Повернутися на сторінку

Коментарів: 5

 1. Загалом цікаво, але якось не дуже правдоподібно.

  Роль головного героя - бути приманкою? А як, взагалі, дізнались про чужих у ковчезі?

  Залишку людства промивають мізки і ніхто не помітив, поки домашку не задали? Навіщо чужому давати таке дурне завдання, коли і так все йде за планом? gulp

  І у чому сенс війни? Чого вони хочуть? Планета і так їхня.

 2. Дякую за відгук, Ната!

  Роль головного героя - стати вимушеною приманкою.

  З позицією два - згоден, натягнутий сюжетний хід, але малося на увазі,

  що пройшло багато часу, спогади затираються,

  а тут ще й бажання переписати історію.

  Сенс війни - повне знищення.

 3. 2019-05-19 в 20:17:57 | карась

  Приєднуюсь до закиду щодо натягнутого сюжетного ходу. Оскільки він є основним, це здалося мені найслабшим місцем оповідання. Ніби до хлопчика ніхто уваги не звертав, а незгодних не було - дуже дивно.

  У раді якісь страшенно недалекоглядні люди. А вони б, мабуть, мали пам'ятати події війни - навряд там молодь засідає. Чому було не дати молодому поколінню мету працювати на знищення ворога - замість плекати тупу отару, яка колись сама себе знищить?.. Невже короткострокові цілі (легше керувати) для радників настільки важливіші за майбутнє?.. Вони не мають дітей та онуків?..

  Оскільки під час читання в мене виникли всі ці питання, я, зізнатися, до середини думала, що Порожній пробрався саме до ради і був ініціатором цього самовбивчого замовчування, а вчитель - самовідданий борець за правду, який дійсно хоче відкрити істину молодому поколінню. Коли виявилося, що вчитель - шпигун Порожніх, я взагалі втратила нитку оповіді. Пояснення "ми хотіли дізнатися, що відомо людським дітям" якесь, чесно кажучи, натягнуте.

  Твір приємно, невибагливо, але симпатично й легко написаний, герої, зокрема Ельза й Маріуш, досить об'ємні. І образ металевої бляшанки, яка летить у космосі, але маскується під надра планети, прикольний.

  Але, як на мене, сама сюжетна концепція розпадається, якщо її спробувати роздивитися прискіпливіше.

 4. Так, згоден, дуже штучний сюжет, а наприкінці нічим не обгрунтований оптимізм. Землю вони повернути збираються, еге ж. Я взагалі не бачу, що змінилося в їхньому світі. Якщо ті генератори все одно вимкнуться, то яка різниця, що вони там собі думають про війну? Із логікою проблеми на кожному повороті. Це лише чернетка оповідання, яке треба повністю перебудовувати.

 5. Дякую за "розбор польотів".

  Є над чим, то, буду працювати.

Повернутися на сторінку
Прокоментуйте!

grin LOL cheese smile wink smirk rolleyes confused surprised big surprise tongue laugh tongue rolleye tongue wink raspberry blank stare long face ohh grrr gulp oh oh downer red face sick shut eye hmmm mad angry zipper kiss shock cool smile cool smirk cool grin cool hmm cool mad cool cheese vampire snake excaim question

Коментувати без реєстрації

(войти без комментирования)

Ім’я та сайт використовуються тільки при реєстрації

Якщо ви вже зареєстровані як коментатор або прагнете зареєструватися, вкажіть пароль і свій актуальний email.

(обов’язково)