Повернутися на сторінку

Коментарів: 9

 1. 2019-12-07 в 19:27:22 | Шпрота

  Досить захопливий вийшов опис випробувань)

  Щодо теми я не дуже зрозуміла: у чому той неоматріархат полягає? Що жінки підкорюють космос? Так чоловік же ніби сам відмовився від ідеї брати участь у цих забавах? Чи тут матріархат у значенні "ведемо родовід за жінкою"? А чому це взагалі важливо в епохи підкорення космосу?..

  Словом, тему я не дуже побачила. І, якщо чесно, не дуже зрозуміла пафос фіналу.

  Але про випробування зайшло.

 2. 2019-12-08 в 00:20:55 | Аноним

  У мене є інструкція від праски. І якби влаштувати змагання в 4 етапи з цим оповіданням, то я не знаю, що б виграло.

  Довго думав, де тут сексуальна еволюція, потім дійшло: мене трахнули в мозок.

 3. 2019-12-08 в 12:05:02 | Сторонній

  Чесно кажучи, оповідання написане добре. Але через банальну розв'язку та абсолютну байдужість до заданої теми високої оцінки я не поставлю. Таке от.

 4. 2019-12-08 в 13:14:31 | Ліхтар

  Можливо, автор хотів показати еволюцію у тому, що тепер "туди" беруть і вагітних (це виключно моє припущення). Але оскільки за текстом це радше виняток, ніж правило, то мені також трохи не дотягує до еволюції, тим паче сексуальної (жінки туди і так давно вже літають). Щодо самого тексту, то перші випробовування дівчини читати цікаво, написано жваво, а потім це вже набридає і усе чекаєш, коли ж нарешті буде ще щось.

  Успіхів авторові!

 5. Проблема 1: немає теми. Від слова зовсім (крім позначки 18+ та легкого натяку, що ГГ спить з ГГнею).

  Проблема 2: немає драматургії. ГГ не виказує ні любові ні пристрасті. У них роман? Кохана жінка летить назавжди від тебе? І що? ГГ лежить у сіні і меланхолійно колупає в зубах? Летиш - і лети собі. ГГня - те ж саме. Мета є, відносин немає. Під кінець все перетворюється чи то у лекцію, чи у проповідь. Якби не змагання читати взагалі було б нічого.

  Проблема 3: чисельні русизми ("бувших", "рухнула" тощо)

 6. Приєднуюся до попередніх коментаторів. Оповідання цікаве, але тема не розкрита зовсім. Русизми також кидаються в очі... Проте впевнена, що автор напише ще не одне чудове оповідання)

 7. А я не зрозумів, нащо їм літати туди й назад за 8 років? Тобто якщо не в колонізації сенс, то в чому? Чому би просто автоматичні дрони не послати, як до Барнарда?

  Про тему всю правду написали. Одного слова "неоматріархат" мало для її розкриття. Тим паче, що й зараз жінок би в експедицію відбирали б навіть більше, ніж чоловіків (у випадку колонізації не треба багато чоловіків). Написано пристойно, але не чипляє нічим: відразу зрозуміло, що вона пройде.

 8. Читати було не цікаво. Не торкало геть нічого, а ні змагання, а ні почуття героїв (які були, як мінімум, дивними). Було враження, наче не хлопець про свою дівчину розповідає, а мама про свою донечку, яка вчиться на п'ять)

  А ще, коли виявилось, що дівчина вагітна, мені не давала спокою думка, як вона всі ті випробування проходила. Нехай у них матріархат, але обмеження, продиктовані здоровим глуздом ніхто не відміняв.

 9. 2019-12-11 в 19:43:36 | Містер Пафос

  Зацікавила тільки загадка продовжити сімнадцятилітерне, вісімнадцятизначне. Дев'ятнадцятилітерне, не?

Повернутися на сторінку