Повернутися на сторінку

Коментарів: 12

 1. 2020-03-29 в 21:49:41 | Мандрівник

  Чудове оповідання. Відповідає темі конкурсу, відповідає жанру.

  Удачі!

 2. Справжня фантастика! Хоча мені вона здалася трохи абстрактною. Загалом, автор молодець. Я дійсно занурювалась у цю дивну атмосферу оповідання.

  Авторе, не баріться і пишіть ще!

 3. 2020-04-01 в 15:37:39 | Лісовик

  Спочатку читання далося важко навіть для такої шестивимірної істоти як я. Але потім сплющило до трьох вимірів і стало легше.

  Дякую авторові. Пишіть ще, успіхів!

 4. 2020-04-01 в 23:00:08 | Краснопірка

  Неоднозначні враження від твору.

  Розумію, що сфантазувати світ, у якому вимірів більше, ніж у нашому, дуже складно - але він у автора все одно лишився досить-таки звичайним. Ну, зоря, ну, дерева "розгортаються", що б це не значило. Буває, може, просто якась далека система. Он же ж опис зовнішності героя - дядько як дьдько, жінки теж є. Є заводи, аутсорс, тоталітаризм (герой потім навіть саме слово називає - очевидно, підчепив його під час перегляду темпострічки). А тоді з'ясовується, що все це якась багатовимірність - і ти намагаєшся ретроспективно цю ідею осягнути, але не бачиш для цього підстав.

  Ще я не зрозуміла, навіщо тоталітарний апарат придушує сексуальну активність громадян - а як же розмноження? Ця тема ніби пропедальована, героя так бентежать його сексуальні бажання. Але навіщо було взагалі реперсувати цей аспект життя багатовимірних людей - неясно. Чому дівчина починає навідувати його сни ще ДО того, як він дивиться запис у камінці, я теж не дуже зрозуміла. Не сказано ж, що він справді є реінкарнацією Часослава? Чи він є ним? Чи ні? Якщо ні - тоді чому вона йому сниться?

  Також мені здається сумнівним, що оце вся планета, ще не дослідивши як слід можливостей нашого часопростору, захоче "перейти на наступний рівень". Хіба примусять чи хистрістю якось.

  Словом, припущення прикольне, але мені здається, у сюжете забагато моментів, які не дорозкриті/логічно не обгрунтовані/зависають тощо.

 5. А я би тільки слухав та нюхав її.
  – безцінно.

  От же ж люблять на ЗФ космогонію розводити в оповіданнях до 30 тис знаків. Ніколи цього не розуміла. Як писав Професор "Не важко створити світ, в якому світить зелене сонце, важко щоб воно тм природно виглядало". Але тут учасникам чомусь це подобається, принаймні в мене складається таке враження. І мені від цього сумно, бо добре коли в таких дуже вторинних світах є хоч одна-дві цікавих детальки. Як на мене, якщо подобається якась ідея і хочеться впихнути її обов'язково, то треба поламати голову як її органічно туди помістити, щоб вона не була просто декорацією.

  лагідна зоря нової реальності
  війнула якоюсь радянщиною, там де свєтлоє будущєє і все таке.

 6. 2020-04-02 в 12:06:55 | Спостерігач

  Формат конкурс обмежений. І витрачати його на порожні слова просто злочин.

  Перші дві частини нудні порожін та відбивають усіляке бажання читати далі. Четрверта чатина ну так сяк.

  І тільки з шростої починається історія. Ви оце серйозно?

  Про відвернення катастрофи зрозуміло. Але чого шести вимірна істота міряє своє життя примітивними гормнональними механізмами?

 7. Так, струсив помідори з обличчя, то можу щось відписати.

  Перш за все, дякую за відгуки. Пробачте що змісив вас витрачати ваш безцінний час на мою спробу фантастичного оповідання.

  Спостерігачу, Затягнув я трішки з розвитком, щоб читач призвичаївся до того всесвіту та до соціальних умов світу героя.

  Але чого шести вимірна істота міряє своє життя примітивними гормнональними механізмами?

  З моєї точки зору, життя на інших рівнях(вимірах) не обовязково має виглядати незбагненно для нас. Просто наші мірності для тих істот - ніби папірець чи стрічка.

  Наглядно це було показано у фільмі "Люди в чорному", де на нашийнику кота була ціла галактика, а нашим всесвітом відповідно грались у своєму світі восьминогоподібні істоти.

  Міль, дякую за критику.

  Як на мене, якщо подобається якась ідея і хочеться впихнути її обов'язково, то треба поламати голову як її органічно туди помістити, щоб вона не була просто декорацією.

  Міль, ви собі не уявляєте, якою великою була спокуса напічкати новий всесвіт усякими тварюками, чудернацькими технологіями та тонами інших деталей, додаючи до назв префікси на кшталт "нано-", "гіпер-", "мазо-", "фазо-... grin Але я собі поставив мету - не обтяжувати читача. Ну, ось як то кажуть "недогнув", треба було, значить, смачніше приправити.

  лагідна зоря нової реальності
  війнула якоюсь радянщиною, там де свєтлоє будущєє і все таке.

  Вам не подобається свєтлоє будущєє? grin А я так хотів натякнути на хеппі енд!

  І чим вам не вгодив Радянський Союз? А тагда мєжду прочім стабільна била, і калбаса по дєшовая била... grin

  Краснопірка...

  Ще я не зрозуміла, навіщо тоталітарний апарат придушує сексуальну активність громадян - а як же розмноження?

  У світі Обрію були різні категорії людей, там було кому займатись розмноженням. grin

  Тоталітарне суспільство Обрію працювало над вузькими завданнями, одним з яких було власне знайти отой темпорагд. Потрібно, щоб "таваріщі не атвлікались".

