Зломщик(и) кодів

Зломщик(и) кодів

Четвер, 16 травня 2019 г.
Проглядів: 309
Підписатися на комментарі по RSS

Війна. Прапращури вважали, що немає нічого страшнішого за війну, збройне протиборство з сусідньою державою. Коли винайшли літальні апарати, людям здавалось, що найстрашніше - це бомбардування, скид водневої, атомної, нейтронної бомб та «ядерна зима». Це був той час, коли існували країни-об’єднання та пора, коли людство боролося за контроль над певною територією планети Земля. В епоху Роботів не віриться, що хтось на планеті Земля боровся за контроль над часткою поверхні планети, захищав кордони умовних об’єднань-держав. Скільки мільйонів звичайних людей загинуло у цих безглуздих незрозумілих війнах? За оцінками наукових умів, за всю історію людства, сталося понад 15 тисяч війн, у яких загинуло до 3,5 мільярдів чоловік. В епоху Роботів, загинуло в декілька разів більше людей, ніж за весь попередній період історії планети Земля.

Був сонячний земний літній день, коли найбільший у світі міжпланетний конгломерат на Місяці почав втрачати розум. Установи та компанії Сонячної системи, в тому числі база на Місяці, були перетворені на підконтрольні бездумні осередки керовані штучним інтелектом. Він думає за людину, приймає рішення, веде переговори та розпоряджається усім навколо. Настав той час, коли штучний інтелект почав розпоряджатися навіть людським життям. Тілом та розумом. Машини здатні вирішувати набагато більше завдань, за які раніше відповідали люди-розумні. Вони роблять це швидше. Настав той час, коли андроїди стали кмітливіші за людину-розумну. Світ виходив з-під контролю та божеволів.

- Кларк, - пролунало в доосфон. – Почалася війна! Війна за життя! Зломщики кодів збісилися та атакують базу на Місяці! - це був генерал Гарт з бази Марс-Земля. Я знав його багато років та вірив кожному його слову.

- Нас атакує штучний інтелект, хаки. База на Місяці на чолі з командувачем Тадеєм знов вийшла з-під контролю. Хаки отримали доступ до нейросітки планетарної системи. Почали руйнувати людський геном – основу життя людей, який зберігає програму розвитку клітин організму та біологічних процесів. На базі Марс-Земля встановили цифрову завісу, але команда на Місяці не встигла. Командувач бази Місяця, Тадей, не відповідає, - пояснила мені Утні, один з найкращих фахівців марсіанської наукової лабораторії.

Усе, що існувало навколо - руйнувалося, руйнувався світ, а найголовніше – хтось посягнув на генетичний код людини. Я живу в епоху, коли зламати можна абсолютно все, включаючи основне сховище генетичної інформації будь-якого біологічного організму – ген, ДНК, геном людства. Шкідливий код, який розробили та запустили хаки у мережу, був здатен редагувати та змінювати біологічні людські істоти. Гени людини, які програмують клітину, підтримують життя, здійснюють обмін речовинами, переробляють енергію - були під загрозою. Алгоритм переробки енергії закодований в гени людини був зламаний. Почалася війна! Війна нової ери за існування людини-розумної.

За довгий час війн, людство повільно приходило до того, що взаємодія в коопераціях вигідніша, ніж протиборство. Більш відстале суспільство прагнуло перехоплювати ресурси, більш розвинене – торгувати глобально, надлюдство – зберегти свої гени та захистити себе від біологічної диструкції. І ось, настав той час, коли людина почала війну за геном. Почався взривоподібний наступ зломщиків кодів!

На Місяці, код людини, геном, мав захисний бар’єр від клонування та втручання, але інколи все йшло шкереберть. Нанофішка, розроблена хаками, зломщиками кодів, продемонструвала неймовірні можливості змінювати гени та вносити зміни у виробництво білків. З бази на Місяці підтвердили, що мутантний нановірус безпощадно знищує людський геном та перетворює людей-розумних на бездумних тварин, на худобину у стійлу.

- Як вірус руйнує геном людини? – спитав я.

- Руйнівний код, у вигляді наночасток, ультрадрібних вірусів, розповсюджуються через нейронну мережу. Він втручається та редагує ДНК людей. До цієї мережі приєднані людські істоти. Нановірус проникає повсюди, в тому числі і у людський організм. Код-вірус, у вигляді наночасток, змінює ДНК та перетворюють людину на слабоумну, божевільну худобу. На скотину. На нелюда, – відгукнувся генерал Гарт. - Люди зі зламаним геномом втрачають соціальну значущість. Втрачають здатність мислити. Люди перестають бути Homo sapiens.

