Повернутися на сторінку

Коментарів: 13

 1. 2020-03-29 в 16:36:18 | Людоїдоїд

  Дрібка занудства: почитайте "Бенкет" Платона. Для розуміння античного ставлення до любові гетеро- і гомо вельми важлива.

  Тепер до оповідання - воно легко читається і гарно розважає. Гаразд, стародавні боги в сучасному світі не є чимось нечуваним, згадаймо "Американських богів", але тут вони описані жваво та кумедно. Тема часу теж є. І. І вона розкрита в несподіваному ракурсі не подорожі, не прибульців з інших епох, а власне підкорення часу.

  Недолік - головний поворот можна просто пропустити. Як Прометей перехитрив олімпійців знаходиться всередині великої репліки. Ще недочитавши до того моменту, я припускав, що титан зробить з життя богів справжнє шоу, яке й смішитиме людей. Увага привертається саме до цього.

  І людей там немає. Принаймні поки-що.

  Ось це гарне закінчення. Мої людоїдоїдські шануванняvampire

 2. 2020-04-01 в 11:58:56 | Людоїдоїд

  Оскільки тут замало коментарів, в ім'я Великої Справедливості та для привернення уваги напишу ще.

  "Поки боги сміються" здається мені найвеселішим з оповідань на конкурсі, котрі й задумувалися як суто гумористичні (якщо автор зробив його гумористичним мимоволі, це буде дуже дивно). Воно не кидається в крайнощі трешу, його гумор не є сумнівним, та й саме воно цілком самодостатнє, не передбачаючи продовжень.

 3. Людоїдоїде! Дякую за місткі та інформативні коментарі! Я обов'язково почитаю зазначені твори/подивлюсь фільм.

  Я давно мріяв осквернити грецьку міфологію гумором. Так, звичайно, я зробив його гумористичним цілеспрямовано. Самі ж боги завжди здавались мені якимись не до кінця всесильними. От я і вирішив поглумитися над ними тут. Знаю, що гумор зараз як ніколи нам усім потрібен.

  Дякую ще раз за увагу та Справедливість! grin

 4. Легке розважальне оповідання з гарно продуманим простеньким сюжетиком. Водночас весь замут з Прометеєм і підпадає під модель притчі-казки. Один раз обманули – другий раз не лізь. Тому це майже як метаміф smile

  Класний образ Зевса: трохи мізогіністичний, з любов'ю до футболок.

  Погоджуюсь що хитрість Прометея не дуже розкрита, а він так старався. Шоу всілякі підставні створював, а боги навіть по достоїнству не зацінили його розводу.

  І про сміх як засіб від кінця світу теж круто, бо "історія повторюється двічі: спочатку як трагедія, а потім як фарс".

 5. 2020-04-01 в 21:31:31 | Краснопірка

  Чогось не вкатило - мабуть, зовсім не мій тип гумору. Мізогіністичний образ Зевса не здався мені класним. "Милих" жартів про те, як жінка псує життя чоловікові і їсть йому мозок, якось і без цього оповідання не бракує.

  А от про футболки і про печінку - норм шутєйки.

  У принципі, так, цілком завершена історія з послідовно витриманим гумором, легко читається. Просто, схоже, геть не моє.

 6. 2020-04-01 в 22:57:59 | Джміль

  Сподобався анекдот про бороду. Прикро, що він теж бородатий. Мені здається, варто було підсилити протистояння між Зевсом і Прометеєм. Підкреслити, як скрегочучи зубами Зевс, відпускав Прометея, але робити було нічого. І закінчити оповідання тим, як Прометей перехитрив Зевса, і боги так насміялися з жарту Зевса, який не знав, що скринька не відкрита, що на табло вискочило аж мільярд років, і розпач Зевса:

  - Я стільки сам не проживу.

 7. 2020-04-02 в 13:07:11 | Спостерігач

  Перший діалог. З ким розмовляють Гера та Зюся?

  1) Вони знають що читач тут? Тоді чому тоді звертаються до нього так непевно?

  2) Вони імбіцили і мають повторювати собі кожен день закони світу з якими живуть? Тоді як ще ця вада проявляється по тексту?

  І така подача псує увесь гумор. Але насправді оповідання хороше і живе.

  Успіхів Авторе!

