Повернутися на сторінку

Коментарів: 8

 1. 2020-03-30 в 00:16:53 | Людоїдоїд

  Оригiнальне мiсце дiї. Достатньо коротка, але нiяк не куца iсторiя становлення героя. Можливо автор надихався класичною "Машиною часу", та в цьому випадку iсторiя оптимiстична. Стиль дещо старомодний, нагадує Шеклi, втiм, це не є недолiк.

  Хотiлося б ширшого фiналу, ґрунтовнiшої пiдстави для ненавистi героя до жителiв верхнiх поверхiв. Чи варто називати героя скромним юнаком? Та твiр гарний i те, що його є куди вдосконалити, не робить його невдалим.

 2. 2020-03-31 в 19:26:12 | Краснопірка

  Не пройняло, занадто було передбачувано. Якщо якась цивілізація живе під землею, а якийсь герой-історик за фільмами свято вірить, що так воно і було - то було явно не так, а нагорі є дивний світ новий.

  Історія зміни героя під тиском нових обставин не здалася мені переконливою у жодний спосіб, адже вона не розказана, а переказана тезами. Я так розумію, мешканців верхніх поверхів він ненавидить, бо вони приховували правду про верхній світ?

  А що це за така, вибачте, всрата система безпеки, якщо будь-який загартований дикун може розкидати всіх охоронців і просто так, без усіляких складнощів, відчинити люк нагору? А люди згори не розробляють свої надра, від сонця живляться - тому не мають більше конфліктів із підземниками? А навіщо підземникам квартири на ніч заблоковують - що там у коридорах відбувається вночі?

  А чому ідея відсилати в минуле істориків, не втаємничених до того ж у справжній хід подій (?), здається такою класною керманичам цього підземного світу? Чого вони намагаються досягти такими діями?

  Словом, якось більше питань, ніж відповідей.

 3. Головний герой виріс в закритому середовищі і тому вірить всьому, що говорять згори. Його виховували в дусі патріотизму, ідеалізуючи історичне минуле. Тож він навіть припустити не здатен, що все це могло бути брехнею. Не маючи альтернативної інформації - мозок не спроможний переосмислити дійсність, якщо він формувався в герметичному просторі. Героїчна битва - на ділі виявилась банальною сутичкою дикунів. Головний герой так би й прожив все своє життя в ілюзіях, якби обставини не змінились. В минуле відправляли, можливо, заради експерименту, як піддослідних щурів, можливо ще з якихось причин. Причини нам не відомі, вони відомі тільки невидимим жителям верхніх поверхів. Те, що більшість піддослідних гинула - наштовхує на думку про експерименти. Але головний персонаж вижив. Він став дикуном. І на цей раз він вже керувався більше своїми чуттями. Він просто підсвідомо прагнув свободи, як загнаний в клітку звір. Він діяв спонтанно, а не підкоряючись строгій логіці та правилам. До цього він слідував лише правилам. Тепер він слідував власним бажанням та інстинктам... Тут показана відмінність між людиною, котра завжди дотримується правил, не задаючи питань. І природньою людиною, котра досягає своїх цілей, керуючись чуттями...

 4. 2020-04-01 в 11:18:35 | Мандрівник

  Довгий початок на півоповідання, а потім занадто стрімкий розвиток подій.

  Погоджуюсь з попередніми коментаторами, не розкриті причини такої ненависті до знайомих героя після його повернення. Та й не переконливо описано, чим саме світ з дикунами герою, який виріс на всьому готовому і в комфортних умовах, видався кращим за все попереднє життя.

  Мабуть, межі розміру оповідання в умовах конкурсу завадили описати детальніше.

  Якщо з оповідання створити книжку, дописавши та описавши всі трансформації у свідомості героя, буде дуже цікаво.

 5. Геть нудно читати такий твір без жодного діалогу. Я не кажу, що вони обов'язкові, просто тут стінка за стінкою тексту, які скоро не хочеться долати. І взагалі, на жаль, банально.

 6. читати не нудно, з цим все гаразд, і не банально. А от закінчення - якесь інородне. Тобто слово -закінчення

 7. 2020-04-04 в 01:20:23 | Спостерігач

  Не зміг. Незміг я продертися через одноманітну стіну тексту.

  І це скоріш опис історії, а не сама історія.

 8. 2020-04-05 в 14:58:59 | Сторонній

  Написати твір купою довгих абзаців і при тому лишити читання цікавим – дуже складна робота, і у вас не вийшло. Сюжет не новий. А помилок типу "Приймати участь" в тексті не має бути, це ж шкільний рівень.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)