, досі не вмію відрізнити одну від іншої, оцінюю лише на рівні "подобається" " не подобається". От би десь критерії почитати, може б прояснилося.
9Хтось09-12-2019 19:53
Стиль написання і атмосфера сподобались. Вийшло калоритно і весело.
Але сюжет викликає питання. Наприклад, на які заробітки їздила молода дівчина, щоб потім з'явитися в торті на хлопчачій вечірці. Судячи з задуму, це була якась серйозна робота в колонії, але перша асоціація зовсім інша) Може варто було б це трохи детальніше окреслити для нашого не інвертованого суспільства? ))
10Р.В.10-12-2019 00:28
Люто плюсую останньому коменту)))
11Автор10-12-2019 18:23
Мабуть треба було. Врахую в подальшому. Щодо заробітків, ясно що мало бути щось фантастичо круте і серйозне, торт лише як сюрприз, ну і заодно демонстрація багатогранності жінки майбутнього, яка має що лати чоловікові, не лише міцне плече і фінансову стабільність
12Рав Еліезер10-12-2019 18:30
Жінка майбутнього, яка має що дати чоловікові — ідеальний підсумок бачення жінки автором
13Автор10-12-2019 19:54
В даному оповіданні))
14Frau Helga10-12-2019 20:13
Після вистрибування дівчини з торту, думала, що тут викриється сумна правда про її заробітки, всі будуть спантеличені, і хтозна-як повернеться сюжет) І ще порада - літери не вимовляють, вимовляють звуки. Літери можна прочитати.
Загалом оповідання непогане, щиро раджу знайомитися з гарними взірцями фантастики - української і закордонної, а ще почитати про те, як писати книги. Можу порадити Енн Ламотт, Стівена Кінга і Рея Бредбері.
Успіху на конкурсі)
15Автор10-12-2019 21:26
Frau Helga дякую, деякі порадники читала!
Так, звуки))
Який там успіх, але дякую
16Рав Еліезер10-12-2019 21:39
Те що автор — авторка, НМСД, — найкрутіший твіст в оповіданні. І відповідає темі)
17Владислав Лєнцев11-12-2019 00:36
І знову: дуже, дуже погане перше речення. Перевантажене епітетами, далі навіть читати не хочеться.
І відразу героїня говорить андроїду те, що він і без неї знає, а то все для читача - теж мінус.
А потім починається цирк, який навіть ніяк не пояснений. Чому саме такі гендерні ролі у Ч/Ж? А просто так. Із фантастики прилеплений космос і роботи. Тема не просто не розкрита - навіть ще більш закрита тепер, після цього тексту.
18Автор11-12-2019 18:27
Може й так для любителів пуризму. А я от люблю кучеряві тексти, це смакове, тому казати погано воно чи ні, як і на сухі речення - не має сенсу. Це моя така думка. Хтось віддає перевагу Кінгу, а хтось Коцюбинському.