Montesa

Дата реєстрації: 2015-09-16 01:32:20

Псевдонім: Montesa

Коментарів: 4

Редагувати персональні дані


Його останні коментарі:

 • Чорний вершник
  2015-09-30 11:10:59

  Що сподобалось:

  Непогана мова, читається легко. Є дрібниці, але то таке, є у всіх. Більше вичитки богові вичитки:

  адже вершник був темніша, ніж сама темрява.

  Ні, ні хто такий чорний вершник, але те, що...

  Тепер, власне, по сюжету: на мій погляд, якби ГГ просто прийшов до тями посеред вулиці (може ж у мерців бути амнезія), а потім згадав усе, побачивши свою фотографію, було б набагато краще.

  А так із самого початку ГГ визнає, що він попаданець, ішов кудись недостатньо тверезий і "попав". Цей шматок не несе смислового навантаження. Сама тема зловісного артефакту і чорних вершників - круто, це не потребує пояснень, адже це хоррор, містика... Хіба Лавкрафт щось пояснює? Чи Кінг?

  Ну і пост скриптум - його зміст треба було розчинити у тексті і обіграти спогадами чи ще якось, бо виглядає дуже неорганічно у кінці. Наче має щось пояснювати, але на ділі не пояснює нічого. Чому потойбічні істоти порепалися від вигляду мерця? Чому йому стало смішно... Краще було б закінчити ні на чому - ГГ повстав із могили, щоб виправити помилку і вигнати тварюк - і брати атмосферою та художніми засобами.

  Це дуже субєктивна думка, але я терпіти не можу попаданство.

  Полиште його і пишіть просто страшні і таємничі історії без пояснень - вони від того тільки виграють.

  Успіхів!grin

 • Другий крок
  2015-09-30 00:07:26

  Нарешті зібрався: дякую за класне фантастичне оповідання.

  Тема розкрита, причому серед прочитаних мною творів - чи не найкраще.

  Все оповідання про першопроходців, про стрибок у невідоме. Куди ще ближче до теми, я не знаю.

  Дуже сподобалося, що немає висячих хвостів - усе (і всі), що згадувалося, відіграло свою роль. Ну і, звичайно ж, фінал. Він однозначно викликав емоції, а це круто, коли література викликає емоції grin Значить, автор усе зробив як треба.

  1). Пунктуація, орфографія... Вичитка вам у поміч.

  2). Не слухайте хейтерів))

  Сюжет є. Більше того, у сюжет вплетено багато сцен, що натякають на глибину проробки світу. І це особисто для мене дуже цінно - ви створюєте живий всесвіт, а не просто щось на кшталт "бабах, я якимось чином потрапив у світ, де всі ходять у дивних капелюхах, мораль: спробуйте не грішити".

  Тримайте ОТТАКИЙ плюс за це.

  Удачі, і сподіваюся побачити "Другий крок" у фіналі. Він на це заслуговує.

  До пана Конструктора:

  За "звичайною космічною розповіддю" як мінімум є багато годин роботи над деталями хоча б типу "як у моєму світжі працюватиме гіпердрайв". А щоб було дійсно ТРУ, треба малювати креслення зорельотів і перевіряти сцени по секундоміру grin Тому написати непогану космічну розповідь, яку зі старту не закидають тоною критики по матчастині - вже перемога.

 • Другий крок
  2015-09-27 19:45:35

  "Істота" - це лише збій, там датчики погоріли. У тексті це було wink

 • Подвійне дно
  2015-09-18 10:34:05

  Мушу не погодитися з попереднім оратором grin

  Головний герой не чітер, а слабак. Збирався йти і мститися за брата, а сам, замість мерзнути в окопах і ловити кулі, покінчив із собою.

  Не буду заперечувати, це викликає емоції, і так, не всі герої мають бути коммандерами Шепардами.

  Тепер до автора. Усе, що я далі напишу, лише мої власні думки, я не претендую на об'єктивність. Як на мене:

  Це не є фантастичним оповіданням у повній мірі. Це оповідання про людські драми на тлі АТО у світі з пневмопочтою і монорейками. У інших оповіданнях на конкурс також є тема війни, якісь аналогії з війною на сході та Майданом... але тут занадто. Я б не написав цю претензію, якби декорації були виразнішими, але за винятком імен та газових ліхтарів - це будь-яке місто України сьогодні. До того ж, настільки "на злобу дня" - це трохи нечесно (сподіваюсь, Ви розумієте, про що я).

  У вас дуже гарна мова, композиція, живі персонажі. Як автор із такими скілами Ви могли б поставити планку ще вище і зробити цей конкурс викликом для себе, ускладнити завдання.

  Дякую!