Повернутися на сторінку

Коментарів: 11

 1. 2020-03-29 в 20:19:15 | Людоїдоїд

  Це звісно випадковість, але головні герої та їхня мова, дослідження безлюдного місця, де стається щось доленосне - нагадало попереднє (принаймні станом на 29 березня) оповідання "Зміна".cheese

  Мова персонажів достовірна та правильно спотворена (не знаю як це точніше описати), де це виправдано. Слід визнати, автор звернув увагу на важливий аспект, який часто упускають - це те, що в прибульця з іншого часу буде інша вимова і словниковий запас.

  Сюжет цілісний та має дещо незвично обіграну тему підкорення часу. Так би мовити прикладну, приземлену вигоду від подорожей в інші епохи. Звідки слідує мораль - не речі красять людину, а людина речі.

  Чого хотілося б - трохи більше деталей. Наприклад, можна зрозуміти, що Федя випив маленьку "Спрайт" на 0,25, що лише мається на увазі "за кадром". Що він виліз на якийсь паркан чи підстрибнув аби взяти моху з даху гаража - але прямо про це не сказано.

  Мабуть, тему цінності старих речей варто було висвітлити більшою кількістю прикладів. Але врешті оповідання цікаво читати і інтрига навіщо Жмоту весь той мотлох тримається досить довго.

  А, ще одне. Федю, тікай! Ця дівка з'їсть тебе і не кліпне!LOL

 2. Мова автора, як і мова Жмота - чудова. Було досить цікаво до самого кінця. Але з моменту, коли Фєдя і Заріна так легко приймають факт "мандрівник у часі? ну, добре. що тобі треба?", не відпускало відчуття награності усього дійства. З огляду на те, що тема, порушена в оповіданні, дуже серйозна і актуальна, то це, як на мене, зіграло не найкращим чином. А загалом автор молодець. Цікаво, розважально. Успіхів!

 3. Дякую за вiдгуки! Не очiкував, що оповiдання на сайтi виглядатиме таким коротким. Iнакше неодмiнно додав би пару сотень знакiв.

  "мандрівник у часі? ну, добре. що тобі треба?"

  Героям було легко повiрити. Вони мали пiдготовку в виглядi телеперадач, нехай i сумнiвних. Та й свiдчення вони отримали. Хоча цей момент теж вартий розширення

 4. 2020-03-31 в 20:43:28 | Краснопірка

  Це дуже миле оповідання, і вдало, що головні герої тут - діти чи підлітки (от це складно зрозуміти, і з мови теж, до речі). Воно додає історії легкості, умовність подій легко сприймається.

  (Мені дуже зайшло, що Заріна знає про князя Вітовта, хоч би те, що він був, респект))

  А ще чарівний ефект від описів: вони не те щоб розлогі, але оці ларки-гаражі-двори - якось одразу дитинство згадується, простір довкола школи. А такі асоціації з власного досвіду, якщо текст здатний їх викликати, як на мене, завжди в плюс.

  Технічне питання, поки не забула: а з чого він гроші клепав, цей жмот? Ці полімери були екологічні?)

  Щодо мови мені сподобалося, але в найдовшому монолозі Жмота, мені здається, автор трохи забув про особливості його мовлення - захопився суттю))

  Фінал дуже умовно-літературний, зате надихає на звершення. Дякую авторові)

 5. І дякую Краснопірці :3

  головні герої тут - діти чи підлітки

  Я собі уявляю їх, як школярів 9-10 класу, але хтось може й інакше

  Мені дуже зайшло, що Заріна знає про князя Вітовта, хоч би те, що він був, респект

  І що в нього були вусаLOL

  оці ларки-гаражі-двори

  Реальне місце, але де не скажу, бо дискваліфікуютьtongue wink

  а з чого він гроші клепав, цей жмот?

  З чогось на кшталт целюлози, однак отриманої не з дерева. Наприклад, з якихось водоростей, які можна вирощувати в промислових масштабах

 6. Приємно читати, що мова подобається, бо на попередніх конкурсах був тут один коментатор, що все дорікав за громіздкістьred face

 7. Піди вкради козацькі штани там чи вуса князя Вітовта.
  – це прекрасно.

  Мені сподобався персонаж Жмота. Уявляла його таким собі Плюшкіним.

  Як екотерорист, ввімкну трохи занудства. Пластикова пляшка розкладається десь 450 років, тому пластикові динозаври теж добряче полежать, не розклавшись. В 2202 році люди матимуть змогу легко наловити собі мотлоху в будь-якій українській річці. Хоча, може бути що за двісті років всю планету повністю очистять і утилізують весь пластик. Було б добре smile

 8. Хоча, може бути що за двісті років всю планету повністю очистять і утилізують весь пластик.

  В тому й справа. Весь звичайно не утилізували, але це раритет у світі майбутнього.

 9. Мені спершу не сподобалося, що діти не зловили Жмота якимось чином, а потім подумалося: так у справжньму житті дійсно би не зловили, просто немає варіантів. Якби вдалося, були би Мері С'ю та Марті С'ю.

  Тут гарно працює інтрига, тож я науявляв варіантів п'ять, навіщо йому цей мотлох, а виявилося інакше, нехай і простіше. Загалом - несподівано свіжий текст, який робить щось не за правилами, але в тому вся сіль. Дякую.

 10. так у справжньму житті дійсно би не зловили, просто немає варіантів

  Спробуй-но злови такогоLOL

  Дякую за вiдгуки!

  тож я науявляв варіантів п'ять

  А можна тi варiанти детальнiше? Менi для наступних конкурсiвgrin

 11. 2020-04-05 в 02:02:11 | Сторонній

  Не знаю, що там Лєнцеву здалося свіжим – мандри в часі за наживою вже були багато де (у Кінґа, наприклад), мандри в часі по антикваріат також (у Докторі Хто, наприклад). Але написано справді добре, перша сцена взагалі дуже порадувала.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)