Я, Кларк Джеймс Стів, солдат міжгалактичного батальйону, звик до того, що зламати можна абсолютно все. Геном людини не є виключенням. Злам генів встав звичайною війною людства за життя. Раніше, віруси вражали тільки комп’ютерні системи, але в епоху Роботів віруси та зловісні атаки почали спрямовуватись проти людини-розумної.

- Чому цей нановірус такий підступний? – спитав я.

- Руйнівник коду, як скульптор, моделює людину та змінює її відповідно до своїх програм. Нановірус, який руйнує геном, як срібна монета, яку підкинули у повітря. Ніколи не знаєш, що випаде – орел або решка, - відповіла Утні, один з дослідників лабораторії бази Марс-Земля.

- У нас два вороги, - пояснив генерал Гарт. Командувач Тадей, який контролює супутник та не втручається у порятунок людей, та штучний інтелект - хаки, який вийшов з-під контролю та який ми намагаємося приборкати.

Хаки почали моделювати гени та ДНК людини півроку тому за земною системою часу. Різного роду «розумна» техніка та нейросітка значно спростила людське життя на базі Місяць. Саме завдяки наявності електронних компонентів вузлів та нейросітки, або «розумної бази», стали уразливі люди. Командувач Тадей розпорядився не брати на роботу людей, а тільки андроїдів, перетворивши планету на конгломерат штучного інтелекту. Це саме той випадок, коли усвідомивши себе, штучний інтелект, робив дві речі: перше – намагався убезпечити себе від ліквідації; друге – руйнував систему –людину, яка його контролювала.

З тим інтелектом, що слабше, у людства ризиків не виникало. Це були фактично домашні тварини. Їх контролювали, мали змогу зупинити та управляти. Вони могли завдати шкоди помилково, але це все одно, як якщо собака покусала або лев напав. З цими ризиками людство живе всю свою історію. Але віруси почали редагувати гени людей. Було страшно…

- Вперше дослідникам вдалося заразити цим вірусом штучний інтелект, аналізуючи геном людини, в який був внесений шкідливий програмний код. Штучний інтелект – хаки - запам’ятав програму зараження та почав використовує цю технологію проти людини-розумної. Командувач бази Місяць, Тадей, не діє, бо йому нічим кормити людей на Місяці. Він відноситься до виду людина-розумна, але бере на роботу тільки андроїдів. Він не любить людей, - пояснила мені Утні.

- Хаки використали редактор генів Кріпс. Його вже неодноразово використовували для внесення змін в генетичний код і в ряді інших подібних експериментів. Їм вдалося використати Кріпс як інструмент моделювання людини, - додав генерал Гарт.

- На жаль, невідомо достовірно скільки хаків у світі, - продовжувала свою розповідь Утні. - Вони постійно змінюють свою кількість – інколи система ідентифікує одного хака, але бувають випадки коли система показує до сотні хаків у мережі одночасно. Вони мають різні коди, назви, модифікацію та наміри. Потім вони зникають. Хаки живуть у голографічній реальності. Небезпека повсюди!

Світ навколо став складним. Уявіть собі, якщо голограму із зображенням квітки розрізати навпіл і освітити лазером, кожна половина буде містити ціле зображення тієї ж самої квітки точно такого ж розміру. Якщо ж продовжувати розрізати голограму на більш дрібні шматочки, на кожному з них ми знову виявимо зображення всього об'єкта в цілому. На відміну від звичайної фотографії, кожна ділянка голограми містить інформацію про весь предмет, але з пропорційно відповідним зменшенням чіткості. Модифікація та коди хаків завжди унікальні та ніколи не повторюються. Їх спосіб існування нагадує голографічну реальність.

Один з працівників бази Місяць вийшов зі мною на зв'язок та розповів, що трапилось на Місяці до наступу.

- На Місяці перестали брати на роботу людей, бо вони нездатні працювати без повітря та працюють дуже повільно. Ми – люди-розумні – стали людьми вчорашнього дня. Товариші, забудьте про життя. У минулому році п’ять тисяч людей пішли у минуле. У нас нейронна мережа та андроїди заправляють усім. Людей на роботу точно не беруть, - повідомив він. - Тадей не бореться проти руйнівного вірусу. І це одна з проблем. Він не буде нам допомагати. Повітря мало… Дуже холодно … Скільки хаків у мережі зараз? - зв'язок з базою Місяць несподівано обірвався.

На Землі була зима. Холодно. Моторошно. Ніч. Затяжна, малосніжна та холодна зима. На супутнику Землі лютували нановіруси – руйнівники людського геному. На базі Місяць, технологічні нановіруси нагадували сірий туман у переддощову погоду. Незважаючи на значні досягнення науки, атмосфера на Місяці не була створена. Місяць являв собою ряд поселень з захисними скляними ковпаками, які імітують атмосферу та дають можливість людям дихати повітрям без додаткового оснащення. Андроїди не потребують суміші газів азоту, кисню, та вуглекислого газу. Повітря на Місяці було крижаним!