 8. 2020-04-02 в 13:12:22 | Спостерігач

  І ледь не забув. Там пан Людоїд вкраї дипломатично вказав на стару як світ істину: Перш ніж пистаи про щось прочитатйте про це щось самі. Ваше уявлення про давньо грецьких богів та їх культуру вкраї примітивне. Навіть у "God of War"ті самі боги показані достаньо розлого аби не робити таких кричущих помилок в описі їх аракетрів та світоглядів.

 9. Дякую усім за критику! Дуже ціную це!

 10. Шеклі на мінімалках.

  Оповідання хоче бути тонко постмодерно-іронічним, але не пролазить у цю категорію, бо надто товсте. Ідея, припустимо, непогана, але в текстах такого типу виконання вкрай важливе. Тут - meh. "Машина Шехерезада" вам у поміч.

 11. 2020-04-04 в 23:41:54 | Сторонній

  А от і нормальне оповідання, на яке зовсім не шкода витраченого часу! Справді, прям в постіронію повною мірою не проходить, але взагалі нот бед.

  Але. Як у давньогрецьких богів може проскакувати гомофобія і як в оповіданні 2020-го року можуть траплятися примітивні, пласкі й повні сексизму жарти про те, що жінки виїдають мозок?

  Але ладно, пробачимо, думаю що це зайде в топ. Успіхів!

 12. Ось і настав час мого каяття.

  Насправді оповідання писалось дуже спонтанно. Ви всі теж пишете, і знаєте, як це, коли твір засмоктує тебе у свій вир.

  Первинною ідеєю було показати незалежність людей від вищих сил, та їхню власну відповідальність за свій дім, планету та своє життя. Це вже потім прийшли до мене грецькі боги та гумор. І час. Так, і час теж.

  Я не намагався зробити анекдоти смішними, скоріше створити комічний ефект, показуючи їхню "бородатість" чи "плоскуватість",а також - певну несумісність зі справжнім гумором.

  Я дійсно не мав на меті виразити свою ненависть до жінок!

  Просто це був, певно, мій черговий невдалий жарт. Це як анекдоти про тещу, знаєте.

  У тещі повинні бути тільки два зуби! Навіщо?

  Відповідь:

  - Перший - щоб відкривати зятеві пиво. Другий - щоб болів.

  Під "виїданням" мозку я мав на увазі переносне значення цього виразу.

  Не очікував, що це дасть такий ефект!

  Вибачте, мої любі, ніжні створіння, я вас люблю! Каюсь, пробачте, що допустив (несвідомо!) таке.

  Зачекайте, я ж там і Зевса висміював! Він у мене вийшов навіть трохи недолугим, таким собі веселим експресивним дядьком,

  який все намагається розвеселити богів своїми невдалими жартами.

  Він мені нагадує якогось актора.

  Гера навіть насміхається з нього. До речі Гера в мене задумувалась як досить мудра жінка. Ідея мікробожжя була її!

  І я аж ніяк не хотів дотримуватись усіх ньюансів грецької міфології.

  Як бачите, у мене навіть стародавній, міфологічний та сучасний світи - змішані.

  І критикам з приводу незнання матеріалу... Немає чим крити. Хіба брутальною лайкою, але тільки самого себе!

  Ех, інтернет - так інтернет!

  Бібліотека - так бібліотека!

  п.с. А ще хотілось додати трішки кращого настрою у цей похмурий час.

  І якщо ви під час прочитання таки хоча б раз посміхнулись, значить я недарма старався.

 13. Я тут від нудьги перечитую коментарі і хотілося б стати на сторону автора в проблемі мізогінії. Я в своєму коментарі поставила "класно" і "мізогінія" в одному реченні зовсім не маючи на увазі що мізогінія це класно. Але мізогінія може бути присутня як характеристика персонажа абсолютно нормально, так само як і пласкі сексистські жарти, бо вони розкривають Зевса і розкривають його, як і задумано автором, не в кращу сторону. Вбивати - це погано, але чогось в літературі є вбивці, так само як і сексисти, злюки і шахраї. Тут саме питання які цінності транслює автор, а для мене тут не пропагується мізогінія. Відповідь чому дуже проста – Зевс не головний герой оповідання, він антагоніст. От на нього й можна вішати всі гріхи людства, навіть якщо в нього класні футболки. Головний герой це, звісно, Прометей, хоч і з'являється епізодично. Він перехитрює богів і рятує людство. От в цьому і класне це оповідання бо розкручується не від героя, а від антигероя. На конкурсі типу ЗФ це доволі нестандартно і виконано не найгіршим чином.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)