Повернутися на сторінку

Коментарів: 13

 1. 2019-05-16 в 22:54:48 | карась

  По-перше, твір здається вирваним із більшого за обсягом тексту шматком. Немає ні зав'язки, ні розв'язки цього конфлікту: звідки взялися ці Демаґри, чого хочуть, що відбувається, на якій планеті, хто всі ці люди?..

  По-друге, коли є екшен, це класно, але коли є лише екшен, то від нього втомлюєшся - суто моя думка. Весь час щось відбувається, ніколи видихнути.

  Характери героїв при цьому ледь накреслені, пунктирні, тому мають досить-таки картонний вигляд.

  По-третє, з мовою і стилем не все гаразд. Дуже багато повторів, зокрема двічі було "наближається ближче", а ось у цих двох реченнях тричі "дістатися":

  Діставшись схованки Волхґарів, Демаґри, не знайшовши входу, подерлись нагору. Доки перші істоти дістались вікон центральної вежі, більшість ворогів вже дістались фортеці.

  Тут я взагалі ніц не зрозуміла, аж голова закрутилася:

  Всередині кожного Волхґара знаходилась снага Емпарка, котру вони контролювали у більшій чи меншій мірі. Саме завдяки їй наймогутніші із Напівлюдей мали магічні здібності. Та, варто було тільки трохи послабити контроль над снагою – і Волхґар міг перетворитись на Емпарка, продовжуючи його контролювати.

  Щось дуже перемудровано з питаннями контролю.)

  По-четверте, герої зображені як майже непереможні: у їхньому арсеналі телепортація, миттєве загоєння ран, керування вогнем і силами землі, рядові істоти їх і зачепити не можуть. Постає питання, чого вони, такі класні, досі не перемогли. Емпарки сильні, але цей конкретний взірець якось не справив враження інтелектуала, здатного до стратегічного планування. Могли б уже якось подумати міцненько та й реалізувати свою перевагу.

  Словом, більше питань, ніж відповідей.

 2. Непогано написано, але сюжет дуже програє по рівню.

  Бій. Самопожертва.

  Все?

  Виходить, що так.

  Ну про деталі вже вище згадано))

 3. Це оповідання грало на нещодавньому Азимуті. Під іншою назвою.

  Автор хоч би інший уривок виклав. Бо це дійсно просто уривок з повісті.

  Не треба так. oh oh

 4. Ната, так, це оповідання було на конкурсі в Азимуті і на скільки я розумію це рахується, як публікація даного твору в інтернеті, тому відповідно не відповідає умовам цього конкурсу. Дякую за зауваження, попрошу, щоб моє оповідання зняли з голосування

 5. Ігор, так, бій і самопожертва, це все) нагадаю, що у даному конкурсі обмеження у 30000 знаків

 6. О! Точно. Ви тоді ще не встигли проголосувати і вас зняли. Треба було наступний розділ виставляти. wink

  Або попередній. Так за кілька конкурсів ми б усю книжку і прочитали! LOL

  Бо не дають спокою ті втаємничені палички - відчуваю, що вони мають довгу історію. smile

 7. карась,

  1.

  ...твір здається вирваним...

  Так, тут немає ні зав'язки, ні розв'язки цього конфлікту, якби це було, то оповідання мало би значно більший обсяг ніж 30 тис знаків. Власне у майбутньому передбачається і зав'язка, і розв'язка, але тоді це вже переросте у роман, та поки написано лише дане оповідання. Все інше ще не написано. Стосовно Демаґрів та напівлюдей то тут є лише короткий опис даних персонажів, що, як на мене цілком достатньо для оповідання даного обсягу.

  2.

  ...коли є екшен...

  Стосовно того, що в оповіданні лише екшн я не згоден, тим більше, що конкурс про війну, але цілком можливо, що екшену трохи забагато. Дякую за зауваження, врахую.

  3.

  Характери героїв...

  Як на мене для оповідання в 30 тис знаків характери героїв достатньо розкриті.

  4.

  ...з мовою і стилем...

  Дякую за зауваження, є такий гріх) виправлю

  5.

  Щось дуже перемудровано з питаннями контролю

  Стосовно контролю то тут я даю можливість читачу самому пофантазувати, хоча можливо потрібно було перед цим дати коротке пояснення снаги. У даному оповіданні снага = душа.

  6.

  ...герої зображені...

  Якщо говорити у контексті Демаґрів то Волхґари можуть виглядати дійсно непереможними, але у контексті Емпарків їхні сили рівні. Також у оповіданні розповідається, що напівлюди вже декілька тижнів обороняли фортецю і відповідно були виснажені, а даний Емпарк з'явився лише за п'ять днів до головної сутички. Відповідно читач, як на мене цілком логічно, мав би здогадатись, що до появи цього Емпарка були інші і саме на боротьбу з ними було витрачено багато сил.

  Надіюсь тепер відповідей вдосталь)

 8. didpanas, попередні і наступні розділи є лише у моїй віртуальній реальності, себто в голові) так що сорян, прочитати швидше за все вдасться лише, коли буде готова повна версія)

 9. Ната, назву дав іншу, врахувавши зауваження, що були висловлені на конкурсі у Азимуті.

  Інший уривок не викладу оскільки він ще не написаний)

 10. 2019-05-17 в 18:49:31 | карась

  Шановний авторе,

  мені здається, навіть в мініатюрці можна розкрити характери за допомогою певних прийомів і засобів, просто треба враховувати можливості обсягу.

  Щодо всього іншого - дякую за відповіді.

 11. 2019-05-18 в 01:16:26 | Сторонній

  Це поганий твір, але у автора є потенціал. Треба навчитись придумувати складніші сюжети (бо до всієї тактики і стратегії напівлюдей з цього оповідання додумалась би й моя десятирічна сестра), вкладати у них менш очевидні ідеї та естетику і добре все те розкривати, особливо персонажів.

  Не дуже виправдане вживання певних слів з великої літери – теж зайве.

 12. 2019-05-21 в 10:43:19 | Крейда

  Оповідання досі грає, не дивлячись на публікацію на іншому конкурсі?

 13. Чомусь "Героями" попахує. В іншому не надто зачепило, хоча сюжет та ідея є

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)