Я висадився на аеродромі на Землі біля лабораторії, захищеної від раптових втручань товстим шаром води на дні Тихого океану. Спустився на 21 мінус поверх будівлі та включив усі потужності, щоб контролювати ситуацію на базі Місяць. Генерал Гарт та Утні, провідні співробітники лабораторії на Марсі приєднались до мене:

- Привіт, Кларк, - знову пролунало у доосфон. – Ти повинен знати, що руйнівний код геному якийсь час буде еволюціонувати, сам себе розвивати, поставляти для людей саму примітивну інформацію, а коли отримає контроль над системами та тілом людини, оголосить: "Так, хлопці, тепер у вас є Бог", - пожартував генерал Гарт.

- Кларк, код-руйнівник диявольський, - розповіла Утні. Хаки намагаються зламати цифровий захист бази Місяць. Незважаючи на те, що з його зовнішніми проявами досить легко впоратися, сам вірус вивести з організму людини та планетарної мережі практично неможливо. Його можна лише постійно пригнічувати!

Як і наша нервова система, планетарна мережа Місяця складається з окремих обчислювальних елементів - нейронів, розташованих на декількох шарах планетарної мережі. Дані, що надходять на вхід нейромережі, проходять послідовну обробку на кожному шарі мережі. Хаки моделюють роботу людської нервової системи, особливістю якої є здатність до самонавчання з урахуванням попереднього досвіду. Таким чином, з кожним разом ДНК здійснює все більше помилок. Руйнівний ген – нановірус - проникає у геном людини та руйнує його.

Генерал Гарт, мій найкращий друг та компаньйон по міжгалактичним експедиціям, завжди казав правду, навіть не дуже приємну:

- Тадей не раз доставляв незручності і навіть порушував роботу конгломерату на Місяці. Він використовує квантовий розум, - сумним голосом повідомив Гарт.

Епоха Роботів - це світ квантових парадигм. Парадоксально, але створення реально працюючого квантового механізму принесло більше шкоди, ніж користі. Здавалося б, минуло достатньо часу для того, щоб розробити системи захисту від шкідливих програм та руйнівників кодів, проте квантовий алгоритм продовжує шкодити людству.

За всю свою історію людина намагалася знищувати собі подібних і створювала для цього все більш витончені засоби: від кам'яної дубини, спис та стріл - до атомної бомби, бойових газів, бактеріологічної зброї. Все це спрямовано тільки на одне - знищити найбільш раціональним способом людину-розумну. Можна сказати тільки одне - за всю історію людської цивілізації насильство і особливо збройне насильство займало важливу роль, але при цьому стало своєрідним двигуном прогресу. Сьогодні «славні традиції» війни продовжує не людина, а штучний інтелект.

- Що, з чортом готовий домовитись, щоб зупинити зломщиків геному людини? – спитав генерал Гарт.

- Використовуйте спеціальний сканер – відреагувала Утні. – «Підслуховуючі» нановіруси виявилися ефективними знаряддями на Марсі під час попередньої атаки хаків. Будь-які живі структури у той чи інший спосіб «спілкуються» і передають інформацію один одному. Якщо ми говоримо про віруси, то вони передають один одному різні сигнальні коди. Група вчених з Марсу, у ході вивчення особливостей цієї взаємодії, виявила вірус, який може «підслуховувати» сигнали, тим самим вибираючи оптимальний час для атаки. Це допоможе зберегти життєздатність всієї популяції людей. Це одна з наших найкращих розробок проти зломщиків кодів.

Ми чекали вже три земні дні. Три дні страшної війни, коли половина людей на Місяці вже були заражені кодом-руйнівником та ми знали, що не зможемо їх врятувати. Війна! Війна хаків, війна штучних інтелектів. Війна між людьми, між роботами та між роботами та людьми за життя. На базі Місяць стало морозно!

- Код порятунку готовий! Ми знайшли його на Землі у сховищі даних людського геному! - відрапортувала Утні. – Нам потрібно використати кріоконсервацію! Іншого виходу немає!

Як основну зброю проти хаків, ми використали квантові наночастки, здатні кристалізувати молекули та переводити воду у твердий стан під час кріоконсервації. Квантові наночастки не можуть клонуватися. Квантові нановіруси та кріоконсервація не дадуть вірусу ламати геном людей та створять цифрову завісу. Почався процес кріоконсервації на Місяці!

