Повернутися на сторінку

Коментарів: 11

 1. Заради чого все це затівалося? Весь цей текст? Треба було просто написати - люди не міняються. І все. Персонажі - картинні, сюжет - банальний і наївний. Була б хоч одна оригінальна ідея. А то маги, дракони, амулети і безформні плащі. Хоч і написано вправно. Але таке фентезі особисто мені не подобається. Не ображайтеся, Авторе. Удачі.

 2. Заради чого все це затівалося?

  Прийняти участь у конкурсі. smile

  Прочитати ваш коментар та коментарі інших. wink

  Дякую Вам за увагу до твору, маю надію, що твір тут комусь сподобається.

  Ніколи не ображаюсь на чиюсь думку. Удачі і Вам.

  Дякую за коментар.

 3. Вітаю, Авторе!

  Що можу сказати. Нажаль, в оповідання не так багато плюсів, як хотілося б. Заявлений конфлікт і є його вирішення. Але... ГГ враз вирішує усі питання, тобто ніякої внутрішньої боротьби, метань оцінки усіх за і проти немає. Звісно, таке рішення ГГ міг би прийняти за умови певного складу характеру, але характер Нарі не прописаний зовсім.

  Сам сеттінг прописаний слабко і виглядає скоріше просто декораціями, а не живим світом. Хотлося б побачити якісь штришки, які б оживили його.

  Останній абзац краще було б подати роздумами самого дракона, а не словами автора.

  Тепер щодо технічного боку:

  Перечитайте перший же абзац і порахуйте, скільки разів зустрічається слово острів

  «Маяк жаху». Саме так називають цей острів. Його стара назва давно стерлася з морських карт та людської пам’яті. Минуло більше ста років, як на скелях острова оселився велетенський чорний дракон. Саме з тих пір острів набув лихої слави. Розгледівши цей острів з смоляно-чорною цяткою на вершині сірої гори, капітани миттєво змінювали курс та відводили свої кораблі як надалі від цього місця. Спалені вітрила - найменше, що чекало корабель, який би насмілився наблизитись до лігва дракона. Більше десятка кораблів, необачних капітанів, знайшли свій вічний спокій на дні моря біля берегів цього острова. Але цього разу відбулося щось неймовірне: корабель, що з’явився на обрію, взяв курс прямо на острів.

  До того ж, двічі уточнюється, що саме цей острів. Іншого в оповіданні все одно немає, тож зайві уточнення - зайві (ага, завжди ваш тавтолог grin ) Те саме стосується магів - одного разу сказано, що вони належать до певного ордену, тож навіщо уточнювати, що саме про магів ордену йде мова? Інших в оповіданні все одно не зустрілося.

  Перебір із було, які бажано при можливості поприбирти, як от:

  Нарі було страшно - Нарі боялася.

  чутно було цокотіння копит гірських кіз - чулося цокотіння.

  Сто п’ятдесят років тому вже було таке - таке вже траплялося. Ну і т.д.

  Ну і дуже багато повторів.

  Всі зауваження НМСД, якщо що, без претензій на істину wink

  Успіхів і наснаги!

 4. 2015-09-18 в 10:54:39 | 12 автор

  Дякую Фантоме за ґрунтовний аналіз.

  Останній абзац краще було б подати роздумами самого дракона, а не словами автора.

  Автор намагався smile, але роздуми дракона не вийшли.

  Скільки разів перечитував confused, а тепер не розумію як прогавив повтори та "було".

 5. А мені сподобалось. Проблема невдячності та її наслідків не так часто тут (на конкурсі) підіймається. smile

  От тільки вичитати не завадило б! mad

 6. 2015-09-26 в 14:16:36 | Аноним
  А мені сподобалось.

  Дякую L.L.

  От тільки вичитати не завадило б

  Прикладу ще більше зусиль. Те, що твір вичитував місяць напевно ніхто не повірить.surprised

 7. Цікава робота.

 8. Дякую

 9. А я от візьму це оповідання на перше місце в ТОП.

  Хай і мова тут незграбна і сюжет, загалом, простенький, і композиція, і герої, уся ця шушера тут пропрацьована слабо. Автор явно початківець, це видно. Але це дурниці! Навчитися писати не так вже й складно, усе вищеописане - просто технічні прийоми, яких можна набратися читаючи і пишучи. Головне інше.

  На відміну від більшості творів тут це оповідання можна назвати "літературою меседжу". Тут є позиція, автору є що сказати, на відміну від натовпу графоманів, які тільки і здатні виписувати стилістично вивірені пасажі ні про що.

  Більше того, "меседж" тут подається не в лоб. Література працює, як їй і годиться - будує відображення нашого світу в кривій лінзі, від чого деталі, котрі зазвичай губляться за шумом, постають у всій красі.

  Окей, забагато хвалити теж не буду. Оповідання в теперішньому вигляді нікуди не годиться. Але наступне вже буде краще. А ще через десять творів можна буде говорити про нового перспективного автора на наших горизонтах. Головне не розгубіть своє бачення світу, а все інше - придасться.

  Щасти!

 10. Дякую

  Десять творів - якось дуже оптимістично.

 11. 2015-10-02 в 21:44:28 | Аноним

  Цікаво, але , як на мене, не вистачає напруги.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)