Повернутися на сторінку

Коментарів: 12

 1. 2020-03-29 в 20:01:49 | Людоїдоїд

  Читати легко і захопливо. Мова персонажів правдоподібна.

  Щодо сюжету - не сказати, що це недолік, але дивно і спантеличливо, що елемент фантастики з'являється в самому лиш фіналі. Також це знову оповідання, де лишається питання - а чи була подорож насправді?

  Хотілося б більше ясності наприкінці, та твір зрештою приємний і якийсь "теплий".surprised

 2. 2020-03-29 в 22:10:33 | Мандрівник

  Настільки по-справжньому до найменших дрібниць описати взаємовідносини братів міг, здається, автор, який сам має молодшого брата. Або ж двох синів, з яких писались образи героїв оповідання!

  Зачепило.

 3. Чесно кажучи, не дуже зрозуміла, що саме значить та "зміна": герой уві сні мандрує в майбутнє, там щось відбувається, і він повертається до світу, де відбулися зміни зі сну?

  Незважаючи на питання, скажу, що твір написаний добре. Діалоги героїв - живі. Мандрівник вірно підмітив щодо опису взаємовідносин братів.

  Успіхів автору!

 4. 2020-03-31 в 22:39:58 | Краснопірка

  Плюсую до враження "справжності" від стосунків братів - мені теж зайшло. Ще сподобалося, як описаний простір: оточення, атмосфера, оці артефакти у кар'єрі, відблиски на битих пляшках. Це все клас. Справді, у частині стосунків, характерів, сетингу текст кльовий.

  У частині НФ-складника, як уже говорили, дещо так собі: який механізм змін, чи вони справді відбуваються, як герой зміг винайти таку штуку і що це за штука - може, воно для атмосфери історії і не важливо, але цих відповідей все-таки хочеться. чи хоча б більше натяків.

 5. Всім дякую за відгуки. Ціную ваш час. Бачу помилки.

 6. великий плюс твору - його літературна складова, природня мова, психологізм, зображення стосунків - гуд. Читати цікаво, хоча і хочеться деякої деталізації у фіналі

 7. 2020-04-03 в 00:09:42 | Спостерігач

  Як і в попередньому випадку - магічний реалізм то не фантатсика.

  Мову та персонажів відзначили. І тут можу хібашо погодитись. Але для мене ви не влучили з жанром.

 8. - Дежавю, - промовив старший із хлопців, дивуючись своєму ж голосу.

  На цьому моменті я подумав, що вони йдуть не вдвох, а ще хтось є - тим паче що перед тим йшлося про експедицію. Ну дуже обережно треба з сінонімами типу "хлопець", особливо на початку розділів.

  Загалом читати дійсно легко, мені подобається мова - і наіть аніме особисто для мене не спаплюжило враження. А щодо сюжету... В принципі, є такий цікавий реалізм в тому, що ти не впевнений, чи сталося щось фантастичне в екстремальній ситуаії, або це твій мозок так обробив минуле і спакував у пам'яті. Я сам колись був, можна сказати, свідком геть фантастичної події, проте з часом твій мозок запевнює тебе, що це ти щось не так зрозумів і тому подібне.

  Але це дісйно не фантастика. Мінус для конкурсних умов, але не мінус для оповідання. Думаю, я його якось відзначу. Таких якісних текстів серед поданих не так багато. Дякую!

 9. П.С. Відзначу, якщо згадаю назву. Раджу називати оповідання хоча б двома словами, а якщо воно одне, то має якось виділятися. Назва "Зміна" на конкурсі про підкорення часу - дуже тривіальна.

 10. Багато неясностей в оповіданні... На жаль. :(

  Чоловік може змінювати минуле. Але якось із скрипом...

  Втім, оцей абзац найдивніший:

  Рін розвернувся. Тепер він все згадав. Обривки цієї сцени, його спогадів вибудувались в цілісну картину тільки тепер. Як завжди, запізно. Він більше не дивився на Губу. Знав, що буде далі. Знав, що той замахнеться і вдарить його в скроню. Він не дивився на Марка, який, намагаючись зупинити товариша, хапав його за плече. Рін дивився на залишки розбитих пляшок з-під пива, які виблискували на літньому сонці на дні кар’єру.

  Він знає, що його зараз скинуть вниз і зламають спину, а замість діяти – розмірковує майже 5 рядків!? А хіба за цей час не можна було хоча би зомліти? Хай би покопали – все ж краще за зламану спину. Міг відбігти від краю... Та багато чого. То що ж він робив? Щоразу одне й те ж саме?

  А сенс???

  Який сенс оживляти травматичні спогади, відновлювати їхню болісність?

  І не пробувати щось змінити...

 11. 2020-04-05 в 01:49:27 | Сторонній

  Трохи не вистачило якоїсь новизни, але написано цілісно, красиво і атмосферно – і за це автор має всі шанси потрапити в мій топчик wink

 12. Ґречно дякую за відгуки.

  П.С. Відзначу, якщо згадаю назву. Раджу називати оповідання хоча б двома словами, а якщо воно одне, то має якось виділятися. Назва "Зміна" на конкурсі про підкорення часу - дуже тривіальна.

  Roger that.

  Він знає, що його зараз скинуть вниз і зламають спину, а замість діяти – розмірковує майже 5 рядків!? А хіба за цей час не можна було хоча би зомліти? Хай би покопали – все ж краще за зламану спину. Міг відбігти від краю... Та багато чого. То що ж він робив? Щоразу одне й те ж саме?

  Судячи з того, що ці всі питання виникають, варто визнати, що в тексті висвітлені вони нот рілі найс. Приймаю до уваги. А тепер до відповідей. За задумкою ГГ дійсно має можливість повертатись, але повертатись виключно до цієї події, і частково її змінювати, якщо встигне усвідомити, де він. А це не завжди виходить зробити вчасно. І його спроби дійсно ведуть до змін у поточному. В останній частині на це вказувало кіко речень, але судячи з усього не надто добре. Тут у ГГ виникає питання, якщо все ж таки не зупинятись на косметичних змінах, а спробувати щось радикальне, як от промовчати, коли антогоніст тримає малого над урвищем. Не дивлячись на те, що це і був його першопочатовий план, перед початком "зміни" - він не йде на цей крок, адже не знає, чи може його "зміна" повпливати на життя інших. Ну ілі как-то так.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)