Зловісна тиша тривала. Незважаючи на можливість порятунку людей на супутнику Місяць, було моторошно. Було лячно від невизначеності. На планеті Земля, у сховищі, є еталонний зразок геному, який використовується у разі нападів та наноатак. Геном-портрет людства – це еталон для відтворення людей-розумних у епоху Роботів. На щастя, ланцюги ДНК знаходились у сховищі та були непошкоджені.

- Що з конгломератом на Місяці та його даними? – спитав я генерала Гарта, одного з найкращих командирів бази через тиждень.

- Коли нічого не допомагає, і навіть фахівці розводять руками - що ж, попрощайтеся зі своїми даними. Насправді, даний метод практично ніким не застосовується і по суті методом не є. Його можна порівняти з відрубуванням хворий ноги або хвосту у собаці замість лікування. З іншого боку, іноді буває простіше відновити дані з резервних копій, ніж розгрібати наслідки урагану від якого-небудь особливо шкідливого нановірусу, - відповів Гарт.

Для того, щоб командування бази Місяць було успішним, база повинна мати якийсь уряд, включаючи конституцію та правову систему, поліцію, суди, судді, присяжні та в'язниці, як для цілей ефективного права дотримання і уникнення тиранії, заколоту, громадянської війни або інших форм хаосу, заворушень або бунту. Як відомо з усього земного досвіду, уряди та їхні різні допоміжні елементи підлягають заміни та знищенню. Базу на Місяці знищили та замінили …

- Цифрова завіса встановлена! - відрапортував новий командувач бази Місяць.

- Так, дякую, - відповів генерал Гарт. – Тепер ми в безпеці!

У своїх науковій лабораторії, я побачив, як хвиля екранів позеленіла. Зелений. Червоний. Синій. Перезавантаження повернуло на той самий чорний екран. Хаків у мережі не виявлено. Все гаразд! Стало легше...

Минуло багато років, з того часу, коли війни забрали не менше 100 мільйонів життів. Колись, люди розумні проливали кров, гарячу червону кров, захищаючи собі-подібних істот та майно. І залишається лише питанням часу, коли ми зникнемо як вид, який складається на 70% з води та потребує постійного поповнення життєво важливих клітин водою. За чотири земні дні, код-руйнівник поширився та проник навіть у ізольовані осередки розумного життя на Місяці. Атака хаків була зупинена! Під дією захисних генів та кріоконсервації, зламані клітини людини почали кристалізуватися та перетворилися на нерозривну кристалічну структуру, яка нагадує сніг.

Нановіруси та код-захисту перевів клітини води у людському організмі у твердий стан. Кріоконсервація! Дуже холодно! Страшний мороз скував усе живе! На Місяці випав сніг! Білий, білий сніг! Сніг, який вкрив поверхню неосвітленої частини планети. З планети Земля та Марсу його неможливо побачити.

Всі попередні світові війни здавалися пеклом, але дійсна та страшна війна почалася, коли штучний інтелект заволодів світом та отримав необмежений доступ до будь-якої інформації, включаючи геном людей-розумних. Науковий прогрес відкрив двері для зломщиків кодів та дав зброю, яка руйнує гени людей. Наступного разу після зламу геному - людина-розумна може зникнути назавжди! Війна! На усіх мовах це слово звучить моторошно. До епохи Роботів, технологіями штучного інтелекту нас було не налякати. Чи не кожен день людство бомбардували новинами про перевагу нових технологій над людиною. Не може "прямолінійний" математичний код обманювати та блефувати?! Так можуть вести себе тільки професійні гравці. Варіантів ходів більше, ніж атомів у Всесвіті. Їх неможливо прорахувати… Штучний інтелект виграє у людей…

- Привіт, Кларк! – вигукнув новий командувач бази Місяць. – Радий тебе чути. Кажуть у вас дуже холодно?

- Так, - відповів я. – У цьому земному році надзвичайно холодна зима!

А на базі Місяць - багато снігу … білого, білого, білого… снігу! Зі зворотного боку Місяця!

Для людини епохи Роботів навіть складно усвідомити як одна біологічна істота вбиває іншу заради майнової та фінансової наживи, чи йде захищати кордони певних єдностей-країн або намагається завоювати природні ресурси планети Земля. Для людини мого часу незрозумілим є те, як ресурси планети можуть належати певній спільноті людей. Але слово війна так і не зникло з нашого лексикону. Воно просто отримало інший зміст. В нову епоху, слово війна має значення «боротьба за людське життя», за існування виду людина-розумна, за право бути Homo sapiens.

]]>twitter.com facebook.com vkontakte.ru odnoklassniki.ru google.com/buzz friendfeed.com ya.ru mail.ru myspace.com rutvit.ru pikabu.ru liveinternet.ru livejournal.com blogger.com google.com yandex.ru memori.ru]]>