  Чому дівчина починає навідувати його сни ще ДО того, як він дивиться запис у камінці, я теж не дуже зрозуміла. Не сказано ж, що він справді є реінкарнацією Часослава?

  Тут якраз сіль: "любов проходить усі простори та виміри..." Бріяніс був Часославом у минулому житті. А любов Мальви кликала його навіть крізь різні виміри. Тобто, вона і побудила його до того, щоб прогулятися тією набережною, та здибати підбирача, тобто та любов вела його до того темпорагда.

  Знаю, це негарно з моєї сторони все пояснювати, бо потрібно, щоб читач сам усе зрозумів.

  Отут зараз в мене полетять нові гнилі помідори.

  Що ж. Кидайте! grin

  Дуже вдячний за ваш безцінний час

 8. Дуже суперечливі враження.

  З одного боку, фантприп про зміну мірності Всесвіту та цілі міні-Всесвіти у каміннях. Не сказати, що оригінальний, але цікавий для дослідження.

  З іншого боку, дуже примітивна подача цього матеріалу. Шматки експозиції, думки героя з оцінками прямим текстом, скоріше орнаментальний сюжет. Я не розумію, чому раптом саму цьому персонажу дістався цей темпорагд, та чому він бачив увісні ту Мальву ще до того, як отримав камінь. Врешті-решт, як він провалився до нашого Всесвіту після "сплющення"? Таке враження, що просто так треба для сюжету, тож було б непогано якось краще замаскувати наявні умовності.

  Проте сама концепція цієї історії мені подобається. Раджу попрацювати над нею ще і зробити так, щоби мі дізналися про цей світ не з одного абзацу інфодампу, а якось природньо. Для цього, звісно, треба більший об'єм, ніж на конкурсі, але я би не кидав цю історію. Вона мов той темпорагд, просто ще не оброблена як слід smile

 9. Дякую, Владиславе, за відгук!

  Поясню трішки, бо вже одно вже почав прямо розжовувати все. Ознака слабкості викладу.

  Отже,

  Шматки експозиції, думки героя з оцінками прямим текстом, скоріше орнаментальний сюжет.

  Так, згрішив, вирішив зекономити час та місце. Та і себе пожалів...

  Я не розумію, чому раптом саму цьому персонажу дістався цей темпорагд, та чому він бачив увісні ту Мальву ще до того, як отримав камінь.

  Любов Мальви ніби сягнула іншого виміру, де наступником Часослава (тобто Часославом в іншому житті) був Бріяніс. І та Любов "вела" його через сни, і впливала на його реальність. Саме тому я намагався там натякнути, що "ті сни приходили до нього перед світанком" (тобто аметистово-фіолетовим світанком, який символізував любов). І це могутнє почуття несвідомо підштовхувало його до того, щоб він вийшов гуляти, а там "випадково" зустрів підбирача, який власне і знайшов Той темпорагд.

  Врешті-решт, як він провалився до нашого Всесвіту після "сплющення"?

  О це мабуть моє найбільше фіаско. Якщо це стало незрозумілим, то на жаль я дісно недопрацював. Отже, я там натякав, що коли агенти Суперобрію притиснули Бріяніса до столу, на якому стояв темпоскоп з Тим темпорагдом, то майстер власне нахилився над ним. Таким чином сплющений Бріяніс просто впав у той темпорагд. І почав нову незалежну реальність.

  Признаюсь чесно, у першому варіанті твору, я повиділяв багато значущих слів курсивом. А потім подумав, що це просто якось м-м-м... непрофесійно (хоча сам початківець). Тому нічого не виділяв. А дарма, можливо б це трішки прояснило туман.

  Дякую за критику, це мені допомогло.

 10. 2020-04-03 в 22:05:06 | Дмитро

  Чудова ідея про Любов понад усіма вимірами. Наразі фізика допіру до квантів шкутильгаючи дійшла. Але з часом і вона, гадаю, вивчатиме тонші матерії. Те, про що віддавна відомо містикам. Аапостол Павло писав про неї іще дві тисячі років тому: ...І коли маю дара пророкувати, і знаю всі таємниці й усе знання, і коли маю всю віру, щоб навіть гори переставляти, та любови не маю, то я ніщо! (Перше послання до кринтян, 13:2) ...Бо ми знаємо частинно, і пророкуємо частинно; коли ж досконале настане, тоді зупиниться те, що частинне. Коли я дитиною був, то я говорив, як дитина, як дитина я думав, розумів, як дитина. Коли ж мужем я став, то відкинув дитяче. Отож, тепер бачимо ми ніби у дзеркалі, у загадці, але потім обличчям в обличчя; тепер розумію частинно, а потім пізнаю, як і пізнаний я. А тепер залишаються віра, надія, любов, оці три. А найбільша між ними любов! (13:9-13)

 11. От намагався я знайти серед читних оповідань хоч одне логічне, й подумав, чомусь, на це.

  Стрибок у часі лише один – та й той для виправлення власних помилок.

  Ще й пожертвувані купа нових вимірів. smile

  Але надто довго думав і логіка росипалась...

  Винахідник прориву, за дивним збігом обставим, став ювеліром; отримав, попри увесь свій спротив, попередній всесвіт у "компактному вигляді"; примудрився про це розпатякати по незахищеному каналу; потім якимось дивом застрибнув всередину; ще й пам'ять зберіг; і твердо вирішив щось підправити...

  Тож, зосталось лише одне питання?

  Чи був він, за сумісництвом, власником складу роялів і кущів???

 12. 2020-04-04 в 23:10:44 | Сторонній

  Ну такоє. Справді, фанпримущення мощнєйше, але подача і деталі підводять. Але тим не менш, порівняно з іншими творами враження радше позитивні, тому успіхів!

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)